Katolicyzm i inne religie

"nie sądziłem że nakazywane jest bicie kobiety" - Wypowiadasz się wielokrotnie w temacie nie posiadając elementarnej wiedzy. Jeżeli mam głupich przodków / rodzinę to dokładnie jak ty gdyż zgodnie z pewną pokrętną "logiką" jesteśmy jedną wielką rodziną a swoje istnienie zawdzięczamy Adamowi i Ewie zwanej wydajną + Nasi przodkowie z pewnością mieli wykupione miejscówki obok siebie w arce noego. Piona bracie :)



:-)
 
@miLord

Chyba coś specjalnie się na mnie uwziąłeś

Punkt 1. Nie wiem jak można być tak ogranizconym umysłowo żeby myśleć że wszyscy katolicy wierzą w Adama i Ewę czy Arkę Noego. Myślałem że wiadomo jest, że Stary Testament to zbiór przypowieści zawierających przepisy jak żyć według praw bożych, a nie autentyczne historie. Możesz nawet zapytac księdza co o ....., a nie zapomniałem, nie marnujesz czasu na dyskusje z idiotami.

Punkt. 2 Sam napisałeś że ludzie wierzący to idioci, a teraz mówisz jakbyś przypisywał to mnie. Osobiście za takie stwierdzenie dałbym bana i to nie ze względu na moje czy tam kogo innego wyznanie, ale na samą przyzwoitość. Nigdy nie nazwałem żadnego ateisty czy buddysty debilem na zasadzie tego w co wierzy, bądź w co nie wierzy.
PS: Pamiętaj, nie zdobędziesz tutaj internetowego plusika obrażając ludzi wierzących, w takich sprawach odsyłam na fora gimnazjalne.

Punkt. 3 Wiedziałem, że w księdze muzułmanów zawarty jest status kobiety jako ,czegoś niższego, ale nie wiedziałem że wręcz nakazywane jest bicie kobiet. Do tego nie zabieram często głosu na tematy związane z islamem, ponieważ wiem że nie mam wystarczającej wiedzy by kłócić się na temat ich przepisów, a moja dyskusja z Brasilem dotyczyła trochę czego innego.

Również pozdrawiam.
 
Świat schodzi na psy. Jeśli wierzysz w Boga lub wyznajesz inną religię jesteś traktowany mało poważnie, niektórzy mówią, że jesteś idiotą, wyśmiewają Cię. Nie chcę nikogo nawracać, ale ludzie szanujmy się, ważmy słowa.



@miLord



Jesteś arogantem, który nie nadaje się do dyskusji. Pozjadałeś wszystkie rozumy Panie Perfekt? Wiesz wszystko najlepiej, a zdanie innych jest gówno warte? Stronię od takich ludzi.
 
Nikt nigdy Boga nie widział więc nie wiadomo czy isnieje i jaki jest. Nie wiedzą tego ani księża, duchowni różnych wyznań ani ateiści. Koniec.
 
Za kilkaset lat będzie można to samo powiedzieć o Tobie - nikt Cię nie widział, dlatego nie wiadomo czy istniejesz. Nikt nie stwierdzi jaki byłeś. Tak mniej więcej brzmi Twoje rozumowanie.
 
Nie moge sie powstrzymac:



big-foot-wiki.jpg
 
Dziękuję za wypunktowanie niejasności. :) Rozumiem że mam grzech ponieważ nazwałem wierzących idiotami. Jeżeli ktoś przebiega przez skrzyżowanie na czerwonym świetle to dla mnie jest idiotą. Ponieważ może wyrządzić krzywdę innym, a że sobie to mnie nie obchodzi. Jeżeli ktoś idzie do banku, pyta się konsultanta czy niema gwiazdek i kruczków i jak uzyska informacje że nie ma to podpisuje dokument • idiota. Dorosły człowiek którzy wieży w obojętnie jakich bogów i z obawy przed ich gniewem postępuje w dany sposób i wiele wiele innych • idiota. Takie mam zdanie w tym temacie. Nie podoba ci się czyjeś zdanie, czujesz się źle bo nie wszyscy są tacy jak ty więc sugerujesz ban na forum niczym ksiądz odsyłający ucznia do dyrektora bo śmiał na • lekcji • zadać pytanie skąd się wzięli czarni. :) Przyzwoici ludzie mówią prawdę. W przeciwieństwie do wielu o gimnazjum się nawet nie otarłem. Marcin z Januszem krzyknęli by • Właśnie widać ! • :) Świat schodzi na psy Panie Marcinie, nie przyjmiesz kolendy to ksiądz w kościele oczywiście w imię boga ogłosi by wierni nie robili u ciebie zakupów lub nie korzystali z twoich usług • wierni znając gniew boga słuchają kapłana rzecz jasna. Nie chcę nikogo nawracać, zwyczajnie wyraziłem swoją opinie tak jak inni forumowicze. Głupi ludzie mimo wszystko także są potrzebni. :)



:-)
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Idiota



Zaden z przykladow ktore podales nie odpowiadaja wlasciwemu znaczeniu tego slowa. Jak wg ciebie klasyfikuje sie uzywanie slow, bez znajomosci ich znaczenia? A teraz powazniej, przyklady ktore dales nie daja odpowiedzi na to czy ktos jest "idiota" - staram sie zrozumiec "twoje" znaczenie - czy nie. Indianie z dorzecza Amazonki to idioci bo przeszliby na czerwonym? Albo podpisali szkodliwa bankowa umowe? Oni pewnie tak mysla o wszystkich co zyja w betonowych klatkach. Czujesz kulturowy relatywizm?



I jeszcze jedno: czy wszyscy zakochani to tez "idioci" bo czesto postepuja na swoja szkode?



Nie rozumiem, jak mozna byc fanatykiem religijnym, ale tak samo nie rozumiem jak mozna tak agresywnie mowic ludziach.



Skad to w was?
 
jakaś odwieczna dysputa czy idiotę można nazwać idiotą:) heheh masz prawo Milord do swojego zdania i obrażania ludzi od idiotów ale nie dziw się, że ktoś tego samego okreslenia użyje wobec Ciebie.



Dodatkowo

Świat schodzi na psy Panie Marcinie, nie przyjmiesz kolendy to ksiądz w kościele oczywiście w imię boga ogłosi by wierni nie robili u ciebie zakupów lub nie korzystali z twoich usług • wierni znając gniew boga słuchają kapłana rzecz jasna


W tym przypadku upatrywałbym innych powodów takiego zachowania, a nie strachu przed piekłem:) heheheh lub jak kto woli "gniewem bożym". Znam przypadki, iż Ksiądz z ambony ogłaszał społeczności wiejskiej u kogo jaki posiłek będzie spożywał w czasie kolędy :) i oczywiste jest, że brak odmowy nie jest związany z tym w czym to upatrujesz czyli strachem przed karą wymierzoną przez 'nadprzyrodzoną istotę" najlepiej rękoma katolickiego księdza pedofila-złodzieja hehehe :))







Więcej szacunku i wyrozumiałości dla przekonań innych osób.
 
Dorosły człowiek którzy wieży


NIE UMIESZ PISAĆ PO POLSKU, WIĘC UWAŻAM CIĘ ZA DEBILA XDXDXDXD



Mniej więcej do tego można sprowadzić Twoją pisaninę w tym temacie, tak nieco zmieniając grunt z religii na poprawność językową. Tylko nie czuj się obrażony, mam prawo wygłaszać swoje osądy ;)



Bez urazy, ale serio wrzuć na luz.
 
Kolega miLord po prostu dobrał się właśnie do statystyki, zgodnie z którą ateiści mają średnio o 5,8 punktów wyższe IQ niż katole, przez co rozsadza go zajebistość i poczucie inteligencji. I to aż tak, że musi się tym podzielić z otoczeniem, jadąc owym od idiotów. Z resztą zobaczcie sobie, kogo wstawił na avatar. Jeśli ktoś nie poznaje, to śpieszę donieść, że jest to odtwórca głównej roli w pewnym żenującym sitcomie o fizykach, z dosyć wulgarną (jednak adekwatną do oczekiwań, nazwijmy to, "odbiorców") nazwą.
 
