Co mnie wku*wia

@MysticBęben jak masz nadwagę i problemy hormonalne czy problemy z tarczyca to polecam tak, po pierwsze wyjebać ten zjebany euthyrox (o ile ci endo to przepisał albo nic nie bierzesz) i pobudzić tarczyce interwałami (bieganiem) + odpowiednia dieta, następnie zbadał bym kortyzol z rana naczczo bardzo ważne,estradiol,prolaktynę i wolny testosteron, jak kortyzol będziesz miał w gorze np 2-3 krotnie ponad normę to polecam jakiś stack anty-kortyzolowy czyli ziółka, ashwagandha,zen szeń (dokładnie ekstrakt syberyjski i koreański),koci pazur,Witamina C,Omega 3 i co to tarczycy to ona lubi jod czyli jakieś witaminy albo ewentualnie kelp. + do tego odpowiednia dieta i bieganie i nie przekraczaj z 800g tygodniowo w gubieniu wagi.
 
@MysticBęben jak masz nadwagę i problemy hormonalne czy problemy z tarczyca to polecam tak, po pierwsze wyjebać ten zjebany euthyrox i pobudzić tarczyce interwałami (bieganiem) + odpowiednia dieta, następnie zbadał bym kortyzol z rana naczczo bardzo ważne,estradiol,prolaktynę i wolny testosteron, jak kortyzol będziesz miał w gorze np 2-3 krotnie ponad normę to polecam jakiś stack anty-kortyzolowy czyli ziółka, ashwagandha,zen szeń (dokładnie ekstrakt syberyjski i koreański),koci pazur,Witamina C,Omega 3 i co to tarczycy to ona lubi jod czyli jakieś witaminy albo ewentualnie kelp. + do tego odpowiednia dieta i bieganie i nie przekraczaj z 800g tygodniowo w gubieniu wagi.
Tht i tarczyca w normie.
Z wyników wyszło tylko Borelioze IgM no i cholesterol na maksie. Reszta książkowa. Hemoglobiny 17 jednostek wiec niby zdrowy ze mnie byk
 
Mój ojciec ma boreliozę. Zaleczyli mu to i teraz właściwie nic nie odczuwa. Objawy jakie miał to osłabienie i bóle mięśniowe i stawów.
Chuja zaleczenie boreliozy. Jedyną skuteczną terapią jest intensywne podawanie antybiotyków przez bardzo długi czas. Te chujowe prątki boreliozy potrafią siedziec w stawach czy gdzieś przez x lat i wyjść w najmniej oczekiwanym momencie. @MysticBęben
http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek&nrartyk=5985
 
Mi dietetyczka(chodzę kurwa) powiedziała wczoraj, że moje wyniki krwi świadczą o niedoczynności tarczycy, ale nic pewnego. Może od tego się nie umiera jak od Boreliozy, ale łap na pocieszenie @MysticBęben
Przez ciebie sprawdziłem objawy niedoczynnosci tarczycy. Mam parę symptomów. Poniedziałek na badania. Środa endokrynolog.
 
Przez ciebie sprawdziłem objawy niedoczynnosci tarczycy. Mam parę symptomów. Poniedziałek na badania. Środa endokrynolog.
i co endo przepisze mu śmieszny euthyrox ? ;d czy ten drugi hmm bodajże letrox w dzisiejszych czasach znaleźć naprawdę konkretnego endo który Ci pomoże a nie takie przy którym powiesz ze Ci nie staje przy fajniej Pani to każe ci iść do psychologa, to jak wygrac w totka.
 
Przez ciebie sprawdziłem objawy niedoczynnosci tarczycy. Mam parę symptomów. Poniedziałek na badania. Środa endokrynolog.

