Konflikt Rosja-Ukraina

Troche edytowałeś posta, ale w sumie treść została.
W tej chwili decyzja władz jest niezwykle trudna. Co masz do wyboru?
1. Rozmowy i rozejm z Rosją skazującą ich na wasalowanie Putinowi i niejako zdradę w oczach wielu rodaków, patrząc na to jak rzucają się z mołotowami na piechotę radziecką, ale ocalić tysiące ludzi.
2. Zostać wiernym ideałom, do końca stać na barykadach, zostać niezłomnym, nie poddać się, ale właśnie narazić na śmierć bardzo dużo ludzi.

Co wybrać? Nie zazdroszczę wyboru, bo sam nie wiedziałbym co zrobić. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy, ale żadne nie jest dobre.


Dlaczego ma wpłacać 10000? Może nie ma? Ja nie mam, a jakbym miał to nie chciałbym chyba wpłacać jakiejś fundacji czy zbiórce, bo nie wiem co stanie się z tymi pieniędzmi. Wole pomóc koledze, z którym gramy w piłkę, który ma rodzinę za Zaporożem. Robią zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby i jadą na granicę przekazać to dalej. Wczoraj tam jechał, jak sam powiedział "nie wiem czy w niedziele będę na meczu". Wole wspierać takie oddolne inicjatywy, nawet jakby miały nie wyjść bo tych ludzi znam, ufam im, a nie przelewać pieniążki na konto.

Dlatego nie ma co oglądać tv. Andrzeju po tobie akurat spodziewałem się większej nieufności do mediów. Choć przypuszczam, że to trochę szyderka z twojej strony.
Nie szydera ale właśnie ta nieufność. Właśnie o to mi chodzi, patrzam na każde źródło info jakie się da ale właśnie ta nieufność każe mi podważać ten przekaz i wygląda na to, że słusznie. Nie twierdzę, że nie ma wojny, chciałem tylko się podzielić tym co już wszyscy wiemy, żeby nie wierzyć w to co pokazują w tv, a wiemy również, że w cholerę ludzi stąd właśnie czerpie informacje, a przekaz jest dramatyczny
 
No sam nie wiem. Paczam na tv i tam ciągle nagłówki i gadanie, że Kijów bombardowany, atakowany, ciężkie walki w Kijowie... a w tle zdjęcia i filmiki z innych miejsc, jak Charków, zapętlane już od kilku dni. Ten cały Bojanowski stoi na ulicy a tam normalnie auta jeżdżą, żadnych zniszczeń. Ja wiem, że to duże miasto itd. ale jak był Majdan to relacja z walk była niemal na żywo a tu nic, tylko opowieści, zdjęcia skąd indziej. W tle cisza i spokój, żadnych wybuchów, pocisków, samolotów. Tak wygląda najeżdżane miasto?
No nie wiem.
Dzisiaj w kółko puszczają krótki filmik jak jakaś rakieta trafia w blok.
Akurat stał tam gościu z kamerą, jedna rakieta z za kamery, w opuszczony blok więc żadnych ofiar... żadnych więcej pocisków, rakiet, wybuchów, tylko ta jedna, akurat tam. I teraz w tv mają materiał i puszczają to w kółko i ta dramaturgia w przekazie i głosie... w necie jakieś krótkie filmiki nie wiadomo skąd i co tak na prawdę pokazują. Jakby je włączyć bez komentarza prezenterów tv to nikt by się nie domyślił co w ogóle ogląda.

No sam nie wiem, dziwnie to wygląda. Jakby przekaz nie pokrywał się z materiałami wizualnymi...
Ja też tego nie rozumiem. Może to jest tak, że te 8 lat temu po prostu łykaliśmy wszystko co nam media serwowały a też połowa nagrań czy zdjęć była z innych wydarzeń. Bo człowiek nie był taki podejrzliwy. Teraz jesteśmy bardziej wyczuelni na te wszystkie fejki. Dziwne jest to, że jak lewak dostaje liścia w pysk to mamy nagrania z miliona kamer a jak jest wojna na pół Ukrainy to nie mamy tak naprawdę nic :D oczywiście rozumiem to, że ludzie są pochowani, ewakuowani i nie biegają z telefonami wokół czołgów itd ale żadnych transmisji live na insta, fb, Discord, Twitch itd itd? Tylko same nagrania gdzieś tam z odtworzenia, mało kiedy wrzucone przez samego autora. Po prostu pewnie chuja się znam na wojnie.
Z jednej strony chciałbym żeby był tam spokój a z drugiej czekam na jakieś mięso. Sam nie wiem po co.
Pojebany jestem.
 
Last edited:
Dodam jeszcze jedna rzecz, zauwazcie. Rozpierniczyć miasto i zająć kraj? Jasne można tylko co to da. Potem przez 15 lat będą się męczyć z terrorystami co się będą organizować i mścić za to że im rodzinę ruscy zabili i domy zrujnowali.
Wojskowym nie jestem ale prędzej ta rakieta czy dwie są dla odwrócenia uwagi a grubsza akcja dzieje się niezauważona i jej cel to przejęcie władzy po cichu.


