Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Django za mną. Bardzo mi się podobało, podobnie jak Bękarty Wojny i takie mam wrażenie, że osobom, którym Bękarty podeszły, ten też przyjmą bardzo dobrze. Takie mocne 7. Nie wiem jak Tarantino to robi, że z beznadziejnie prostej historii wyciąga takie kino, że człowiek siedzi przez te ponad 2 godziny i z zapartym tchem obserwuje co się zaraz zdarzy.
 
Jeśli chodzi o filmy o surfingu to Riding Giants to jest coś pięknego. Tylko nie wiem czy są polskie napisy do tego ale aż tak dużo tam nie trzeba rozumieć.
 
Oglądałem...Kac Wawa, chyba nie muszę oceniać ani komentować prawda? Czy może ktoś nie zmarnował pieniędzy i czasu na ten film?
 
ja to samo, jeden z nielicznych razy posluchalem sie opini innych. i nie zaluje w sumie, bo jeszcze nikt tego nie pochwalil
 
ja widzialem to fragmentami i nawet nie bede sie wywodził o chorobie jego tworcow, tylko wstyd mi za aktorow ktorzy zgadzaja sie grac w takim czymś, zresztą szczerze mowiac polska kinematografia tworzona ostatnimi laty to niestety w wiekszosci takie właśnie szambo, jakis u nas ten artystyczny swiatek filmowy coś ma dar przyciagania wszelkiej maści niedorowzojów i umyslowych zer, nie wiem dlaczego...
 
Obława jednak wyszła na vod:-)



"Obława" (2012) PL.VODRiP.XViD-PSiG



Obława (2012) PL.VODRip.XviD-BMX



Obława (2012) PL.VODRip.XviD.AC3-BiDA
 
Flight (2012), o pilocie rejsowym z problemami alko i narko, super film i zajebista rola Denzela, polecam
 
Zgadzam się z kolegą wyżej. Świetny film o odpowiedzialności. Jestem mocno zdziwiony brakiem nominacji w kategorii film. Może chociaż Denzel Washington zdobędzie Oscara.
 
Slay i De Niro, na planie filmu Grudge Match



IGRSNpO.jpg
 
Gangster (2012), kolejny film który mi się podobał, miłośnikom klimatu "Zakazanego imperium" przypadnie do gustu, reszcie też chyba, fajne zdjęcia, muzyka, sporo się dzieje, scenariusz Nick Cave.
 
Ja jadę tylk z dysku



BTW



http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/29405/Gwiezdne_Wojny_w_oparciu_o_Knights_of_the_Republic/



Od czasu gdy zagrałem w pierwszego KOTORa marzyło mi się aby kiedyś zobaczyć ekranizację losów Ravena. Oby była to prawda :-)
 
Oj zarywało się nocki przy KOTORze ;) Fabuła mnie zmiażdżyła. Kawał znakomitego RPGa w uniwersum SW. Aż mnie ochota nabrała na jeszcze jedną przygodę z Ravenem i Bastilią ;)
 
Łał, film oczywiscie mnie cieszy, bo tez uwielbiam kotory.



Ale bardzo liczylem na 3 czesc, a nie na smieszne mmo :-)
 
Flight - dzięki za polecenie, bardzo fajnie przedstawiony problem alkoholizmu... polecam dla mnie 9/10. :D
 
A czytaliście książkę "Revan"? Ja osobiścię wątpię, żeby to była prawda z tym filmem dziejącym się w czasach starej republiki, ale jeśli to byłaby prawda to byłbym zachwycony.
 
"Operacja Argo" zwycięzcą Oscarów
"Operacja Argo" w reżyserii Bena Afflecka zdobyła trzy Oscary: dla filmu roku, za scenariusz adaptowany i montaż.



Statuetka dla najlepszego reżysera powędrowała dość niespodziewanie do Anga Lee za "Życie Pi 3D". Ekranizacja powieści Yanna Martela zdobyła także nagrody za zdjęcia, efekty specjalne oraz muzykę.

W kategoriach aktorskich zwyciężyli pewniacy: Daniel Day-Lewis ("Lincoln"), Jennifer Lawrence ("Poradnik pozytywnego myślenia"), Anne Hathaway ("Les Miserables Nędznicy") oraz Christoph Waltz ("Django").

Drugiego Oscara w karierze zdobył Quentin Tarantino za scenariusz oryginalny do "Django".

