Integracja Uchodźcy Muzułmanie Muslim Inwazja

czyli co? uwazasz, ze to jednak niekompetencja i glupota politykow?

czy jednak ktos ich podplaca/szantazuje? czy jedno i drugie?



nie jest to jakies zdecydowane zdanie, mozliwe, ze tak to odbierasz. Zarowno moja wizja jak i Twoja to tylko domysly i tak nalezy je traktowac. Pewnosci miec nie mozna, pewnie, jak to zwykle bywa prawda wyjdzie po czasie. Po prostu, o ile jestem w stanie zrozumiec, jakos fakt sprowadzania sobie taniej sily roboczej przez Niemcy, ciezko mi to przychodzi bo ci ludzie to zaprzeczenie pracowitosci ale zalozmy, ze w to wierze, to proby wciskania na sile muzulmanow panstwom Europy srodkowo-wschodniej, po prostu nie rozumiem, tymbardziej, ze obie strony sa temu przeciwne. No chyba, ze pani Merkel chciala sobie przebrac towarzystwo i co gorsze egzemplarze wcisnac wlasnie nam i paru innym krajom a tu chuj bombki strzelil. Stad ten caly jazgot i czarny PR Polski na arenie europejskiej. Bardziej sklanialbym sie jednak do opcji destabilizacji krajow poprzez tych przybyszy bo jak narazie w tak jednorodnym etnicznie kraju jak Polska to ciezko o jakies "incydenty" wprowadzajace zamet i lek posrod spoleczenstwa.
Ale Polska poprzez swoja ''postawe imigrycyjna'', czy jakkolwiek to zwal, jest zacofana gospodarczo - ekonomicznie, tylko i wylacznie, bo moralnoscia i mentalnoscia (nie wszyscy oczywiscie) bijemy kraje wschodnie mocno. Imigranci napedzaja rozwor gospodarki wolnorynkowej, wiecej hajsu to wiecej wykupionego kraju przez spolki, a to dalej sprowadza sie do wora politycznego skurwialego ktory dazy do tego zeby pograzyc nas w utopii bogactwa i wyscigu szczurow, ale i tak nie ma wyboru, bo chyba nie, isc na wybory:facepalm: skurwysynstwo ale co zrobic. Najlepiej nie zawracac sobie glowy czyms na co nie mamy realnego wplywu
btw. wybory dla mnie mialyby jakikolwiek skutki tylko jezeli frekwencja nie przekroczylaby 5%, bojkot i chuj, czy nie bojkotowac
 
@Jacke
Jesteś pewien, że Polska jest zacofana gospodarczo - ekonomicznie przez "podstawę imigracyjną"??
Kompletnie odrzucasz ewentualność, że jest to za sprawą najpierw zaborów, potem wojen, potem 45 lat komuny i 28 lat dalszego utrzymywania intensywnego interwencjonizmu państwowego, zbędnych regulacji, czy rakotwórczych spółek typu ZUS i kilkuset tysięcy pasożytów w urzędach?

Zresztą imigrant=/=uchodźca=/=turysta
 
Last edited:
Ale Polska poprzez swoja ''postawe imigrycyjna'', czy jakkolwiek to zwal, jest zacofana gospodarczo - ekonomicznie,

No nie bardzo, raczej na odwrót - to że jest zacofana gospodarczo sprawia, że nikt produktywny nie chce tu przyjeżdżać. Przylatują tylko studenciaki z zagranicy i po zakończeniu edukacji spierdalają gdzie indziej.
 
@Jacke
Jesteś pewien, że Polska jest zacofana gospodarczo - ekonomicznie przez "podstawę imigracyjną"??
Kompletnie odrzucasz ewentualność, że jest to za sprawą najpierw zaborów, potem wojen, potem 45 lat komuny i 28 lat dalszego utrzymywania intensywnego interwencjonizmu państwowego, zbędnych regulacji, czy rakotwórczych spółek typu ZUS i kilkuset tysięcy pasożytów w urzędach?