Zrób badanie TSH. To z krwi sie robi. Są widelki od 2 do 5,5 chyba. Ja mialem 3,7 wiec teoretycznie w normie ale powiedziała ze powyżej 2,5 zaczynamy podejrzewać, bo te widełki to chuj. Ma te kursy Mauricza to jej wierzę.
 
i co endo przepisze mu śmieszny euthyrox ? ;d czy ten drugi hmm bodajże letrox w dzisiejszych czasach znaleźć naprawdę konkretnego endo który Ci pomoże a nie takie przy którym powiesz ze Ci nie staje przy fajniej Pani to każe ci iść do psychologa, to jak wygrac w totka.
Ze stawaniem nie ma problemu. Raczej ogólne zmęczenie, senność, brak energi, w krwi wszystko Ok, tylko wywalone triglicerydy
 
Zrób badanie TSH. To z krwi sie robi. Są widelki od 2 do 5,5 chyba. Ja mialem 3,7 wiec teoretycznie w normie ale powiedziała ze powyżej 2,5 zaczynamy podejrzewać, bo te widełki to chuj. Ma te kursy Mauricza to jej wierzę.
U mnie wyszło tak
TSH (s)
1,64 mlU/l
Norma 0,27 - 4,20

Więc chuj wie. Jutro jadę do dr, każe sobie porobić usg, rentgen, chuj wie co. Nazmyslam, ale niech mnie zbadaja z tyłu i z przodu, bo kurwa schizować zaczynam
 
A są jakieś inne sposoby?
Dieta+Bieganie, nisko wegle, patrzec na kortyzol, sprawdzic od czasu do czasu estradiol,tescia wolnego i prolke. I wszystko co przyspiesza metabolizm i prace tarczycy ;p (mile widzanie duzo ryb bo maja jod a tarczyca lubi jod czy np kelp) I cukry proste out, wszystkie
@MysticBęben bardzo dobre masz TSH.
 
Last edited:
Nie no ogólnie interesuje się gospodarka hormonalna bo jest to coś fascynującego ale niestety jestem i tak na to za głupi bo jest tego od groma (wiedzy) znam jakieś tam podstawy i czytam i oglądam rożne filmy ludzi na yt ;P i wiem tez trochę ze swojego doświadczenia.
 
Nie no ogólnie interesuje się gospodarka hormonalna bo jest to coś fascynującego ale niestety jestem i tak na to za głupi bo jest tego od groma (wiedzy) znam jakieś tam podstawy i czytam i oglądam rożne filmy ludzi na yt ;P i wiem tez trochę ze swojego doświadczenia.
Nie pierdol włączaj CAPSA wariat!
Bęben trzymaj się!
 
Dieta+Bieganie, nisko wegle, patrzec na kortyzol, sprawdzic od czasu do czasu estradiol,tescia wolnego i prolke. I wszystko co przyspiesza metabolizm i prace tarczycy ;p (mile widzanie duzo ryb bo maja jod a tarczyca lubi jod czy np kelp) I cukry proste out, wszystkie
@MysticBęben bardzo dobre masz TSH.
huehue zajebisty jesteś ale coś powiem w tajemnicy TO NIE ROZWIĄŻE BRAKU PRODUKCJI HORMONU TARCZCY, ale jak najbardziej zdrowy styl życie jest wskazany:D
 
Ogólnie jeszcze co do osób z problemami z tarczyca czyli tendencja do tycia (bądź odkładania się fatu w rożnych miejscach np biodra,brzuch,łydki) to po pierwsze zajął bym się dieta iść do kogoś ogarniętego polecam z yt szukać osób a nie żadnych pseudo dietetyków ktorzy maja przygotowane gotowce i wyjebane na swojego klienta tylko liczą hajs za wizytę, druga sprawa jest taka ze cukry proste out wszystkie, batony,cole,cukierki,słodycze i wszystko co zawiera cukier out WĘGLE NISKO, trzecia sprawa hormony patrzeć przede wszystkim na dwa czyli kortyzol i estradiol tutaj odsyłam do wikipedi czy do wuja google sprawdzić czym te dwa hormony się charakteryzują i jakie są ich objawy, czwarta sprawa to ruszamy sie zacznamy chodzic (trucht) biegamy, chodzimy na spacery i z miesiac na miesiac dokladamy np 5 albo 10 min wiecej az dojdziemy do jakies lepsze formy i bedziemy mogli zaczac interwaly trzeba pobudzic nasza tarczyce to pracy, jesc duzo ryb co maja jod. Ogolnie to co ja napisalem to jest jakis malutki procent jest tego duzo wiecej. Macie pewnie kolezanki co sa otyle albo maja rece takie jakby "napuchnięte i wygladaj jak ludzik Michelin" bo maja problemy z tarczyca i hormonami :P

@Masta Mialem kiedys problemy z tarczyca Hashimoto endo mi mowil ze jestem skazany do konca zycia na euthyrox ale dziwnym trafem gdy przestalem brac i zaczelem sam sie interesowac tematem i dzialac na wlasna reke (RUSZAC DUPE) tak do tej pory nie biore zadnych lekow a tarczyca w normie, Endo chujowy liczyl tylko mamone?
 
