By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Kupilem to jadac na wakacje ostatnio, ale nie mialem zadnych zdarzen, wiec nie wiem jak to w praktyce dziala.
Tez nie chcialbym testowac w praktyce. Natomiast strzezonego Pan Bog strzeze :)

Zawsze kupowalem w mBanku, ale nie wiedzialem o tym warunku 7 dni, dziwny. Zreszta nie jest do konca jasny: w dni rozpoczeciu ubezpieczenia trzeba byc w PL? A moze w dniu zawierania ubezpieczenia? Pewnie problemy by sie zaczely gdyby sie cos stalo, wszystko by podwazyli. Olac ich cieplym zatem.
 
Tez nie chcialbym testowac w praktyce. Natomiast strzezonego Pan Bog strzeze :)

Zawsze kupowalem w mBanku, ale nie wiedzialem o tym warunku 7 dni, dziwny.
Otoz to:), po drugie bezpieczenstwo na wakacjach to +10 do odpoczynku:P
 
@MuraS ubezpieczenia turystyczne online? Mam konto w mBanku ale niestety dla osob znajdujacych sie juz za granica nie sprzedaja ubezp. z 2h wyprzedzeniem (jak to jest dla osob w PL) ale z tygodniowym :o o:
Jakas alternatywa?
Ja za darmo w Avivie mam, także z niczego innego nie korzystam. Jeśliby zaszła potrzeba to postdatowali by mi polisę.
 
@MuraS Alior chwali się, że daje gwarancje 5 letnią dla konta wyższej jakości, że opłaty nie wzrosną i warunki do konta nie zostaną zmienione. Oczywiście, nie urodziłem się wczoraj i zacząłem grzebać, co im grozi za złamanie tejże gwarancji. Tak jak się spodziewałem w regulaminie ani nigdzie w żadnych dokumentach nie ma niczego na ten temat. Stąd moje pytanie do Ciebie: Czy wiesz może coś więcej o tej sprawie? Ja podejrzewam, że nałapą klientów i za 2 lata zmienią co będą chcieli, wydając komunikat, że w związku ze zmianami, można rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. Dobrze rozumuję? Czy czegoś nie znalazłem?
 
@MuraS Alior chwali się, że daje gwarancje 5 letnią dla konta wyższej jakości, że opłaty nie wzrosną i warunki do konta nie zostaną zmienione. Oczywiście, nie urodziłem się wczoraj i zacząłem grzebać, co im grozi za złamanie tejże gwarancji. Tak jak się spodziewałem w regulaminie ani nigdzie w żadnych dokumentach nie ma niczego na ten temat. Stąd moje pytanie do Ciebie: Czy wiesz może coś więcej o tej sprawie? Ja podejrzewam, że nałapą klientów i za 2 lata zmienią co będą chcieli, wydając komunikat, że w związku ze zmianami, można rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. Dobrze rozumuję? Czy czegoś nie znalazłem?
W TOiPie jest ta gwarancja na ostatniej stronie i wygląda na prawnie wiążącą, ale raczej jak zmienią TOiPa to procesować nikt się nie będzie.
 
W TOiPie jest ta gwarancja na ostatniej stronie i wygląda na prawnie wiążącą, ale raczej jak zmienią TOiPa to procesować nikt się nie będzie.
No to wiem, ale co z tego, że dają gwarancję. Zmienią TOiP i można ich w dupe pocałować. W dodatku jak złamią gwarancję bez zmiany TOiP, to co im można zrobić? No jedno wielkie gówno, standardowo rozwiązać umowę.
 
No to wiem, ale co z tego, że dają gwarancję. Zmienią TOiP i można ich w dupe pocałować. W dodatku jak złamią gwarancję bez zmiany TOiP, to co im można zrobić? No jedno wielkie gówno, standardowo rozwiązać umowę.
Żaden bank nie zapewni ci niezmienności warunków usługi prowadzenia rachunku. Deal with it
 
Mam pytanko
Ukończenie studiów daje 8 lat do stażu pracy. Czy jeśli w trakcie studiowania pracowałem (minęło mi już 2 lata) to po ukończeniu studiów (luty) bede mógł sie ubiegać o urlop w wymiarze 26 dni (8+2) ?
 
