Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

Powiedz mi proszę co to za masa bugów i niedoróbek Ci przeszkadzała w FM14. Podaj po 10.
 
Wszystko to co naprawiały poniższe, główne, patche (nie wspominając o kilkunastu hot-fixach). A także, rzeczy, których nie naprawili, a których sobie nie przypomnę, bo nie grałem w FMa od pół roku.

Oto lista zmian patcha 14.3.1:

- funkcjonalność zapisu gry dla PS Vita
- naprawiono rzadko pojawiający się błąd gry podczas dodawania zawodnika do listy celów transferowych i listy perspektywicznej
- naprawiono rzadki błąd pojawiający się podczas próby kontynuacji gry
- rozwiązano problemy z zapisami gry sprzed patcha 14.3.0 związany ze zmianami dyscyplinarnymi w ligach francuskich
- naprawiono błędy występujące podczas eksportowania drużyn utworzonych w edytorze
- naprawiono błędnie zapisujące się nazwiska z edytora
- naprawiono rzadki błąd podczas podawania przez grę daty przyszłych transferów jako rok 1900
- ulepszono zainteresowanie AI danym piłkarzem po tym jak zainteresowanie nim zadeklarował gracz



Najważniejsze zmiany w patchu 14.3.0 to:
- poprawienie ustalania zwycięzców Ekstraklasy - teraz najlepszy po 37 meczach zespół będzie wyświetlany jako mistrz,
- zwiększono ilość zwolnień selekcjonerów kadr narodowych,
- naprawiono rozbudowę szkółki młodzieżowej, która do tej pory nie poruszała się do przodu mimo akceptacji prośby przez zarząd,
- poprawiono zachowania bramkarzy przy obronach strzałów,
- naprawiono problem ze złą trajektorią lotu przy wybiciach piłki głową,
- obrońcy nie będą się już cofać za głęboko w pole karne kryjąc przeciwnika i zaczną szybciej wybijać piłkę z pola karnego po przejęciu jej od przeciwnika,
- poprawiono dokładność podań i dośrodkowań,
- piłkarze będą mieli lepsze wyczucie momentów dośrodkowań, strzałów z dystansu, wybić piłki, podań, rajdów z piłką i strzałów,
- zawodnicy będą nieznacznie lepiej dryblować i grać z pierwszej piłki,
- poprawiono zachowania bramkarzy, będą oni teraz lepiej skracać kąt czy wybijać piłkę z pola karnego, a także umiejętniej rozprowadzać piłkę oraz zaczną unikać interwencji gdy futbolówka nie zmierza do bramki
- w obrębie pola karnego defensorzy będą grali mniej ryzykownie, a atakujący przestaną wykonywać bezsensowne podania,
- celność strzałów, dośrodkowań i podań nieznacznie zwiększona.



Najważniejsze zmiany w patchu 14.2.2 to:


- naprawa wyłączenia się gry (błąd Runtime Error i crash do Windows) podczas "zabawy" z kalendarzem;
- naprawa rzadkiego błędu przy klikaniu Dalej;
- zapewnienie niezmienności ustawień indywidualnych przy zmianie taktyki zespołu;
- zbalansowanie liczebności próśb o wywiad po własnej aplikacji na stanowisko menedżera w inym klubie;
- naprawa rzadkiego błędu ze zduplikowanymi zawodnikami w naszym klubie;
- nie dopuszczenie do rzadkiego zwalniania Ciebie z klubu przez zarząd pomimo wypełnienia celów;
- poprawne restrykcje dotyczące wieku piłkarzy w szwedzkiej lidze rezerw.




Najważniejsze zmiany w patchu 14.2.1 to:

- ulepszono saldo z menedżerskich ofert pracy i ofert kontraktowych,
- naprawiono bug, przez który gracz nie mógł złożyć nienegocjowalnej oferty,
- poprawiono wybieranie składów przez AI podczas symulacji daty startowej w 2014,
- poprawiono klasyczny widok 2D w zoomie,
- poprawiono system spadkowy w Urugwaju,
- poprawiono brazylijskie przepisy dot. limitu wieku i obcokrajowców.


Zmiany w 14.2.0:

- naprawę kilku sytuacji, w których sporadycznie występował błąd crash dump,
- długą część poświęconom silnikowi meczowemu (mniej poprzeczek po rzutach wolnych),
- zmiany w ligach, interfejsie, transferach czy FM Classic.




Do tego trzeba dodać ciągłe grzebanie w match engine, które niszczy po kolei każdą taktykę.

Na szczęście w FM14 już zlikwidowali buga, którego nie naprawili w FM13, a który kraszował mi grę po kilku meczach (tak jak i mojemu znajomemu). Wyobrażasz sobię grę w FMa z sejwem cotygodniowym i ciągłym ponownym uruchamianiem gry? Wyobrażasz sobie rozegranie w ten sposób 1500 godzin?

