Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

pierwszy raz te technike widzialem w "The Twister" Eddiego Bravo, wogole to chyba jedna z jego ulubionych technik,







raz tez mialem nieprzyjemnosc dac sie zlapac, juz bylem zadowolony, ze ladnie spokojnie z zolwia wyszedlem, a tu nagle mi sie nogi rozjechaly :-)







jeszcze podobna ciekawa technika, electric chair,
 
Pewnie rapha i reszta wiedzą, ale nie każdy przegląda grapplera. Więc wrzucę :-)













Maks Wiśniewski: Brazylijczycy nie dali nam powalczyć!




Polacy z medalami drużynówki w Lizbonie







Jak się dowiedzieliśmy nasi zawodnicy w składzie: Maksymilian Wiśniewski, Jarosław Gajek, Piotr Koprowski, Łukasz Bagiński i Jakub Sawicki zdobyli srebrny medal w drużynówce brązowych/ czarnych pasów w Lizbonie! Polacy w drodze po medal pokonali Norwegów oraz Anglików. W finale standardowo • ulegli wielkim Brazylijczykom. Tym występem nasi chłopacy potwierdzili, że Polska jest jednym z najlepszych krajów BJJ w Europie jak nie najlepszym! Na gorąco skontaktowaliśmy się z Maksem Wiśniewskim, który opowiada o zawodach:



Zawodnik GAMENESS TEAM POZNAŃ wystartował w kategorii brązowych pasów. Mistrz Polski BJJ z 2011 roku komentuje swój występ:



W mojej kategorii wagowej miałem 12 zawodników. Najpierw miałem wolny los. Niestety później przegrałem po zaciętej walce z Brazylijczykiem przez dźwignię na łokieć







O rywalizacji w drużynówce, w której Polacy tak dobrze się spisali:



W pierwszym meczu walczyliśmy z Norwegami. Pumba ( przyp. redakcji Jarosław Gajek ) niestety przegrał pierwszy pojedynek. W drugiej Timon ( przyp. redakcji Piotr Koprowski ) rozgniótł swojego rywala. Ja w trzeciej walce musiałem zmierzyć się z z wielkim Norwegiem, który ważył tyle co nasza cała drużynówka ( śmiech ) Ważył jakieś 145 kg i przewaga była ogromna na jego korzyść. Wszystko co mogłem zrobić to wskoczyć do pół gardy i próbować go przetoczyć. Niestety nie udało mi się to i przeciwnik dosłownie wcisnął mnie w matę. Udało mi się wyjść z pod niego, ale przegrałem walkę na pkt. Łukasz Bagiński wygrał kolejną walkę i było 2:2. Emocje sięgały zenitu i wszystko zależało od Kuby. Zawodnik Copacabany spotkał się z czarnym pasem i udało mu się go pokonać. Następny mecz o wejście do finału mieliśmy z Anglikami, którzy wystawili tylko trzech zawodników. Wystarczyło wygrać tylko jedno starcie. Udało nam się to zrobić, a ja byłem tym, który to uczynił. Mój przeciwnik był niebezpieczny i do końca atakował. Sędziowie przyznawali mu moje pkt, ale na szczęście miałem sporą przewagę punktową i udało się wygrać. W finale Brazylijczycy mimo tego, że nie wystawili najmocniejszego składu to i tak nie dali nam powalczyć. Wygrali pewnie wszystkie trzy pojedynki.



O atmosferze, jaka panowała między wszystkimi Polakami w Lizbonie:



Atmosfera była dobra. Dla wielu z naszych zawodników przyjazd do Lizbony to rutyna. Większość z nas nie jest już zszokowana, gdy mijają nas wielkie światowe gwiazdy BJJ. Nie trzymaliśmy się raczej razem, ponieważ każdy walczył o innych godzinach. Niektórzy przychodzili tylko na swoje walki, by nie męczyć się po kilka godzin na trybunach. W tym roku był naprawdę tłok. Widać, że z roku na rok rośnie popularność BJJ.



Kto na Maksie zrobił największe wrażenie?



