Mundial 2014 - komentarze do meczy

Panowie wytłumacze wam dlaczego Szczęsny dostał czerwo na euro 2012,a tu czerwonej nie było. Po minięciu Szczesnego Grek ma pustą bramkę i 100 % na zdobycie bramki. Tutaj Julio Cesar ma asekurację i gdyby nie było faulu bramki i tak by nie byłoby, bo Luiz asekuruje bramkarza.



@ wiewiur



Wspominasz sytuacje z wyskokiem Luiza. Tam był faul i na powtórce było widać, że Kolumbijczyk ściąga rękę Luiza do dołu co uniemożliwia mu walkę o piłkę.



@unbreakable



Co ty pierwszy raz mecz oglądzasz, że dziwisz się kiedy piłkarzyk kładzie się po małym kontacie z przeciwnikiem. W każdym klubie od najmłodszych lat kłądą do głowy, że jak czujesz kontakt z rywalem to masz się kłaść.
 
Wystarczy sobie zadać pytanie. Co byś wolał? Zostać ugryzionym przez Suareza w ramię czy np. dostać fronta od de Jonga, latające kolano od Zunigi, a może "oblique kicka" od Keane'a?



Moim zdaniem nie powinno być czerwieni dla Cesara. Akcja nie była 100%, zapewne bramka by nie padła, po prostu nieudana interwencja.
 
Ile razy Zidan pizgnął komuś z bańki w czasie meczu? Ile razy Suarez kogoś ugryzł? Jeszcze jak by to było pierwszy raz, może dałbym się nabrać, że to przypadkowo. Ale Luis ustrzelił hattricka a to potwierdza, że w piłkę może i umie grać ale z głową ma coś na bank nie tak.





Fajny byłby dalszy mundial jakby tak Neymar, Messi i Robben nagle pogryźli rywali?


Jeden chuj czy to by zrobił Messi, Robben czy Bartosz Ślusarski. Nikogo bym nie bronił.
 
@ krolik, powiem Ci, że zaintrygowało mnie to, że od najmłodszych lat uczą nurkowania. Jest tylko pewna różnica i godność piłkarska. To jest aż śmieszne, że facet postawy Hulka, pada jak porażony... Ale zapomniałem, że nie liczą się intencje i faul faktyczny, tylko kto głosniej krzyknie...
 
unbreakable
Nie ma po co tego ciągnąć. Ty nie zmienisz swojego punktu widzenia, ani ja tego nie zrobię ;) trza z tym żyć :D pozdro!

Wolę się skupić na tym, że Brazylia zagrała chyba najlepszy mecz na tych mistrzostwach i wcale nie była słaba. Była po prostu lepsza od Kolumbii. Obrona zagrała wybornie. Hulk i Paulinho wreszcie grali swoje. Silva i Luiz byli nie do przejścia. Boczni obrońcy też na plus. Co do kolejnego meczu z Niemcami to raczej nie rysuje się on kolorowo. Wierzę w Brazoli i kibicuję im, ale brak Thiago Silvy to potężne osłabienie.

A jutro Belgia wyprawi Argentynę do domciu ;)
 
Unbreakable nie wiedziałeś o nurkowaniu, a mówiłeś, że dużo grałeś :P?



Krolik, no niby racja z tym wywracaniem się, a pamiętam pierwsze mecze i wjazdy rywali w nogi, gdy ja dalej stałem, a sędzia przerywał mi grę gwizdkiem :P Nie mógłbym być takim piłkarzem. Już prędzej aktorem, ale nie aktorem na boisku ;] Tak czy inaczej powinno się tego zakazać. Upadków można uczyć, bo to część gry, aby się nie kontuzjować, ale z symulowaniem trzeba walczyć całą mocą :-) A nie robi się tego nawet na 10%...Bo jak ktoś jest faktycznie faulowany to już może udawać konającego, żeby może jednak z faulu zrobił się faul na żołtą ;-)
 
Arlovski, ile razy np. Pepe brutalnie faulował i nigdy nie został nawet w połowie tak surowo osądzony jak Suarez. Przecież to też jest recydywa.
 
vaicavalo, z tym sie zgadzam, nie zanosi się, żeby któryś z nas zmienił zdanie ale dziękuję za argumenty :-)



Belgia, mam nadzieję na dobry mecz, bo Argentyna gra naprawdę słabo i czas żeby już się chłopaki spakowali.



