Konflikt Rosja-Ukraina

Konkrety poproszę, bo to nic nie znaczy.

Ludzie wkurzeni na eurokołchoz niech zagłosują w wyborach na tych, którzy przywrócą UE na właściwe tory. Ja też wolałbym dawną, konserwatywną organizację, która zajęłaby się tylko gospadarką i handlem, a sprawy światopoglądowe kraje załatwiałby sobie same.
Wyjście z UE i stworzenie raju podatkowego w Polsce. Myślisz, że nikt z UE by tu fabryk nie otwierał gdyby miał niskie podatki i wyjebane na ftifor55?
UE zabrnęła za daleko by prostym głosowaniem na kogokolwiek w jednym czy drugim państwie szło cokolwiek zmienić. Szybko jakimiś restrykcjami i karami by go ustawili do pionu. Do czasu aż ludziom się totalnie spierdolą warunki życiowe nie ma szans na większy przewrót. A zanim się spierdolą w tych decydujących krajach, to te pomniejsze zostaną zgnębione przez komisarzy. Później to już się namnoży na kontynencie tyle pozaeuropejskiego pomiotu, że już nikt nie będzie się identyfikował pozaunujnie i nie będzie ducha do patriotycznych zrywów. Nurt Rubikonu jest blisko i za chwilę będzie po ptokach.
 
Wyjście z UE i stworzenie raju podatkowego w Polsce. Myślisz, że nikt z UE by tu fabryk nie otwierał gdyby miał niskie podatki i wyjebane na ftifor55?
UE zabrnęła za daleko by prostym głosowaniem na kogokolwiek w jednym czy drugim państwie szło cokolwiek zmienić. Szybko jakimiś restrykcjami i karami by go ustawili do pionu. Do czasu aż ludziom się totalnie spierdolą warunki życiowe nie ma szans na większy przewrót. A zanim się spierdolą w tych decydujących krajach, to te pomniejsze zostaną zgnębione przez komisarzy. Później to już się namnoży na kontynencie tyle pozaeuropejskiego pomiotu, że już nikt nie będzie się identyfikował pozaunujnie i nie będzie ducha do patriotycznych zrywów. Nurt Rubikonu jest blisko i za chwilę będzie po ptokach.
ftifor55 jest właśnie po to żebyś takiego numeru UE nie wyciął. Wszystkie produkty z poza Unii będą obłożone cłem, uzależnionym od śladu węglowego (czy tam dwutlenkowego) jaki przy produkcji został wytworzony. Czyli jak będziesz chciał coś sprzedać na europejski rynek ze swojego raju to cię pozamiatają certyfikatami.
 
ftifor55 jest właśnie po to żebyś takiego numeru UE nie wyciął. Wszystkie produkty z poza Unii będą obłożone cłem, uzależnionym od śladu węglowego (czy tam dwutlenkowego) jaki przy produkcji został wytworzony. Czyli jak będziesz chciał coś sprzedać na europejski rynek ze swojego raju to cię pozamiatają certyfikatami.
Czyli chcesz dobrowolnie brnąć w to gówno?
 
ftifor55 jest właśnie po to żebyś takiego numeru UE nie wyciął. Wszystkie produkty z poza Unii będą obłożone cłem, uzależnionym od śladu węglowego (czy tam dwutlenkowego) jaki przy produkcji został wytworzony. Czyli jak będziesz chciał coś sprzedać na europejski rynek ze swojego raju to cię pozamiatają certyfikatami.
Warunki życia "statystycznego" obywatela od paru lat spadły dramatycznie. Wariactwo zwane katarem aka straszna pandemia to był zapalnik potem poszło jak z górki.

Czemu niby jest wielka straszna wojna, wielki kryzys energetyczny, a unia nie upraszcza przepisów tylko coraz bezmyślniej brnie w ff55?

To dodajmy kolejne podatki od oddychania, wody i aut przeciez mamy za dużo pieniędzy co nie?
A co do tych certyfikatów to tak będą, ale do tego czasu większość dużej produkcji z UE spierdoli przez właśnie ff55 jak z roku na rok mają 50% podwyżki mediów.
W taką stronę ma iść ta silna federacja Europejska? Że gówno tu będzie?

@szplin może za bardzo imperialnie, ale ma dużo racji. Te trendy w całej UE od 10 lat idą nie w unie, a pełne podporządkowanie ideologiczne państw pod NRD.

