Konflikt Palestyna vs izrael

Żydom przynajmniej wiele zawdzięczamy. Muslimom nic.
a cyfry arabskie? ( tak, niby hinduskie, ale spopularyzowane przez arabów)
Ciekawe po czyjej stronie opowie się onet?
nie no, artykuł z 2014, co jak co ale antysemicka prowokacja szplinie :jarolaugh:
 
a cyfry arabskie?

nie no, artykuł z 2014, co jak co le prowokacja :jarolaugh:
chyba hinduskie, doczytaj Pan Panie

dawno obalono ten mit, podkradli, bo co innego potrafią te małpy zrobić prócz wystawiania dupy do góry i ucinania łbów innym
 
a cyfry arabskie? ( tak, niby hinduskie, ale spopularyzowane przez arabów)

nie no, artykuł z 2014, co jak co ale antysemicka prowokacja szplinie :jarolaugh:
Ale że po tych kilku latach żona węglarczyka przestała być żymianką?
 
Oczywiście za wszystkim stoją Żydzi.

:pociesznymirek:

Widać nie wiesz co to i jak bardzo wpływowy jest chrześcijańskie syjonizm w USA.

Śmieszne że Izrael największe poparcie ma wśród republikanów.

Biali, protestanccy wyborcy republikanów zakładają wpływowe organizacje popierające Izrael i państwowość żydowską w historycznych granicach na Bliskim Wschodzie a Trump by przypodobać się tym wyborcom przeniósł nawet ambasadę USA do Jerozolimy.

No ale oczywiście można mówić że za wszystkim stoi Metro-Goldwyn-Mayer.

Lew Syonu!

View attachment 80312
Trump wywodzi się z wielkiego biznesu
 
Szalom!
 
Tak to tylko tu zostawię, lewactwo zgotowało euroepejskim pejsatym piekło na ziemi...




po debacie czytam, więc proszę mi tu nie sugerować omamienia tvp info ;)
 
6U6D20IU2GEepDUNDpEcFs9LatPCsReO.jpg
 
Żydom przynajmniej wiele zawdzięczamy. Muslimom nic.
Wynalazki arabów:
1. Camera obscura

2. IX w. n.e - odkryli, że Ziemia jest kulą

3. w 875 roku jedn z nich stworzył maszynę latającą i udało mu się unosić w powietrzu przez 10 minut
4. 854–925 rok - udoskonalili recepturę mydła
:benny:
5. udoskonalili i usprawnili sztukę destylacji :conorsalute:

6. XII wiek - wał korbowy, automatycznie otwierane drzwi, mechaniczny zegar napędzany wodą, maszyny do nawadniania, zamek szyfrowy. Wszystko to wynalazł Badi Al-Zaman Abull-Ezz Ibn Ismail Ibn Al-Razzaz Al-Jazari, który stworzył również książkę: "Księga wiedzy o przemyślnych urządzeniach mechanicznych" - kompendium wiedzy z zakresu mechaniki teoretycznej i praktycznej. Opisał w niej różne urządzenia w najdrobniejszych szczegółach, zapewniając tym samym nieoceniony wkład w historii techniki, m.in. opisuje zastosowanie zaworów i tłoków.

7. X i XI wiek - wynaleźli 200 nowoczesnych narzędzi chirurgicznych, takich jak skalpel, piła do kości czy nożyce używane w chirurgii oka

8. 634 r - wiatrak

:penn:
 
W ogóle robić imprezę na ileś tyś ludzi przy granicy ze strefą gazy to już jakiś dziwny pomysł.
Mnie zastanawia, że w policyjnym kraju gdzie zza każdego rogu wystaje garbaty nos żołnierza z karabinem a służby węszą wszędzie jak rasowe ogary banda pastuchów na paralotniach może sobie przelecieć przez najbardziej strzeżoną granice na świecie i zrobić taki rozpierdol.
Ciekawe, że zaatakowali jakiś gojowski rejw, bardzo ciekawe.
 