Zresztą imigrant=/=uchodźca=/=turysta
Dzieki za sprostowanie, moze bardziej by pasowalo tam, ze jezeli by imigranci przyjezdzali jednak do Polski to mogloby to w jakis sposob "pomoc" naszej gospodarce, to taka tylko hipotetyczna gadka bo sam jestem przeciwko ale tak jakos sie ujaralem i mnie wzielo na rozmyslanie. + ogolnie plytkie myslenie ode mnie bo tak sobie popatrzylem na potegi ekonomiczne typu usa czy niemcy ale z drugiej strony sa chiny czy rosja, takze bzdura to w sumie nie ma zadnej reguly
 
Ale Polska poprzez swoja ''postawe imigrycyjna'', czy jakkolwiek to zwal, jest zacofana gospodarczo - ekonomicznie, tylko i wylacznie, bo moralnoscia i mentalnoscia (nie wszyscy oczywiscie) bijemy kraje wschodnie mocno. Imigranci napedzaja rozwor gospodarki wolnorynkowej, wiecej hajsu to wiecej wykupionego kraju przez spolki, a to dalej sprowadza sie do wora politycznego skurwialego ktory dazy do tego zeby pograzyc nas w utopii bogactwa i wyscigu szczurow, ale i tak nie ma wyboru !!!!. Najlepiej nie zawracac sobie glowy czyms na co nie mamy realnego wplywu !!!!!
Wytłumacz mi jak emigranci napędzają rozwój gospodarki wolnorynkowej ? "więcej hajsu to więcej wykupionego kraju przez spółki"skąd to więcej hajsu ? heeeee ?
 
Wytłumacz mi jak emigranci napędzają rozwój gospodarki wolnorynkowej ? "więcej hajsu to więcej wykupionego kraju przez spółki"skąd to więcej hajsu ? heeeee ?
juz wyzej napisalem, ze w sumie mi sie popierdolilo troche, ale tak na moje myslenie teraz, to wiecej taniej sily roboczej=wiecej spolek chce ta sile wykorzystywac= wiecej spolek w kraju= wiecej hajsu.
 
Wytłumacz mi jak emigranci napędzają rozwój gospodarki wolnorynkowej ?

Pracują za mniej niż lokalsi? I jeszcze często na czarno.

W takim uk złote rączki i majstry z Litwy, Polski, Ukrainy, itp. liczą sobie mniej niż autochtoniczna konkurencja i w dodatku jeszcze lepiej pracują i nie opierdalają się. To samo z meksykanami w USA.
 
juz wyzej napisalem, ze w sumie mi sie popierdolilo troche, ale tak na moje myslenie teraz, to wiecej taniej sily roboczej=wiecej spolek chce ta sile wykorzystywac= wiecej spolek w kraju= wiecej hajsu.
Wiesz, nie chcę Cię obrażać dlatego nic nie napisze. Pozdro.
 
Pracują za mniej niż lokalsi? I jeszcze często na czarno.

W takim uk złote rączki i majstry z Litwy, Polski, Ukrainy, itp. liczą sobie mniej niż autochtoniczna konkurencja i w dodatku jeszcze lepiej pracują i nie opierdalają się. To samo z meksykanami w USA.
A Tobie napiszę bo widzę jeszcze małe szanse na leczenie.

Ludzie my mówimy o emigracji z Bliskiego Wschodu i Afryki , nie o Polakach czy Litwinach (Ukry to inna bajka)
Uważasz, że Afgańczyk czy Erytrejczyk "lepiej pracuje i mniej się opierdala ?
" I jeszcze często na czarno." to jest na 1000% czynnik który buduje kraj :gdzie:
 
Heh, przeciez to nie jest moja finalna analiza problemu, ktorym w ogole sobie nie zaprzatam glowy, tylko na luzno staram sie w jakis sposob zrozumiec druga strone. Ale spoko, dzieki za okazana laskawosc :)
Chyba za dużo tego zioła wypaliłeś kolego ;) Bo to co wymyśliłeś się kupy nie trzyma. A dlaczego? Ano dlatego, że te warchoły nie pracują i pracować nie będą, więc nie budują lecz rujnują gospodarkę. Do tego firmy przy uchodźcach doją z państwa pieniądze więc jest dla finansów jeszcze gorzej.
 
