Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

Jaki kocioł dokładnie? (nazwa, typ).
@torpedo
IMG-20240318-081206-098.jpg
 
Elo. Piecyk gazowy Shenker włącza się, grzeje wodę w kuchni. Tylko pod prysznicem leje się letnia. Coś się zjebało od paru dni. Ciśnienie jest git. Ktoś, coś podpowie
 
A ja zastanawiam się nad żywotnością takiej tarczy, bo zwykła pilarka ma za wysokie obroty do cięcia stali.
Jakie to są za wysokie obroty? Mała kątówka ma 11000 obr min
230mm jakieś 6000-7000
Ukośnica 350mm chyba 4800. Ile ma taką pilarka że za dużo?
 
@szplin co sądzisz o parksidzie? warto na własny domowy użytek?
bo cena zacheca
Różne opinie są. Ponoć jak się dobrze trafi to ujdzie, ale nie śledzę tego tak by powiedzieć, które narzędzia mają w miarę, a które to syf z gównolitu. Są strony w necie, na których ludzie dzielą się opiniami odnośnie parkside'a. Najważniejsza zasada - zawsze mieć paragon
 
Różne opinie są. Ponoć jak się dobrze trafi to ujdzie, ale nie śledzę tego tak by powiedzieć, które narzędzia mają w miarę, a które to syf z gównolitu. Są strony w necie, na których ludzie dzielą się opiniami odnośnie parkside'a. Najważniejsza zasada - zawsze mieć paragon
I nie robią też problemów z reklamacjami, żona miała przypadek że typ kupił na firmę (a to sprzęt do użytku domowego)
To i tak mu wymienili na nowy.
 
Różne opinie są. Ponoć jak się dobrze trafi to ujdzie, ale nie śledzę tego tak by powiedzieć, które narzędzia mają w miarę, a które to syf z gównolitu. Są strony w necie, na których ludzie dzielą się opiniami odnośnie parkside'a. Najważniejsza zasada - zawsze mieć paragon
Duża wiertarka udarowa u mnie zbudowała warsztat, elewacje na chacie, płot i jeszcze kilka wyburzeń. Wszystko inne: kątówka, wkrętarka, zwykła wiertarka rozpadło się jak dziecięce zabawki.
 
Jakie to są za wysokie obroty? Mała kątówka ma 11000 obr min
230mm jakieś 6000-7000
Ukośnica 350mm chyba 4800. Ile ma taką pilarka że za dużo?
Ale tu nie tniesz korundem tylko spiekiem - jak we frezach. Jak chcesz dokładne prędkości to poszukaj materiałów do obróbki skrawaniwm. Gdzieś w necie można znaleźć fajny katalog Sandvika z treściami odnośnie tego.
Wydaje mi się, że jak powyliczasz z prędkości liniowej to piła do metalu powinna mieć około połowy tej prędkości co piła do drewna.
 
@szplin co sądzisz o parksidzie? warto na własny domowy użytek?
bo cena zacheca
Miałem parę rzeczy:
-multitool przewodowy - rozjebał się pierwszego dnia, wymienili przysłali drugi: tak samo jeden dzień i do śmietnika
- lis czarny, zrobiłem nim remont swojego mieszkania i jakieś demontaże u mojej kobity w lokalu. Trochę mała moc, ale do dzisiaj działa
- szlifierka do podłóg i ścian, przy zdzieraniu lamperii z tynków ujebala się przekladania
- wkrętark, mam trzy: jedna jakaś podstawowa bez udaru długo mi służyła ostatnio się zepsuła, druga z udarem okazała się za słaba do wiercenia w cegle pod uchwyty kablowe ale za to spoko mieszała gładzie, trzecia do g-k mało wygodna i jakoś dziwnie chodzi od nowości.

No i ostatnio skusiłem się na jakiś młot na akumulator, ale jeszcze nie używałem.

Moja diagnoza marki jest taka: chujowizna, ale jak przy zakupie bułek i kurczaka coś wpadnie w oko to można kupić i potestować. Jak okaże się że narzędzie jest przydatne i dużo się nim robi to można bez żalu parcha wyjebać do kosza i kupić Makite albo niebieskiego Boscha. No i kupować tylko rzeczy na aku, kablowe od razu lepiej kupić porządne.
 
Miałem parę rzeczy:
-multitool przewodowy - rozjebał się pierwszego dnia, wymienili przysłali drugi: tak samo jeden dzień i do śmietnika
- lis czarny, zrobiłem nim remont swojego mieszkania i jakieś demontaże u mojej kobity w lokalu. Trochę mała moc, ale do dzisiaj działa
- szlifierka do podłóg i ścian, przy zdzieraniu lamperii z tynków ujebala się przekladania
- wkrętark, mam trzy: jedna jakaś podstawowa bez udaru długo mi służyła ostatnio się zepsuła, druga z udarem okazała się za słaba do wiercenia w cegle pod uchwyty kablowe ale za to spoko mieszała gładzie, trzecia do g-k mało wygodna i jakoś dziwnie chodzi od nowości.

No i ostatnio skusiłem się na jakiś młot na akumulator, ale jeszcze nie używałem.

Moja diagnoza marki jest taka: chujowizna, ale jak przy zakupie bułek i kurczaka coś wpadnie w oko to można kupić i potestować. Jak okaże się że narzędzie jest przydatne i dużo się nim robi to można bez żalu parcha wyjebać do kosza i kupić Makite albo niebieskiego Boscha. No i kupować tylko rzeczy na aku, kablowe od razu lepiej kupić porządne.
Przypomniałeś mi, że sam mam jeden sprzęt parkside.