Wynalazki arabów:
1. Camera obscura

2. IX w. n.e - odkryli, że Ziemia jest kulą

3. w 875 roku jedn z nich stworzył maszynę latającą i udało mu się unosić w powietrzu przez 10 minut
4. 854–925 rok - udoskonalili recepturę mydła
:benny:
5. udoskonalili i usprawnili sztukę destylacji :conorsalute:

6. XII wiek - wał korbowy, automatycznie otwierane drzwi, mechaniczny zegar napędzany wodą, maszyny do nawadniania, zamek szyfrowy. Wszystko to wynalazł Badi Al-Zaman Abull-Ezz Ibn Ismail Ibn Al-Razzaz Al-Jazari, który stworzył również książkę: "Księga wiedzy o przemyślnych urządzeniach mechanicznych" - kompendium wiedzy z zakresu mechaniki teoretycznej i praktycznej. Opisał w niej różne urządzenia w najdrobniejszych szczegółach, zapewniając tym samym nieoceniony wkład w historii techniki, m.in. opisuje zastosowanie zaworów i tłoków.

7. X i XI wiek - wynaleźli 200 nowoczesnych narzędzi chirurgicznych, takich jak skalpel, piła do kości czy nożyce używane w chirurgii oka

8. 634 r - wiatrak

:penn:
To wszystko kilka wieków wcześniej wynaleźli murzyni
 
Przecież wiadomo, że wiedzieli. Tak jak Amerykanie o Pearl Harbor, WTC i wiele innych przykładów.
Okażą się wyrachowanymi politykami w zachodnim stylu, cywilizacji judeo chrzescijanskiej
Hali, akurat Twoja cytowana wiadomość jest losowa i do tego z pierwszą częścią zgadzam się z Tobą, choć oczywiście nie mamy na to dowodów.

Generalnie to mam jedną uwagę: zwykle wypowiadasz się w sprawach o których nie masz pojęcia. Proponuję więcej czytać (poważnych książek i opracowań), mniej pisać.
Mam prośbę o spojrzenie krytyczne na siebie. Jak to jest, że wydaje Ci się, że posiadasz wiedzę i zdanie w każdym temacie (ja wiem: po prostu wydaje Ci się :jjsmile:)? To pytanie retoryczne, pliss nie odpowiadaj na forum, tylko sobie w myślach. Przy okazji warto się zastanowić "czy mogę się mylić?" (na tym polega nauka, na ciągłym kwestionowaniu aktualnie posiadanej wiedzy i rozszerzaniu jej?)
Kiedyś słyszałem mądre przysłowie: "jak jedna osoba mówi ci, że masz ogon, zignoruj. Jak mówią już dwie, odwróć się i sprawdź". W Twoim przypadku prawie każdy forumowicz wszedł z Tobą w dyskusję i podawał dowody na Twoje błędę myślenie.
Żeby udowodnić Ci, jak Twoja wiedza jest nie tylko płytka ale i wąska, wystarczy druga część Twojego cytatu z początku mojego postu. Otóż nie ma czegoś takiego jak kultura judeo chrześcijańska. Żebyś zrozumiał w wielkim skrócie: judeo to Stary Testament, chrześcijaństwo to Nowy (przeczytaj, potem zagraj w grę "znajdź x różnic"). Judeo kwestionuje Nowy...Żeby to wiedzieć, wystarczy znać podstawy zarówno kultury judeo jak i chrześcijańskiej. Poza tym, "My" to Europa, "Oni" nie, "my" jako Europa to min. inne grupy językowe
, inne tradycje itp.
P.s2 to również nie jest zaproszenie do dyskusji :beer:
Tak więc dla wszystkich będzie z korzyścią jak będziesz mniej pisał a ten czas poświęcisz na pogłębianie wiedzy.