Ludzie my mówimy o emigracji z Bliskiego Wschodu i Afryki , nie o Polakach czy Litwinach (Ukry to inna bajka)
Uważasz, że Afgańczyk czy Erytrejczyk "lepiej pracuje i mniej się opierdala ?

To może kurwa sprecyzuj o jaką emigrację ci chodzi? Pytałeś o emigrację ogólnie, nie było wyszczególnionej grupy etnicznej/rasowej.

" I jeszcze często na czarno." to jest na 1000% czynnik który buduje kraj

No nie zdziw się chłopaczku, bo szacuje się, że nawet aż 80% branży budowlanej zapierdala w szarej strefie, ale skąd możesz to wiedzieć jak pewnie nigdy nawet na budowie nie robiłeś? Hehehe.

http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/branza-budowlana-wykonawcy-szara-strefa,13_11276.html

Więc kurwa tak, robota na czarno buduje kraj i to dosłownie.

tumblr_nhnooggfug1u2ragso1_500.gif
 
To może kurwa sprecyzuj o jaką emigrację ci chodzi? Pytałeś o emigrację ogólnie, nie było wyszczególnionej grupy etnicznej/rasowej.



No nie zdziw się chłopaczku, bo szacuje się, że nawet aż 80% branży budowlanej zapierdala w szarej strefie, ale skąd możesz to wiedzieć jak pewnie nigdy nawet na budowie nie robiłeś? Hehehe.

http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/branza-budowlana-wykonawcy-szara-strefa,13_11276.html

Więc kurwa tak, robota na czarno buduje kraj i to dosłownie.

tumblr_nhnooggfug1u2ragso1_500.gif
Ej szczurze grzeczniej
No nie robiłem na budowie :KotKapitalista: a ile tam płacą pewnie jakąś jałmużnę typu:DC::mamed: 50 pln na godzine ?
 
juz wyzej napisalem, ze w sumie mi sie popierdolilo troche, ale tak na moje myslenie teraz, to wiecej taniej sily roboczej=wiecej spolek chce ta sile wykorzystywac= wiecej spolek w kraju= wiecej hajsu.
W kraju bogatym, jak np. UK tania sila robocza zawsze sie przyda bo autochtoni powinni byc lepiej wyksztaceni, ergo powinni wykonywac lepsze i lepiej platne zajecia. Dla rodzimych biedakow, ktory z roznych powodow (lenistwo, brak kompetencji, lensitwo) nie pracuja jest system socjalny. Jesli w kraju jest duzo imigrantow zarobkowych korzystaja parcodawcy bo jest wieksza konkurncja na rynku pracy. Problem pojawia sie gdy pojawia sie zbyt duzo tych, ktorzy nie chca pracowac (ciapaki). Choc w sumie to tez nie bylby problem gdyby nie rozdmuchany system socjalny (Polska nie ma tego problemu), ktory pozwala nierobom opierdalac sie do smierci...

W Polsce konkurencja na rynku pracy i tak jest spora (wysokie bezrobocie, zwlaszcza w scianie wschodniej) i przybycie imigracji zarobkowej pogarsza sytuacje na rynku pracy dajac mozliwosc pracodwacom do proponowania smiesznie niskich stawek wynagrodzenia (godzinowych). Bogatsi staja sie jeszcze bogatsi,a biednemu wiatr w oczy :bayan:

Warto siegnac po ksiazke Gomorra Roberto Saviano. Opisuje on w jednym z rozdzialow jak funkcjonuje nielegalny przemysl tekstylny na poludniu, o ktorym wszyscy wiedza i nikt nic nie robi. Wlochy to burdel, ze glowa mala, ale juz jakos nikt o tym nie wspomina...
 
