Kulinaria

Mięso z dzika jest takie twarde? Zrobiłem gulasz tak jak zawsze (tzn jak przy innych mięsach), niby doszło bo wizualnie i smakowo jest ok. Zjadliwe oczywiście i nawet dobre, ale jakieś takie strasznie twarde.
Coś zjebałeś. Gulasz z dzika robi się bardzo podobnie jak ten ze świni, ale zdecydowanie krócej niż wołowy. Prawdopodobnie za krótko dusiłeś.
 
@Baton17

IMG_1996.JPG

Ja zamiast laski wanilli użyłem cukier z dodatkiem prawdziwej wanilli i dodałem jeszcze kilka kropel ekstraktu waniliowego.
Trochę to wszystko czasochłonne, ale warto. Jeżeli Ci zależy na czasie to możesz zrobić budyń z paczki, ale warto zrobić samemu bo jest mega dobry. Z tego przepisu wychodzi 13-14 eklerów, dość dużych. Z czekoladą mleczną w chuj lepsze niż z lukrem.
Następnym razem jak będę robił to coś pokombinuje po swojemu i dam znać. Teraz robiłem pierwszy raz to zrobiłem według przepisu.
 
@Baton17

IMG_1996.JPG

Ja zamiast laski wanilli użyłem cukier z dodatkiem prawdziwej wanilli i dodałem jeszcze kilka kropel ekstraktu waniliowego.
Trochę to wszystko czasochłonne, ale warto. Jeżeli Ci zależy na czasie to możesz zrobić budyń z paczki, ale warto zrobić samemu bo jest mega dobry. Z tego przepisu wychodzi 13-14 eklerów, dość dużych. Z czekoladą mleczną w chuj lepsze niż z lukrem.
Następnym razem jak będę robił to coś pokombinuje po swojemu i dam znać. Teraz robiłem pierwszy raz to zrobiłem według przepisu.
IMG1996JP_qpparph.jpg
 
@Baton17

IMG_1996.JPG

Ja zamiast laski wanilli użyłem cukier z dodatkiem prawdziwej wanilli i dodałem jeszcze kilka kropel ekstraktu waniliowego.
Trochę to wszystko czasochłonne, ale warto. Jeżeli Ci zależy na czasie to możesz zrobić budyń z paczki, ale warto zrobić samemu bo jest mega dobry. Z tego przepisu wychodzi 13-14 eklerów, dość dużych. Z czekoladą mleczną w chuj lepsze niż z lukrem.
Następnym razem jak będę robił to coś pokombinuje po swojemu i dam znać. Teraz robiłem pierwszy raz to zrobiłem według przepisu.
Jeszcze raz dzieki:) bede musial zmniejszyc proporcje bo 13 ekleriw w dwie osoby chyba nie zjemy:D
 
Mam prośbę do kulinarnych wariatów.
Mam szynkę z dzika (mrożona z Lidla).
Ktoś mi poradzi jak tego nie spierdolić? Podobno źle zrobione jest w chuj twarde i niezjadliwe,a sam jeszcze nigdy nie robiłem.
 
Mam prośbę do kulinarnych wariatów.
Mam szynkę z dzika (mrożona z Lidla).
Ktoś mi poradzi jak tego nie spierdolić? Podobno źle zrobione jest w chuj twarde i niezjadliwe,a sam jeszcze nigdy nie robiłem.
Mogę ci wieczorem podesłać przepisy których używa moja mama i babcia.
 
#FIT Sernik na zimno

1. Sposób przygotowania
- twaróg, serek homo(#nohomo), odżywke białkową miksujemy
- zalewamy galaretkę wrzątkiem i dodajemy słodzik
- mieszamy ze sobą all i miksujemy
- dodajemy owoców
- wrzucamy do lodówki na kilka godz


2. Makro~~ +/-
upload_2017-7-3_2-30-11.png


3. Składniki


upload_2017-7-3_2-6-16.jpeg
5904727000143.jpg
upload_2017-7-3_2-7-12.jpeg
upload_2017-7-3_2-7-13.jpeg
upload_2017-7-3_2-11-34.jpeg
upload_2017-7-3_2-11-51.jpeg
upload_2017-7-3_2-12-9.jpeg
 