Kiedyś musiałem przeciąć wał stalowy o średnicy około 4 cm. Gumówka nie wchodziła. A że to było na wyjeździe to musiałem szukac czegoś innego. W pobliżu mieli lidla i okazalo się, że jest na stanie lis czarny na kablu. Jebaniutki podołał choć trochę to trwało, bo mała moc.
Jakiś czas później musiałem przeciąć hartowaną rurę, która była zewsząd otoczona szkłem, więc szlifierka nie wchodziła w grę. Pół nocy tym lisem ciąłem, ale podołał.
 
Jakie to są za wysokie obroty? Mała kątówka ma 11000 obr min
230mm jakieś 6000-7000
Ukośnica 350mm chyba 4800. Ile ma taką pilarka że za dużo?
Dokładnie tak jak @szplin napisał. Chodzi też o twardość materiału obrabianego. No i materiał z jakiego jest wykonana sama tarcza. Firma Evolution robi takie tarcze i piły do stali. Tam na pewno są niższe obroty.
 
Przypomniałeś mi, że sam mam jeden sprzęt parkside.

Kiedyś musiałem przeciąć wał stalowy o średnicy około 4 cm. Gumówka nie wchodziła. A że to było na wyjeździe to musiałem szukac czegoś innego. W pobliżu mieli lidla i okazalo się, że jest na stanie lis czarny na kablu. Jebaniutki podołał choć trochę to trwało, bo mała moc.
Jakiś czas później musiałem przeciąć hartowaną rurę, która była zewsząd otoczona szkłem, więc szlifierka nie wchodziła w grę. Pół nocy tym lisem ciąłem, ale podołał.
:beta:
 
Jak się dostać do bezpiecznikow?
Ale na co ci bezpiecznik, skoro piszesz że Ci działa jak właczysz wodę?
Gdyby bezpieczniki były padnięte, to Ci nie podgrzeje wody.
Tam jest trójfazowe zasilanie. Jak nie masz doświadczenia z prądem to lepiej sam nic nie rób.
 
Ale na co ci bezpiecznik, skoro piszesz że Ci działa jak właczysz wodę?
Gdyby bezpieczniki były padnięte, to Ci nie podgrzeje wody.
Tam jest trójfazowe zasilanie. Jak nie masz doświadczenia z prądem to lepiej sam nic nie rób.
Nie działa właśnie jak trzeba, podgrzewa i się resetuje.
Ostatnio też tak się zrobiło to coś z bezpiecznikiem robił typ, ale mnie nie było na chacie
 
Nie działa właśnie jak trzeba, podgrzewa i się resetuje.
Ostatnio też tak się zrobiło to coś z bezpiecznikiem robił typ, ale mnie nie było na chacie
przestal grzac ale jak pusci sie wode ciepla to zaczyna chodzic.. wylaczam wode i jakby sie resetowal i przestaje grzac.
Opisujesz że jak puścisz wodę to grzeje, a jak wyłączasz wodę to nie grzeje.
Jak dla mnie tak własnie działa przepływowy.
Tak jak pisałem. Jeśli by wywaliło ci bezpieczniki, to już z powrotem się nie załączy.
Może Ci chodzi że po czasie jak grzeje wypierdala STB (to taki termiczny bezpiecznik, który zabezpiecza przed przegrzaniem termicznym?)
Ale to z kolei by trzeba sprawdzić czy nie ma zakamieniony wymiennik np.bo jak ten wywala, to samo wyzwolenie z powrotem zadziała jak tabletka przeciwbólowa- na krótko i nie rozwiązuje problemu.
 
Opisujesz że jak puścisz wodę to grzeje, a jak wyłączasz wodę to nie grzeje.
Jak dla mnie tak własnie działa przepływowy.
Tak jak pisałem. Jeśli by wywaliło ci bezpieczniki, to już z powrotem się nie załączy.
Może Ci chodzi że po czasie jak grzeje wypierdala STB (to taki termiczny bezpiecznik, który zabezpiecza przed przegrzaniem termicznym?)
Ale to z kolei by trzeba sprawdzić czy nie ma zakamieniony wymiennik np.bo jak ten wywala, to samo wyzwolenie z powrotem zadziała jak tabletka przeciwbólowa- na krótko i nie rozwiązuje problemu.
Nie. Włączam wodę coś tam leci po czym się resetuje na inną niższa temperature
I leci lodowata
Przy tym światło miga w łazience a jak puści się ciepłą wodę to zaczyna świecić xD
Coś na pewno z bezpiecznikiem
 
Włączam wodę coś tam leci po czym się resetuje na inną niższa temperature
I leci lodowata
No to nie resetuje się, tylko przestaje podgrzewać wodę (on podgrzewa w czasie rzeczywistym)
Przy tym światło miga w łazience a jak puści się ciepłą wodę to zaczyna świecić xD
:benny: ja pierdole
Coś na pewno z bezpiecznikiem
Coś ty się tego bezpiecznika uczepił?
Termiczny tak, nadprądowy nie.
Jeśli termiczny wywala to i tak odblokowanie da ci tylko na chwilę spokój, a problem trzeba znaleźć i rozwiązać (i to fachowiec, nie Ty).
A te migające lampy to już w ogóle lepiej niech to sprawdzi fachowiec zanim narobisz sobie kurestwa.
 
No to nie resetuje się, tylko przestaje podgrzewać wodę (on podgrzewa w czasie rzeczywistym)

:benny: ja pierdole

Coś ty się tego bezpiecznika uczepił?
Termiczny tak, nadprądowy nie.
Jeśli termiczny wywala to i tak odblokowanie da ci tylko na chwilę spokój, a problem trzeba znaleźć i rozwiązać (i to fachowiec, nie Ty).
A te migające lampy to już w ogóle lepiej niech to sprawdzi fachowiec zanim narobisz sobie kurestwa.
nie bede sie w zimnej myl :jimcarrey:
 
Back
Top