To może kurwa sprecyzuj o jaką emigrację ci chodzi? Pytałeś o emigrację ogólnie, nie było wyszczególnionej grupy etnicznej/rasowej.
Ja ten temat zakładałem po pierwszych zamachach w Europie związanych z falą emigracji muzułmańskiej i od zawsze piszemy w nim o UCHODŹCACH nie o Polakach na budowie u Hindusa w Londynie czy Zdzisia co robi u Zbysia w Zbylobudzie pod Radomiem.
"Więc kurwa tak, robota na czarno buduje kraj i to dosłownie." większego kretynizmu niż to nigdy nie widziałem.
Za bardzo mi tu cebulą Radomską pachnie więc:homer:
 
"Więc kurwa tak, robota na czarno buduje kraj i to dosłownie." większego kretynizmu niż to nigdy nie widziałem.
Za bardzo mi tu cebulą Radomską pachnie więc

Nie no wiadomo, kraj budują podatki i składki na zus. Pachnie sebiksowym komuszym odpadem nie mającym pojęcia o ekonomii i gospodarce.
 
jo kurwa 120% od razu, skad wytrzasnales te wierutna bzdure?

Robiłeś kiedyś na budowie? Zapytaj się pierwszego lepszego murarza czy pracuje na umowie to zaśmieje ci się prosto w twarz. Ojciec mojego kumpla (sąsiad) jest architektem. 80% ekipy zapierdala na czarno (umowę zawsze mają tylko kierownicy i nadzorcy) i to z własnej woli. I to jest norma w polsce. Jakby budowlańcy zapierdalali na umowie w oparciu o kodeks pracy, to byś chałupę stawiał nie 4 miesiące a 8 miesięcy. Zmiana 12 godzin, na umowie po przekroczeniu 8 już pip się wpierdolić może. To samo z vatem na surowce i materiały budowlane. Wszystko jest ociemniane i w dalszym ciągu idzie jak krew z nosa. W Polsce na pozwolenie na budowę czekasz kurwa 8 miesięcy. Możesz się śmiać i gadać, że to bzdury, ale ja wiem co mówię.
 
Robiłeś kiedyś na budowie? Zapytaj się pierwszego lepszego murarza czy pracuje na umowie to zaśmieje ci się prosto w twarz. Ojciec mojego kumpla (sąsiad) jest architektem. 80% ekipy zapierdala na czarno i to z własnej woli. I to jest norma w polsce. Jakby budowlańcy zapierdalali na umowie w oparciu o kodeks pracy, to byś chałupę stawiał nie 4 miesiące a 8 miesięcy. Zmiana 12 godzin, na umowie po przekroczeniu 8 już pip się wpierdolić może. To samo z vatem na surowce i materiały budowlane. Wszystko jest ociemniane i w dalszym ciągu idzie jak krew z nosa. W Polsce na pozwolenie na budowę czekasz kurwa 8 miesięcy. Możesz się śmiać i gadać, że to bzdury, ale ja wiem co mówię.
tak sie sklada, ze robilem i na czarno owszem robi sie ale nie jest to 80 procent bo pierwsza lepsza kontrola zmiata firme i jej szefa z powierzchni ziemi. Wg Ciebie to powiedzmy na 20 osob pracujacych w jakies mini firmie 16 pracuje na czarno. No kurwa nie ma takiej opcji, chyba, ze szefuncio ma uklady z PIP-em. Powiedzialbym, ze z jakies 4, 5 osob to mozliwe, ze robi, nie praktycznie cala firma bo zostalaby jak wczesniej pisalem zmieciona z powierzchni ziemi w sekund 5. Na godzinach wiadomo, ze sa walki ale to nie jest rowne z praca na czarno. Wiekszosc ludzi jest jednak normalnie zarejestrowana a na czarno robia tzw mlodzi (nowi pracownicy)
 
tak sie sklada, ze robilem i na czarno owszem robi sie ale nie jest to 80 procent bo pierwsza lepsza kontrola zmiata firme i jej szefa z powierzchni ziemi.

Nic nie zamyka i pip może de facto gówno zrobić z paru powodów:
-Przed wrześniem 2016 roku umowę o pracę można było zawrzeć do końca pierwszego dnia pracy. Wchodzi pip i wszyscy mówią, że to ich pierwszy dzień. Nie do udowodnienia. Ale curvy sejmowe to skasowały i od ponad pół roku jest już trudniej.
-Pracownik zawsze może powiedzieć, że jest zatrudniony na umowę zlecenie/dzieło, a ta umowa nie wymaga formy pisemnej. Pip znowu jest bezradny.
-Kontrole pip to rzadkość, przeważnie ktoś musi podpierdolić.
-Częstsze są kontrole nadzoru budowlanego, ale te muszą być zapowiedziane i w dodatku można ściemniać, że np. Kierownik budowy poszedł się wysrać i kontrola czeka.

