Konflikt Rosja-Ukraina

To oczywiste. Pytanie czy się utrzyma i jakim kosztem. I pytanie czy potem Putin wybierze południe i te swoje Gruzje, Mołdawie czy Polskę i kraje bałtyckie.

A najbardziej ciekawe co zrobi zachód. I czy te wszystkie sankcje po zakończeniu konfliktu potrwają tydzień, miesiąc czy rok.

Póki co Ruskie dostały 10 dni oddechu. Trwa rozwadnianie sankcji.
Jak Ukra ma takich sprzymierzeńców na zachodzie, to jej ruskie nie są potrzebne

Polityka to kurwa.

Ciekawe co wyskoczy, żeby odwrócić uwagę od wojny? Kolejna fala wirusa, jakiś skandal obyczajowy w świecie showbiznesu, jakiś dramat np. w Afryce?
 
Bardzo konkretnie i z rozwagą. Polecam posłuchac i przemyśleć. Choć i tak zapewne nie dotrze do "Europejczyków"
Ten Leszek to ten co nienawdzi Zychowicza, bo śmiał opisać grzechy Żołnierzy Wyklętych, a naszej historii powinniśmy wystawiać tylko laurkę.

:dobry:
 
Póki co Ruskie dostały 10 dni oddechu. Trwa rozwadnianie sankcji.
Jak Ukra ma takich sprzymierzeńców na zachodzie, to jej ruskie nie są potrzebne

Polityka to kurwa.

Ciekawe co wyskoczy, żeby odwrócić uwagę od wojny? Kolejna fala wirusa, jakiś skandal obyczajowy w świecie showbiznesu, jakiś dramat np. w Afryce?
No to chuj a nie sankcje.
 
Kumpel zatrudnia piętnastu Ukrainców w firmie budowlanej, dzisiaj ma już tylko 10, dwóch nie mogło wrócić z urlopu bo mobilizacja, a trzech pojechało walczyć.
Teraz będzie tak jak mówisz, ale później raczej w drugą stronę. Natomiast tak jak pisałem- dla mmie bez znaczenia bo moim zdaniem powinno się im pomóc (ale Ukraińcom, a nie czarnym leserom)
Ludziom trzeba pomagać, ale na granicy powinni być dokładnie weryfikowani, bo to chyba oczywiste, gdzie znaczna część z tych "studentów" koczowała jeszcze kilka miesięcy temu.
O to to.

Ile jest z Sanoka do Ukrainy? 40-50km?
Rzut gównem.
 
Bardzo konkretnie i z rozwagą. Polecam posłuchac i przemyśleć. Choć i tak zapewne nie dotrze do "Europejczyków"

Przesluchalem i zaluje.

Powiedzial to, co wszyscy wiedza, twierdzac, ze powie cos czego nikt nie wie, bo ma dostep do tajnych forum internetowych w anglii, o ktorych malo ludzi wie.

Czekalem wiec, az w koncu zaporponuje jakies sensowne rozwiazanie sytuacji i nie zawiodl mnie.

Wystarczy, ze kazdy z nas dostanie bron do reki. Oczywiscie trzeba zerwac stosunki ze wszystkimi w Europie, bo te chuje i tak sie na nas wypna. No i nie draznic Putina. A jak juz Putin zdecyduje, zeby najechac Polske to i tak z tym nic nie zrobimy.

Oczywiscie cala ta sytuacja to wina Europy. Po chuj oni sie mieszaja i pomagaja Ukrainie? Po czym dodaje, ze jakby Europa pomogla Bialorusinom, to by wszystko bylo dobrze. Ekspert przez duze E.
 
No to co? Inflacja, podniesienie podatków w perspektywie duże a może nawet ogromne bezrobocie.
Więcej rozdawnictwa, podatnik wytrzyma! Euro juz prawie 4,8 frank 4,69 złotówka stronk! :frankapprove:
Polski ład był pętlą założoną na szyi Polaków, covid to taboret pod nogami a teraz wojna jako kat. Urządziliśmy się w dupie przy inflacji 10% i zaraz będziemy do tego tęsknić jak ceny benzyny, gazu i węgla wypierdola w kosmos.
 
No to co? Inflacja, podniesienie podatków w perspektywie duże a może nawet ogromne bezrobocie.
Spokojnie, wojownicy zza klawiatury mają to do siebie, że wszystko okej dopóki problem bezpośrednio ich nie dotknie. Teraz gęba pełna frazesów odnośnie wręcz nieograniczonej pomocy wdrażanej przez rządzących na wariata, bo przecież owa pomoc nic nie kosztuje. Czkam na pomysł, że każdy, kto posiada dwa i więcej mieszkania np pod wynajem, musi jedno udostępnić Ukraińcom za koszt czynszu.
Witamy w nowym świecie :)
 
Ale tutaj jest podział. Ja nie chce stać po żadnej stronie więc powiem wprost. Niech wygra lepszy. W kazdej sytuacji Polska ma przejebane
 