Z resztą zobaczcie sobie, kogo wstawił na avatar (jeśli ktoś nie poznaje, to śpieszę z wiadomością, że jest to odtwórca głównej roli w pewnym żenującym sitcomie o fizykach, z dosyć wulgarną nazwą).


Dobrze, że mnie jeszcze nikt nie zwyzywał od faszystów
 
hehe łoł to ja się spinam ? :)



Posiłkowanie się wiki w celu zrozumienia słowa idiota + traktowanie treści tam zawartej za bezapelacyjnie poprawną? :) ...ok. Nie pisałem o mieszkańcach 4 świata w mieście lecz o twoich i moich sąsiadach modlących się w kościołach znajdujących się w ich sąsiedztwie. Nie wiem w jakim celu nakazujesz ludziom tak daleko wędrować aby zdobyć argument. Na siłę faktycznie możesz znaleźć wiele tego typu prawie argumentów. Napisanie na forum • jesteś idiotą • osobiście nie uznaje za przejaw dzikiej agresji, wulgaryzmu czy napaści. Nie jest mi smutno i rozumiem że wielu ma inne zdanie ( z reguły takie same ale inne niż moje). Nie nazwał bym idiotą kogoś kto popełni błąd w pisowni, ale np. takiego kto płaci 15 zł za wjazd aby przejść się na kolanach po imitacji golgoty już raczej tak + różaniec z pozytywką za 50 zł :). Rozumiem że dla kogoś mogę być idiotą bo obrażam idiotów, ok dam radę z tym żyć. To że ktoś czytając moją wypowiedź uzna mnie za idiotę • ok. Myślę także że znajdzie się także ktoś kto ma zbliżone zdanie do mojego • też ok. Jeżeli ktoś faktycznie chce mnie obrazić lub zdenerwować to polecam znany numer. • Przepraszam ale czy zamierza Pan posprzątać po swoim psie ? • lub • Tutaj na tej trawie bawią się dzieci, nie wolno tutaj chodzić z psami i to jeszcze obok kościoła a kaganiec? mój boże kochany • :)




:-)
 
miLord, dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu i proszę, skończ propagandę. Już wszyscy wiemy że masz katolików za debili i nie musisz tego powtarzać. Marcin miał rację że jesteś po prostu zapatrzonym w siebie ignorantem , wszystko rozpatrujesz na zasadzie - ,,ja lubię ogórkową a Ty pomidorówkę, więc jesteś beznadziejny". Do tego wszystkich katolików uważasz za fanatyków religijnych, jakbyś się urwał z choinki.



Założę się że nie masz już odwagi pójść do kogoś z Twojej rodziny i powiedzieć - ,,babciu/mamo/wujku/dziadku - jesteś idiotą bo wierzysz w tego zasranego Boga którego wyznają pedofile w czarnych sukienkach". :-)



Zaparz sobie ziółek i przystopuj trochę z tym najazdem na chrześcijanizm. Nic tym nie zmienisz, nikogo nie nawrócisz, robisz tylko niepotrzebny szum wokół swojej osoby. Ciekawi mnie jeszcze jak się mają Twoje relacje , skoro każdą nowopoznaną osobę doszczętnie zjedziesz, jeśli dowiesz się że w niedziele pójdzie do kościoła. Calo out :-)



@herrflick



Tu nie chodzi o fakt mówienia że Boga nie ma, tylko o nazywanie wierzących idiotami. To znaczna różnica. Mam wielu kolegów ateistów i z co niektórymi czasami powymieniam parę zdań na ten temat. Kwestia w tym, by mieć dystans do ludzi którzy mają inne poglądy.
 