Zdecydowanie Rodolfo Vieira, a jego finał absoluto z Bernardo Faria był na najwyższym światowym poziomie. Widać, że na chwilę obecną Rodolfo nie ma sobie równych i na dzień dzisiejszy można się spodziewać, że w czerwcu na Worldsach ponownie zgarnie wszystko. Nasze czarne pasy Bagi i Manolo również nie miały sobie równych i wracają do Polski ze złotymi medalami. Dużym zaskoczeniem był dla mnie Roberto Satoshi, który wygrał w finale kategorii lekkiej z JT Torresem a po drodze pokonał wielkiego Michaela Langhi.




Na koniec chciałbym podziękować i pozdrowić całą ekipę Drysdale Jiu Jitsu Polska, moich sparing partnerów z Gameness Team Poznań i Mosina. Sponsorom firmie IDMAR, PITBULL, całą rodzinę i moją dziewczynę. Oczywiście całą redakcją portalu grapplerINFO!
 
to i ja za dorzuce news od grapplerow,



kilka dni temu (ale wiadomosc jakos nie pojawila sie na mmarocks) dwaj kolejni Polacy zostali nominowani przez Mariusza Linke na Czarne Pasy,











Pumba i Tygrys czarnymi pasami BJJ!







165673_1881267954427_1323150903_3683207_2306054_n.jpg




na zdjęciu Tygrys z Pumbą a w środku Claudio Calasans







Świeżo upieczeni medaliści z tegorocznych Mistrzostw Europy BJJ Jarosław Gajek oraz Grzegorz Szatkowski zostali dzisiaj nominowani z rąk swoich trenerów Mariusza i Macieja Linke na czarne pasy BJJ! Jak niedawno pisaliśmy Pumba zdobył srebrny medal w drużynówce brązowych/ czarnych pasów, Tygrys natomiast także zdobył srebro, ale w swojej kategorii wagowej brązowych pasów • masters. Zawodnicy, którzy na co dzień trenują w Szczecińskim klubie Gold Team przez wiele lat treningów startowali z sukcesami nie tylko na krajowych zawodach, ale również na zagranicznych takich jak: NAGA, Gracie Invitational czy Mistrzostwa Europy organizacji: IBJJF, FHJJS oraz CBJJE. Tygrys jeszcze nie tak dawno był członkiem kadry narodowej w Grapplingu, gdzie również święcił sukcesy. Pumba w zeszłym roku wraz ze swoim kolegą z maty Mariuszem Abramiukiem jako jedni z nieliczni Polaków mieli okazję wystartować na najbardziej prestiżowych zawodach BJJ na świecie • Worldsach w Kalifornii. Gratulujemy nominowanym, którzy dołączyli do elitarnego grona posiadaczy czarnego pasa w naszym kraju!







http://www.grapplerinfo.pl/pumba-i-tygrys-czarnymi-pasami-bjj/
 
o ile sie nie myle [strike]31 i 32 32 i 33[/strike], 35 i 36,ale glowy nie dam sobie uciac, nawet mam wrazenie ze pominalem jakas niedawna nominacje.

EDIT: Oczywiscie jeszcze Łukasz Bagiński

EDIT 2: maly research i kolejne trzy pominalem, czyli miales racje, 35 i 36 chyba

Jarosław Gajek - Linke Gold Team
Grzegorz Szadkowski - Linke Gold Team

Norbert Nowak - Gracie Barra Birmingham
Tomasz Rydzewski - Roger Gracie Academy
Jarosław Koch - Rocha Team
Ireneusz Mila - Strefa Walk Konin / Joe Moreira
Łukasz Bagiński - Berserkers Team
Tomasz Stasiak - Berserkers Team
Grzegorz Kloc - Berserkers Team
Zbigniew Tyszka • Drysdale JJ / Piranha Gdynia
Maciej Kowalski • Drysdale JJ / Walka Gniezno
Paweł Kamiński • Drysdale JJ / Walka Gniezno (ś.p.)
Rafał Szymański • Strefa Walki Poznań
Paweł Szubart • Boi Team Wrocław
Jakub Borkowski • Husaria Włocławek
Mariusz Andler • Husaria Włocławek
Grzegorz Jarząbek • Octagon Rybnik
Marek Matusiak • Espadon Bydgoszcz
Krzysztof Mila • Espadon Bydgoszcz
Maciej Polok • Gracie Barra / Bastion Tychy
Robert Trzcionka • Gracie Barra / Bastion Tychy
Sylwester Dziakanowski • Macaco / Linke Gold Team
Grzegorz Firlit • Macaco / Linke Gold Team
Radek Turek • Alliance Warszawa
Przemysław Gnat • Drysdale JJ / Walka Gniezno
Mirosław Okniński • Mario Neto / Okniński MMA
Marcin Dudek • Grappling Kraków
Sławomir Szamota • Gracie Barra / Bastion Tychy
Karol Matuszczak • Strefa Walki Poznań
Sławomir Barczak • Strefa Walki Poznań
Sebastian Słowek • Alliance Warszawa
Maciej Linke • Macaco / Linke Gold Team
Mariusz Koziej • Rio Grappling Wrocław
Robert Siedziako • Berserkers Team
Piotr Bagiński • Berserkers Team
Mariusz Linke • Macaco / Linke Gold Team
 