Last edited:
@m0nster to co piszesz nie spowoduje, że tarczyca nagle zacznie produkować hormony, lecz jedynie poprawi ogólne samopoczucie i stan zdrowia. Moja żona, która jest biegła w tej dziedzinie stwierdziła, że piszesz niczym znachor. Hashimoto jest przewlekłą, autoimmunologiczną chorobą prowadzącą do stopniowego wyniszczania gruczołu tarczowego. Nie da się wyeliminować samej choroby, da się jedynie leczyć jej skutki, a nie przyczyny. Zrób sobie USG tarczycy. Jeśli Hashmioto zostało zdiagnozowane poprawnie na pewno masz zmiany w gruczole albo będziesz mieć w przyszłości.
@MysticBęben żona mówi, że masz ładne TSH.
 
@m0nster to co piszesz nie spowoduje, że tarczyca nagle zacznie produkować hormony, lecz jedynie poprawi ogólne samopoczucie i stan zdrowia. Moja żona, która jest biegła w tej dziedzinie stwierdziła, że piszesz niczym znachor. Hashimoto jest przewlekłą, autoimmunologiczną chorobą prowadzącą do stopniowego wyniszczania gruczołu tarczowego. Nie da się wyeliminować samej choroby, da się jedynie leczyć jej skutki, a nie przyczyny. Zrób sobie USG tarczycy. Jeśli Hashmioto zostało zdiagnozowane poprawnie na pewno masz zmiany w gruczole albo będziesz mieć w przyszłości.
@MysticBęben żona mówi, że masz ładne TSH.
Moja mama ma Hashimoto
 
@m0nster to co piszesz nie spowoduje, że tarczyca nagle zacznie produkować hormony, lecz jedynie poprawi ogólne samopoczucie i stan zdrowia. Moja żona, która jest biegła w tej dziedzinie stwierdziła, że piszesz niczym znachor. Hashimoto jest przewlekłą, autoimmunologiczną chorobą prowadzącą do stopniowego wyniszczania gruczołu tarczowego. Nie da się wyeliminować samej choroby, da się jedynie leczyć jej skutki, a nie przyczyny. Zrób sobie USG tarczycy. Jeśli Hashmioto zostało zdiagnozowane poprawnie na pewno masz zmiany w gruczole albo będziesz mieć w przyszłości.
@MysticBęben żona mówi, że masz ładne TSH.
być może w przyszłości coś wyjdzie ;p

@Comber Ogólnie to co napisałem pierwsza cześć to nie jest głupie jest to dość mądre słowa :P a fakt faktem co do mojego hashimoto to tutaj się nie znam az tak bardzo ale może miec racje ze kiedyś mi to wyjdzie i będzie lipa, az musiałem sprawdzić co to znaczy znachor. :D
 
Last edited:
Rada od mojej żony, która jest diagnostą, dla osób, które czują ogólne osłabienie i mają złe samopoczucie. Należy zrobić następujące badania:
- morfologia + rozmaz krwi manualny
- żelazo
- witamina d3
- panel na tarczycę: TSH, fT4, anty-TPO, anty-TG
- próby wątrobowe : raz na pół roku wypadałoby zrobić gdy się pije, bierze sterydy, antybiotyki i leki (ALT, AST, BIL, GGTP, ALP)
- glukoza
- lipidogram: TC, HDL, LDL, TG
- badanie ogólne moczu
- OB, CRP

@MysticBęben TSH bliskie 1,5 jest ładne do zachodzenia w ciążę <żona dissuje> haha :DC:
:corn:
 
Back
Top