Piwowarzy. Mam pytanko. Czy warto laczyc ekstrakt amber z pale ale? Bedzie to dobre? A po drugie czy slod musi byc srutowany zeby zrobic z niego herbatke do zabarwienia piwa?
 
Piwowarzy. Mam pytanko. Czy warto laczyc ekstrakt amber z pale ale? Bedzie to dobre? A po drugie czy slod musi byc srutowany zeby zrobic z niego herbatke do zabarwienia piwa?
Możesz łączyć ekstrakty jak chcesz tylko zależy jaki ma być efekt.
Słód nie musi być śrutowany ale lepiej żeby był. Ześrutowany słód odda więcej i szybciej.
 
Możesz łączyć ekstrakty jak chcesz tylko zależy jaki ma być efekt.
Słód nie musi być śrutowany ale lepiej żeby był. Ześrutowany słód odda więcej i szybciej.
Ma byc bitter i sa rozne recwptury. Tzn robie wg swojej ale slod pale ale czuc lae nie wiem jak amber. Moze jeszcze bursztynowego bym dal. Chodzi o to czy polaczenie takich slodow bedzie smaczne i czy dawac dwa albo tylko pale ale albo tylko amber
 
Ma byc bitter i sa rozne recwptury. Tzn robie wg swojej ale slod pale ale czuc lae nie wiem jak amber. Moze jeszcze bursztynowego bym dal. Chodzi o to czy polaczenie takich slodow bedzie smaczne i czy dawac dwa albo tylko pale ale albo tylko amber
Na pewno połączenie będzie smaczne. Tylko zależy jakie piwo lubisz. Zrób piwo gdzie udział Amber powiedzmy 15% jak będziesz miał za dużo/za mało cech tego slodu to zmień recepturę następnym razem.
Jeszcze mi powiedz czy masz.napisame na esktrakcie coś więcej niż "Amber"? Jakieś literki i cyferki? Ile EBC na ten ekstrakt PaleAle ale ile Abmer?
 
Na pewno połączenie będzie smaczne. Tylko zależy jakie piwo lubisz. Zrób piwo gdzie udział Amber powiedzmy 15% jak będziesz miał za dużo/za mało cech tego slodu to zmień recepturę następnym razem.
Jeszcze mi powiedz czy masz.napisame na esktrakcie coś więcej niż "Amber"? Jakieś literki i cyferki? Ile EBC na ten ekstrakt PaleAle ale ile Abmer?
Jeszcze nie kupilem. Amber mialby byc ten https://homebeer.pl/mobile/pl/p/Gozdawa-Amber-bursztynowy-ekstrakt-slodowy-1,7kg-niechmielony/1015
A pale ale chyba zwykly WES. Mialem policzone wszystko ale mi plik gdzies wcielo i musze na nowo...
 
Jeszcze nie kupilem. Amber mialby byc ten https://homebeer.pl/mobile/pl/p/Gozdawa-Amber-bursztynowy-ekstrakt-slodowy-1,7kg-niechmielony/1015
A pale ale chyba zwykly WES. Mialem policzone wszystko ale mi plik gdzies wcielo i musze na nowo...
Załóż konto na brewness i tam będziesz mógł przechowywać receptury online i do tego tam są przydatne kalkulatory pomagające określić mniej więcej parametry gotowego piwa w zależności od użytych surowców.
Ten Amber to dosyć ciemny ekstrakt. Do zabarwienia na pewno się nadaje. Doda zapewne nut karmelowych. Musisz uważać żeby nie przesadzić z jego udziałem bo może ci wyjść ciemny karmelek.
 
Twojbrowar bo mogę obrócić w godzinę i mieć już wszystko w domu.
Sam zapomniałem podać swoje źródło.
Co prawda teraz ma SPORĄ przerwę, ale niedługo warzę RIS-a, a surowce w 95% brałem w home brewing, bo są blisko mnie.
Ceny bdb, właściciele to bardzo porządni ludzie, można się zawsze dogadać.
 
Kojarzy ktoś tą whisky? Dobra?
QpvP3Sg.jpg


;) ;) ;)
 
@marcinos

To zdjecie przedstawia w kolejnosci od najmlodszego do najstarszego?
Wiem ze jeszcze jest green label ale na zdj go nie ma.
Te pierwsze 3 od lewej sa u mnie w sklepach, natomiast pozostalych nigdzie nie widzialem.

53886458671158853435.jpg
 
@marcinos

To zdjecie przedstawia w kolejnosci od najmlodszego do najstarszego?
Wiem ze jeszcze jest green label ale na zdj go nie ma.
Te pierwsze 3 od lewej sa u mnie w sklepach, natomiast pozostalych nigdzie nie widzialem.

53886458671158853435.jpg
Bastek, Blue Label to prawie sześć stów za 0,7.
Gdybyś to pomieszał z colą to perma ban na Cohones masz gwarantowany.
 
Co prawda nie whisky tylko brandy ale metaxa 7 gwiazdek jest całkiem przyjemna za 100zl kupisz i nie musisz tego mieszac z colą i cytryną ;)
Metaxa? Po której przez następny dzień odbija się stopami Meksykańca gniotącego liście agawy? LOL.
 
Ja uważam, że do 150zł można wypić dobrą whisky, ale może mam spaczony gust

najlepiej z pitych w tym przedziale wjeżdża mi aberlour 12yo, szklaneczka po ciężkim dniu robi robotę.
 
3 litry polskiej prawilnej wódki. Znaj swój rozmach i możliwości, mociumpanie.
edit: w sumie wanna piwa też ciekawym rozwiązaniem. Nawet lepszym, bym powiedział...
Tylko jest taki problem, że nie piję wódy:kis: A piwo owszem można, tylko co jakiś czas coś lepszego na zdrowie wypada wypić.
 
Back
Top