Kulinaria

images
Kurwa nie wiem, jestem taki głodny, że zjadłbym wszystko teraz. Nie mogę się skupić żeby Ci sensownie odpisać to co mam na myśli :D
 
Kurwa nie wiem, jestem taki głodny, że zjadłbym wszystko teraz. Nie mogę się skupić żeby Ci sensownie odpisać to co mam na myśli.
Nie no zrozumialem, nie lubisz kurczaka z pomidorami. Ja sie tylko dziwie jak mozna nie lubic kurczaka z pomidorami.
 
Nie no zrozumialem, nie lubisz kurczaka z pomidorami. Ja sie tylko dziwie jak mozna nie lubic kurczaka z pomidorami.
Lubię kurczaka z pomidorami, ale nie za bardzo znam jakieś fajne połączenie tych produktów. Może pomidorowa :D być może obudzę się rano i od razu przyjdzie mi na myśli 10 różnych fajnych przepisów.
 
@Gspwraca,jeśli nie masz żadnego kanału na youtube,to może najwyższy czas o tym pomyśleć?
Oczywiście daj znać jak będziesz działał w temacie.
 
Lubię kurczaka z pomidorami, ale nie za bardzo znam jakieś fajne połączenie tych produktów. Może pomidorowa :D być może obudzę się rano i od razu przyjdzie mi na myśli 10 różnych fajnych przepisów.
Zrob sobie np palki kurczaka zapiekane w sosie bolonskim.
@Gspwraca,jeśli nie masz żadnego kanału na youtube,to może najwyższy czas o tym pomyśleć?
Oczywiście daj znać jak będziesz działał w temacie.
Nie widze sensu w robieniu filmow z mojego gotowania. Gotuje dla siebie, co lepsze dania dokumentuje i zapisuje sobie w folderze "knajpa" bo moze sie przydadza jak bede otwieral swoja. No i wrzucam dla waskiego, miesozernego grona cohones ;)

Dzieki za propsy!
 
Lubię kurczaka z pomidorami, ale nie za bardzo znam jakieś fajne połączenie tych produktów. Może pomidorowa :D być może obudzę się rano i od razu przyjdzie mi na myśli 10 różnych fajnych przepisów.
Ja kiedys znalazlem zajebisty przepis na kure panierowana w parmezanie do tego makaron i wlasnie sos ze swiezych pomidorow:)
 
Robię żeberka pieczone w ciemnym piwie. Ktoś może ma jakieś fajne sugestie jak to ulepszyć wzbogacić? Narazie mięso marynuje mi się w piwku z dodatkiem miodu i przypraw, za jakieś dwie godzinki obsmażę delikatnie każdy kawałek z każdej strony i wpierdolę razem z marynatą, oraz marchewką, cebulą i pieczarkami do rękawa i do piekarnika. Jakieś pomysły ktoś ma jak to jeszcze poprawić?
 


lub ewentualnie

1. Weź gotowe produkty.
2. Wrzuć do garnka.
3. Wyrzuć to wszystko do śmietnika.
4. Idź do sklepu, kup mięso i zjedz jak prawdziwy facet, a nie będziesz się truł jakimś wegegównem :wink:
Nie jadłem od ponad roku, a chodzi za mną od dłuższego czasu. Zobaczymy co to mi wyjdzie ciekawego.
P.S Dla mnie ryba to normalne mięso.
 
Last edited:
Postanowiłem spróbować marynaty na bazie sweet chilli sauce,teriyaki i sosu sojowego tak chwalonych przez kolegów tutaj.
Do tego mieszanka przypraw tajskich,kardamon,curry, pieprz,czosnek i imbir.
Wszystko pod udka drobiowe bez kości (1kg.)
Roszponka i szpinak na śmietanie z czosnkiem i solą.
Miało być puree z ziemniaków,ale za późno w domu byłem.

Wyjebane w kosmos. Pierwszy raz robiłem taką marynatę,ale teraz to będzie u mnie podstawa.
 

Attachments

  • 2016-10-25 20.33.16.jpg
    2016-10-25 20.33.16.jpg
    294.1 KB · Views: 32
  • 2016-10-25 20.34.19.jpg
    2016-10-25 20.34.19.jpg
    208.1 KB · Views: 34
  • 2016-10-25 20.34.59.jpg
    2016-10-25 20.34.59.jpg
    203.7 KB · Views: 33
  • 2016-10-25 20.35.44.jpg
    2016-10-25 20.35.44.jpg
    254.6 KB · Views: 33
  • 2016-10-25 20.36.18.jpg
    2016-10-25 20.36.18.jpg
    220.7 KB · Views: 38
Postanowiłem spróbować marynaty na bazie sweet chilli sauce,teriyaki i sosu sojowego tak chwalonych przez kolegów tutaj.
Do tego mieszanka przypraw tajskich,kardamon,curry, pieprz,czosnek i imbir.
Wszystko pod udka drobiowe bez kości (1kg.)
Roszponka i szpinak na śmietanie z czosnkiem i dolą..
Miało być puree z ziemniaków,ale za późno w domu byłem.

