Jakub Mauricz - król dietetyki ;-)

Ja mam jedno zasadnicze zastrzezenie do podejscia prezentowanego przez Mauricza. Nie spotkalem sie z tym, zeby akcentowal on kiedykolwiek (jesli tak, to uznajmy, ze ta wiadomosc nie zostala napisana) bilansu energetycznego. Pozniej czyta jeden z drugim o jedzeniu jaj sadzonych na boczku lub smazonych na smalcu czy masle klarowanym, tlustych miesach i rybach, slina mu cieknie, a po 6 tyg takiej diety zdziwienie, ze jak byl tlusty tak jest tlusty- niczym ten boczek przez niego palaszowany. Piramida zywieniowa niestety nie zaczyna sie od produktow bezglutenowych, nieprzetworzonych, bez dodatkow cukru itd. U podstaw tej piramidy zawsze bedzie bilans kaloryczny. Rozumiem, ze wymyslanie coraz to nowych systemow zywienia to jest dobry sposob na zarabianie, ale coz, prawa termodynamiki.
Podaje, nawet w artykulach ktore byly tu wrzucane. np tutaj http://www.mmabiznes.pl/2016/07/optymalna-redukcja-wagi-zawodnika-mma.html
 
To jak jest z tym glutenem ? Warto odrzucić czy tylko jakiś procent ludzi ma z tym problem ?
 
jaki był patent na pozyskiwanie wapnia ze skorupek jaj ? wystarczy je zagotowac pare minut, wysuszyc, zmielic i mozna szamac?
 
Ostatnio o glutenie czytałem że jego brak w diecie może spowodować cukrzycę hehe. Śmieję się bo nie wiem kto ma rację. Mauricz czy jakiś tam profesor z poważnej uczelni robiący badania i wykładający cokolwiek tam wykłada. Tak samo słuchałem audycji z jakimś mega autorytetem który opowiadał że olej rzepakowy rafinowany jest wery gut a nie jarał się lokosowym. Źródeł nie pamiętam ale nie byli to konkretni goście a nie jacyś gazetkowi znawcy z dupy. No ciekawe ciekawe
 
Pytanie do @kokaina @kaczka41 lub kogokolwiek w temacie :) bardzo proszę o pomoc. Czytałem wcześniejsze posty, ale mój przypadek jest trochę inny.

Pytanie odnośnie makrosładników i CBL.
Jestem endomorfikiem. Zapotrzebowanie 2900 kcal.
Białko ustaliłem sobie na 160g - 2g/kg
Tłuszcze na 165g
Węgle 210g

Czy wg Was dobrze/prawidłowo ustaliłem sobie proporcje makroskładników? Czy po prostu próbować i dostosowywać pod siebie metodą prób i błędów?

Czytając i oglądając Mauricza/PoMocny/BigMajk/Michał Undra, etc. .... czy tak będzie dobrze?

Poniedziałek
Trening siłowy na czczo
?Posiłek 1: B + T (Bez węgli bo będą z ładowania z dnia poprzedniego?)
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + W (proste)
Posiłek 5: B + W (złożone)

Wtorek
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
19:30 Trening Muay Thai
?21:00 Posiłek 4: B + W (proste)
?22:00 Posiłek 5: B + W (złożone)
Spać idę między 22.00 a północą - różnie

Środa
Trening siłowy na czczo
?Posiłek 1: B + T (Bez węgli bo będą z ładowania z dnia poprzedniego?)
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + W (proste)
Posiłek 5: B + W (złożone)

Czwartek
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
19:30 Trening Muay Thai
?21:00 Posiłek 4: B + W (proste)
?22:00 Posiłek 5: B + W (złożone)
Spać idę między 22.00 a północą - różnie

Piątek
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
20.00 Trening Boks
?21:30 Posiłek 4: B + W (proste)
?22:30 Posiłek 5: B + W (złożone)
Spać idę między 22.30 a północą - różnie

Sobota - WOLNE
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + T
Posiłek 5: B + T
+ węgle około 30 gramów w którymś posiłku

Niedziela
Trening cardio na czczo
? Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + W (proste)
Posiłek 5: B + W (złożone)

Jakbyście to rozpisali? Bo gdybym robił tylko wieczorne treningi to sprawa jasna, ale ja mam nietypowo :D Ma ktoś jakiś pomysł?
 
