Igrzyska Olimpijskie 2012

Liga brazylijska jest słabiutka, obrona pozwala na wszystko.



Oglądałem dużo meczy w tym sezonie i słabo to wygląda.
 
Nie wiem których drużyn mecze oglądasz, ale najwidoczniej oglądamy inne spotkania. Zresztą fakt, że brazylijscy obrońcy świetnie radzą sobie w Europie mówi sam za siebie.
 
Escobar: Koreańczycy wprowadzili teakwondo na Igrzyska. Czy Brazylia nie może zrobić tego samego z BJJ?
 
W BJJ nie ma odpowiednich struktur. Przede wszystkim nie ma międzynarodowego związku, który współpracowałby z MKOl. To warunek niezbędny do zostania chociażby dyscypliną pokazową jak Wushu w Pekinie. BJJ musiałoby się jakoś lepiej ukonstytuować albo podpiąć pod federację judo lub FILA. Obecnie jakieś tam szanse niby ma grappling, ale nie oceniam tego zbyt optymistycznie. Obecnie BJJ nie ma nawet na Combat Games.
 
Ten Dream Team co zdobył złoto powinni ograć w grupie Litwini więc bym nie przesadzał z tym "nie do ogrania".
 
Owszem ale ten mecz pokazał, że nie jest to drużyna "nie do ogrania" jak Dream Team '92. Trzeba też uwzględnić kontuzje - Hiszpanom mimo dobrej postawy Calderóna na pewno zabrakło Rubio a USA musiało zrezygnować z m.in. Griffina, Rose'a, Wade'a i Howarda.
 
@raphaelius



na grapplerINFO też był niedawno zamieszczony tekst odnośnie BJJ i IO



http://www.grapplerinfo.pl/dlaczego-bjjsw-nie-beda-sportami-olimpijskimi/
 
Teraz rozumiem. Aczkolwiek nie rozumiem argumentów o podobieństwie do judo/zapasów. No do cholery, ile jest dystansów w bieganiu i pływaniu? Ile jest kombinacji w kajakarstwie? Submission wrestling jednak bardziej różni się od czystych zapasów niż style zapasów pomiędzy sobą.
 
@bax

Pociesze cie faktem, że bjj zostało wzięte w poczet sportów na Igrzyskach Nieolimpijskich (razem z takimi dyscyplinami jak m.in. karate, sumo, rugby, trójbój siłowy, wrotkarstwo) które rozgrywane są co czetery lata na tzw World Games. Tak mi sie wydaje, choć moge sie mylić. Jako ciekawostke dodam, że w 2017 roku Wrocław będzie organizatorem IWGA


Dream Team z Barcelony byl jeden i niepowtarzalny. Nawet nie ma co porownywac

Brakowało tam jedynie Isiaha Thomasa i Rodmana
 
Pierwszego mozna bylo dokoptowac. Drugi nie byl kompletnie potrzebny. Wtedy , gdy dopuscili zawodowcow z NBA do gry na igrzyskach, to wygladalo, jakby studenci wpadli do gimnazjum na sparing.
 
I jeśli musieli brać uczelniaka to zamiast Laettnera powinien jechać Shaq (nr. 1 w drafcie tamtego roku).
 
Do dzis nie wiem po co Leattnera wzieli do skladu. Moze wlasnie po to , by pytac sie "po co" :D
 
Laettnera, jako gracza uniwersyteckiego, wzięli by uhonorować tradycję wysyłania chłopaków z college'u na igrzyska.
 
spodziewałem się efektownego zgaszenia znicza a było takie spokojne. Ale Eric Idle się pojawił co dla mnie fana Monty Pythona wielki pozytyw.
 
Laettner był najlepszym koszykarzem NCAA w latach 1991-92. Poprowadził Duke do dwóch tytułów, a sam pozgarniał mnóstwo nagród. Nie da się jednak ukryć, że był maskotką.



A porównania DT 92 z obecną ekipą są śmieszne. Anthony, Chandler, Harden, Iguodala, Love, Westbrook i Williams nawet nie byliby poważnymi kandydatami do gry w Barcelonie.



