Konflikt Rosja-Ukraina

Przecież proces przyjmowania to jakieś 8 lat :)
nie miałbym odwagi na miejscu ukraińskich polityków na zamykanie kopalń, za 8 lat też pewnie bedą jakieś dyrektywy unijne o zakazie samochodów wysokospalinowych w centrach miast itp. Polska jest biedna, ale jeszcze to przejdzie z bólem. Na Ukrainie prezydent zarabia jeśli dobrze pamiętam 1400 zł. To na serio biedakraj. Za kilkanaście tys. $ można było przed wojną kupić naprawdę ładny dom i to nie na kompletnym zadupiu....

Podobał mi się tekst Bartosiaka w Hejtparku, że przecież Ukraińcy sami przyznają, że wyjeżdżają na Zachód bo to całe państwo ukraińskie to jeden wielki bałagan, a mimo wszystko jak teraz jest wojna to z wielką odwagą bronią własnego państwa. Czy tak samo robiliby obywatele bogatszych państw UE?
Pamięta, że w DE procent osób gotowych na obronę własnego kraju nie jest wysoki...





To jest ciekawe pytanie, które w końcu zaczyna być zadawane: czy Schröder pracował dla Putina też kiedy był kanclerzem, a to już zalicza się jako zdrada kraju...




Polecam tego reportera: w TVNie za takie reportaże ze Strefy Gazy byłoby zwolnienie...








BTW Na Ukrainie jest masa tego starego budownictwa.Co szybciej rozwaliłoby się po bombardowaniu: nowe budownictwo hurtowej polskiej myśli deweloperskiej czy stare budownictwo? :suchykarol:
 
Bez formalności to było uznanie za kandydata. Nie ma szans by od razu po skończeniu wojny Ukraina została przyjęta do UE
Nie wiem , nie znam się aż tak na polityce. Wiem , że Ondrej Duda wystosował apel aby ich przyjąć w tempie ekspresowym. A swoją drogą nasi politycy bardzo sieją ferment i nawołują do walki z kacapami. Nie lubię PiS-u bo to radykałowie i fanatycy ale mają jaja , a skrzat dowódca musi ruskich bardzo nienawidzić , bo najwidoczniej chce wszystkich nastawić na wojnę bez ustępstw. Trochę brawurowo. Ciekaw jestem jaka by była reakcja zachodu gdyby Polacy nie dali pierwsi przykładu wszędzie , w decyzjach politycznych , w sporcie itd .I czy niemiaszki by przyjęli Ukraińskich uchodzców gdyby to Oni byli w naszym położeniu na mapie świata. Cieszy w tym wszystkim jedynie reakcja ludzi , ich jedność i solidarność. To jak kto tutaj zareaguje ujawnia prawdziwe intencje i wartośći. Przyzwolenie i tolerancja na zbrodnie wojenne to w moim odczuciu zaprzeczenie wszelkiej kultury i upadek humanizmu - Welcome to the Jungle
 
Oficjalnie ukraińców jest okolo 2mln a nieoficjalnie mowi sie o 3mln. Jeżeli wierzyć spekulacją Uni to imigrantów ma przybyć 5mln. Niech połowa albo trochę mnie zostanie w Polsce i już sie robi problem. O Ile te pokolenie będzie Nam wdzięczne to już kolejne nie koniecznie. Ktoś dobrze napisał, że ministerstwo edukacji powinno być przygotowane na asymilację dla tych co postanowią tu zostać na stałe. Wszyscy lubią rzucać hasła, że historia lubi się powtarzać albo, że trzeba się uczyć z historii. To tak dla przypomnie wspomnę tylko, ze za czasów II Rzeczpospolitej ukraińców było około 4-5mln....(lacznie bylo Nas 27mln)
To tylko taka luźna przyszłościowa dywagacja bo wojna zaraz się skończy i wszystko skończy się szczęśliwie (jeżeli w ogóle można tak napisać).

Też jestem ciekawy rozwiązania członkostwa w UE
przed wojną było 2 mln Ukraińców w Polsce.
Druga sprawa; Niemcy i Skandynawia są cholernie chłonne na pracowników, a dla Polaków Niemcy to już nie jest taki raj jak kiedyś...
Mimo wszystko te kraje nie chcą już tak bardzo Arabów... Nawet w Niemczech podczas kryzysu na granicy z Białorusią padały hasła ,,2015 rok nie może się powtórzyć"

no kurde już kolejna osoba pisze o tym Braunie, co on nawiwijał? @Bezimienny @Karateka@ i ktos chyba jeszcze coś wspominał, jechał po Braunie, nie śledze gościa ale ciekaw jestem co mógł zrobić/powiedzieć, by upaść niżej niż rubel ;)
ja skończyłem śledzenie Brauna po tekstach o moratorium imigracyjnym i tym kolesiu