Pytanie odnośnie makrosładników i CBL.
Jestem endomorfikiem. Zapotrzebowanie 2900 kcal.
Białko ustaliłem sobie na 160g - 2g/kg
Tłuszcze na 165g
Węgle 210g
Jaki cel? masa, redu?
Poniedziałek
Trening siłowy na czczo
?Posiłek 1: B + T (Bez węgli bo będą z ładowania z dnia poprzedniego?)
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + W (proste)
Posiłek 5: B + W (złożone)
Na czczo nie polecam, wybij chociaż jakiegoś szejka. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku? Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.
Wtorek
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
19:30 Trening Muay Thai
?21:00 Posiłek 4: B + W (proste)
?22:00 Posiłek 5: B + W (złożone)
Spać idę między 22.00 a północą - różnie
Wegle przed i po treningu. Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.

Środa
Trening siłowy na czczo
?Posiłek 1: B + T (Bez węgli bo będą z ładowania z dnia poprzedniego?)
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + W (proste)
Posiłek 5: B + W (złożone)
Na czczo nie polecam, wybij chociaż jakiegoś szejka. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku? Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz w ciagu dnia to moga byc i na noc.
Czwartek
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
19:30 Trening Muay Thai
?21:00 Posiłek 4: B + W (proste)
?22:00 Posiłek 5: B + W (złożone)
Spać idę między 22.00 a północą - różnie
Wegle przed i po treningu. Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.
Piątek
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
20.00 Trening Boks
?21:30 Posiłek 4: B + W (proste)
?22:30 Posiłek 5: B + W (złożone)
Spać idę między 22.30 a północą - różnie
Wegle przed i po treningu. Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku?
Sobota - WOLNE
Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + T
Posiłek 5: B + T
+ węgle około 30 gramów w którymś posiłku
Wegle na kolacje.
Niedziela
Trening cardio na czczo
? Posiłek 1: B + T
Posiłek 2: B + T
Posiłek 3: B + T
Posiłek 4: B + W (proste)
Posiłek 5: B + W (złożone)
Na czczo nie polecam, wybij chociaż jakiegoś szejka. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku? Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.
 
Jaki cel? masa, redu?

Na czczo nie polecam, wybij chociaż jakiegoś szejka. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku? Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.

Wegle przed i po treningu. Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.


Na czczo nie polecam, wybij chociaż jakiegoś szejka. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku? Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz w ciagu dnia to moga byc i na noc.

Wegle przed i po treningu. Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.

Wegle przed i po treningu. Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku?

Wegle na kolacje.

Na czczo nie polecam, wybij chociaż jakiegoś szejka. Po co Ci proste wegle w 4 posiłku? Na kolacje same wegle lepiej, ale jak nie wyrobisz białka w ciagu dnia to moze byc i na noc.

Cel: Redukcja

Białko wyrobię w 5 posiłkach, szósty zrobię sam węgiel.

Przed treningiem wrzucić węgle które się będą długo wchłaniały a po treningu proste? Czy odwrotnie? (Sorry za trywialne - dla Was - pytania)

Myślałem żeby zaraz po treningu w oknie wrzucić proste węgle, a dopiero później przed spaniem złożone. Czyli co, jak przyjadę po treningu wieczornym to tylko jeden posiłek, np. owsianka/jaglanka/ +rodzynki/daktyle i w kimę?
 
Cel: Redukcja

Białko wyrobię w 5 posiłkach, szósty zrobię sam węgiel.