@ Tar



Jak dla mnie wygrał Edgar.
 
koszykówka przez 20 lat troszkę się zmieniła, ale zastanawiam się, tak całkiem luźno, ilu z obecnych miałoby szansę wejść do składu dream teamu.



kobe, durant, lebron i koniec wyliczanki....
 
Boks to nie temat do wałkowania w kwestii igrzysk, ale ogólnie. Wysłaliśmy 32-latkę bez szans na sukces...


Radzę się nie wypowiadać na temat, o których nie ma się pojęcia. Karolina była niemalże murowaną faworytką do medalu. Nie pojechała na igrzyska, bo "wysłaliśmy 32-latkębezszans na sukces"tylko dlatego że wygrała kwalifikacje, czyli brąz na Mistrzostwach Świata. Od samego początku było wiadomo, że Karolinę mogą pokonać maksymalnie 3 bokserski i w sumie powinna być rozstawiona w tym turnieju. Gdyby była rozstawiona, medal byłby na 100%. Od początku było wiadomo, że Nicola Adams wróci prawdopodobnie ze złotem, a Karolinie mogły zagrozić jedynie oprócz Adams Cancan i Kom. Jeśli nic nie wiesz o karierze Karoliny, to się nie wypowiadaj i nie ośmieszaj. Wkurzają mnie ludzie którzy nie trenują i gadają bzdury. Niby jaka inna bokserka miałaby pojechac zamiast Karoliny? Karolina jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata i wielkim zaskoczeniem jest niewywalczenie przez nią medalu.



Karolina miała brąz na MŚ, a lepsze od niej były jedynie Cancan i Adams i to właśnie one spotkały się w finale Igrzysk. Karolina zawsze była faworytką i zawsze była w czołłówce. Jej potknięcie na igrzyskach jest niespodzianką, gdyby była rozstawiona nie byłoby tematu i byłby medal bo niby kto miałby ją pokonać? Od samego poczatku było wiadomo, że 3 dziewczyny mogą jej zagrozić, a reszta jest poniżej jej poziomu.
 
Ja nie mówię, że powinniśmy wysłać kogoś innego i nie mam pretensji, że pojechała akurat Karolina. Sam fakt, że tylko ona wywalczyła kwalifikację chowa całą rzesztę boksu amatorskiego w jej cień. To jest logiczne dla każdego, kto posiadł umiejętność myślenia.

Prawda jest jednak taka, że szanse były uzależnione od losowania drabinki. Kandydaci do medali na 100% nigdy nie są uzależnieni od takich czynników. Jak sprawdzałem przed igrzyskami notowania u buków, to w większości przed Karoliną było pięć innych zawodniczek, więc o ile nic nie uległo zmianie i w boksie nie rozdaje się sześciu medali w każdej kategorii, to słowa o medalu na 100% możesz sobie schować.

Gdyby była rozstawiona... Szkoda, że na igrzyskach nie ma gdybania. Komplet medali mielibyśmy w kieszeni.

Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej, hej •
 
Nierozstawienie Karoliny to błąd zarządu/zwiazku/nie wiem kogo, ale jako medalistka powinny być poczynione zabiegi o rozstawienie jej w turnieju. Niestawianie Karoliny w gronie kandydatek do medalu to wypaczenie, ale stawianie jej w gronie 100% kandydatek do medalu to tylko trochę mniejsze wypaczenie. To nie jej kategoria, gdyby mogła być kilka kilo cięższa byłaby 100% faworytką do medalu, ale niestety w tym roku były tylko 3 kategorie. Do Rio jeszcze 4 lata, w prypadku Karoliny bardziej aż niż tylko. Nie sądzę żeby Karolina dotrzymała formę do kolejnych Igrzysk. Jako zawodniczka napewno może czuć sie spełniona, nie licząc wielu medali na arenie miedzynarodowej obroniła w jakiś sposób polski boks amatorski dobrą postawą.

Pogdybać oczywiście muszę,
bo wierszyk do tego skłania.
O 10:9 itd punktację proszę,
byłoby mniej gdybania.
 
Back
Top