Powiedzialbym, ze z jakies 4, 5 osob to mozliwe, ze robi, nie praktycznie cala firma bo zostalaby jak wczesniej pisalem zmieciona z powierzchni ziemi w sekund 5. Na godzinach wiadomo, ze sa walki ale to nie jest rowne z praca na czarno. Wiekszosc ludzi jest jednak normalnie zarejestrowana a na czarno robia tzw mlodzi (nowi pracownicy)

No ja jak dwa razy robiłem jako pomagier na budowie u tego mojego sąsiada to wszyscy murarze i pomocnicy murarza byli bez umowy (ja też). Mówię tylko z czym się spotkałem i co mi mówili robole i mój sąsiad, który jest synem tego architekta szefującemu budowie.
 
Skonczcie oftop ,wiadomo ,ze normalna emigracja z biedniejszych krajow napedza gospodarke bo obniza koszty pracy ale mowimy w tym temacie o patologicznej socjalnej muslimskiej emigracji ,ktora liczy tylko na wysokie zasilki . Poza tym sa dwie strony medalu , przedsiebiorca polski ma tanszych murzynow do roboty ale pracownik Polak musi zapierdalac za mniej albo straci prace na rzecz Ukra . A Ukry masowo zamieniaja to co zarobia w PL na dolary i wywoza ta kase do siebie w przeciwienstwie do Polaka ,ktory wydalby hajs na miejscu i tym samym zasilil polska gospodarke .
 
Last edited:
Dobra kolego @vast skończ robić syf w tym temacie bo cię zbanuje.
P.S Zapomniałem Ty teraz jesteś na budowie na czarno jako murzyn.
A może masz firemkę Vstbud i przywozisz na budowę swoim VW T3 niezatrudnionych czterech pijaczków murarzy i stąd te 80% .
 
Skonczcie oftop ,wiadomo ,ze normalna emigracja z biedniejszych krajow napedza gospodarke bo obniza koszty pracy ale mowimy w tym temacie o patologicznej socjalnej muslimskiej emigracji ,ktora liczy tylko na wysokie zasilki . Poza tym sa dwie strony medalu , przedsiebiorca polski ma tanszych murzynow do roboty ale pracownik Polak musi zapierdalac za mniej albo straci prace na rzecz Ukra . A Ukry masowo zamieniaja to co zarobia w PL na dolary i wywoza ta kase do siebie w przeciwienstwie do Polaka ,ktory wydalby hajs na miejscu i tym samym zasilil polska gospodarke .

Taaaa, bo Ukr jak tu pracuje to nie żre i mieszka w kanale, podczas pobytu nie wyda ani złotówki w polsce. To się nazywa konkurencja. Owszem, taki Ukr sprawia, że pensja może spaść lokalsom, ale wtedy lokalsi mogą sobie kurwa taniej kupić chleb i inne rzeczy, bo na cenę produktu składają się przecież koszty pracy.
 
Taaaa, bo Ukr jak tu pracuje to nie żre i mieszka w kanale, podczas pobytu nie wyda ani złotówki w polsce. To się nazywa konkurencja. Owszem, taki Ukr sprawia, że pensja może spaść lokalsom, ale wtedy lokalsi mogą sobie kurwa taniej kupić chleb i inne rzeczy, bo na cenę produktu składają się przecież koszty pracy.
Akurat mam kumpla z kantorem wymiany walut i wiem co mowie ,mnostwo Ukrow wydaje minimum a pod koniec miesiaca zamienia kase na dolary . A to ze emigracja zarobkowa jest zla dla pracownikow tubylczych jest oczywiste ,taki przyslowiowy hydraulik brytyjski wezmie dwa razy mniej kasy za to samo kiedy ma silna konkurencje Polakow .Dlatego wlasnie nas tak nienawidza w Anglii bardziej od muslimow i ja mowie o praktyce a nie o jakiejs teorii ksiazkowej ,ktora ma sie slabo do rzeczywistosci .
 
Back
Top