1. Mariusz Linke od Jorge Macaco Patino (Linke Gold Team) Szczecin



2. Piotr Bagiński od Felipe Costy (Berserkers Team) Szczecin



3. Robert Siedziako od Felipe Costy (Berserkers Team) Szczecin



4. Mariusz Koziej od Roberto Atalli (Rio Grappling Club) Wrocław



5. Maciej Linke od Jorge Macaco Patino (Linke Gold Team) Szczecin



6. Sebastian Słowek od Alexandre Paiva (Alliance Polska) Poznań



7. Karol Matuszczak od Roya Harrisa (Strefa Walki) Poznań



8. Sławomir Barczak od Roya Harrisa (Strefa Walki) Poznań



9. Sławomir Szamota od Viniciusa Magalhaesa "Draculino"(Gracie Barra)Katowice i Tychy



10. Marcin Dudek od Vagnera Boca Guimaresa (Grappling)Kraków



11. Mirosław Okniński od Mario Sukaty (MMA Okniński Warszawa)



12. Przemysław Gnat od Roberta Drysdale'a (Drysdale Jiu Jitsu Gniezno)



13. Radek Turek od Alexandre Paivy (Alliance Team Warszawa)



14. Sylwester "Sylwek" Dziekanowski od Mariusza Linke (Gold Team)



15. Grzegorz "Filet" Firlit od Mariusza Linke (Gold Team)



16. Maciej Polok od Draculino (Bastion Gracie Barra)



17. Robert Trzcionka od Draculino (Bastion Gracie Barra)



18. Jakub Borkowski od Joe Moreira (Husaria Włocławek)



19. Mariusz Andler od Joe Moreira (Husaria Włocławek)



20. Grzegorz Jarząbek od Joe Moreira (Octagon Rybnik)



21. Marek Matusiak od Joe Moreira (Espadon Bydgoszcz)



22. Krzysztof Mila od Joe Moreira (Espadon Bydgoszcz)



23. Paweł "Szuwar" Szubart od Fernando Boi Marquesa (Boi Team Wrocław)



24. Rafał Szymański od Karol Matuszczak (Strefa Walki Poznań)



25. Zbigniew "Zybi" Tyszka od Robert Drysdale (Piranha Grappling Team Gdynia)



26. Maciej "Giluś" Kowalski od Robert Drysdale (Walka Gniezno)



27. Śp. Paweł "Zwierzak" Kamiński od Robert Drysdale (Walka Gniezno)



28. Kornel Zapadka od Ricardo De La Riva (Berserkers Team)



29. Stefan "Hip-Hop" Osiński od Mariusz Linke (Linke Gold Team)



30:Tomasz " Pająk " Stasiak od Piotr Bagiński (Berserker's Team -Stargard Szczeciński)



31.Grzegorz " Yama " Kloc od Piotr Bagiński (Berserker's Team)



32.Łukasz Bagiński od Piotr Bagiński (Złomiarz Team)



33. Ireneusz Mila od Joe Moreiry (Strefa Walki Konin)



34. Przemysław Wojnowski od Draculino (Gracie Barra)



35. Marcin Rogowski od Draculino (Gracie Barra Łódź)



36. Jarosław Koch od Euduardo Rocha (Rocha Jiu Jitsu)



37. Tomasz Rydzewski od Rogera Gracie (Gracie Barra Londyn)



38. Norbert Nowak od Braulio Estimy (Gracie Barra Birmingham)



39. Jarosław Gajek od Mariusza i Macieja Linke (Linke Gold Team)



40. Grzegorz Szatkowski od Mariusza i Macieja Linke (Linke Gold Team)







To bedzie najaktualniejsza lista
 
Bubi - otwarte mistrzostwa Europy :) - tak samo Polacy moga walczyc na Pan-Amsach, Brazylijczycy na Mistrzostwach Polski :-) itd.



