Indyki, czyli gry, o których na 99.9% nie słyszałeś

Niedawno, za górami, za lasami, powstało niewielkie studio zajmujące się podkuwaniem indyków bojowych.

Pewnego dnia wpadł z niezapowiedzianą wizytą indyk bojowy Gracjan z Ligi Indyków Polskich, by zaprezentować ich nowy tytuł.

"Gord!!!" - zapiał przeciągle po czym opadł na grzedę, prosząc gestem barmankę o piwo.

- Kord? - Mord?? - Zord??? Dopytywali się wszyscy, jeden przez drugiego. Nikt nie usłyszał tytułu, albo...nie chciał.

"Gord, kuhwa!". Gracjanowi zaschło w dziobie,wiadomo. Żywot indyka bojowego to nie bułka z ziarenkami, co to - to nie.

A "Gord" to gra o budowaniu wioski i przetrwaniu jej mieszkańców, żyjących w środku przeklętego lasu. Co może pójść nie tak?

Tym bardziej, że jeden z producentów tej gry to gość od Dzikiego Gonu :jarolaugh:

Obejrzcie sami, gra już wkrótce.

 
Wymagania minimalne Gorda... Kurde, jak na indyka to solidny indor :suchykarol:

Gord – minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit);
  • Procesor: Intel Core i5-6600 lub AMD Ryzen 5 1600;
  • Pamięć RAM: 8 GB;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 (4 GB) lub AMD Radeon R9 380 (4 GB);
  • DirectX: Wersja 11;
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 16 GB
Chyba jednak kupię se lapka zamiast tableta...
 
Łoooooooo!!! Gierka o nas, panowie!!! (przynajmniej o większości, dorastającej w latach 90'!!!)

Taktyczna (turowa!) gra w nogę z ciężkim klimatem postsowieckości :robertmakeup:





Studio nazywa się Acid Wizard, ale to nie @Roshi za tym stoi :suchykarol:
 
Hehe, kolejna odjechana gierka, podobno ludzie płaczą ze śmiechu, a niektórzy mówią że Diablo IV się przy tym chowa :cmgkeepgoing:

Dejw jest nurkiem za dnia, a sushi masterem w nocy... A do tego jest pojebany, bo...zresztą zobaczcie sami :bleed:






Tylko dlaczego 80pln?! :beczka:
 
Zerknąłem skąd się wzięło to Acid Wizard Studio - pięć czy sześć lat temu wydali Darkwood, survival horror widziany z góry. Opinie dobre i bardzo dobre więc jak ktoś lubi taki ciężki klimat i widok jak z GTA 1&2 to warto sprawdzić.


Darkwood jak dla mnie rewelacja. Najlepsza polska gra, w jaką grałem. Bardzo polecam.
 
Mój stary komentarz na temat Darkwood:
Świetny survival horror z nieoczywistą fabułą osadzony w Polsce w latach osiemdziesiątych. Za dnia eksplorujemy tytułowy las próbując znaleźć drogę ucieczki z niego, a noce staramy się przetrwać zabunkrowani w kryjówkach. Jak ktoś lubi horrory, swojskie klimaty, ciekawe niezależne gry koniecznie niech sprawdzi.
 
Zerknąłem skąd się wzięło to Acid Wizard Studio - pięć czy sześć lat temu wydali Darkwood, survival horror widziany z góry. Opinie dobre i bardzo dobre więc jak ktoś lubi taki ciężki klimat i widok jak z GTA 1&2 to warto sprawdzić.



Darkwood jak dla mnie rewelacja. Najlepsza polska gra, w jaką grałem. Bardzo polecam.

Mój stary komentarz na temat Darkwood:
Świetny survival horror z nieoczywistą fabułą osadzony w Polsce w latach osiemdziesiątych. Za dnia eksplorujemy tytułowy las próbując znaleźć drogę ucieczki z niego, a noce staramy się przetrwać zabunkrowani w kryjówkach. Jak ktoś lubi horrory, swojskie klimaty, ciekawe niezależne gry koniecznie niech sprawdzi.

No i namówili. 9,99 zł. na Steam.
 
Dziś wstałem o siódmej, włączyłem kąkuter, telefon na spację i spać.

Budzi mnie telefon, kierownik... Zajebiście wszystko ogarniam, oby tak dalej :suchykarol:

W podsumowaniu kwartalnym dał mi 100%... Nie mógł więcej, bo nic nie robię. :jon:
 
Indyk postapo (mocno nawiązujący do Fallouta) o budowaniu schronienia, które przekształca się w miasto. Klimat postapo z decyzjami moralnymi i konsekwencjami jak w serii Fallout, This War of Mine, czy Fallout: Shelter @Miskatonic



Gierka jest w fazie wczesnej produkcji więc lepiej się wstrzymać do czasu pierwszej większej łatki, ale jest demko, a za darmo to dobra cena:kawulpokapoka:
 
Indyk postapo (mocno nawiązujący do Fallouta) o budowaniu schronienia, które przekształca się w miasto. Klimat postapo z decyzjami moralnymi i konsekwencjami jak w serii Fallout, This War of Mine, czy Fallout: Shelter @Miskatonic



Gierka jest w fazie wczesnej produkcji więc lepiej się wstrzymać do czasu pierwszej większej łatki, ale jest demko, a za darmo to dobra cena:kawulpokapoka:

Obadam. Wygląda ciekawie.
 
O kurde, kwintesencja indora!!!