W dodatku bodajże także w FM13 wprowadzili pierwszy raz dodawanie i usuwanie lig w real time, które powodowało rozrastanie się bazy zawodników do jakiś chorych rozmiarów i nawet super komputer nie był w stanie tego ciągnać po kilkunastu sezonach.

Jak ciebie nie wkurwia płacenie za niegotowy produkt (w przeciwnym wypadku by go przez pół roku od premiery nie naprawiali w kółko) to szapoba. Niestety jeśli ja chcę sobie pograć jednym klubem 20-30 sezonów, to chce mieć pewność, że międzyczasie mi się gra nie spierdoli 50 razy i nie będę musiał zaczynać co chwilę od nowa...
 
Ja pamiętam jak się wkurwilem jak mi podczas zapisu, sejwa zjebalo w cm 03/04. Miałem rok 2025..
 
Dla mnie CM 01/02 jest nie do pobicia, mimo iż gram od CM 3 (99r).







Cypher. Przyznam, że FM 11/12/13 miały problemy na początku, ale 14 akurat od dnia premiery była w pełni grywalna. Zmiany w silniku meczowym są potrzebne bo użytkownicy robią "killer" taktyki co wypacza radość z gry. Aktualna wersja silnika (14.3) jest tak dopracowana, że jeszcze nie spotkałem się z "diablo" taktyką (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) ).



Dzisiaj zamówiłem FM15 i nie mogę się doczekać bety/full wersji :) Zapowiada się kolejne ~1500h gry (przez ostatnie klika lat takie statystki ma mój czas grania w FM - corocznie).
 
BCqz8nu.jpg
 
daj recenzje co ciekawego, silnik meczowy mnie nie interesuje bo gram na kulkach.



czekam na pełną tak czy inaczej.
 
A ja pierwszy raz paru lat nie kupiłem preorderu żeby mieć już betę i sam się zastanawiam jak długo wytrzymam. Założyliśmy się nawet z kumplem, innym uzależnionym, kto pierwszy pęknie.
 
Gdzie kupowałeś Zlatan ? :P







nvm. też dostałem kod. btw dzisiaj jeszcze zagramy (to nie jest po prostu pre download bety) bo jeszcze nigdzie nie widziałem info o aktywnej becie ?
 
Ok nie wiem jakie zmiany zapowiedzieli ale:



- W koncu moge wybrac moj rocznik przy tworzeniu nowego menadzera (1990) :-)



- oprocz standardowej opcji ulubiony klub, w nastepnym okienku mozemy wybrac 3 inne ulubione druzyny, a takze ulubione ustawienie i jezyki ktorymi sie poslugujemy



- opcja wybierz zespol ktory chcesz prowadzic: jeden zespol, klub i reprezentacja i zacznij bezrobotny



- styl prowadzenia druzyny, czyli jaka licencje mamy, styl 'praktyk czy taktyk' i od tego uzaleznione punkty atrybutow jakie przydzielamy sobie



- pasek boczny zamiast u gory



- trening sie nie zmienil



- w atrybutach zamiast kreatywnosci mamy przeglad sytuacji



Na razie to tyle, nie mam czasu na gre dzis.
 
No i jak wrażenia? Znajomy już pęknał i napieprza od wczoraj. Ja słysząc jego narzekania coraz bardziej się utwierdzam, że nie kupię tej gry wcześniej niż przed Świętami...
 
Mi sie gra calkiem przyjemnie, choc jest wiele bledow. Moim zdaniem za duzo bramek samobojczych wpada, czestym przypadkiem sa bledy obroncy, gdzie probuje wybic? lecaca pilke i zagrywa do przeciwnika ktory wychodzi sam na sam z bramkarzem. Kazda dobitka to praktycznie gol, bo obroncy sa strasznie powolni. No i oczywiscie bramkarze, ktorzy potrafia wpuszczac kuriozalne bramki. Jeszcze sie troche gubie przy nowym interfacie.



W becie gralem Juve i wygrywalem wszystko jak leci, lige, LM, superpuchary itd. Teraz ruszam US Cremonese z serie C/A, o dziwo mam swietna baze treningowa i swietne obiekty mlodziezowe, a i druzyna miala Polski akcent w osobie Wladyslawa Żmudy, ktory kiedys tam wystepowal.
 
ja właśnie instaluję.



niestety mało czasu w weekend, za dużo nie pogram.
 
Teraz ruszam US Cremonese z serie C/A, o dziwo mam swietna baze treningowa i swietne obiekty mlodziezowe, a i druzyna miala Polski akcent w osobie Wladyslawa Żmudy, ktory kiedys tam wystepowal.


Lubię takie smaczki. Często wybieram kluby z tych najniższych klas rozgrywkowych, które miały w swojej historii jakiś polski akcent albo są tzw. "upadłymi legendami".



Zdenerwowałem się, bo podobno Sigames nie wykupiło pozwolenia na używanie niemieckich nazw drużyn(?) i są same dziwolągi z miastami nazw. Lubię grać tą ligą...