Przed treningiem wrzucić węgle które się będą długo wchłaniały a po treningu proste? Czy odwrotnie? (Sorry za trywialne - dla Was - pytania)

Myślałem żeby zaraz po treningu w oknie wrzucić proste węgle, a dopiero później przed spaniem złożone. Czyli co, jak przyjadę po treningu wieczornym to tylko jeden posiłek, np. owsianka/jaglanka/ +rodzynki/daktyle i w kimę?
Najpierw napisz mordo jak ty wyglądasz i jaki wzrost.
testzsir.jpg
 
Najpierw napisz mordo jak ty wyglądasz i jaki wzrost.
testzsir.jpg
Wzrostu mam tyle co karzeł 173cm :) Jestem ulany, jakies 26%, endomorfik. Szerokie biodra i barki, wielkie uda, niewielkie gino. Klatka 112cm, brzuch 90cm, dupa 99cm, bic 39cm, przedramie 32cm, udo 63cm. Waga 88kg. Zapotrzebowanie liczylem dla 80kg bo do tylu chce zejsc. Szybko tyje, szybko chudne.
 
Szybko tyje, szybko chudne.
To zacznij chudnąć powoli :) Dołóż kcal do 3300(z białka i tłuszczu) i od tego zacznij. Wyrzuć cardio w niedziele.
Cel: Redukcja

Białko wyrobię w 5 posiłkach, szósty zrobię sam węgiel.

Przed treningiem wrzucić węgle które się będą długo wchłaniały a po treningu proste? Czy odwrotnie? (Sorry za trywialne - dla Was - pytania)

Myślałem żeby zaraz po treningu w oknie wrzucić proste węgle, a dopiero później przed spaniem złożone. Czyli co, jak przyjadę po treningu wieczornym to tylko jeden posiłek, np. owsianka/jaglanka/ +rodzynki/daktyle i w kimę?
Przed treningiem zjedz coś co nie bedzie Ci długo siedziało i przeszkadzało w treningu. Po treningu najlepiej zjesc normalny zbilansowany posiłek i potem kolacje. Ale jak masz taki krótki odstep to mozesz lutnąć szejka, a potem kolacje. Albo połączyć te dwa posiłki w jeden.

Najpierw postaraj sie wdrożyć to co sobie rozpisałeś, a potem na bieżąco wprowadzaj zmiany jak coś bedzie nie tak. Powodzenia.
 
@lugasek dziękuję bardzo !!!
Tylko tak jak pisałem, powooli. Raz na tydzien zrób sobie pomiary i wage sprawdz rano po klocku. 0,5kg-1kg na tydzien ma schodzić, a najlepiej jak waga nie spada, a z pasa leci. Na początku moze polecieć wiecej, bo zleci woda. Jak masz zastój to obcinaj delikatnie o max 300kcal.
 
Tylko tak jak pisałem, powooli. Raz na tydzien zrób sobie pomiary i wage sprawdz rano po klocku. 0,5kg-1kg na tydzien ma schodzić, a najlepiej jak waga nie spada, a z pasa leci. Na początku moze polecieć wiecej, bo zleci woda. Jak masz zastój to obcinaj delikatnie o max 300kcal.
Przy ładowaniu po treningu jakie wrzucic węgle? I przed treningiem tez jakie?

Najwiekszy mam problem ze slodyczami :/
 
Przy ładowaniu po treningu jakie wrzucic węgle? I przed treningiem tez jakie?

Najwiekszy mam problem ze slodyczami :/
Jedz co lubisz, nie to wiekszego znaczenia. Jakaś kasza, ryż, ziemniak itp. Co do słodyczy to po treningu mozesz se walnac szejka na slodko. Jakies białko o smaku jaki lubisz, jakis owoc, mleko kokosowe.
 
Jedz co lubisz, nie to wiekszego znaczenia. Jakaś kasza, ryż, ziemniak itp. Co do słodyczy to po treningu mozesz se walnac szejka na slodko. Jakies białko o smaku jaki lubisz, jakis owoc, mleko kokosowe.
Mam Combat MusclePharm o smaku ciasteczkowym :)
 
Nie kupujcie amerykanckich, jest tam dużo mniej białka niż na etykiecie, w UE są ostrzejsze przepisy i firmy bardziej muszą trzymać skład:boystop:
 
Back
Top