Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Dunkierka 7/10

Surowy, autentyczny. Zimmer to mistrz, w połączeniu z reżyserią Nolana momentami napięcie było jak w żadnym innym filmie. Jak ktoś nastawia się na historię, albo sceny akcji z wybuchami w tle to może sobie wizytę w kinie odpuścić. Film skupia się w 100% na "wydarzeniu" pokazując je oczami paru wręcz przypadkowych "bohaterów". Co poniektórym może to przeszkadzać, ale moim zdaniem świetnie dopełniało to klimat tego co się dzieje na ekranie. Zabrakło jednak trochę zawartości w produkcji, czegoś co by mocno zapadło w pamięć, zakończenie też mogło być pokazane lepiej. Nolan zrobił "thriller wojenny" w swoim niepowtarzalnym stylu, bardzo fajny powiew świeżości w gatunku.
Dla mnie przerost formy nad treścią, ale nota taka sama bo realizatorsko to majstersztyk.

A wybuchów to było tam od wuja!
 
Byłem dzisiaj na Dunkierce 10/10 - film zrobił na mnie przeogromne wrażenie, być może po jakimś czasie stwierdzę, że było to arcydzieło. Zwykle jestem powściągliwy w dawaniu wysokich ocen filmom i szukam dziury w całym ale ten film wgniótł mnie w fotel. Chyba najbardziej mnie urzekło to, że poczułem się jakbym był jednym z tych żołnierzy, że to we mnie napierdalają bomby, że siedzę z nimi w tej łodzi podwodnej i nagle pierdolnęła w nas torpeda. Mogłem poczuć choc 1%tych emocji jakie przeżywali żołnierze, tak się wkręciłęm, że autentycznie czułem adrenaline i strach.

Po drugie muzyka doskonale oddawała to co się dzieje na ekranie, mroczność tego całego widowiska. No i ten koniec gdy w końcu części żołnierzy udało się wrócić do domu i podświadomie odczuwasz ulge i radość - a tu nikt się nie śmieje, wszyscy są smutni "bo zawiedli uciekając".

Cały film od początku do końca w napięciu. Prawie w ogóle nie ma dialogów (zwłaszcza na początku), nie ma przywiązania do jakieś postaci filmu ale i tak klimat jest szczególny.

Polecam pójść do kina, bo efekty dźwiękowe jeszcze bardziej ubogacają film. Oglądanie w telewizorze pewnie znacznie zuboży odbiór.
 
Wczoraj byłem na Spider-Manie nowym. Trochę nowe podejście do tej postaci ale moim zdaniem na plus. Dobrze, że oszczędzili sobie z geneza i przeszli od razu do wydarzeń po "Civil War". Tom Holland świetnie się nadaje do tej roli, Michael Keaton też daje radę. Dobrze, że zeszli z "epickością" wydarzeń i postaci i narazie Spidey jest lokalnym bohaterem.
Ile Ty masz lat? 12?
Toż to takie gówno było,że szkoda strzepić ryja nawet. 3/10
 
Różne są gusta kiepie, a patrząc na Twoje posty można stwierdzić, że jesteś na etapie zarodka więc szczym ryj.
:gsp:
Siema pało do lania.
Pytał się ciebie ktoś o coś pajacu zjebany w ogóle ? Jesteś zjebem, byłeś zjebem i kurwa,to max na co możesz ewoluować. Przejrzałem na szybko twój zjebany repertuar perełek filmowych. I ty fajzo,śmiesz w ogóle zabierać głos?!! Spierdalaj do jamy i poproś starego o kilka pasów na dupe gówniarzu, bo wiem jak się nazywasz, znam cię i serio,szkoda mi cię,jak widzę co w życiu robisz.
 
Ile Ty masz lat? 12?
Toż to takie gówno było,że szkoda strzepić ryja nawet. 3/10
Napisał dorosły facet z dwójką dzieci, który 80 % czasu szuka atencji na forum, do tego od kilku(nastu?) lat bawi się w zakładanie multikont i kręcenie podcastów dla 16 słuchaczy (z których połowa to jego alterkonta), który nie potrafi ogarnąć tego, że kichy go napierdalają przez to, że chujowo się odżywia, do tego nie potrafi płacić kartą w Internecie i kąpie się trzy razy w tygodniu.

Ja po prostu od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć infantylny film, żeby się przy tym wyluzować.
 
Napisał dorosły facet z dwójką dzieci, który 80 % czasu szuka atencji na forum, do tego od kilku(nastu?) lat bawi się w zakładanie multikont i kręcenie podcastów dla 16 słuchaczy (z których połowa to jego alterkonta), który nie potrafi ogarnąć tego, że kichy go napierdalają przez to, że chujowo się odżywia, do tego nie potrafi płacić kartą w Internecie i kąpie się trzy razy w tygodniu.

Ja po prostu od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć infantylny film, żeby się przy tym wyluzować.
No to trzeba było napisać, że po kilku buchach byłeś, a nie byłoby tematu wcale. Yo
 
Zmień dilera,bracie
jakiego dilera jak ja sam sobie hoduje kwiatki, jak cos to musze wysiac jakas inna odmiane:fro:
edit: a tobie cos po tych dopalaczach widze siadlo co kiedys nawijales...i dalej trzyma??
Egzekutor brał kiedyś Fentanyl raz albo 2, ale nie z własnej woli.
Dopalacze jak były legalne, to też jarał. Głównie Spike i Spike Arctic.
Uspokajacze i inne psychtropy chyba też ładował z tego co mi Wiadomo.
 
Last edited:
a co maja buchy do filmu?
Tu się akurat nie zgodzę. Ja jak wezmę małego bucha to zazwyczaj mam lepszą wkrętkę w film/serial. Ale to musi być mały buch/dwa, a nie upalenie się w opór.
 
Tu się akurat nie zgodzę. Ja jak wezmę małego bucha to zazwyczaj mam lepszą wkrętkę w film/serial. Ale to musi być mały buch/dwa, a nie upalenie się w opór.
ja mam w druga strone 3 minuty i koniec ogladania lol a film to ogladam na 30 podejsc dlatego wole na suchara
 
King.Arthur.Legend.of.the.Sword.2017.1080p.BluRay.x264-Replica

Zobaczymy co tym razem Ritchie zmajstrował.
 
Back
Top