Ten Braun przyciąga dziwniejszych ludzi niż nawet narodowcy, chociaż jak kiedyś zacząłem czytać twittera asystenta społecznego Winnickiego to...
... stwierdziłem, że to jest za mocne nawet dla mnie: lepszy państwowy facebook jak w Chinach niż ten obecny, bo państwowy ,,cukier" lepszy niż korporacyjny :suchykarol:

Mentzen ratuje Konfederacje: jak zwykle: trzeba go klonować :zarobiony:
 
przed wojną było 2 mln Ukraińców w Polsce.
Druga sprawa; Niemcy i Skandynawia są cholernie chłonne na pracowników, a dla Polaków Niemcy to już nie jest taki raj jak kiedyś...
Mimo wszystko te kraje nie chcą już tak bardzo Arabów... Nawet w Niemczech podczas kryzysu na granicy z Białorusią padały hasła ,,2015 rok nie może się powtórzyć"


ja skończyłem śledzenie Brauna po tekstach o moratorium imigracyjnym i tym kolesiu


Ten Braun przyciąga dziwniejszych ludzi niż nawet narodowcy, chociaż jak kiedyś zacząłem czytać twittera asystenta społecznego Winnickiego to...
... stwierdziłem, że to jest za mocne nawet dla mnie: lepszy państwowy facebook jak w Chinach niż ten obecny, bo państwowy ,,cukier" lepszy niż korporacyjny :suchykarol:

Mentzen ratuje Konfederacje: jak zwykle: trzeba go klonować :zarobiony:

Skąd wziąłeś informacje o 2mln bo coś mi się wydaje, że z instytutu wiadomo jakiego :D. W spisie ludności 2RP jest napisane, że 4.4-5mln. wzmianka z 21 roku mowi o liczbie 3.8mln. chyba, że mi się myli kiedy była 2RP.
 
Last edited:
nie miałbym odwagi na miejscu ukraińskich polityków na zamykanie kopalń, za 8 lat też pewnie bedą jakieś dyrektywy unijne o zakazie samochodów wysokospalinowych w centrach miast itp. Polska jest biedna, ale jeszcze to przejdzie z bólem. Na Ukrainie prezydent zarabia jeśli dobrze pamiętam 1400 zł. To na serio biedakraj. Za kilkanaście tys. $ można było przed wojną kupić naprawdę ładny dom i to nie na kompletnym zadupiu....

Podobał mi się tekst Bartosiaka w Hejtparku, że przecież Ukraińcy sami przyznają, że wyjeżdżają na Zachód bo to całe państwo ukraińskie to jeden wielki bałagan, a mimo wszystko jak teraz jest wojna to z wielką odwagą bronią własnego państwa. Czy tak samo robiliby obywatele bogatszych państw UE?
Pamięta, że w DE procent osób gotowych na obronę własnego kraju nie jest wysoki...





To jest ciekawe pytanie, które w końcu zaczyna być zadawane: czy Schröder pracował dla Putina też kiedy był kanclerzem, a to już zalicza się jako zdrada kraju...




Polecam tego reportera: w TVNie za takie reportaże ze Strefy Gazy byłoby zwolnienie...








BTW Na Ukrainie jest masa tego starego budownictwa.Co szybciej rozwaliłoby się po bombardowaniu: nowe budownictwo hurtowej polskiej myśli deweloperskiej czy stare budownictwo? :suchykarol:

Myślę, że wielka płyta zdecydowanie lepiej zniosła by bombardowania niż dzisiejsza deweloperka.

Ale to wcale nie świadczy o przewadze w niegdysiejszym budownictwie - to metody projektowania poszły tak do przodu, że dzisiaj zużywa się wielokrotnie mniej stali i betonu.

Z ciekawostek - ze stali zużytej na jeden czołg T72 spokojnie szło by zrobić konstrukcję na halę o powierzchni 1500 M2.
 
Przypomniała mi się ostatnio sytuacja z przed paru lat jak gadałem ze znajomymi Ukraińcami i mi opowiadali , że Hitler to przy Putinie jest mały pikuś. I ja nie wierzyłem , mówiłem im "ni chuja" to tylko twardy gracz ale jakieś tam wartości wyznaje i chyba jest tylko jak surowy nauczyciel albo silny gospodarz. Przekonywali mnie , że to tylko pozory a Putin ma plany aby podbić cały świat i zostać carem ruskiego miru. Bekę trochę z nich miałem , teraz tak trochę mniej jakoby. Całkiem o tej rozmowie zapomniałem na lata aż do inwazji Putlera na Ukrainę.
 