wg mnie ten relatywizm, że dla jednych ktos jest idiota a dla innych nie, jest zbędny. może idiota nie jest tu tez wlasciwym słowem, raczej 'głupiec' byłoby odpowiedniejszym. oczywiscie nie mówie, ze wierzacy są głupcami, raczej wierzący, którzy robią rzeczy takie jak w przykladach podal Milord to rzeczywiscie mozna uznac za przejaw czystej głupoty, czy nawet fanatyzmu (w sumie kazdy fanatyzm jest głupotą) bez wzgledu na region kulturowy, wiec tak po czesci z Milordem sie zgodze, choc głupi ludzie w sumie znajdą sie zarowno wsrod wierzacych jak i ateistow, choc tym glupim najlatwiej cos wmowic.
 
Jeżeli ktoś faktycznie chce mnie obrazić lub zdenerwować to polecam znany numer. • Przepraszam ale czy zamierza Pan posprzątać po swoim psie ? • lub • Tutaj na tej trawie bawią się dzieci, nie wolno tutaj chodzić z psami i to jeszcze obok kościoła a kaganiec? mój boże kochany • :)


miLord - dobrze rozumiem ze nie sprzatasz po swoim psie ?
 
Wiedziałem, że są religijni oszołomi, ale że są oszołomi ateiści, to dowiedziałem się przed momentem.
 
Calo, • zasranego Boga • - chyba się troszkę zapomniałeś w swojej katolickiej agresji. :-)


W moim odczuciu idiota jest bardzo blisko durnia, bez-muzga, debila, głupca. Jeżeli nazwanie kogoś lub grupy osób idiotami to przesada godna potępienia to niech będzie głupcy (nawet lepiej), nie zmienia to faktu że obydwa słowa tak samo pasują. @Fresh • Przyznaje, nie sprzątam po psie od czasu gdy powstał plac zabaw - ludzie (nie wszyscy to katolicy, chociaż nie mam pewności, czasem ciężko ich rozpoznać ) :) chodzą z dziećmi pod nasz płot i wydalają nieczystości. Nawiasem pisząc, nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe a problemy logistyczno administracyjne w zarządzaniu odpadkami na osiedlach to także temat wart rozmowy. :)
 
Jeśli twierdzisz, że ten temat to zły pomysł.



To wiedz, że coś się dzieje ! :-):-):-)
 
miLord - Opamiętaj się może nieco z tym kaleczeniem języka polskiego. Wcześniej było "wieżyć" teraz jest "muzg". Z taką formą przekazu znacznie osłabiasz jego treść na swoją niekorzyść. Trochę mniej emocji, a więcej staranności.



Co do samego tematu to pewnie już się kiedyś wypowiedziałem i nic się w moich poglądach nie zmieniło, tak więc to tyle z mojej strony.



PS: Jakub Bijan - Nie gadaj, że żyłeś w aż takiej nieświadomości...:-)
 
miLord, czytajac Twoje posty dochodze do wniosku, ze kierujesz sie zasada "nie wiem, wiec sie wypowiem". Na temat wiary katolickiej, oraz samego Kosciola Katolickiego masz bardzo mala wiedze, graniczaca z zadna. Mam jedynie nadzieje, ze caly ten jad wylany w Twoich wiadomosciach dal Ci przyjemnosc i poczucie spelnienia :)



ps. zazdroszcze bycia chodzacym ideałem :p
 
Gratuluje nieudolnej próby odwrócenia • kota ogonem • , a także szerokiej wiedzy teologicznej popartej obszernym portfolio. Wypowiedzenie się w temacie, dostarczyło mi wiele informacji na temat zacofania mieszkańców naszego kraju.

P.S. zazdroszczę mocno zaciśniętej opaski na głowie ;p


P.S.2 nie przesadzajmy z tym ideałem, wystarczy, że nie jestem idiotą / głupkiem. :)
 
miLord, Ty poprostu nie lubisz ludzi :P



A jesli przeszkadzaja Ci ludzkie kupy to wystrczy patrzec sie w niebo, nie spogladac na zimie i kup nie widac, a jak czegos nie widac to znaczy ze to nie istnieje :P
 
Back
Top