Wierzę że kiedyś podyskutujmy na żywo przy piwku lub czymś mocniejszym, choć trochę się cykam jak dowiedziałem się o tym Twoim DSMDieme który uprawiasz https://www.katalogprezentow.pl/s/234-dsmd :mamed:
 
Wynalazki arabów:
1. Camera obscura

2. IX w. n.e - odkryli, że Ziemia jest kulą

3. w 875 roku jedn z nich stworzył maszynę latającą i udało mu się unosić w powietrzu przez 10 minut
4. 854–925 rok - udoskonalili recepturę mydła
:benny:
5. udoskonalili i usprawnili sztukę destylacji :conorsalute:

6. XII wiek - wał korbowy, automatycznie otwierane drzwi, mechaniczny zegar napędzany wodą, maszyny do nawadniania, zamek szyfrowy. Wszystko to wynalazł Badi Al-Zaman Abull-Ezz Ibn Ismail Ibn Al-Razzaz Al-Jazari, który stworzył również książkę: "Księga wiedzy o przemyślnych urządzeniach mechanicznych" - kompendium wiedzy z zakresu mechaniki teoretycznej i praktycznej. Opisał w niej różne urządzenia w najdrobniejszych szczegółach, zapewniając tym samym nieoceniony wkład w historii techniki, m.in. opisuje zastosowanie zaworów i tłoków.

7. X i XI wiek - wynaleźli 200 nowoczesnych narzędzi chirurgicznych, takich jak skalpel, piła do kości czy nożyce używane w chirurgii oka

8. 634 r - wiatrak

:penn:
No to nie da się tak jednoznacznie ocenić, dlaczego? Dlatego, że Arabowie podbijając inne kraje nakazywali przejście na islam obcokrajowcom (którzy byli uczeni) co wiązało się też z zmianą imion i nazwisk tych osób, więc nie da się udowodnić, czy nie był to hindus (teraz pakistaniec) czy pers (teraz irańczyk), czy egipcjanin pochodzenia innego niż arabskie itd.
 
No to nie da się tak jednoznacznie ocenić, dlaczego? Dlatego, że Arabowie podbijając inne kraje nakazywali przejście na islam obcokrajowcom (którzy byli uczeni) co wiązało się też z zmianą imion i nazwisk tych osób, więc nie da się udowodnić, czy nie był to hindus (teraz pakistaniec) czy pers (teraz irańczyk), czy egipcjanin pochodzenia innego niż arabskie itd.
A pamiętacie jak nas na historii uczyli o arabskim podróżniku i kupcu Ibrahimie Ibn Jakubie? Okazało się, że to nie arab a żymianin i nie podróżnik a handlarz niewolników?
 
No to nie da się tak jednoznacznie ocenić, dlaczego? Dlatego, że Arabowie podbijając inne kraje nakazywali przejście na islam obcokrajowcom (którzy byli uczeni) co wiązało się też z zmianą imion i nazwisk tych osób, więc nie da się udowodnić, czy nie był to hindus (teraz pakistaniec) czy pers (teraz irańczyk), czy egipcjanin pochodzenia innego niż arabskie itd.
Trzeba kopać w źródłach. Te wynalazki, które podałem przypisywane są przez historyków konkretnym ludziom. Podają, że to arabowie ale należałoby dokładniej zgłębić temat
 
Trzeba kopać w źródłach. Te wynalazki, które podałem przypisywane są przez historyków konkretnym ludziom. Podają, że to arabowie ale należałoby dokładniej zgłębić temat
Oglądałem kilka filmów odnośnie wynalazków arabskich i ten od części mechanicznych to faktycznie był Arab tylko pytanie,
czy nie zerżnął od starożytnych Greków, mieli te pokradzione księgi z biblioteki Aleksandrysjkiej, którą potem spalili.
A poza tym Panie mówi to Panu coś?
1696885407532.png

Islam powstał w +600 roku naszej ery. Także tego.
Może był sprytny i inteligentny by powtórzyć po kimś te wyczyny, może rozwinął czyjeś pomysły ze starożytnej księgi Greckiego geniusza.
Nie mnie oceniać.
 
Wynalazki arabów:
1. Camera obscura

2. IX w. n.e - odkryli, że Ziemia jest kulą O tym mówił już któryś filozof grecki (nie pamiętam który) a także biblia o tym niejednoznacznie mówi.