Typ napisał gierkę na androida sam, pochodzi z Polski, a gierka jest darmo, no chyba że chcemy wszystko odblokować od początku,łącznie z dodatkowymi klasami do wyboru. Wtedy jakąś darowiznę trza posłać.

RPG w izometrii, mocny hack'n'slash plus rzeźbienie w itemach. Solidne drzewko rozwoju z kilkoma ukrytymi myczkami, podstawowe skille, dodatkowe skille i masa skilli pobocznych. Dodatkowo możemy zostać magiem ze specjalizacją w toporze dwuręcznym czy łuku... Ciekawe, zaskakująco ciekawe.



Gierka działa płynniej niż na filmie.
4.5/5 (jak na produkcję jednego typa to 5/5)

 
Tego pewnie też nie znacie - dawno, dawno temu, kiedy nie chciał wyleźć Diablo II na powierzchnię, to dowiedziałem się że kilku typa uciekło ze studia zamulającego z produkcją Diablo i założyli swoje studio - zrobili jedną gierkę z dupy, po czym stworzyli TorchLight.

Wsadzili sporo pomysłów z Diablo ale w zupełnie innym stylu, prawie dla dzieci (Legend of Zelda, czy coś).

Ale hardcorowym hack'n'slash'em pozostała (silnik). Jak lubicie lajtowo wyglądające hardkorowe hack'n'slashe to śmiało. Pierwsza wersja była naprawdę ciekawa, mimo oprawy.

A czemu piszę o tym tytule po wielu latach od premiery?

Bo zeszłej zimy wyszła wersja mobile, darmowa. Oryginalne podejście do drzewka umiejętności i innych skilli, można na bieżąco miksować i próbować inne efekty łączyć ze sobą, tworząc nowe, potężne (lub słabe) połączenia. Do tego chyba pięć czy sześć różnych postaci, zapewne pet i łowienie magicznych ryb (w poprzedniej wersji było mocno rozwinięte, szczególnie zwierzaka można było ostro trenować). Pewnie trochę innych niespodzianek też będzie. Wygląda rześko, wczoraj miałem na pół godziny włączyć dla testu przed snem, to skończyłem o trzeciej w nocy...

 
@Miskatonic - jakimś szczęściarzem jesteś, bo jakieś niszowe studio wypuszcza wkrótce kolejną gierkę o budowaniu schronów i szykowaniu imprez powitalnych dla dobrze zorganizowanych grup zombie :antonio:
Na dole jest link do dema, no i nie wiem czy nie warto się zapisać do beta testów - dają dostęp do pełnej wersji gry w zamian za opisywanie błędów, które napotkasz.

Robiłem tak w kilku tytułach i ilekroć byłem dopuszczany do testów to zabawa była fajna, a opisywanie błędów to też ciekawy skill. No i można też nie opisywać, żeby trollować twórców :beczka:


 
Napiszę za to o indyku dla Anżeja. @Miskatonic - nie wiem, czy to gierka dla Ciebie, czy o Tobie :roberteyeblinking:

RPG w klimatach Lovecrafta, ale o rybactwie... Rybak walczący z sektami, potworami i chuj wie czym jeszcze. Grubo.



Na Steam jest promocja, po 86 zł.

A co mi tam, raz się żyje, kupiłem!
 
Zajebista gierka, mało co mnie ostatnio tak wciągnęło. Syndrom jeszcze jednego "dnia" obecny.
Nosz, kurła, rzeczywiście. Włączyłem to wczoraj w południe i zszedłem dopiero o 1 w nocy. Dzisiaj trza do roboty jechać a ja mam ochotę popływać i połowić trochę :boystop:
 
Właśnie ogłoszono nominacje do Indyka Roku 2023!!! :suchykarol:

Dave The Diver
Cocoon
Dredge
Sea of Stars
Viewfinder
Dejwa i Dredge już widzieliśmy, więc tu kolejne:
Piękne piksele, w stylu FFVii czy Chronocrossa, jRPG na długie miesiące eksploracji


Viewfinder, logiczna



Cocoon, chyba o bohaterze filmu "Mucha". Żartuję, ale sami zrozumiecie ocb.



Aha, Dave The Diver wywołał skandal, bo za grą stoi duże studio, które nie było producentem, ale wydawcą, a duży może więcej... Klasyka.

Gra jednak na tyle dobra, że nikt nie oleje tytulu tylko dlatego, że jakieś inne studio wydało grę. Proste.
 
Jak lubicie zręcznościówki, o których była mowa na początku, to Haak podejdzie wam na 100%.

Odpalić i powkurwiać się wciskając ekran w obudowę zawsze spoko, a jak w poczekalni czy podróży to już kompletny sztos.

Całkiem fajna platformówka, dawno nie pykałem w coś takiego, ale nadal cieszy.

 
PSX_20231214_215701.jpg

PSX_20231214_215713.jpg


Tzw Idle Clicker, czyli gra w której niby tylko klikamy i obserwujemy. Jak widać, obserwowałem przez tydzień jak moja firma staje się wszechświatowym hegemonem i włada układami planetarnymi... Coś pięknego. Auto-maty-zacja, głupsze! No i boty są dobre. Powtarzam, boty są dobre. :bleed:


Polecam, zwłaszcza fanom SF, ścisłym umysłom (ale nie aż tak, jak u ryby), no i Napoleonom tego świata.
 
Grał ktoś może w Dredge? Dużo jest Lovecrafta w tej grze? Czy to bardziej taki luźny symulator rybaka z lekką domieszką horroru?
 
Back
Top