Last edited:
786E328C-9C90-4EDE-9FC2-FCC694FD8F2A.jpeg

0B6FBC72-416A-492D-AF1E-CEAD973A6F77.jpeg

C3B00A5D-1299-4514-9716-1BCF0E30F29E.jpeg
 
Spokojnie, wojownicy zza klawiatury mają to do siebie, że wszystko okej dopóki problem bezpośrednio ich nie dotknie. Teraz gęba pełna frazesów odnośnie wręcz nieograniczonej pomocy wdrażanej przez rządzących na wariata, bo przecież owa pomoc nic nie kosztuje. Czkam na pomysł, że każdy, kto posiada dwa i więcej mieszkania np pod wynajem, musi jedno udostępnić Ukraińcom za koszt czynszu.
Witamy w nowym świecie :)
Myślę, że każdy bardziej ogarnięty zdaję sobie sprawę, że to wszystko wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami dla nas. Ale też chyba nikt rozsądny nie przyzna, że jeżeli zajęcie Ukrainy przyjdzie kacapom wystarczająco gładko i bez większych konsekwencji to nie zaczną spoglądać bardziej na zachód. Moim zdaniem to jest taka sytuacja, że trzeba zrobić co się da tam i teraz, żeby jak najbardziej osłabić ruskich, żeby zagrożenie z ich strony byłoby jak najmniej realne. Trzeba sobie uświadomić, że po kilkudziesięciu latach bezprecedensowego spokoju i dobrobytu nadchodzi czas napięć, chaosu i konfliktu. Trzeba jak najszybciej uniezależnić się oraz odciąć od rosji, "zerwać błyskawicznie ten plaster" jakby bolesne to nie było, przypominam, że jeszcze pod koniec zeszłego roku Ławrow mówił, że Polska nie jest krajem niepodległym tylko bezpańskim - jeżeli teraz nie wybije im się odpowiednio wielu zębów to za parę lat zaczną mówić o tym, że i u nas jest nazistowski rząd i stanowimy dla nich zagrożenie.
 
Przesluchalem i zaluje.

Powiedzial to, co wszyscy wiedza, twierdzac, ze powie cos czego nikt nie wie, bo ma dostep do tajnych forum internetowych w anglii, o ktorych malo ludzi wie.

Czekalem wiec, az w koncu zaporponuje jakies sensowne rozwiazanie sytuacji i nie zawiodl mnie.

Wystarczy, ze kazdy z nas dostanie bron do reki. Oczywiscie trzeba zerwac stosunki ze wszystkimi w Europie, bo te chuje i tak sie na nas wypna. No i nie draznic Putina. A jak juz Putin zdecyduje, zeby najechac Polske to i tak z tym nic nie zrobimy.

Oczywiscie cala ta sytuacja to wina Europy. Po chuj oni sie mieszaja i pomagaja Ukrainie? Po czym dodaje, ze jakby Europa pomogla Bialorusinom, to by wszystko bylo dobrze. Ekspert przez duze E.
Usłyszałeś to co chciałeś usłyszeć. Bo UE jest kochana, co nie?
 
z tym ostatnim o okradaniu wojska w Rosji: trudno się nie zgodzić. Ten łysy koleś miał pare fajnych wywiadów


Poprawiłem. :rutekajak:
chciałbym abyś miał racje, ale wtedy Niemcy musieliby się przyznać, że to Polacy mieli racje odnośnie Rosji -niemożliwe


Nie musisz przyjmować Ukraińców do swojego domu. Sam nie przyjmę, bo nie mam gdzie ale na przykład moi rodzice i dużo moich znajomych przyjmuje. To indywidualna kwestia. Natomiast w Twoich postach widziałem pewną pogardę, dlatego moja złość.
Wpuszczać kogoś na dłużej do własnego domu to wpuszczać kogoś do swojego życia. Oby nie okazało się, że nagle ludzie będą się szybko rozmyślali, zwłaszcza jeśli nie mają podstaw rosyjskiego...
Chociaż jak teraz budować wizerunek Polaka ksenofoba skoro tylu Ukraińców, Gruzinów, Białorusinów w Polsce? Jezus jak w tym TVNie i wyborczej muszą się pocić...
Przecież jeśli przyznaliby, że w Polsce faszyzm i nazizm jest marginalny, a rasizm to już w ogóle -kurczę cała ich działalność okazałaby się bez sensu. Musieliby znaleźć inną pracę...
 
...Wpuszczać kogoś na dłużej do własnego domu to wpuszczać kogoś do swojego życia. Oby nie okazało się, że nagle ludzie będą się szybko rozmyślali, zwłaszcza jeśli nie mają podstaw rosyjskiego...

Masz rację. Na razie jest tak wysoki poziom emocji, że ludzie niezbyt trzeźwo myślą i działają w odruchu serca. Zanim te emocje opadną i zaczną się problemy muszą się pojawić rozwiązania systemowe. Imigrantami muszą się też zająć inne kraje, przecież my nie udźwigniemy utrzymania setek tysięcy matek z dziećmi. Dziwi mnie, że rząd i UE nie informują o takich sprawach, a podobno były jakieś ciche przygotowania na 5mln. ludzi? Mam nadzieję, że to po prostu wymaga trochę czasu, żeby się te biurokratyczne machiny ogarnęły.

Swoją drogą, jak to jest, że skoro Putin wysłał tu swój pokojowy kontyngent, żeby ratować Ukraińców przez nazistami, to nie uciekają oni na wschód, tylko idą przez całą Ukrainę do Europy? Coś się tu, w przekazie nie zgadza.
 
  • Like
Reactions: jut
Back
Top