NIC was pandemia nie nauczyła, że tu nie chodzi o ludzi? :putinlaugh:
 
Czyli chcesz dobrowolnie brnąć w to gówno?
Nie, jestem za tym żebyśmy w końcu zaczęli prowadzić politykę na miarę średniego, europejskiego kraju. Trzeba w ramach UE budować koalicje dla konkretnych spraw, wykorzystywać dostępne narzędzia prawne (choćby veto), a nie drzeć mordę w mediach, a później podpisywać wszystko co każą (vide Mateusz i f55).

Bo tak się składa, że pomimo propagandy antyTuskowej, to PIS rzucił nas w objęcia Niemiec (Lech K. traktat w Nicei i dalej Morawiecki). Z resztą zobaczysz co się będzie działo gdy dojdzie do głosowania nad likwidacją veta i głosowaniem większościowym, idę o zakład, że nas ograją, a to będzie faktyczny koniec suwerenności państw, członków UE.

@Siwy25_1 Nie chodzi o ocenę sytuacji, bo w tej kwestii nie ma między nami sporu, tylko o to co z tym zrobić?
 
ftifor55 jest właśnie po to żebyś takiego numeru UE nie wyciął. Wszystkie produkty z poza Unii będą obłożone cłem, uzależnionym od śladu węglowego (czy tam dwutlenkowego) jaki przy produkcji został wytworzony. Czyli jak będziesz chciał coś sprzedać na europejski rynek ze swojego raju to cię pozamiatają certyfikatami.
Cbyba, ze jesteś europejską firmą, która produkcje ma w Chinach.
Fitfor dla mnie to nic innego jak zrobienie z dwutlenku węgla waluty o stalej wartości.
 
Cbyba, ze jesteś europejską firmą, która produkcje ma w Chinach.
Fitfor dla mnie to nic innego jak zrobienie z dwutlenku węgla waluty o stalej wartości.
To jest taki sprytny pomysł, żeby producentów z poza UE zmusić do korzystania z czystej energii, raczej takie "dynamiczne" cła.
 
Nie, jestem za tym żebyśmy w końcu zaczęli prowadzić politykę na miarę średniego, europejskiego kraju. Trzeba w ramach UE budować koalicje dla konkretnych spraw, wykorzystywać dostępne narzędzia prawne (choćby veto), a nie drzeć mordę w mediach, a później podpisywać wszystko co każą (vide Mateusz i f55).

Bo tak się składa, że pomimo propagandy antyTuskowej, to PIS rzucił nas w objęcia Niemiec (Lech K. traktat w Nicei i dalej Morawiecki). Z resztą zobaczysz co się będzie działo gdy dojdzie do głosowania nad likwidacją veta i głosowaniem większościowym, idę o zakład, że nas ograją, a to będzie faktyczny koniec suwerenności państw, członków UE.

@Siwy25_1 Nie chodzi o ocenę sytuacji, bo w tej kwestii nie ma między nami sporu, tylko o to co z tym zrobić?
Iść na wybory przyjacielu. Chcesz zmian z pozycji fotela? Trzeba ruszyć dupkę.

Jak 2 lata temu pisałem, że trzeba protestować i sprzeciwiać się tym "rozporządzeniom" to byłem wariatem, a teraz macie wszystko jak na dłoni, że o żadne zdrowie nie chodziło i kolejne wydarzenia to potwierdzają, a najdobitniej koniec kataru w momencie wjazdu Władka.
Nie bądź jak karateka, wyciągaj wnioski. Tu nigdy nie chodzi o Twoje dobro.
 
Serio uważacie, że popieram wspieranie Ukrainy dla agencji? Matko, ale trzeba być głupim.
W sumie widać,że nie masz nic do roboty, ani życia poza tym forum :lol:
Dlaczego uważam, że w naszym interesie jest pomoc Ukrainie? Wiele osób tutaj ma to samo zdanie co ja.
Ale żadna inna osoba tutaj nie broni każdego ukra z uporem maniaka słynnym "bo Polacy też".
 



A np w czym się ze mną nie zgadzasz? To sprawdzimy :)
Np w kwestii poglądu na niz demograficzny i pozytywnym wpływie Ukraińców na to? Parę osób o tym też pisało.
Kwestia dostaw broni?
Pewnie z połową forum uważa, że to w naszym interesie i dobrze robimy że wysyłaliśmy tyle broni.
Kwestia krytyki PiS że za mało wyciąga korzyści z wojny na Ukrainie tylko na wszystko się godzi? Tu chyba wszyscy są zgodni.
Kwestia socjalu, że trzeba bardziej kontrolować i ograniczać? Chyba też wszyscy są zgodni.
Różnimy się w tym, że część osób uważa że Ukraińcy nas zniszczą, że założą masowo przestępcze getta, będą robić na czarno i nas zabijać. Ja tak nie uważam i tyle.
 
