Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.



One more time :D Trailer wyjeeeeeeeeeeeeeeebany w kosmos

Najważniejsze, że wraca ARNOLD!!! (tak jestem psychofanem)
HELL-YEAH.jpg
 
Ej no przecież facet jest totalnym zerem aktorskim. "Gra" tylko dlatego, że jest freakiem... Widziałem dwa z jednych z jego ostatnich filmów ("Likwidator" i "Plan ucieczki") no i się załamałem, 1/10.
 
Ej no przecież facet jest totalnym zerem aktorskim. "Gra" tylko dlatego, że jest freakiem... Widziałem dwa z jednych z jego ostatnich filmów ("Likwidator" i "Plan ucieczki") no i się załamałem, 1/10

Bo nie widziałeś Commando i Predatora :D



Rigor Mortis zapowiada się ciekawie. Oglądał ktoś?
 
hahaha, ode mnie też poszedł report :D

Arnold zawsze i wszędzie. W nawet najgorszym filmie, ale jak ktoś się nie wychował na VHS (może się mylę, ale bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej) to będzie miał to ciężko ogarnąć.
 
poszło jako "sianie nienawiści" : D cypher jesteś od tej chwili jak JDS w trzeciej rundzie z Cainem (trzecia walka) : D normalnie byłbyś duszony krzesełkiem jak w "tango&cash" chińczyk ale tu masz tę łaskę, że tylko internetowe demony cię poduszą: D
 
:D
hahaha, ode mnie też poszedł report :D

Arnold zawsze i wszędzie. W nawet najgorszym filmie, ale jak ktoś się nie wychował na VHS (może się mylę, ale bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej) to będzie miał to ciężko ogarnąć.
W Predatorze, Terminatorze 1/2, Komando czy Pamięci absolutnej mi się podobał, ale jak to oglądałem to miałem pewnie z 7-10 lat i wtedy mi takie filmy "wchodziły". Od tamtej pory ich nie oglądałem, wole nie niszczyć ciepłych wspomnień z dzieciństwa.
 
Jak można powiedzieć takie słowa o Arnoldzie, przecież to jest największy badass mojego dzieciństwa. Mimo swojego austryjackiego akcentu i muskulatury miał bardzo dobre role w Treminatorach, Komando, Predatorze, True Lies, Pamięci Absolutnej. Leci report !
 
Wersja 3,4 GB odpada na moim łapki, a druga jest w rarze bez hasła. Chyba ze inna masz?
 
Hmm w TVP właśnie skończyło się Pokłosie.

Historia - ta przeszła - całkiem możliwa, niestety, natomiast irytowały mnie współczesne sceny "nienawiści", ktore generalnie są idiotyczne i się kupy nie trzymają, są sztuczne.
Stuhr mnie zaskoczył - momentami nieprawdziwy, Czop znacznie lepiej. Nie wiem, może to kwestia zdań złożonych, pięknej dykcji u umorusanego chłopa? U "marnotrawnego" z kancelarii prawniczych - może tak podprogowo to nie rzucało się w oczy?

Ja rozumiem, że czasem trzeba pogrzebać tam gdzie boli, dobrze, że ktoś się za to zabrał, ale dla mnie te współczesne sceny są absurdalne. Dziwne.

Podsumowanie: obejrzeć może i warto, tylko nie lubię naiwnej nachalności i przerysowania, w konwencji, której odrealnienie jest blisko manipulacji.

Ale to już pewnie o tym było - stary film...
 
Last edited:
też oglądałem wczoraj Pokłosie na TVP. temat trudny i wg. mnie ten film nie pokazał tak na prawdę drugiej strony medalu. Do tego ten przejaskrawiony obraz polaków cebulaków ze wsi... ale obejrzeć oczywiście warto.
 
też oglądałem wczoraj Pokłosie na TVP. temat trudny i wg. mnie ten film nie pokazał tak na prawdę drugiej strony medalu. Do tego ten przejaskrawiony obraz polaków cebulaków ze wsi... ale obejrzeć oczywiście warto.


Czy ja wiem czy przejaskrawiony? Są różne rejony w tym kraju: kilka lat temu moja praca wymagała jeżdżenia po całej Polsce i dogadywaniu się z ludźmi, żeby pozwolili wejść w swój teren (energetyka) no i zdarzało się np. jechać lasem kilka kilometrów przez piasek, trafiało się do tzw "kolonii" gdzie pośrodku lasu rozrzucone było kilka drewnianych chałup, przed którymi stały ŻURAWIE a ze stodoły wychodził do ciebie chłop w kufajce z zakrwawioną siekierą. Uwierz mi że raczej nie używało się w rozmowach języka wieszczów.

261lxtj.jpg
 
no nie gadaj @Masu, że u nas jeszcze takie średniowiecze :(
nie wiem, mój odbiór tego filmu zaburzył w ogóle ten koleś.
%5B2012%5D+Pok%C5%82osie.avi_snapshot_00.50.35_%5B2014.07.24_21.42.33%5D.jpg
 
Ogólnie filmy o trudnej tematyce Polskim reżyserom dobrze wychodzą, Pokłosie, Obława, Dom Zły, Pod Mocnym Aniołem, Drogówka, Układ Zamknięty długo by wymieniać. Ja czekam na Wołyń Smarzowskiego, to może być bomba.

A co do średniowiecza na wsi, też widziałem na Polskiej wsi przypadki "chłopstwa" i to głęboko zakorzenionego. Nie wspominając o wciąż żywych historiach z ciemnych czasów na temat relacji różnych grup etnicznych ze sobą.

Osobiście wczoraj obejrzałem Furię ( eng. Fury ), dość krwawy, pokazujący braterskie więzy i brutalność wojny. Pokazuje też Amerykanów jako moim zdaniem wyzwolicieli antybohaterów, gwałcicieli za tabliczkę czekolady lub paczkę fajek. Świetna rola Pitta. 7 / 10
 
Osobiście wczoraj obejrzałem Furię ( eng. Fury ), dość krwawy, pokazujący braterskie więzy i brutalność wojny. Pokazuje też Amerykanów jako moim zdaniem wyzwolicieli antybohaterów, gwałcicieli za tabliczkę czekolady lub paczkę fajek. Świetna rola Pitta. 7 / 10

Dodałbym jeszcze że to jeden z niewielu filmów gdzie nie ma tego amerykańskiego patosu.Bardzo mi się podobał.
LaBoeuf też wymiótł.

Fury_6.gif
 
Fakt, Szyja zagrał kapitalnie. Nie lubię go, ale trzeba mu oddać co jego.

Mnie jutro dziewczyna na coś takiego wyciąga - już kiedyś na C+ widziałem jakieś zapowiedzi i dziwnym trafem mi się spodobał.

 
Back
Top