@born- tak, sporo, a nawet wiecej niż sporo grałem, jednak nie przypominam sobie meczu w którym próbował bym wymusić karnego czy też faul , nie umiem odpuszczać na boisku i nie toleruję aktorstwa, wolę stać do końca niż padać jak pizda po lekkim kontakcie.:)
 
Arlovski, może być i setki razy póki na murawę będzie się wpuszczać prowokatorów to słabsi nerwowo nie będą wytrzymywać. Jeden je*ni z łokcia, inny z bańki, a inny może znowu ugryzie. Tak czy siak nie są tam po to by się denerwować nawzajem tylko okazać się lepszym piłkarsko. Lepiej się ustawiając, wygrywając pojedynki o piłkę, a nie celując w nerwy rywala. Co innego jak kogoś wkurzy założenie mu siatki, co innego jak kogoś wkurzy jakiś obraźliwy tekst czy niewidoczne uszczypnięcie. Ja bym szczypnięcia nie zgłosił sędziemu przykładowo, ale pewnie po piątym razie użyłbym np. łokcia w jakiś sposób, ale też nie ostentacyjny, a jakiś ukryty...No, ale rywal czując to leci i wielce go boli, a sędzia mnie wyrzuca z boiska, bo "to moja wina" ;-)



Unbreakable, no nick zobowiązuje :DDD Ja też nigdy tego się nie uczyłem, ale wiem, że było w dość wczesnej fazie. Dla mnie raczej sukcesem było ustać starcie, utrzymać piłkę i wjazd w nogi, a nie zdobyć dzięki temu faul...



Brazylia bez Neymara?Może być groźna. Niemcy nie będą wiedzieli na kim się głównie skupić ;-) Ale Bayern swoje zrobi, w tym wietrzyłem szansę Niemców i na razie się sprawdza.
 
Comber



Pepe to ogólnie stał się sławny za swój wyczyn w meczu z Getafe. On nie gra aż tak ostro. To tylko wymysł ludzi. Pobił nawet rekord w meczach bez żóltego kartonika.



E: czy tam czerwonych, już nie pamiętam.
 
Gorzej jak trafisz na takiego "aktora" walka bark w bark, nagle facet trzy razy większy ode mnie pada na ziemię i jest wielce faul, no, wtedy to szlag czlowieka trafiał no ale takie "kwiatki" też się zdarzają:) Panowie spokojnej nocy wam życzę, czas spadać bo rano praca.
 
Comber zgadzam się z Tobą, o ile kara dla Suareza jest zbyt brutalna, o tyle brak kary za łokcie, kolana czy inne faule, które wyraźnie nie celują w piłkę tylko w rywala jest bulwersujące.



Może wprowadzić do futbolu zawodnika co ma rolę jak Oliwa w hokej, czyli bić, kopać i wycinać chwasty. A tak poważnie, widać niekonsekwencję w karaniu za skalę brutalności faulu.
 
Comber - Pepe to też przykład gościa który pomylił zawody:) Zgadzam się, że powinno to iść w drugą stronę również i po meczach albo zawieszamy gryzących i łamiących nogi albo nikogo. Ale to FIFA więc nie wymagałbym od nich logiki. Decyzje tej organizacji (jak i jej europejskiego odpowiednika) często są niezrozumiałe dla większości





Arlovski, może być i setki razy póki na murawę będzie się wpuszczać prowokatorów to słabsi nerwowo nie będą wytrzymywać.


Toś dojebał:D Jak są tak słabi psychicznie to niech zmienią zawód na jakiś taniec na łyżwach czy coś.
 
Niestety, wolę gdy wygrywają lepsi piłkarsko, a nie bardziej cwani i imający się takich zagrywek. Nie toleruję cwaniactwa i oszustwa w rywalizacji sportowej. W tenisie widziałem sytuację, gdy zawodnik wygrałby mecz, sędzia uznał, że piłka dla niego, a on mówi, że widział aut...i był aut, grają dalej. W MMA jak ktoś wyraźnie ściemnia to robi się burza , że nie wypada. Lepiej, gdy ktoś jednak chce ograć umiejętnościami niż wykorzystać szansę do zapewnienia rywalowi DQ czy aktorzenia, gdy po obtarciu o suspensor boli go tak krocze, że nie jest w stanie kontynuować i domaga się DQ dla rywala...Takich cwaniaków wywalać z każdego sportu trzeba i szanować tych walczących zgodnie ze zdrowym podejściem.



