Konflikt Palestyna vs izrael

Władze izraelskie finansowały Hamas, aby osłabić władze Autonomii Palestyńskiej, powiedział Wysoki Przedstawiciel UE Josep Borrell.

„Hamas był finansowany przez rząd Izraela w celu osłabienia Autonomii Palestyńskiej, kierowanej przez Fatah (Ruch Wyzwolenia Narodowego Palestyny, którego głównym konkurentem jest Hamas – przyp. red .), powiedział Borrell, przemawiając na uniwersytecie w Hiszpanii.

Dodał, że jedynym pokojowym rozwiązaniem jest utworzenie

„Wierzymy tylko, że rozwiązanie w postaci dwóch państw, narzucone z zewnątrz, przyniesie pokój, mimo że Izrael nalega inaczej” – powiedział Borrell
 
" - Pan jest w strachu, prawda?
- Jestem. I nie tylko w strachu przed tym, co się dzieje w Palestynie, w Izraelu, ale generalnie w świecie.

Skupmy się na tym, co w Izraelu, co w Strefie Gazy.

Ależ właśnie nie! Jeśli ktoś myśli, że to jest jeden konflikt lokalny, to się grubo myli. Kiedy patrzymy na Ukrainę, to wiemy, że to nie jest konflikt lokalny Rosja — Ukraina. Patrzymy na Tajwan i wiemy, że nie jest konflikt lokalny z Chinami. Wiemy, że w Afryce Subsaharyjskiej nie chodzi już tylko o ten rejon świata. Te wszystkie konflikty przestały być lokalne, one są powiązane ze sobą. Przecież niedawno ogłoszono wspólne manewry morskie Rosji, Chin i Iranu. A jeśli się okaże, że Hamas był szkolony przez Grupę Wagnera w rejonach Afryki kontrolowanych przez islamskich fundamentalistów, to widzimy wyraźnie, że zaczyna się montować jakiś front, którego jeszcze nigdy na taką skalę nie było.

Dlatego w moim przekonaniu popełniamy ogromny błąd, analizując te konflikty jako odłączone od siebie, bo to już jest historia. Co najwyżej można powiedzieć, że to są lokalne objawy pewnego zderzenia dwóch cywilizacji — szeroko pojętego demokratycznego Zachodu i totalitarnych, fundamentalistycznych, antyzachodnich obszarów kulturowych, geograficznych i politycznych. "

Tak jak mówiłem, to wszystko jest jeden wielki konflikt, trzecia wojna światowa i trwa od ładnych paru lat... Stąd taki założyłem temat, bo ten jest zbyt wąski.

 
Skoro wywiad USA publicznie puszcza info, że Izrael planuje lądowy atak na Liban to wiadomo, że te plany są prawdziwe.

 
Obie strony są sobie równe, równie skurwiałe. A najbardziej politycy i ekstremiści nakręcający tą całą spiralę przemocy. Jak bywa w takiej sytuacji najwięcej cierpią zwykli ludzie.

Nie popieram Izraela - uważam, że idą za daleko. Jednak po dłuższym zastanowieniu, zawsze dochodzę do tych samym wniosków. Gdyby Hamas, Palestyńczycy i ogólnie Arabowie rzucili karabiny na ziemię - mamy status quo. Gdyby Izraelczycy rzucili karabiny na ziemię - mamy Holocaust 2.0.
 
Nie popieram Izraela - uważam, że idą za daleko. Jednak po dłuższym zastanowieniu, zawsze dochodzę do tych samym wniosków. Gdyby Hamas, Palestyńczycy i ogólnie Arabowie rzucili karabiny na ziemię - mamy status quo. Gdyby Izraelczycy rzucili karabiny na ziemię - mamy Holocaust 2.0.
Kurwiom się należy Holokaust 2000 za grzechy przeciwko ludzkości. I będą go mieć.
 
Aż sprawdziłem, czy ktoś sobie żartów nie robi i nie podmienił avatara. :boystop:
U mnie chlanie i jaranie szli w parze prawie od samego początku... Wystarczy mi już. Czasem se Buszka pyknę, ale potem mnie łeb napierdala następnego dnia, więc średnio zabawne :fjedzia:
 
Mięsa też nie jesz? :wtf2:
Wszystko po staremu, jedynie słodycze i przetworzone zacząłem ograniczać, bo jednak to mocno mnie postarza, a nie mam czym szastać :tysonhappy:

Używki i słodycze robią wypad, w zamian zapraszam ruch i więcej zieleniny. Czas zrobić podkład pod bycie dojrzałym, a potem starym. Jak ostatnio sprawdziłem główne przyczyny problemów u ludzi starych, to stwierdzam że czas ruszyć dupę. Tańce wygibańce :happy dance::star wars:
 
Back
Top