Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

To bym brał jeśli chciałbym przeznaczyć taka kwotę na auto używane. Jak lubisz volvo to popatrz na s60/ v50 kupisz 2x taniej, a też są bardzo solidne.
Brak mi jaj na takie decyzje obecnie... Dopiero życie jak mnie zmusi to zmienię furę. Ale fajna okazja się wydaje z tego co doradzacie.
 
http://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-w-naviexpert-glos-geralta-w-nawigacji-samochodowej

Pany jak to jest z oplacalnoscia kupienia firmy na auto? Ma ktos gotowy excelik/formule, czy samemu musze stworzyc?

No bo niby mozna odpisac od przychodu, ale potem sprzedajac, to bedzie dochod, wiec to tylko 19% z roznicy pomiedzy kwota zakupu a kwota sprzedazy.
VAT trzeba zaplacic, byc moze da sie go odliczyc (ja nie dam rady calego z pewnoscia).

No i potem wszystkie koszty serwisu vs jakies ryczalty.

Wiadomo, nikt sie nie czepi auta prywatnego, ze pod szkole podjechales dziecko odebrac.
 
http://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-w-naviexpert-glos-geralta-w-nawigacji-samochodowej

Pany jak to jest z oplacalnoscia kupienia firmy na auto? Ma ktos gotowy excelik/formule, czy samemu musze stworzyc?

No bo niby mozna odpisac od przychodu, ale potem sprzedajac, to bedzie dochod, wiec to tylko 19% z roznicy pomiedzy kwota zakupu a kwota sprzedazy.
VAT trzeba zaplacic, byc moze da sie go odliczyc (ja nie dam rady calego z pewnoscia).

No i potem wszystkie koszty serwisu vs jakies ryczalty.

Wiadomo, nikt sie nie czepi auta prywatnego, ze pod szkole podjechales dziecko odebrac.
Moze zanizyc fakturkę?
 
Wracam z Rzeszowa :)
 

Attachments

  • smax.jpg
    smax.jpg
    76.3 KB · Views: 36
@Masu
Wiadomo, chcialby by sie pierwsza zawyzona (w stosunku do realnych zaplaconej wartosci) a sprzedazowa zanizona :) #usczytacohones :)

@Comber co tam dokladnie w tym s-maxie?
 
To drugie dziecko musialoby być na diecie MatSzo, żeby samochód byl ptrzebny w tym wieku;)
 
http://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-w-naviexpert-glos-geralta-w-nawigacji-samochodowej

Pany jak to jest z oplacalnoscia kupienia firmy na auto? Ma ktos gotowy excelik/formule, czy samemu musze stworzyc?

No bo niby mozna odpisac od przychodu, ale potem sprzedajac, to bedzie dochod, wiec to tylko 19%
http://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-w-naviexpert-glos-geralta-w-nawigacji-samochodowej

Pany jak to jest z oplacalnoscia kupienia firmy na auto? Ma ktos gotowy excelik/formule, czy samemu musze stworzyc?

No bo niby mozna odpisac od przychodu, ale potem sprzedajac, to bedzie dochod, wiec to tylko 19% z roznicy pomiedzy kwota zakupu a kwota sprzedazy.
VAT trzeba zaplacic, byc moze da sie go odliczyc (ja nie dam rady calego z pewnoscia).

No i potem wszystkie koszty serwisu vs jakies ryczalty.

Wiadomo, nikt sie nie czepi auta prywatnego, ze pod szkole podjechales dziecko odebrac.
raczej będziesz używał samochodu przez 3 lata czyli używka się zamortyzuje. Po zamortyzowaniu usuwasz ze środków trwałych na cele prywatne i sprzedajesz bez podatku. Jesli jesteś paranoikiem to po drodze darujesz samochód osobie w 1 stopniu pokrewieństwa żeby ona sprzedała.
 
Wczoraj byłem oglądać passata b6, wszystko fajnie, widać ślady uzywania, duży bagażnik, sporo miejsca z tyłu. Kiedy włączyłem silnik, obroty jakoś dziwnie skakały, troche mnie to zaciekawiło. Obejrzałem co tam chciałem, gadamy, gadamy i pytam się kiedy olej wymieniał ostatni raz. Gościu mówi, że po 40tys. dopiero trzeba wymieniać olej...wtedy zorientowałem się skąd takie obroty. Podziękowałałem, teraz jade pooglądać cytrynę c5, zobaczymy co z tego będzie
 
Wczoraj byłem oglądać passata b6, wszystko fajnie, widać ślady uzywania, duży bagażnik, sporo miejsca z tyłu. Kiedy włączyłem silnik, obroty jakoś dziwnie skakały, troche mnie to zaciekawiło. Obejrzałem co tam chciałem, gadamy, gadamy i pytam się kiedy olej wymieniał ostatni raz. Gościu mówi, że po 40tys. dopiero trzeba wymieniać olej...wtedy zorientowałem się skąd takie obroty. Podziękowałałem, teraz jade pooglądać cytrynę c5, zobaczymy co z tego będzie
A jaki przebieg tego passeratti?
 
Wczoraj byłem oglądać passata b6, wszystko fajnie, widać ślady uzywania, duży bagażnik, sporo miejsca z tyłu. Kiedy włączyłem silnik, obroty jakoś dziwnie skakały, troche mnie to zaciekawiło. Obejrzałem co tam chciałem, gadamy, gadamy i pytam się kiedy olej wymieniał ostatni raz. Gościu mówi, że po 40tys. dopiero trzeba wymieniać olej...wtedy zorientowałem się skąd takie obroty. Podziękowałałem, teraz jade pooglądać cytrynę c5, zobaczymy co z tego będzie

Do wszystkich aut z grupy VAG podchodz z rozsadkiem x10.
 
A jaki przebieg tego passeratti?
264 tyś, mówię, szkoda szczępic ryja.
Dzisiaj oglądałem cytryne c5 kombi i chyba się zdecydowałem, o wiele lepszy stan, ciut mniejszy bagaznik, 190tys przebiegu ogólnie malina. Tylko środek kierownicy sie nie rusza, troche dziwnie :smile:
 
264 tyś, mówię, szkoda szczępic ryja.
Dzisiaj oglądałem cytryne c5 kombi i chyba się zdecydowałem, o wiele lepszy stan, ciut mniejszy bagaznik, 190tys przebiegu ogólnie malina. Tylko środek kierownicy sie nie rusza, troche dziwnie :smile:
No to jest nieco dziwne. C5 zjada b6 moim zdaniem.
 
oj nie przejmuj się, że są lepsze auta od tego, którym jeździsz :)
No wlasnie bede jezdzil innym, tylko sie waham: superb, passat czy mondeo. francuskich i japonskich w ogole nie bralem pod uwage.
 
Back
Top