@VoRaNeK jeśli nic się nie zmieniło to taka kumulacja nie wchodzi w grę. Czyli jak studiujesz to pracy Ci nie naliczą do urlopu. Ja tak miałem parę lat temu. I pewnie jest nadal tak samo bo moja panna to ostatnio przerabiała i też musiała sobie wybrać 1 opcję. Jeśli jest inaczej to pewnie ktoś mnie poprawi tutaj.
 
Negatywne powiadasz
Napsuli mi troche krwi w zyciu spedytory przepisywacze ofert z timo:lol: i jebane Hiszpany i Ukraince:boss:
Żeby nie robić offtopu. Przepisują wszyscy, sam to robię jak mam poznajdowane ładunki na kilka dni do przodu, bo mam za to prowizję, przy czym my nie mamy Timo, przepisuję z Telerouta/dwóch mniejszych holenderskich giełd/od ludzi, którzy przysyłają mi ładunki na maila, oczywiście to jest najbardziej dochodowe. Od Hiszpanów w tym tygodniu wziąłem dwa ładunki z Transa, zero problemów, fakt, ładunki nie były z Hiszpanii, tylko z Niemiec, ale współpraca bez zarzutów i ceny całkiem niezłe. Z Ukraińcami nie miałem okazji robić żadnych zleceń, nie wypowiem się. Za to wszyscy narzekają na Rumunów - nie brałem nigdy ładunku od Rumuna, ale z moimi Rumuni czasami jeździli i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że jeżdżą lepiej niż 90% Polaków. Przez 'lepiej' rozumiem taniej, lepszy kontakt, mają bardzo dobry angielski uogólniając, skany CMRek w godzinę po rozładunku, chociaż nawet tego nie wymagam. Robiłeś/robisz jako kierowca czy spedytor?
 
Żeby nie robić offtopu. Przepisują wszyscy, sam to robię jak mam poznajdowane ładunki na kilka dni do przodu, bo mam za to prowizję, przy czym my nie mamy Timo, przepisuję z Telerouta/dwóch mniejszych holenderskich giełd/od ludzi, którzy przysyłają mi ładunki na maila, oczywiście to jest najbardziej dochodowe. Od Hiszpanów w tym tygodniu wziąłem dwa ładunki z Transa, zero problemów, fakt, ładunki nie były z Hiszpanii, tylko z Niemiec, ale współpraca bez zarzutów i ceny całkiem niezłe. Z Ukraińcami nie miałem okazji robić żadnych zleceń, nie wypowiem się. Za to wszyscy narzekają na Rumunów - nie brałem nigdy ładunku od Rumuna, ale z moimi Rumuni czasami jeździli i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że jeżdżą lepiej niż 90% Polaków. Przez 'lepiej' rozumiem taniej, lepszy kontakt, mają bardzo dobry angielski uogólniając, skany CMRek w godzinę po rozładunku, chociaż nawet tego nie wymagam. Robiłeś/robisz jako kierowca czy spedytor?
Robie w malej firmie transportowej 10 autek
Co do przepisywaczy , dopoki kasa mi sie zgadza zlecenie moze byc z nastych rak
Wkurwia mnie najbardziej jak sa problemy i ci co dali zlecenie nie potrfia nic zdzialac albo trwa to wieki
Mamy wiecej kontaktu z zaladowcami i rozladowcami z Es i Ua
A jak sie trafi zaladunek z hiszpani na Ukraine to wszystkiego sie mozna spodziewac
 
Robie w malej firmie transportowej 10 autek
Co do przepisywaczy , dopoki kasa mi sie zgadza zlecenie moze byc z nastych rak
Wkurwia mnie najbardziej jak sa problemy i ci co dali zlecenie nie potrfia nic zdzialac albo trwa to wieki
Mamy wiecej kontaktu z zaladowcami i rozladowcami z Es i Ua
A jak sie trafi zaladunek z hiszpani na Ukraine to wszystkiego sie mozna spodziewac
To my jesteśmy ultra małą, 6 busów, 13.6 mają być dopiero od wakacji około. Jak to wygląda z transportami na Ukrainę? Tam jest clenie, nie? Jakbyś mógł coś więcej napisać, to byłoby mega, nigdy nie miałem styczności
 