Przecież tu się nie dało przytoczyć żadnej sytuacji z życia z upaińcem w roli głównej typu przychodnia, stacja benzynowa, czy komunikacja miejska, bo od razu wyskakiwałeś, że ty i twoi znajomi tego nie widzieli, później chciałeś, żeby kręcić filmy, a na końcu bagatelizowałeś sprawę, że to za mało. A teraz rżniesz głupa udając, że tak nie jest.
 


Ty jesteś niepełnosprawny intelektualnie.
Jak ukr pijany spowoduje wypadek to go krytykuje. W jaki sposób stwierdzenie, że nie można za to uważać wszystkich Ukraińców za dzikusów oznacza, że bronie tego Ukraińca?

Uważam też, że nie wolno nazywać dzikusami i podludzmi Polaków jako narodu bo jacyś Polacy jeżdżą po pijaku. Czy to oznacza, że bronie pijanych Polaków?

Nie.

Więc proszę, wyjaśnij mi logicznie kwestie bronienia każdego ukra. Podaj przykład jakiś. Jeżeli bronie każdego, a codziennie są tu wpisy o złych ukrach, to chyba musiałbyś być debilem by nie znaleźć przykładów? Skoro codziennie bronie każdego ukra?
 
A np w czym się ze mną nie zgadzasz? To sprawdzimy :)
Np w kwestii poglądu na niz demograficzny i pozytywnym wpływie Ukraińców na to? Parę osób o tym też pisało.
Kwestia dostaw broni?
Pewnie z połową forum uważa, że to w naszym interesie i dobrze robimy że wysyłaliśmy tyle broni.
Kwestia krytyki PiS że za mało wyciąga korzyści z wojny na Ukrainie tylko na wszystko się godzi? Tu chyba wszyscy są zgodni.
Kwestia socjalu, że trzeba bardziej kontrolować i ograniczać? Chyba też wszyscy są zgodni.
Różnimy się w tym, że część osób uważa że Ukraińcy nas zniszczą, że założą masowo przestępcze getta, będą robić na czarno i nas zabijać. Ja tak nie uważam i tyle.
Tak
 
Kurwa, chciałem zedytowac a usunąłem.

To znajdzie ktoś te przykłady bronienia Ukrów gdy robią coś złego?

Jak pisałem- wrzucacie tu codziennie info o kolejnym ukraincu który coś zrobił. Według Vitasa codziennie każdego z nich bronie.
Więc?

Czy może okazuje się, że całe te zarzuty wobec mnie jakobym tak bronił we wszystkim Ukraińców są wyssane z palca?
 
Weź nie pierdol. Przejaskrawiałeś to i bagatelizowałeś pisząc, że to niby miało być na każdym rogu. Nawet z tymi Ukrainkami z autobusu co nam dupę obrabiali pisałeś, że nagrał to zbyt wcześnie i nie wiadomo jaki był kontekst…

Przykład twojego pokrętnego myślenia już ci znalazłem wczoraj. Więcej szukać mi się nie chce. Sam się przekopuj przez to gówno, które naprodukowałeś.
 
Weź nie pierdol. Przejaskrawiałeś to i bagatelizowałeś pisząc, że to niby miało być na każdym rogu. Nawet z tymi Ukrainkami z autobusu co nam dupę obrabiali pisałeś, że nagrał to zbyt wcześnie i nie wiadomo jaki był kontekst…

Przykład twojego pokrętnego myślenia już ci znalazłem wczoraj. Więcej szukać mi się nie chce. Sam się przekopuj przez to gówno, które naprodukowałeś.


Czyli nie podasz tych przykładów bronienia?
Tak myślałem. Czyli chodzi tylko o to, że uważam iż Ukraińcy nie robią tego masowo? I nie powinniśmy jako o narodzie tak o nich mówić?

I tak. Nie wiem jaki był kontekst rozmowy więc byłbym zjebany gdybym wyciągał wnioski bez odpowiedniej wiedzy. Nie wiem czemu to zbrodnia mieć taką opinię.
Ale nieźle, znalazłeś jeden przykład który był słabym przykładem
 
Back
Top