Siemano wariaty!
Szybka akcja bo zaraz chujki znowu zbanuja:

Potrawka z kurczaka dla @Matszo92 i innych diete trzymajacych

20170623_192944.jpg


20170623_175413.jpg

Szpinak
Chili
Seler naciowy
Marchew
Por
Fasola szparagowa
Cebula
Czosnek

Zaczynamy od najtwardszych warzyw w garnku czyli machew seler i fasola wjezdza na goraca oliwe.
Po 3-5 min dopierdalamy reszte na grubo, dodajemy lyzeczke curry, tyle samo garan masala i smazymy przez kilka minut az zacznie sie rumienic i zalewamy szklanka rosolu (moze byc kostka rosolowa rozmieszana z wodo ale kurwa lepiej rosol)
Zakrywamy i dusimy.
Na patelni smazymy kurczaka pokrojonego w kostke i doprawionego sola i pieprzem.
Jak sie zrobi zloty to nakurwiamy drob do gara z zielenina.
dusimy pod przykryciem z 15 minut i wpierdalamy.
Dla zony robimy salatke z dobrym winegretem z musztardy a jak macie jaja to pieczony ziemniak z maslem czosnkowym.
20170623_193227.jpg
 
Druga sprawa.
Slyszeliscie kiedys wyrazenie "niebo w gebie"?
No to daje na to przepis.

Pasta z kozackim pesto

20170707_191710.jpg


Robimy pesto z
Krzaka bazylii
Malego peczka natki pietruszki
Kilku lisci szpinaku
Garsci orzechow nerkowca
Dwie lyzki fasolki czerwonej linser (ciezko dostepna w polsce) mozna zastapic duza lyzka ciecierzycy
Duzy zabek czosnku
Duuuuzo parmezanu
Troszeczke tymianku
Oliwa
Sol i pieprz
20170707_183441.jpg

Miksujemy na papke

20170707_183811.jpg


Gotujem makaron - u mnie pelnoziarniste fusilloni.

Dodajemy nasze pesto do ugotowanego makaronu, dobrze mieszamy, polewamy oliwa i wpierdalamy.

20170707_191744.jpg
 
Panowie powazna sprawa.Polecicie mi jakies dobre sałatki ,dodatki do potraw z grilla?

Serio nigdy nie robilem..u mnie byl podzial ja mieso dziewczyna warzywa czy jak to tam sie nazywa.

Robie grilka w sobote i beda steki,karkowka,boczek i skrzydełka ale oczywiscie musze cos wymodzic dla.dziewczyn znajomych.Tak sie sklada ze teraz jestem sam i zdalem sobie sprawe ze keczup i musztarda to za malo:dobry:
 
Panowie powazna sprawa.Polecicie mi jakies dobre sałatki ,dodatki do potraw z grilla?

Serio nigdy nie robilem..u mnie byl podzial ja mieso dziewczyna warzywa czy jak to tam sie nazywa.

Robie grilka w sobote i beda steki,karkowka,boczek i skrzydełka ale oczywiscie musze cos wymodzic dla.dziewczyn znajomych.Tak sie sklada ze teraz jestem sam i zdalem sobie sprawe ze keczup i musztarda to za malo:dobry:

Zaserwuj jakieś szaszłyki warzywne. Nabij na wykałaczki długie paprykę, pieczarki, cukinie posyp solą, posmaruj oliwa i na grila. Szparagi zielone, chociaż już po sezonie, owinięte w boczek albo kukurydzę w folli aluminiowej z grila też kozak. Szaszłyki jednak najprościej przygotować i jaka różnorodność. Zawsze można kupić jakieś surówki gotowce
 
Panowie powazna sprawa.Polecicie mi jakies dobre sałatki ,dodatki do potraw z grilla?

Serio nigdy nie robilem..u mnie byl podzial ja mieso dziewczyna warzywa czy jak to tam sie nazywa.