Sluchajcie mam taki problem: kupilem na allegro uzywany telefon, spotkalem sie z gosciem obejrzalem sobie, wszystko wydawalo sie w porzadku, wiec zadowolony zaplacilem i odszedlem. Pozniej w domu okazalo sie, ze po 10-15min uzywania uwydatnia sie ukryta wada ekranu, wszystko jest jakby za mgla, na bialych tlach robi sie rozowa poswiata. Jak go zablokuje, polezy sobie 5min, odblokowuje i znow jest stan idealny, wyswietlacz bez najmniejszej ryski i tak przez 10-15min. Przy gosciu jak sprawdzalem to trwalo moze z 5min i tej wady nie zobaczylem, a gosc pewnie doskonale o tym wiedzial. W aukcji napisane, ze 100% sprawny, stan idealny. Dzis sprawdzilem w serwisie GSM, powiedzieli, ze wyswietlacz byl wymieniany i jest nieoryginalny, czego w opisie nie bylo napisane. Dzwonilem do goscia wczoraj, dzis pol dnia zero odzewu. Odezwal sie mailowo - stwierdzil, ze nie wie co ja z tym telefonem robilem, moze mi upadl itd. i ze on zadnego zwrotu nie przyjmie. Czy ktos sie orientuje jakie moge podjac teraz dzialanie? Zglaszac spor na allegro o przedmiot niezgodny z opisem?
 
Sluchajcie mam taki problem: kupilem na allegro uzywany telefon, spotkalem sie z gosciem obejrzalem sobie, wszystko wydawalo sie w porzadku, wiec zadowolony zaplacilem i odszedlem. Pozniej w domu okazalo sie, ze po 10-15min uzywania uwydatnia sie ukryta wada ekranu, wszystko jest jakby za mgla, na bialych tlach robi sie rozowa poswiata. Jak go zablokuje, polezy sobie 5min, odblokowuje i znow jest stan idealny, wyswietlacz bez najmniejszej ryski i tak przez 10-15min. Przy gosciu jak sprawdzalem to trwalo moze z 5min i tej wady nie zobaczylem, a gosc pewnie doskonale o tym wiedzial. W aukcji napisane, ze 100% sprawny, stan idealny. Dzis sprawdzilem w serwisie GSM, powiedzieli, ze wyswietlacz byl wymieniany i jest nieoryginalny, czego w opisie nie bylo napisane. Dzwonilem do goscia wczoraj, dzis pol dnia zero odzewu. Odezwal sie mailowo - stwierdzil, ze nie wie co ja z tym telefonem robilem, moze mi upadl itd. i ze on zadnego zwrotu nie przyjmie. Czy ktos sie orientuje jakie moge podjac teraz dzialanie? Zglaszac spor na allegro o przedmiot niezgodny z opisem?
Oczywiście, że spór. Strasz go policją. Jak nie pomoże to bierzesz kwit do policji i do programu ochrony kupujących na allegro.
 
Sluchajcie mam taki problem: kupilem na allegro uzywany telefon, spotkalem sie z gosociem obejrzalem sobie, wszystko wydawalo sie w porzadku, wiec zadowolony zaplacilem i odszedlem. Pozniej w domu okazalo sie, ze po 10-15min uzywania uwydatnia sie ukryta wada ekranu, wszystko jest jakby za mgla, na bialych tlach robi sie rozowa poswiata. Jak go zablokuje, polezy sobie 5min, odblokowuje i znow jest stan idealny, wyswietlacz bez najmniejszej ryski i tak przez 10-15min. Przy gosciu jak sprawdzalem to trwalo moze z 5min i tej wady nie zobaczylem, a gosc pewnie doskonale o tym wiedzial. W aukcji napisane, ze 100% sprawny, stan idealny. Dzis sprawdzilem w serwisie GSM, powiedzieli, ze wyswietlacz byl wymieniany i jest nieoryginalny, czego w opisie nie bylo napisane. Dzwonilem do goscia wczoraj, dzis pol dnia zero odzewu. Odezwal sie mailowo - stwierdzil, ze nie wie co ja z tym telefonem robilem, moze mi upadl itd. i ze on zadnego zwrotu nie przyjmie. Czy ktos sie orientuje jakie moge podjac teraz dzialanie? Zglaszac spor na allegro o przedmiot niezgodny z opisem?
Spór na allegro w dodatku postrasz go sądem. Powołaj się na przepisy o rękojmi. Jeśli wada ujawniła się w ciągu roku od dnia wydania rzeczy uznaje się, że istniała w tej chwili. Jeśli nie naprawi albo nie wymieni Ci rzeczy na wolną od wad wtedy możesz odstąpić od zawarcia umowy i koleś nie ma nic do gadania.
 