3. w 875 roku jedn z nich stworzył maszynę latającą i udało mu się unosić w powietrzu przez 10 minut Uwierzyłeś w latający dywan? Ale to perski wynalazek.
4. 854–925 rok - udoskonalili recepturę mydła
:benny:
A to nie nasi bliscy niemieccy naziści w niemieckich obozach śmierci? w sumie można po części przypisać żydkom ;)
5. udoskonalili i usprawnili sztukę destylacji :conorsalute: tu się nie zgodzę, słynni "Perfumers" na Cyprze (datowane 4000 lat temu) rozpoczęli tę sztukę, która na destylacji właśnie polega. https://blogs.getty.edu/iris/what-did-the-byzantine-empire-smell-like/

6. XII wiek - wał korbowy, automatycznie otwierane drzwi, mechaniczny zegar napędzany wodą, maszyny do nawadniania, zamek szyfrowy. Wszystko to wynalazł Badi Al-Zaman Abull-Ezz Ibn Ismail Ibn Al-Razzaz Al-Jazari, który stworzył również książkę: "Księga wiedzy o przemyślnych urządzeniach mechanicznych" - kompendium wiedzy z zakresu mechaniki teoretycznej i praktycznej. Opisał w niej różne urządzenia w najdrobniejszych szczegółach, zapewniając tym samym nieoceniony wkład w historii techniki, m.in. opisuje zastosowanie zaworów i tłoków. We wcześniejszej odpowiedzi.

7. X i XI wiek - wynaleźli 200 nowoczesnych narzędzi chirurgicznych, takich jak skalpel, piła do kości czy nożyce używane w chirurgii oka. Tu nie mam pojęcia muszę u źródeł poszukać.

8. 634 r - wiatrak Persowie....

:penn:
Musiałem część skorygować.

:beczka:
 
Last edited:
Musiałem część skorygować.
W takim razie musiałem sprostować Twoje korekty:
Uwierzyłeś w latający dywan? Ale to perski wynalazek
Hehe, nie :) Abbas ibn Firnas był Arabem:
A to nie nasi bliscy niemieccy naziści w niemieckich obozach śmierci? w sumie można po części przypisać żydkom ;)
xD
"Mydło produkowano także na Bliskim Wschodzie, gdzie było bardzo popularne. Przepis na nie opisuje Muhammad ibn Zakariya al-Razi (854–925), ten sam autor podał także recepturę na produkcję gliceryny z oliwy z oliwek. Dziś gliceryna jest jednym ze związków organicznych wytwarzanych do produkcji kremów, pomadek, mydła i wielu produktów higieny osobistej. W Syrii mydło produkowano przy użyciu oliwy z oliwek wraz z alkaliami i wapnem. Głównym ośrodkiem mydlarskim było Aleppo. Z czasem produkcja arabskiego mydła została uprzemysłowiona, a sam produkt dopracowany. W średniowieczu to właśnie z Lewantu importowano mydło do Europy, z czasem Europejczycy przejęli także jego arabską technikę wytwarzania."
słynni "Perfumers" na Cyprze (datowane 4000 lat temu) rozpoczęli tę sztukę, która na destylacji właśnie polega
Pisałem o udoskonaleniu i usprawnieniu, a nie rozpoczęciu, czy też wynalezieniu:
"Sztukę destylacji usprawnili i udoskonalili Arabowie, którzy wykorzystywali ją początkowo do produkcji perfum a następnie alkoholu. Swoją drogą samo słowo alkohol pochodzi od arabskiego “al-kuhl”, które odnosiło się do proszku używanego przy produkcji perfum i medykamentów."
Narzędzia chirurgiczne. Tu nie mam pojęcia muszę u źródeł poszukać
Służę:
"Dwunastowieczny arabski naukowiec (1136 - 1206). Al-Jazari (Badi Al-Zaman Abull-Ezz Ibn Ismail Ibn Al-Razzaz Al-Jazari), albo Al-Dżazari. Żył i tworzył w Turcji,był wynalazcą w zakresie inżynierii mechanicznej. Skonstruował wielu urządzeń mechanicznych, które zadziwiały zarówno sułtana jak i jego gości."
8. 634 r - wiatrak Persowie....
No ale byli muzułmanami. Przypomnę:
Żydom przynajmniej wiele zawdzięczamy. MUSLIMOM nic.
:tongue:
 
Back
Top