Mojemu znajomemu właśnie się FM skraszował, mam nadzieję, że tylko pojedyńczki przypadek.
 
co za problem patcha sciagnać z nazwami herbami i innymi pierdołami?



ja nie wiem czy kupować tego fma, dużo nieprzychylnych komentarzy się słyszy o tej części
 
Wiem, że są na wszystko nakładki, ale po ich użyciu nie bierzesz udziału w leaderbordach (tak, wiem, że to dla wielu małoistotne).
 
Nie trzeba patcha sciagac, wystarczy usunac pare plikow ktore blokuja rozgrywke rep niemiec itd. Jak bede w domu napisze jak to zrobic
 
zacząłem klikać sobie, zaczynam 3 sezon Arsenalem, mam bardzo ciekawy skład, jak skleje do końca to wkleje screen.
ogólnie kariera nie tak miała wyglądać, wziąłem Swansea byłem z nimi na 6 pozycji w marcu 1 sezonu ale miałem dym w szatni cały czas, złożyło się to z wyjebaniem Wengera za wyniki (14 miejsce w lidze) więc wykorzystałem sytuacje aby uciekać z napiętej w chuj szatni i objąłem Arsenal, doprowadziłem do 9 miejsca i wygrałem LE co dało mi awans do LM uff. (Wengera wzięli do Newcastle)
2gi sezon ćwierćfinał LM, odpadłem z Realem po dogrywce (2:1, 2:2) i wygrałem mistrzostwo (88 pkt miałem, United 86, Chelsea 83 - przed ostatnią kolejką liderem było United, ostatni mecz grali ze Stoke które prowadziło 1:0, potem przegrywało 1:2... i wtedy w 75 minucie Timothy Bradley dostał czerwoną Stoke strzeliło na 2:2 (co dawało mi już mistrza) a później jeszcze z karnego na 3:2) i puchar anglii
udało mi się kupić m.in. Sterlinga za 45 mln i Alabe za 50 :D
w sumie to chyba bez sensu, zaczne od nowa, interesuje mnie Leverkusen, ma bardzo dużo niesamowitych prospektów w tym FMie.
 
Last edited:
Ja zacząłem grać oczywiście Lechem i Sadajew to jest maszyna do strzelania goli. Natomiast teraz wiem co czuł Rumak i Skorża jak im wypadło 3-4 zawodników. Muszę grać jakimś Klichowiczem. Kędziora znowu nie potrafi zagrać dwóch meczów bez kontuzji. A te kluczowe sytuacje na boisku to wyglądają komicznie. Wolałem FM 2011/12 i słabsza grafikę, ale o wiele lepszy silnik symulacji. Co do opcji różnych, to gra mega kozak.
 
Ja cisnę Herculesem. Na razie źle nie idzie, tendencja zwyżkowa, w tym dwa awanse. Zacząłem piąty sezon.

RfCGpX5.png


Gra wydaje się prostsza niż dwie poprzednie edycje. Kolega bodajże w trzecim sezonie gry kupił Isco do Legii. Ja póki co gram szrotem, ale już budżet się zwiększa, więc będę budował "pakę". Udało mi się już dziabnąć Martiala za friko.
 
nie ma szans na takie bajki jak Isco w Legii bez edytorów. @cypher

a co do symulacji, jest okej, tym bardziej, że "kapsle" forever :D @TwardyB

kończe 3 sezon, w krajowych pucharach lipa, mistrz raczej będzie, przedemną ćwierćfinał LM z Chelsea. niestety plaga kontuzji mnie dopadła. wkleje skład przed rozpoczęciem 4 sezonu, bo walcze o pozyskanie Pogby :D

na wielki plus w tym roku też nowe opcje rozmów z zawodnikami, sporo fajnych opcji.
 
Last edited:
nie ma szans na takie bajki jak Isco w Legii bez edytorów. @cypher

a co do symulacji, jest okej, tym bardziej, że "kapsle" forever :D @TwardyB

kończe 3 sezon, w krajowych pucharach lipa, mistrz raczej będzie, przedemną ćwierćfinał LM z Chelsea. niestety plaga kontuzji mnie dopadła. wkleje skład przed rozpoczęciem 4 sezonu, bo walcze o pozyskanie Pogby :D

na wielki plus w tym roku też nowe opcje rozmów z zawodnikami, sporo fajnych opcji.



Kolega gra bez żadnych edytorów, jest w liderboardzie (gdyby używał edytora byłby wykluczony).
 
to ciekawe z jakiej bani takie coś, ja go nawet nie moge w 3 sezonie do Arsenalu wyciągnąć za żaden hajs.
 
nDXiEMD.png

zY4fue0.png


troche nuda tak grać, trzeba będzie zacząć od jakiejś niskiej ligi grać bo takie klikanie to bez sensu troche :D

ciekawy motyw, w meczu inauguracyjnym w 25 minucie Koval złapał kontuzje, i w jego miejsce wszedł... Ocampos przy stanie 1:0, skończyło się 4:3 w ostatniej akcji meczu Quintero dał wygraną :D
 
Last edited:
Back
Top