Anime (czyt. chińskie bajki) związane z sztukami walk

Kengan Ashura - coś w rodzaju Tekkena, japońskie (i nie tylko) korporacje konkurując o jakiś kontrakt wystawiają zawodnika do walki i zwycięska firma dostaje umowę. Mnie zainteresował głównie ten aspekt fabularny, ale cała historia ma do zaoferowania znacznie więcej i w sumie przez takie opowiastki przekonałem się do chińskich bajek.

Baki - no to jest ostro poj*****. "Brakuje mi szybkości - wyobrażę sobie, że mam dodatkowe ścięgna i problem rozwiązany"

One Punch Man - to chyba każdy zna.

Record of Ragnarok - turniej gdzie bogowie walczą z przedstawicielami ludzkości a stawką jest dalsze istnienie świata. Wśród ludzkich reprezentantów mamy m.in. Nicolę Teslę, Kuba Rozpruwacz , Nostradamusa a nawet Simo Häyhä. Trochę za dużo japońszczyzny jak na mój gust, ale ten cały chory koncept trochę to kompensuje.
 
To co jest na NF, ale później już na przewijaniu bo nudy więc wycofuje te gloryfikacje ;)
black clover też duzo nudy ale skończyłem, daje szansę jednak temu hunter hunter bo nie ma co oglądać ostatnio
 
Solo leveling pierwszy sezon zakończony, przyjemnie się to oglądało ale powiedzmy że szału nie ma- jak dla mnie taki poziom demon slayera- dobre lub bardzo dobre ale nie rewelacyjne... teraz polecam kolegom Kaiju no. 8 na bieżąco oglądać- tu myślę że może być rewelacja- intro jedne z lepszych jakie widziałem i dwa pierwsze odcinki mega ciekawe i dobre- Niby brutalne Niby potwory, ale jednak z doza humoru i ciekawa kreska, trochę przypominającą One Punch Mana (s1 - dla malkontentów)
Poza tym jak ktoś lubi filmy studia ghibli to bardzo polecam "Porco Rosso" jak ktoś nie widzial- śmiało można oglądać z duperka lub dziecmi- mega przyjemna baja

Hunter x hunter ostatni arc mega dobry- ten z poszukiwaniem ojc i gra faktycznie bardzo nudny, ale poza tym jednym nudnym arciem jednak bardzo dobrze się to ogladalo- wróciłem jak zobaczyłem opinie że ten arc z królowa mrówek (:P) to jeden z lepszych w historii anime i w sumie na prawdę mega dobre to było.

Ninja kamui nie polecam - poza dobra animacja nic do zaoferowania.. no i kończę Monstera... Johan obok Grifitha najlepszy antagonista w historii :bleed: :śmiech:
A jeszcze w sumie od mappy Buchigiri?! Sezon się zakończył- nawet ujdzie - większe oczekiwania miałem do ninja kamui ale jednak buciigir dużoo lepsze
 
Last edited:


Link do intro- ok zbakany byłem i bardziej się podobało, ale trzeźwym okiem też uważam że mega dobra- kreska w anime zupełnie inna proszę się nie sugerować :)
 
Solo leveling pierwszy sezon zakończony, przyjemnie się to oglądało ale powiedzmy że szału nie ma- jak dla mnie taki poziom demon slayera- dobre lub bardzo dobre ale nie rewelacyjne... teraz polecam kolegom Kaiju no. 8 na bieżąco oglądać- tu myślę że może być rewelacja- intro jedne z lepszych jakie widziałem i dwa pierwsze odcinki mega ciekawe i dobre- Niby brutalne Niby potwory, ale jednak z doza humoru i ciekawa kreska, trochę przypominającą One Punch Mana (s1 - dla malkontentów)
Poza tym jak ktoś lubi filmy studia ghibli to bardzo polecam "Porco Rosso" jak ktoś nie widzial- śmiało można oglądać z duperka lub dziecmi- mega przyjemna baja

Hunter x hunter ostatni arc mega dobry- ten z poszukiwaniem ojc i gra faktycznie bardzo nudny, ale poza tym jednym nudnym arciem jednak bardzo dobrze się to ogladalo- wróciłem jak zobaczyłem opinie że ten arc z królowa mrówek (:P) to jeden z lepszych w historii anime i w sumie na prawdę mega dobre to było.

Ninja kamui nie polecam - poza dobra animacja nic do zaoferowania.. no i kończę Monstera... Johan obok Grifitha najlepszy antagonista w historii :bleed: :śmiech:
A jeszcze w sumie od mappy Buchigiri?! Sezon się zakończył- nawet ujdzie - większe oczekiwania miałem do ninja kamui ale jednak buciigir dużoo lepsze
Potwierdzam Kaijou np. 8 może być bardzo dobre z tego sezonu.
 
@Zaraza przypomniałeś mi o Solo Leveling
Porzuciłem to w zime, bo fabuła zapowiadała się na zbyt typową - „od zera do bohatera”.
Chociaż poziom brutalności… no, dla tego aspektu byłbym w stanie wrócić do tego amino :goddamnright:
 
@Zaraza przypomniałeś mi o Solo Leveling
Porzuciłem to w zime, bo fabuła zapowiadała się na zbyt typową - „od zera do bohatera”.
Chociaż poziom brutalności… no, dla tego aspektu byłbym w stanie wrócić do tego amino :goddamnright:
Trochę tak jest, ale akcja jednak jest bardzo dynamiczna i jest tam doza tajemniczości, podobno mega to się będzie rozkręcać, ale ten pierwszy sezon to na luzie 8/10 i to nie z braku laku. Maj zapowiada się zacnie z Kaiju No 8, czwartym sezonem Demon Slayera i nowa częścią Code Gease :bleed: musze przystopowac to ogladanie ale co mialem nadrobic juz nadrobilem, teraz tylko na biezaco :D
 
Jest jakiś nowy Code Geass?
Gdzie w ogóle teraz oglądać jak na wbijam już nie ma?


Ale szczerze to nie wiem o co chodzi z tym, skończyło się tak że Leoluch się poświęcił mniej więcej?
Dla mnie to anime bylo srednie w sumie, nie moje klimaty ale to nowe obejrze- choc z traileru to nawet zadnej postaci nie kojarze i nie wiem o czym to będzie, bez odświeżenia końcówki pewnie nie da rady, a ja oglądam na aniwatch.to lub jak ktoś pisał ogladajanime... aniwatch fajne bo można zrobić auto skip intro i outro plus samo przechodzi do kolejnych odcinków ;p
 
Back
Top