By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

DREWNA KURWA! Nie drzewa! U nas w szkole za to od razu była pizda do dziennika :beczka:
Chodzi mi o doświadczenie w kontekście całej wycinki, nie handlu drewnem.
Oczywiście można zapłacić komuś za wycinkę, ale co dalej? Andrzej będzie latał z husqvarną po terenie, ciął dłużyce na klocki i później łupał pod handel? I jeszcze normalnie się ogłosi że sobie handluje opałem? :lol:
No nie będzie tak :lol:
Dlatego najlepiej, moim zdaniem dogadać się z firmą żeby to za jakąś kwotę zabrała ze sobą, ale no wiadomo, że nie ma co liczyć na ceny rynkowe.
:mamed: ok ok
 
DREWNA KURWA! Nie drzewa! U nas w szkole za to od razu była pizda do dziennika :beczka:
Chodzi mi o doświadczenie w kontekście całej wycinki, nie handlu drewnem.
Oczywiście można zapłacić komuś za wycinkę, ale co dalej? Andrzej będzie latał z husqvarną po terenie, ciął dłużyce na klocki i później łupał pod handel? I jeszcze normalnie się ogłosi że sobie handluje opałem? :lol:
No nie będzie tak :lol:
Dlatego najlepiej, moim zdaniem dogadać się z firmą żeby to za jakąś kwotę zabrała ze sobą, ale no wiadomo, że nie ma co liczyć na ceny rynkowe.
Jeśli dostanie cokolwiek. Zależy od samego drewna, firmy, Anżeja, ciśnienia w danym dniu... I wielu innych czynników:conorsalute:
 
Napisałem to dwa posty wyżej. Wyrównanie kosztów wycinki i posprzątanie wszystkiego to już powinno być ok. Oczywiście to jest wróżenie z fusów bo tylko Andrzej wie jak rozległe są te jego królewskie lasy :lol:
Kurde, zapomniałem o tym... Anżej ma rację, tam będą miliony jak nie miliardy!!! Przecież firma która dostanie tę robotę wygrała los na loterii :blablabla:

A jak miłościwy Anżej podpisze kontrakt na dłuższy okres, to już firma ustawiona i wnuki wszystkich w niej pracujących po wsze czasy.

Anżejowe Włości :tellmemore:
 
DREWNA KURWA! Nie drzewa! U nas w szkole za to od razu była pizda do dziennika :beczka:
Chodzi mi o doświadczenie w kontekście całej wycinki, nie handlu drewnem.
Oczywiście można zapłacić komuś za wycinkę, ale co dalej? Andrzej będzie latał z husqvarną po terenie, ciął dłużyce na klocki i później łupał pod handel? I jeszcze normalnie się ogłosi że sobie handluje opałem? :lol:
No nie będzie tak :lol:
Dlatego najlepiej, moim zdaniem dogadać się z firmą żeby to za jakąś kwotę zabrała ze sobą, ale no wiadomo, że nie ma co liczyć na ceny rynkowe.
O! O to mi chodziło! Elegancko w punkt trafiłeś i podpowiedziałeś!
 
Kazda wojna juz jest nasza. Oprocz tych wojen bambo w afryce, no chyba ze maja rope czy inne gowno.
True, choć ciągle nam się udaje wymigać od odpowiedzialności za zaangażowanie :lesnarhappy:

Zresztą teraz zacznie się wojna o Afrykę, bo Chiny przejmują tereny po Rosji.

Najlepsze, że ruskie zaczynają przebąkiwać o potrzebnych 2-3 milionach chińskich żołnierzy, bo już swoich im nie starcza do pieców i do armat ładować:juanlaugh:

Propagandyści rosyjscy myślą, że jak im Chiny wjadą, to po miesiącu wyjadą... A tu będzie jak w Polsce, przyjechali na chwilę a zostali na trzy dekady, a właściwie już dożywotnio, ty szprotko wredna:deniro:

No więc wracajmy do naszych wojen w Afryce... Mamy tam mega kombo:
- złe czarnuchy
- biali uważający się za czarnych
- ruscy
- chińczyki
- żydzi
- i pewnie jeszcze mnóstwo innych ciapaków

Ogólnie to będziemy tam mieć niezłe pole do popisu, w zamian za zero zysków :jarolaugh:
 
@ninja @Siwy25_1
Wy co tam projektowaliscie chaty. Korzystaliscie z gotowego projektu i przerabialiscie pod klienta czy moze od podstaw?
Ile czasu schodzi ze zrobieniem autorskiej chaty?
 