Wyjebane w kosmos. Pierwszy raz robiłem taką marynatę,ale teraz to będzie u mnie podstawa.
Wiecej sojowego i teryiaki.
Smakowalo?
 
Tak, do marynaty. Polecam chinski sojowy - intensywniejszy.
Powyżej też pisali o chińskim. W Kauflandzie było tylko to. Chciałem jeszcze ostrygowy kupić,ale też nie było.
Pierwsze koty za płoty. Teraz będę to docierał pod siebie.
Fajnie też że pamiętałem o zdjęciach,bo ostatnio chciałem wrzucić ribeye właśnie z puree,ale zrobiłem zdjęcia składników i na tym się skończyło. Po zrobieniu opierdoliłem i nie zrobiłem zdjęć gotowych dań :lol:
 
To już zakrawa o kulinarną masturbację, ale wrzucam także tutaj, bo szama mi wyszła konkret i może komuś się przepis spodoba (a ja nałapię lajków i fejm będzie rósł).
Ojebaliśmy w domu dziś to:
yTcIDx6.jpg

Piersi i nogi z kaczki, oprószone solą i pieprzem ziołowym, długo pieczone w żurawinie, jabłkach i odrobinie cebuli. Do tego pokroiłem ziemniaki w kostkę i dusiłem w zalewie z maślakami. Na koniec dodałem trochę śmietany, żeby to wszystko wygładzić. Do tego sałatka z kapusty pekińskiej, pomidorów, pora, tartego kalafiora - wszystko z sosem ala winegret.
2olAhqT.jpg

Pyszne kurwa :lizoremotmaly2::lizoremotmaly2::lizoremotmaly2::lizoremotmaly2::lizoremotmaly2:
 
To już zakrawa o kulinarną masturbację, ale wrzucam także tutaj, bo szama mi wyszła konkret i może komuś się przepis spodoba (a ja nałapię lajków i fejm będzie rósł).
Ojebaliśmy w domu dziś to:
yTcIDx6.jpg

Piersi i nogi z kaczki, oprószone solą i pieprzem ziołowym, długo pieczone w żurawinie, jabłkach i odrobinie cebuli. Do tego pokroiłem ziemniaki w kostkę i dusiłem w zalewie z maślakami. Na koniec dodałem trochę śmietany, żeby to wszystko wygładzić. Do tego sałatka z kapusty pekińskiej, pomidorów, pora, tartego kalafiora - wszystko z sosem ala winegret.
2olAhqT.jpg

Pyszne kurwa :lizoremotmaly2::lizoremotmaly2::lizoremotmaly2::lizoremotmaly2::lizoremotmaly2:
co tak mało?
 
Postanowiłem spróbować marynaty na bazie sweet chilli sauce,teriyaki i sosu sojowego tak chwalonych przez kolegów tutaj.
Do tego mieszanka przypraw tajskich,kardamon,curry, pieprz,czosnek i imbir.
Wszystko pod udka drobiowe bez kości (1kg.)
Roszponka i szpinak na śmietanie z czosnkiem i solą.
Miało być puree z ziemniaków,ale za późno w domu byłem.

Wyjebane w kosmos. Pierwszy raz robiłem taką marynatę,ale teraz to będzie u mnie podstawa.
Tak jak pisze nasz przyjaciel "Haszyk" więcej sosów do marynaty. Jak znajdziesz to bierz sojowy grzybowy.
 
PicsArt_10-28-07.06.34.jpg
@torpedo
Tak powinien wygladac kurczak w tej marynacie ktora ostatnio robiles. Nie zaluj sosow bo oprocz smaku bedzie ladna i smaczna glazura po usmazeniu.
 
View attachment 4666 @torpedo
Tak powinien wygladac kurczak w tej marynacie ktora ostatnio robiles. Nie zaluj sosow bo oprocz smaku bedzie ladna i smaczna glazura po usmazeniu.
Następne na bank takie będzie.
Wszystkie marynaty zawsze były obfite,a tej się bałem że zjebię,więc dałem mniej.
Jeśli taki smak wydobył się z takiej ilości,to teraz będzie już całkiem ogień.


Edita-co tam marynujesz i czy w lodówce masz przykryte folią?
 
Last edited:
Back
Top