Robie grilka w sobote i beda steki,karkowka,boczek i skrzydełka ale oczywiscie musze cos wymodzic dla.dziewczyn znajomych.Tak sie sklada ze teraz jestem sam i zdalem sobie sprawe ze keczup i musztarda to za malo:dobry:
Szpinak, ser pleśniak może być jakikolwiek, orzechy włoskie, gruszka, pomidory suszone plus oliwa z tych pomidorów żeby nie było suche. Powinny być zadowolone. Możesz skropić miodem i dodać ewentualnie słonecznik prażony albo pestki dyni. Do tego bagietka czosnkowa na przykład.
Proste a dziewczyny lubią takie smaki zazwyczaj.
 
Szpinak, ser pleśniak może być jakikolwiek, orzechy włoskie, gruszka, pomidory suszone plus oliwa z tych pomidorów żeby nie było suche. Powinny być zadowolone. Możesz skropić miodem i dodać ewentualnie słonecznik prażony albo pestki dyni. Do tego bagietka czosnkowa na przykład.
Proste a dziewczyny lubią takie smaki zazwyczaj.
Brzmi jak potrawa którą bym nie wymyślił samemu,czyli idealna dla kobit:frankapprove: Dzięki:OK:
 
Ostatnio u mnie po treningu ryż albo makaron z owocami, cynamonem i jogurtem proteinowym bez dodatku cukru. Wjeżdża pięknie, jak kibole z bramą.
 
Siema siema
Jako ze nazbieralem dzis wchuj grzybow to wrzuce Wam prosty przepis na zupe-krem z kurek.

Kurkowa.jpg


Skladniki na zdjeciu na 1,5 litra bulionu. Kurek bylo 600 gram.

Kurkowa skl.jpg


Ziemniaki i marchewke kroimy w mala kostke, wrzucamy na rozgrzana oliwe i chwile smazymy. Zalewamy bulionem (od biedy moze byc kostka rosolowa) dorzucamy galazke tymianku i gotujemy az warzywa zmiekna.

W tym czasie rozgrzewamy sporo masla na patelni i szklimy cebulke. Dorzucamy czosnek i kurki i porzadnie obsmazamy.

Dorzucamy wszystko do gara, gotujemy 5 min (im dluzej gotowane beda kurki tym mniej smaku beda mialy) i blendujemy.
Dodajemy sol, pieprz, papryke slodka i troche kurkumy.
Dolewamy smietane i zdejmujemy z ognia.

Podajemy z kilkoma podsmazonymi kurkami na zupie, lisciem oregano i parmezanem jako dodatek.

Smakówa!
 
@piotruspan powiedz mi jak zrobić szynkę z dzika, bo na @cRe się chyba nie doczekam, a podobno łatwo spierdolić.
Marynuj w czerwonym winie z marchewkami pietruszka cebula selerem jalowcem i rozmarynem przez co najmniej 12 godzin.
Wyjmij z marynaty i piecz razem z warzywami w 170 stopniach (1kg - 1,5h)
Z marynaty odparuj alkohol, dopraw sola i pieprzem i po pol godziny zalej pieczen.

Wyjmij dzika, zredukuj sos i wpierdalaj.
 
Marynuj w czerwonym winie z marchewkami pietruszka cebula selerem jalowcem i rozmarynem przez co najmniej 12 godzin.
Wyjmij z marynaty i piecz razem z warzywami w 170 stopniach (1kg - 1,5h)
Z marynaty odparuj alkohol, dopraw sola i pieprzem i po pol godziny zalej pieczen.

Wyjmij dzika, zredukuj sos i wpierdalaj.
Heh wiedziałem, że kwestia kilku dni...

Skąd czerpiesz wiedzę na tematy kulinarne? Jakieś konkretne książki, strony, czy z łepetyny?
 
Marynuj w czerwonym winie z marchewkami pietruszka cebula selerem jalowcem i rozmarynem przez co najmniej 12 godzin.
Wyjmij z marynaty i piecz razem z warzywami w 170 stopniach (1kg - 1,5h)
Z marynaty odparuj alkohol, dopraw sola i pieprzem i po pol godziny zalej pieczen.

Wyjmij dzika, zredukuj sos i wpierdalaj.
:pray:
 
Back
Top