@ninja @Siwy25_1
Wy co tam projektowaliscie chaty. Korzystaliscie z gotowego projektu i przerabialiscie pod klienta czy moze od podstaw?
Ile czasu schodzi ze zrobieniem autorskiej chaty?
Ja drogówkę robiłem.
Zagospodarowania terenu pod hale i markety. Parkingi, drogi, ścieżki itp

Ja miałem gotowe schematy w cadzie pod drogowe tematy to pewnie przy domkach też tak lecą, ale ręki uciąć nie daje.
 
Ile czasu schodzi ze zrobieniem autorskiej chaty?
Kazdy architekt da ci inna odpowiedz w zaleznosci od tego ile pracy i jaki charakter tejze ma (tylko projekty czy jeszcze panskim okiem konia tuczy na budowach - to zajmuje czas na biezaco).

W tej chwili gotowce to 3-4k mniej wiecej, do tego przerobki wraz z wrysowaniem w mapke pewnie drugie tyle.

Autorskie projekty to tak pewnie od ~(małej?) dyszki sie zaczynaja, ja pare lat temu na mojej wiosce dalem 5,5 albo 6,5 juz nie pamietam, w tym bylo zalatwianie pozwolen (zaleta architekta autochtona). Ze 2-3 wizyty u niego, miesiac to w sumie trwalo? Ale na pewno robil inne rzeczy rownolegle.

Jeden rabin powie ze warto, inny ze nie warto.

Wadą (albo i zaletą - zalezy czego chcesz) takiego rozwiązania jest to ze nie masz projektow instalacji zwykle, w gotowcach jakos ona tam jest.

Co do gotowcow, pamietaj ze zwykle "oszukują" wizualnie na małych meblach, wiec nie sugeruj sie stolem w salonie na dwunastu apostolow.
 
Last edited:
Kazdy architekt da ci inna odpowiedz w zaleznosci od tego ile pracy i jaki charakter tejze ma (tylko projekty czy jeszcze panskim okiem konia tuczy na budowach - to zajmuje czas na biezaco).

W tej chwili gotowce to 3-4k mniej wiecej, do tego przerobki wraz z wrysowaniem w mapke pewnie drugie tyle.

Autorskie projekty to tak pewnie od ~(małej?) dyszki sie zaczynaja, ja pare lat temu na mojej wiosce dalem 5,5 albo 6,5 juz nie pamietam, w tym bylo zalatwianie pozwolen (zaleta architekta autochtona). Ze 2-3 wizyty u niego, miesiac to w sumie trwalo? Ale na pewno robil inne rzeczy rownolegle.

Jeden rabin powie ze warto, inny ze nie warto.

Wadą (albo i zaletą - zalezy czego chcesz) takiego rozwiązania jest to ze nie masz projektow instalacji zwykle, w gotowcach jakos ona tam jest.

Co do gotowcow, pamietaj ze zwykle "oszukują" wizualnie na małych meblach, wiec nie sugeruj sie stolem w salonie na dwunastu apostolow.
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
 
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
Całość chcesz zrobić czy tylko schemat konstrukcyjny postawić pod kogoś kto zrobi całość?
 
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
A ty to chcesz sam robic? I pytasz mniej wiecej ile ci to zajmie?

ło panie...
 
tak, posilkujac sie jakims projektem. Czy to bardzo czasochlonne jest.
Zacytuje co powyższe. Ło panie. Później będzie. Łoo Panie kto tu Panu tak spierdolił.
:beczka:

Ja bym teraz od ręki takiego projektu nie postawił musiałbym się sporo najebać przy tym.
 
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
No jesteś w stanie architekturę zrobić, gorzej z konstrukcją ;)
Kwestia jak sobie radzisz w cadzie, sama architektura powinna zająć Ci jeśli wiesz co chcesz mieć itd. z 10dni.
 
No jesteś w stanie architekturę zrobić, gorzej z konstrukcją ;)
Kwestia jak sobie radzisz w cadzie, sama architektura powinna zająć Ci jeśli wiesz co chcesz mieć itd. z 10dni.
no dobra a miales sytuacje ze ktos przylazl Ci z rozpisanem na kartkach planem i musisz go przerzucic na cada i zrobic projekt caly?
 
Ile bierzesz za projekt od zera? :jimcarrey:
Rozumiem, że mówimy tylko o architekturze budynku, bo konstrukcja i instalacje zależy od tego co się narysuje.
Informacje cenowe tylko na priv, bo to zależy od wielkości domu, rodzaju dachu etc. Ceny mogą się wahać między 100 a 300%
porównaj tę stodołkę do tego:
1686652023638.png


a taki dom

1686652112701.png


nakład pracy 3x większy.
 
Back
Top