Aha, jeszcze jedno. Nic nie znaczy to, że był odbiór osobisty. Każdy zakup na allegro podlega zwrotowi na zasadach zakupu na odległość.
 
Sluchajcie mam taki problem: kupilem na allegro uzywany telefon, spotkalem sie z gosciem obejrzalem sobie, wszystko wydawalo sie w porzadku, wiec zadowolony zaplacilem i odszedlem. Pozniej w domu okazalo sie, ze po 10-15min uzywania uwydatnia sie ukryta wada ekranu, wszystko jest jakby za mgla, na bialych tlach robi sie rozowa poswiata. Jak go zablokuje, polezy sobie 5min, odblokowuje i znow jest stan idealny, wyswietlacz bez najmniejszej ryski i tak przez 10-15min. Przy gosciu jak sprawdzalem to trwalo moze z 5min i tej wady nie zobaczylem, a gosc pewnie doskonale o tym wiedzial. W aukcji napisane, ze 100% sprawny, stan idealny. Dzis sprawdzilem w serwisie GSM, powiedzieli, ze wyswietlacz byl wymieniany i jest nieoryginalny, czego w opisie nie bylo napisane. Dzwonilem do goscia wczoraj, dzis pol dnia zero odzewu. Odezwal sie mailowo - stwierdzil, ze nie wie co ja z tym telefonem robilem, moze mi upadl itd. i ze on zadnego zwrotu nie przyjmie. Czy ktos sie orientuje jakie moge podjac teraz dzialanie? Zglaszac spor na allegro o przedmiot niezgodny z opisem?
Trafiłeś na kojejnego Mirka handlarza cebuli z pod Radomia . Współczuje tylko zdecydowane działania Cie uratują . Ile Kosztował Telefon ?
 
@VoRaNeK jeśli nic się nie zmieniło to taka kumulacja nie wchodzi w grę. Czyli jak studiujesz to pracy Ci nie naliczą do urlopu. Ja tak miałem parę lat temu. I pewnie jest nadal tak samo bo moja panna to ostatnio przerabiała i też musiała sobie wybrać 1 opcję. Jeśli jest inaczej to pewnie ktoś mnie poprawi tutaj.

Ja jestem po inżynierce (3,5 roku), teraz pracuję i studiuję zaocznie. Liczy mi się 8 lat od inżynierki plus staż pracy po odebraniu dyplomu inż. Oczywiście należy pamiętam o tym, czy studia są jednolite, czy dwustopniowe. :)
 
Trafiłeś na kojejnego Mirka handlarza cebuli z pod Radomia . Współczuje tylko zdecydowane działania Cie uratują . Ile Kosztował Telefon ?
750zl. Na razie gosc raz odpisal i dalej cisza. Jutro minie 7dni od daty transakcji i bede mogl zalozyc spor. Gosc mogl go z czystym sumieniem sprzedac jako zepsutego za 500zl i ktos by sobie za te 200zl ekran wymienil i mialby czyste sumienie, ale NIE. On wolal oszukac kogos na te marne 250zl i sprzedac jako 100pro sprawny. Slabe to dla mnie na maksa, ale kazdy orze jak moze.
 
Gdzie trzymacie oszczędności? Zwykły rachunek z %? Lokaty? Skarpeta? Parę groszy mi się odłożyło i gdzieś bym je wsadził. Od zawsze mam konta w mBanku, ale jakoś nie widzę tam nic ciekawego dla oszczędzających...
 
Back
Top