GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

comment_th9YQ6scnUYqOFuflX0gvFQY5TxB1Npy,w400.jpg
 
Ktoś się orientuje od której godziny zaczną obowiązywać złotówki na Steamie? Czy będzie fail i dzisiaj tego nie wprowadzą?
(szukałem info ale niezbyt skutecznie jak widać)
 
Ktoś się orientuje od której godziny zaczną obowiązywać złotówki na Steamie? Czy będzie fail i dzisiaj tego nie wprowadzą?
(szukałem info ale niezbyt skutecznie jak widać)
Od 19 powinny, ale jak widać cisza. Na łowcach chcą się posikać, bo bedom prajsbógi i Wiesiek 3 będzie za 5zł.
 
Taka tam prawda jak teraz zmieniają się mikro transakcje:


Ciekawostka. Odpowiedz EA w sprawie blokady bohaterów w Battlefront 2 osiągnęła rekord "minusów" na serwisie reddit.
Żeby odblokować Vadera lub inną postać trzeba 40 godzin. Edycja wysłana do recenzentów miała zmniejszoną liczbę punktów do odblokowania bohaterów.



Tak z ciekawości jakie jest wasze zdanie na temat DLC oraz mikro transakcji?
 
Taka tam prawda jak teraz zmieniają się mikro transakcje:


Ciekawostka. Odpowiedz EA w sprawie blokady bohaterów w Battlefront 2 osiągnęła rekord "minusów" na serwisie reddit.
Żeby odblokować Vadera lub inną postać trzeba 40 godzin. Edycja wysłana do recenzentów miała zmniejszoną liczbę punktów do odblokowania bohaterów.



Tak z ciekawości jakie jest wasze zdanie na temat DLC oraz mikro transakcji?


Niestety sukces GTA Onlnie i innych tego typu tworów zmieni świat gier na zawsze. To jest morze kasy, które odbije się na grach AAA i kampaniach single. Teraz praktycznie do każdej gry studio musi pakować multi, no i od jakiegoś czasu dochodzi do takiego gówna jak skrzynki shadow of war.
Przykład od Sony
"Odpowiedzialny za finanse Kenichiro Yoshida przyznał, że ponad połowa pieniędzy z działu gier generowane jest przez usługi związane z PSN. Zauważy też, że biznes się zmienia i największe zyski są nie ze sprzedaży sprzętu czy gier, a z usług, które im towarzyszą. Oczywiście Yoshida zauważa, że sprzedaż jest nadal ważna, ale rynek przeniósł się na tzw. MAU, czyli liczbę aktywnych w danej grze użytkowników."
 
Ogrywam Śródziemie: Cień Wojny. Gra potrafi wkurzyć dziwnym zachowaniem, ale dla mnie klimat złoto, oderwać się nie mogę.
 
@rash myślę, że @Gambit mówił o zabieegu dodania skrzynek a nie o samej grze która jest podobno lepsza niż pierwsza część.

Dokładnie :) Chodzi mi o te debilne lootboksy, które akurat w Shadow of war nie są tylko kosmetycznymi przedmiotami czy innymi pierdołami, ale tam są schowane rzeczy które ponoć decydowały o rozgrywce. Już nawet nie chodzi o to, że bez wybulenia kasy na mikrotransakcje normalny gracz będzie grindował przez kilkadziesiąt godzin, żeby osiągnąć poziom, który za $$$ da sie zrobić w kilka minut. Mało tego, tam jest jakieś dodatkowe zakończenie, które można obejrzeć tylko i wyłącznie dzięki mikrotransakcji. Być może się mylę, bo w grę nie grałem, ale kolejne produkcje prześcigają się w dojeniu graczy. Przecież te lootboksy mocno zahaczając o hazard, a w gry mogą grać osoby niepełnoletnie, więc wkraczamy na bardzo poważny grunt uzależnienia graczy. To już nie jest zbroja dla konia z Obliviona, SWBattlefront 2 potwierdza chora tendencję, tam ponoć losowa zawartość ze skrzynek ma wpływ na balans gry sieciowej. Rynek gier niestety idzie w kierunku mobilnego rynku gdzie dochodzimy do momentu grinduj miesiącami albo zapłać. Lata 90te gdzie o klienta walczono przede wszystkim jakością niestety już nie wrócą.
 
Last edited:
Może jednak jeszcze nie jest tak źle i ludzie sprzeciwią się wprowadzaniu wszędzie mikro transakcji. Akcje EA w ciągu 2 tygodni spadły o 8$. Próbują ratować sytuacje zmniejszając ilość punktów do odblokowania bohaterów. Wycofali przycisk zwrotu z orgin co jest dość ciekawym zabiegiem uniemożliwienia oddania swojego produktu.
 
@w4ar @Gambit nie pisałem tego w kontekście waszej rozmowy o mikrotransakcjach, której przyznam bez bicia nawet nie czytałem. Tak tylko chciałem tu wrzucić jak dobrze mi się w to gra. Skrzynie faktycznie widziałem, że można za hajs kupować, ale olewam. Grę bez tez tego przejdę, a online pewnie nie ruszę.
 
Akcje EA spadły na giełdzie (ponoć 8$, ale nie sprawdzałem), na pewno to odczują, jak nie teraz to w przyszłości.
 
Odpaliłem sobie Life is Strange dziś i...totalnie wsiąklem. Fajna historia i klimacik. Tak sobie myślę, że mógłby z tego być fajny serial.
 
Back
Top