Raczej jak Putin że strategiami układali plan to nie brzmiał on "dobra panowie to idziemy się napierdalać za garażami na pełnej" Myślę że głupi nie są i mają sprytne pomysły.
 
Last edited:
Ja też tego nie rozumiem. Może to jest tak, że te 8 lat temu po prostu łykaliśmy wszystko co nam media serwowały a też połowa nagrań czy zdjęć była z innych wydarzeń. Bo człowiek nie był taki podejrzliwy. Teraz jesteśmy bardziej wyczuelni na te wszystkie fejki. Dziwne jest to, że jak lewak dostaje liścia w pysk to mamy nagrania z miliona kamer a jak jest wojna na pół Ukrainy to nie mamy tak naprawdę nic :D oczywiście rozumiem to, że ludzie są pochowani, ewakuowani i nie biegają z telefonami wokół czołgów itd ale żadnych transmisji live na insta, fb, Discord, Twitch itd itd? Tylko same nagrania gdzieś tam z odtworzenia, mało kiedy wrzucone przez samego autora.
Z jednej strony chciałbym żeby był tam spokój a z drugiej czekam na jakieś mięso. Sam nie wiem po co.
Pojebany jestem.
Sprawdź te dwie rzeczy, które w ostatnim poście wymieniałem i które przewinęły się przez temat. Jest sporo materiałów. Tylko wiadomo - nie z bezpośredniej wymiany ognia, ale tu ktoś nagra jakiś wybuch z okna, tam ktoś uchwyci jakiś ostrzał, najwięcej jest filmików już po akcji gdzie ktoś przechodzi po prostu i kameruje. I wszystko w sumie ze strony Ukrainy - bo to wspomaga ich propagandę i jest dla nich korzystne żeby pokazywać co rozwalili. Ruscy nic nie puszczają bo czym mają się chwalić? Oni tam przecież są na misji pokojowo - stabilizacyjnej.
A że media panikują i srają ogniem? Tak działają. Dobrze, że wiele ludzi się o tym przekonało. Ja sam przekonałem się już dawno, że rzeczywistość pokazywana przez media to czasem zupełnie co innego niż to w czym brało się udział.
 
Czemu Ci wszyscy ludzie co wypuszczają te filmiki nie mogąś zrobić jakiejs kartki z datą albo coś. Dosłownie niczego nie można tam zweryfikować. idealnie poucinane kadry. Na zdjeicu z tym przejechanym samochodem przez czolg to samo. Idelanie uciete. zadnych nr na blokach itp. Tak na prawde nie zwewryfikowałem samodzielnie jeszcze ani jednego zdarzernia. Serio ani jednego.
 
Sprawdź te dwie rzeczy, które w ostatnim poście wymieniałem i które przewinęły się przez temat. Jest sporo materiałów. Tylko wiadomo - nie z bezpośredniej wymiany ognia, ale tu ktoś nagra jakiś wybuch z okna, tam ktoś uchwyci jakiś ostrzał, najwięcej jest filmików już po akcji gdzie ktoś przechodzi po prostu i kameruje. I wszystko w sumie ze strony Ukrainy - bo to wspomaga ich propagandę i jest dla nich korzystne żeby pokazywać co rozwalili. Ruscy nic nie puszczają bo czym mają się chwalić? Oni tam przecież są na misji pokojowo - stabilizacyjnej.
A że media panikują i srają ogniem? Tak działają. Dobrze, że wiele ludzi się o tym przekonało. Ja sam przekonałem się już dawno, że rzeczywistość pokazywana przez media to czasem zupełnie co innego niż to w czym brało się udział.
Sprawdzę sprawdzę. Długo odpisywałem na Andrzeja post i jeszcze nie nadrobiłem wszystkich wpisów bo kurwa przebrnąć przez ten syf teraz to tragedia, ale widzę, że pare osób wyjaśnia temat.
 
Wolę dać Ukraińcom niż pierdolonym dzieciorobom, którzy tylko kombinują jak wydoić państwo bez skalania swych łap robotą
Dokładnie ja też wole by pracowici, waleczni i uczciwi Ukraińcy dostali nasze pieniądze na swoje dzieci niż Polskie nieroby, którym tylko rozmnażanie w głowie.
 
Czemu Ci wszyscy ludzie co wypuszczają te filmiki nie mogąś zrobić jakiejs kartki z datą albo coś. Dosłownie niczego nie można tam zweryfikować. idealnie poucinane kadry. Na zdjeicu z tym przejechanym samochodem przez czolg to samo. Idelanie uciete. zadnych nr na blokach itp. Tak na prawde nie zwewryfikowałem samodzielnie jeszcze ani jednego zdarzernia. Serio ani jednego.




Hmmm pomyślmy. Ej czołg i rakieta czekaj, nie mogę znaleźć długopisu, może jeszcze chcesz z dedykacją ;). Bez urazy
 
Nie wiem. Mi tam zaczyna to srogo smierdziec. Szczególnie, ze ukry z kijowa napierdalają normalnie teraz na serwerach w gierki. serio. Ja absolutnie nie chce tutaj pisac, ze wojny nie ma bo jest i sie dzieje natomiast nie jest tam tak jak nam jest to przedstawiane i tego jestem juz pewny. A jak informacje o zestrzelonym samolocie z zolnierzami rosyjskimi? Potwierdzone juz?
 