Tak więc, to jest piłka nożna. Suarez jest jednym z najlepiej grających nogami (nimi się głównie gra w piłkę jednak) piłkarzy na świecie, ale zawód to nie dla niego, bo nie wytrzymuje kogoś kto zamiast nie dać mu dojść do piłki woli go prowokować czynami bądź słowami? Zamiast wygrać jakąś główkę w polu karnym rywali i zmienić wynik dla swojej kadry na 1:1 to jedyne na co stać to skuteczne wkurzenie rywala. Fakt, tacy są przydatni, póki ktoś się na to nabiera i robi z tego halo zamiast zająć się przyczyną. Cofnę wszystko jeśli ktoś zbada Suareza i wyjdzie mu zły wynik psychologiczny lub jakaś przeszłość kanibalistyczna...ale wątpię. Włoch miał motyw i mógł być zdesperowany. Suarez musiał się po prostu wku*wić. Z resztą sędzia nic nie widział, Wloch usilnie chciał choć w ten sposób zrobić różnicę w tym spotkaniu. Na szczęście lepsi wygrali, gorzej, że później już Uurugwaj był bez szans w 1/8, ale kto by się nimi przejmował i jakością mundialu jako ogółu ;-)



Pozdro :-)
 
No i sędzia nie zauważył faulu, który skończył się złamaniem, a widzi lekkie zaczepienia itp. Nie tylko Kolumbijczyk powinien ponieść konsekwencje, choć po fakcie to chyba głównie ukarałbym sędziów za takie widzenie gry...



Bez Neymara Brazylia będzie musiała wykorzystać inne atuty, może to jej wyjść na dobre nawet ;-)
 
Wielka szkoda bo teraz już szanse na złotego buta i piłkę mundialu zostały zaprzepaszczone. A co najważniejsze nie zagra w finale na Maracanie.
 
Co poniektórzy to chyba nigdy w piłkę nie grali, a jedyny mecz i wiedzę o tym sporcie czerpią z Kapitana Tsubasy.



1. Czerwa dla Cesara nie ma, bo w akcji brał udział obrońca.



2. Czerwa dla Thiago nie ma bo w przepisach za blokowanie rozpoczęcia gry jest żółta (nigdy jeszcze nie widziałem czerwa).



3. Faul na Hulku (przy bramce na 2-0) był. Chyba nie ogarniacie jak potrącenie stopy działa na sprintującego 90 kilowego miśka.



4. Sędzia gwizdał chujowo w dwie strony. Gwizdali gorzej na tych mistrzostwach. Nie widzę tutaj spisku.



5. CHUJOWO, że Neymar kontuzja na 6yg.







ps. LaQi, jak się nie podoba dyskusja to nie czytaj i wypierdalaj.
 
Nie będę oceniał sytuacji z wpadnięciem na bramkarza bo widziałem ledwie jedną powtórkę, ale a propos "2. Czerwa dla Thiago nie ma bo w przepisach za blokowanie rozpoczęcia gry jest żółta (nigdy jeszcze nie widziałem czerwa)." To nie blokowanie ciałem, bez odpowiedniej odległości. Zdarzali się tacy co wybijali głową czy nogą piłkę bramkarzowi z rąk i kartki otrzymywali, ale wspominam raczej żołte. Tutaj to mógł ktoś zinterpretować jako wjazd w bramkarza, który trzyma piłkę i nie powinno się ani atakować piłki, ani tym bardziej jego :D Ale widziałem only raz replaya, więc na temat tej konkretnej nie chcę nic stwierdzać za bardzo. Mielcarskiego słyszałem mówiącego raczej o przypadku i tym, że nie wiedział, że zaraz wpadnie na bramkarza, więc ani nie chciał piłki, ani faulować, wypadek. Tak jak zdarzy się bramkarzowi rzucić piłkę na trawę myślać, że nikogo za nim nie ma...a tu klops, też raczej wypadek, nieuwaga, zdarza się, gdy jest ich aż 22 na murawie ;)



Aklimatyzacja na weekend z UFC się robi, ale trzeba iść jednak spać ;)
 
Neymar tyle udawał zawsze i sprawiedliwość go dopadła. wczoraj Hulk faulowal dużo i nic nie dostał James dostał za pierwszy faul gdzie kolesia musnął żółtą . Neymar i inni 12 minut leżeli na boisku sędzia dolicza 5 minut gdzie w doliczonym znów gra na czas. Nie lubie niemców, ale za to sędziowanie dla brazoli to powinni ze 4-0 wygrac najlepiej wszystko ze spalonych.
 
No to Brazylia jest w głębokiej dupie... Przed meczem, w którym nawet w najmocniejszym składzie nie byłaby faworytem traci dwóch swoich najważniejszych zawodników.
 
Mnie Neymar wkurwia tym swoim ciągłym nurkowaniem i symulowaniem, ale szkoda chłopaka że w takim stylu pożegnał się z mistrzostwami.
 
comment_PTWx4qbJHcHHGKRpKDNv4aMIsYgYiJhC.gif
 
Back
Top