Zaskoczeniem okazał się podwójny Oscar za montaż dźwięku. Statuetkę otrzymały ex-aequo "Wróg numer jeden" i "Skyfall". Ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w 1969 roku, gdy Oscara w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" zdobyły Barbra Streisand i Katharine Hepburn.



Oto pełna lista nagrodzonych:

FILM
"Operacja Argo"

REŻYSER
Ang Lee - "Życie Pi"

AKTOR
Daniel Day-Lewis - "Lincoln"

AKTORKA
Jennifer Lawrence - "Poradnik pozytywnego myślenia"

AKTOR DRUGOPLANOWY
Christoph Waltz - "Django"

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Anne Hathaway - "Les Miserables Nędznicy"

SCENARIUSZ ORYGINALNY
Quentin Tarantino - "Django"

SCENARIUSZ ADAPTOWANY
Chris Terrio - "Operacja Argo"

FILM OBCOJĘZYCZNY
"Miłość"

DOKUMENT
"Sugar Man"

ANIMACJA
"Merida Waleczna"

ZDJĘCIA
"Życie Pi"

PIOSENKA
"Skyfall" - "Skyfall"

MUZYKA
"Życie Pi"

SCENOGRAFIA
"Lincoln"

MONTAŻ
"Operacja Argo"

EFEKTY SPECJALNE
"Życie Pi"

MONTAŻ DŹWIĘKU
"Wróg numer jeden"
"Skyfall"

DŹWIĘK
"Les Miserables Nędznicy"

KOSTIUMY
"Anna Karenina"

CHARAKTERYZACJA
"Les Miserables Nędznicy"

KRóTKOMETRAŻOWY DOKUMENT
"Inocente"

FILM KRóTKOMETRAŻOWY
"Curfew"

KRóTKOMETRAŻOWA ANIMACJA
"Paperman"
 
@Highlander



Ravena nie czytałem, ale słyszałem, że jest "bardzo rozczarowująca: za dużo pozłacania samego Revana i rozpamiętywania KotORa i przygotowania pod TORa, za mało czegokolwiek innego - rozwoju postaci, zwrotów fabuły etc."



Ja jako taki raczej niedzleny fan SW, własnie prze KOTORy jaram się Starą Republiką, chociaż wielu uważa, że w SW są zdecydowanie ciekawsze okresy z całego Expanded Universe to wg mnie historia Ravena i Malaka jest idealnie przystosowana na wielki ekran do tego będzie to spin-off, więc powstanie tego filmu wydaje mi się bardzo prawdopodobne, pytanie tylko kiedy. Disney ma tyle materiału, że spokojnie mogą wydawać filmy co dwa-trzy lata przez następne 20 lat.
 
Bardzo się cieszę, że Waltzowi przyznano Oscara. To znakomity aktor. W Bękartach Wojny i Django był genialny.
 
Polecam 'Wróg numer jeden' o zlikwidowaniu i o ciężkich procesach ustalania miejsca przebywania Osamy.
 
@vaicavalo



Trochę jednowymiarowy się wydaje, ale zobaczymy co pokaże przyszłość. Gość ma talent, nie da się ukryć :)
 
dziś na tvp kultura chyba o 20.20 Labirynt Fauna, polecam



co do oskarów, trochę jestem zniesmaczony, że to Argo dostało za najlepszy film statuetkę, były lepsze opcje ale widocznie musiał wygrać
 
Gambit



Ja się absolutnie nie zgadzam z tą opinią na temat książki Revan. Moim zdaniem jest świetna, fabuła i klimat są znakomite, kilka bardzo ciekawych postaci również. A dodam, że jak czytałem tą książkę to nie grałem jeszcze w żadnego Kotora, a jest w niej mnóstwo nawiązań do tej gry. Mimo to byłem zachwycony lekturą, a niedługo potem przeszedłem oba Kotory i uważam, że to jedne z lepszych gier star warsowych jakie powstały.



Co do okresów w Gwiezdnych Wojnach to ja również uważam, że stara republika jest najlepsza. Najbardziej podoba mi się tam ta mnogość jedi i sithów(akurat w Kotorach prawdziwych sithów jest mało, bo ujawniają się kilkadziesiąt lat póżniej), dlatego okres ten jest zdecydowanie najlepszy do gier, a myślę, że do filmów również. Można w niej stworzyć naprawdę wiele świetnych postaci związanych zarówno z ciemną stroną mocy jak i z jasną, dlatego potencjał jest ogromny.
 
Back
Top