Nie wiem. Mi tam zaczyna to srogo smierdziec. Szczególnie, ze ukry z kijowa napierdalają normalnie teraz na serwerach w gierki. serio. Ja absolutnie nie chce tutaj pisac, ze wojny nie ma bo jest i sie dzieje natomiast nie jest tam tak jak nam jest to przedstawiane i tego jestem juz pewny.
To pewnie jakaś manipulacja z farm ruskich trolli.
 
Nie szydera ale właśnie ta nieufność. Właśnie o to mi chodzi, patrzam na każde źródło info jakie się da ale właśnie ta nieufność każe mi podważać ten przekaz i wygląda na to, że słusznie. Nie twierdzę, że nie ma wojny, chciałem tylko się podzielić tym co już wszyscy wiemy, żeby nie wierzyć w to co pokazują w tv, a wiemy również, że w cholerę ludzi stąd właśnie czerpie informacje, a przekaz jest dramatyczny
Przekaz medialny jest elementem wojny, ukraińcy muszą wytrwać jak najdłużej i utrzymać wysokie morale, stąd informacje o zwycięstwach, bohaterach, jeńcach i zajebiste wystąpienia prezydenta. A Ruscy, podobno w swoich mediach twierdzą, że są tylko w Donbasie i Ługańsku.
Do wszystkiego trzeba podchodzić z rezerwą.

Dzisiaj media są tak szybkie, że rzeczywistość za nimi nie nadąża.
 
unknown.png
 
Powiem Wam jedno, rozumiem w dużej mierze o co chodzi @Scurvol czy @Zimniak. Jako Ludzie mamy te baranie instynkty, lemingowe odruchy, a obecnie nic nie jest tym na co wygląda. Internet daje olbrzymie możliwości, ale jednocześnie jednym filmikiem można wprowadzić chaos na cały świat. Znów te same mechanizmy działają.

Spokój i czujność jest najważniejsza.
 
Dobrze, że te błazny kamrackie siedzą. Swoją drogą ciekawe co by teraz pierdolili z tych swoich strimów poza tym, że czyjaś matka kurwą była.
Ale od jaszczura to sie prosze odwalic. Jak jeszcze 5lat temu nie byl chory psychicznie to dosyc dobrze opisal sytuacje, ktora najprawdopodobniej ma miejsce. I za co Oni poszli siedziec bo nawet nie wiedzialem :p?
 
Ale od jaszczura to sie prosze odwalic. Jak jeszcze 5lat temu nie byl chory psychicznie to dosyc dobrze opisal sytuacje, ktora najprawdopodobniej ma miejsce. I za co Oni poszli siedziec bo nawet nie wiedzialem :p?
Za słownictwo. A jakimś linkiem do tej oceny jaszczurskiej kolega poratuje?
 
Ale od jaszczura to sie prosze odwalic. Jak jeszcze 5lat temu nie byl chory psychicznie to dosyc dobrze opisal sytuacje, ktora najprawdopodobniej ma miejsce. I za co Oni poszli siedziec bo nawet nie wiedzialem :p?
Chyba znowu na kogoś napadli w Bydgoszczy. Ogółem wiecie co jest najlepsze... że w nocy ze środy na czwartek śniło mi się, że Olszański został ministrem obrony, a ten jego durny kolega szefem MSZ i zaatakowaliśmy Ukrainę w efekcie jako bratnia pomoc dla... narodu rosyjskiego.
 
Ukraina zaapelowała do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża o pomoc przy wywiezieniu ciał rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli podczas inwazji Rosji na ten kraj - poinformowała w sobotę wicepremier Ukrainy ds. reintegracji terytoriów tymczasowo okupowanych Iryna Wereszczuk.

"Zwracamy się do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Prosimy, by Międzynarodowy Czerwony Krzyż pomógł wywieźć ciała rosyjskich żołnierzy do Federacji Rosyjskiej. Są to tysiące ciał okupantów" - powiedziała Wereszczuk w wystąpieniu na Youtube.

"Jest to potrzeba humanitarna i prosimy, by zrobić tak, aby ciała rosyjskich okupantów opuściły terytorium Ukrainy i pojechały do Federacji Rosyjskiej" - wskazała polityk.

Wicepremier podkreśliła, że mieszkańcy Federacji Rosyjskiej powinni wiedzieć, "ile takich ciał i ilu okupantów leży dziś na ukraińskiej ziemi".

Zwróciła się jednocześnie bezpośrednio do obywateli Rosji. "Uczyńcie tak, by ciał waszych synów, waszych mężów było mniej, bo inaczej będą ich tysiące. Jeszcze raz proszę. Zwyciężymy. Chwała Ukrainie" - oświadczyła Wereszczuk.

:lol:

Ukraińcy propagandowo i takimi akcjami póki co robią robotę i pewnie też, dzięki temu utrzymują wysokie morale.
 
Back
Top