Skąd wziąłeś informacje o 2mln? W spisie ludności 2RP jest napisane, że 4.4-5mln. wzmianka z 21 roku mowi o liczbie 3.8mln. chyba, że mi się myli kiedy była 2RP.
znaczy przed wojną w 2022 roku :korwinlaugh:

Myślę, że wielka płyta zdecydowanie lepiej zniosła by bombardowania niż dzisiejsza deweloperka.

Ale to wcale nie świadczy o przewadze w niegdysiejszym budownictwie - to metody projektowania poszły tak do przodu, że dzisiaj zużywa się wielokrotnie mniej stali i betonu.

Z ciekawostek - ze stali zużytej na jeden czołg T72 spokojnie szło by zrobić konstrukcję na halę o powierzchni 1500 M2.
jeszcze te nowe osiedla w miastach to jedno, ale gdyby Ruscy chcieli zrobić bombardowanie tej deweloperki łanowej: to byłaby masakra. Sam ciekawy czy ludzie mieszkający w takich domach na osiedlach łanowych mieliby mocniejsze problemy jakby przyszły mocniejsze mrozy -20 stopni. To strasznie wygląda.

Te stare kamienice ładnie się trzymają podczas tych bombardowań

@Dzihados znalazłeś? :muttley:
1646337479903.png
 
Myślę, że wielka płyta zdecydowanie lepiej zniosła by bombardowania niż dzisiejsza deweloperka.

Ale to wcale nie świadczy o przewadze w niegdysiejszym budownictwie - to metody projektowania poszły tak do przodu, że dzisiaj zużywa się wielokrotnie mniej stali i betonu.

Z ciekawostek - ze stali zużytej na jeden czołg T72 spokojnie szło by zrobić konstrukcję na halę o powierzchni 1500 M2.
To zależy o jakim budownictwie niegdysiejszym mówisz. Mój ojciec jest budowlańcem starej daty , dużo w życiu widział , wiele zbudował. Opowiadał mi historie o tym jak kiedyś budowano domy w przeciętnych gospodarstwach , z tego co było w posiadaniu , z tego co się dało załatwić. Dawali zboże , plewy , błoto , wszelkie chujostwo jakie się dało w wylewki betonowe. Cementu szczyptę. Dużo chat zbudowanych dalej niż z 40 lat temu to podobno konstrukcyjne abstrakcje i stoją na słowo honoru. Chaty budowane do końca PRL ponoć rzadko kiedy mają zachowane jakiekolwiek zasady budowlane. Nie wiem też na ile to prawda a na ile Ojciec koloryzuje. Ma 70 lat ale zawsze opowiadał jedną wersję więc może coś w tym jest.
 
To zależy o jakim budownictwie niegdysiejszym mówisz. Mój ojciec jest budowlańcem starej daty , dużo w życiu widział , wiele zbudował. Opowiadał mi historie o tym jak kiedyś budowano domy w przeciętnych gospodarstwach , z tego co było w posiadaniu , z tego co się dało załatwić. Dawali zboże , plewy , błoto , wszelkie chujostwo jakie się dało w wylewki betonowe. Cementu szczyptę. Dużo chat zbudowanych dalej niż z 40 lat temu to podobno konstrukcyjne abstrakcje i stoją na słowo honoru. Chaty budowane do końca PRL ponoć rzadko kiedy mają zachowane jakiekolwiek zasady budowlane. Nie wiem też na ile to prawda a na ile Ojciec koloryzuje. Ma 70 lat ale zawsze opowiadał jedną wersję więc może coś w tym jest.
Przecież napisałem, że chodzi mi o wielką płytę czyli o większość blokowisk z epoki komuny. W zakładach były wykonywane prefabrykaty które na placu budowy były tylko montowane, więc może bardziej w tych zakładach pilnowali jakości. W każdym razie niedawno robiono ogólnopolski przegląd stanu tych konstrukcji, bo najstarsze zbliżają się do projektowanego okresu użytkowania i wyszło, że to wszystko spokojnie postoi jeszcze pewnie minimum z 50 lat.
 