Adis - skopiowalem liste z jednego z newsow mmarocks i dodalem, te o ktorych pamietalem, kolejnosc zachowana,



Bazinga - Racja



steyr - dobra robota, Dzieki :)
 
w marcu "Durinho" ma miec kolejna walke w mma :-)



http://bjjattack.blogspot.com/2012/02/wkrotce-kolejna-walka-durinho-w-mma.html
 
ADCC 2013 ma odbyc sie w Brazylii - - - mimo wszytsko nadal licze na Europe



http://bjjattack.blogspot.com/2012/02/adcc-2013-w-brazylii.html
 
to mozesz przestac bo nie ma na to absolutnie zadnych szans. w europie bylo 2x z rzedu i juz w zeszlym roku byl wielki krzyk ze jak to. bylo jechac do anglii blizej juz nie bedzie. ja wyszedlem z takiego zalozenia i nie zaluje:)
 
3 nowe czarne pasy w Copacabanie: Marek Pasierbski, Krzysztof Łukaszewicz, Leszek Pawlęga
 
Mój koleżka z klubu Marian Kłosowski przed chwilą w birmingham wygrał bilet na World Pro do Abu Dhabi wygrywając w swojej kategorii oraz open niebieskich pasów nie tracąc ani jednego punktu. :)







Oprócz tego bilet wygrała Anna Bartkowiak.



Polok drugie miejsce w - 74, a Held trzecie miejsce w - 83
 
Held wystartował w cięższych by razem z Polokiem zdobyć bilety, jednak ani jednemu ani drugiemu to się nie udało niestety.
 
Listy startowe Ragnarok. Jak ktoś ma wolną niedzielę blisko do Świnoujścia, to powinien zajrzeć, bo warto.



- 70kg

1. Jędrzej Loska
2. Piotr Podstawczuk
3. Paweł Jóźwiak
4. Wojciech Piekut
5. Jan Wallus
6. Daniel Wrześniewski
7. Michał Chełkowski
8. Ireneusz Mila

- 75kg

1. Maciej Linke
2. Grzegorz Kloc
3. Maciej Kozak
4. Maciej Polok
5. Mariusz Abramiuk
6. Kamil Koperski
7. Marcin Tobera
8. Filip Sadowski

- 80kg

1. Łukasz Bagiński
2. Maciej Kałuszewski
3. Paweł Nędzi
4. Adam Stępnik
5. Filip Strupczewski
6. Adrian Witkowski
7. Marcin Kmiotek
8. Wakat

- 90kg:

1. Karol Dzieniszewski
2. Marcin Bandel
3. Tomasz Michałowski
4. Piotr Koprowski
5. Maksymilian Wiśniewski
6. Łukasz Michalec
7. Patryk Bobrel
8. Wakat
 
Nie







moje typy,



-70: Jedrzej Loska



-75: Maciej Polok - chociaz kategoria najbardziej wyrownana mi sie wydaje, Linke, Abramiuk, Kloc, Tobera..



-80: Lukasz Baginski



-90: Maksymilian Wisniewski
 
-75 zdecydowanie najlepiej obsadzona. Ja stawiam na Yamę. W -70 Loska, w -80 Bagiński i w -90 Dzieniszewski. Tylko żałuję, że Świnoujście to okolice końca świata, a dzień wcześniej jest MMA Challengers.
 
spokojnie bedzie stream na grapplerinfo. szkoda ze Łukasz nie startuje kat. nizej to bylby juz istny kosmos w 75:) a jak typy na pierwszy z ogloszonych ekstra fightow czyli Bagiński vs Moks w nogi?
 
Back
Top