Przecież napisałem, że chodzi mi o wielką płytę czyli o większość blokowisk z epoki komuny. W zakładach były wykonywane prefabrykaty które na placu budowy były tylko montowane, więc może bardziej w tych zakładach pilnowali jakości. W każdym razie niedawno robiono ogólnopolski przegląd stanu tych konstrukcji, bo najstarsze zbliżają się do projektowanego okresu użytkowania i wyszło, że to wszystko spokojnie postoi jeszcze pewnie minimum z 50 lat.
Pewnie też bardziej się do tego przykładali , budowali dla ludu , raczej były zasady jakieś i kontrole . Te bloki z wielkiej płyty nawet wyglądają na molochy nie do rozjebania.A ja miałem na myśli prywatne wiejskie budowlane projekty , robili dla siebie , niczego nie było prawie więc mieli wyjebane bo nie mieli dużego pola manewru ,aby tylko wystało do lata
Ciekawe ile takich konstrukcji stoi do dziś
:beczka:
 
W każdym razie niedawno robiono ogólnopolski przegląd stanu tych konstrukcji, bo najstarsze zbliżają się do projektowanego okresu użytkowania i wyszło, że to wszystko spokojnie postoi jeszcze pewnie minimum z 50 lat.
Jezus jakby z tymi blokami z wielkiej płyty były problemy to byłaby to masakra porównywalna z wojną. Ponad 10 mln ludzi tam mieszka. Wystarczyłoby aby wysiedlono mieszkańców paru bloków z wielkiej płyty....
... panika byłaby zabójcza skoro były olbrzymie kolejki przed stacjami benzynowymi na początku wojny...
 
Nic takiego, ponoć jest skurwysynem.

View attachment 34455
Braun to wygląda w moim subiektywnym odczuciu na jakiegoś świra. Sposób mówienia , mimika . Zawsze jakoś tak podświadomie miałem wrażenie , że gość może ukrywać jakieś zwłoki w piwnicy albo prowadzić sektę jakąś. Dziwny mi się wydawał od kiedy pamiętam
 
Braun to wygląda w moim subiektywnym odczuciu na jakiegoś świra. Sposób mówienia , mimika . Zawsze jakoś tak podświadomie miałem wrażenie , że gość może ukrywać jakieś zwłoki w piwnicy albo prowadzić sektę jakąś. Dziwny mi się wydawał od kiedy pamiętam
Typ od lat pierdoli sekwencje: szkoła, kościół, strzelnica, urządza jakieś hucpy i przepychanki z najebanym Szumowskim, wykrzykuje o wieszaniu ministrów, a z konstruktywów ma do zaproponowania intronizację Chrystusa na króla Polski (zresztą bez zgody Chrystusa), mówisz że Ci wygląda na świra? Hmmm...
 
Typ od lat pierdoli sekwencje: szkoła, kościół, strzelnica, urządza jakieś hucpy i przepychanki z najebanym Szumowskim, wykrzykuje o wieszaniu ministrów, a z konstruktywów ma do zaproponowania intronizację Chrystusa na króla Polski (zresztą bez zgody Chrystusa), mówisz że Ci wygląda na świra? Hmmm...
Ja się tam Chrystusowi nie dziwię, że się nie zgodził u nas zasiąść na tronie. Jeszcze się z Polakami użerać.
 
Typ od lat pierdoli sekwencje: szkoła, kościół, strzelnica, urządza jakieś hucpy i przepychanki z najebanym Szumowskim, wykrzykuje o wieszaniu ministrów, a z konstruktywów ma do zaproponowania intronizację Chrystusa na króla Polski (zresztą bez zgody Chrystusa), mówisz że Ci wygląda na świra? Hmmm...
Wiele się nie interesowałem nim bo po zapoznaniu się z grubsza z jego poglądami nawet nie obczajałem jego działalności , fanatyków religijnych omijam jak tylko mogę. Ale coś tam kojarzę było o nim głośno na youtube. A i ten biały rumak , Ciosak czy jak mu tam to kolejny którego widziałem parę razy i tylko się modliłem żeby go kurwa nigdy nie dopuścili do władzy. Ewidentnie ma jakiegoś hopla albo siupla
 
Obstawiam, że nie minęłoby pół roku do momentu, w którym zaczęliby mu wypominać żydowskie pochodzenie.
Ciekawym jest jakie to powszechne, że mówimy między sobą jacy to Polacy są fe i ble
Chcemy na króla żydowskiego księcia bo jesteśmy najgorsi
W Biblii dużo jest o tym jak się użerał z żydami. Przy nas to by sobie zrobił wkońcu kurde wakacje , nie jesteśmy tacy wcale jak sami sobie wkręcamy
Jesteśmy dość prości ale potrafimy stanąć po stronie wartości , prawdy i wolności nie zależnie od sytuacji. Nasze największe zalety są mało dochodowe i często prowadzą nas ku problemom , ale są bezcenne.
Ja tam kocham swój naród , bo jest szlachetny z natury i szczery , prosty i prawdziwy.
Tylko zgnębiony , zaszczuty i zdemoralizowany.
 
Back
Top