Absurdy poprawności politycznej.

Zapytałem ChatGPT "czy ideologia woke ma swoje cienie?"

Tak, ideologia "woke" (również nazywana "wokeness") ma swoje cienie, podobnie jak każda ideologia. Choć ruch ten początkowo skupiał się na walce z rasizmem, seksizmem i innymi formami nierówności społecznej, to jednak niektóre jego aspekty są krytykowane przez niektórych ludzi.

Jednym z głównych zarzutów wobec "wokeness" jest to, że niektórzy jego zwolennicy często stosują tak zwane "cancel culture", czyli dążą do eliminowania z debaty publicznej osób lub opinii, które nie zgadzają się z ich punktem widzenia. Niektórzy krytykują również podejście "woke" do wolności słowa, które według nich może prowadzić do cenzury i ograniczania swobody wypowiedzi.

Inni krytycy "wokeness" zwracają uwagę na to, że niektórzy jej zwolennicy mogą wpadać w pułapki stereotypów i upraszczających myślenia, co prowadzi do niezdrowych podziałów i konfliktów. Należy jednak zauważyć, że nie wszyscy, którzy sympatyzują z "wokeness", wyznają wszystkie jego założenia i podejścia, co oznacza, że tak jak każda ideologia, może ona mieć różne odcienie i interpretacje."

oraz

"czy afroamerykanie wykorzystują white guilt?"


"To, czy Afroamerykanie wykorzystują "white guilt" (czyli poczucie winy białych ludzi z powodu rasizmu i dyskryminacji wobec czarnoskórych) jest kontrowersyjnym tematem, a opinie na ten temat są podzielone.
Z jednej strony, niektórzy ludzie uważają, że Afroamerykanie mogą czasami wykorzystywać "white guilt" jako sposób na uzyskanie przewagi politycznej lub społecznej. W tym scenariuszu, czarnoskórzy mogliby wykorzystywać poczucie winy białych ludzi, aby uzyskać więcej pomocy finansowej, lepsze warunki zatrudnienia lub preferencyjny traktament.

Jednakże, z drugiej strony, inni uważają, że "white guilt" jest realnym uczuciem, które wynika z historii rasizmu i dyskryminacji wobec Afroamerykanów w Stanach Zjednoczonych. W tym scenariuszu, poczucie winy białych ludzi może prowadzić do bardziej sprawiedliwych i równych szans dla czarnoskórych Amerykanów.

Należy jednak pamiętać, że nie można generalizować i mówić o Afroamerykanach jako grupie, która jednolicie wykorzystuje "white guilt". Każdy człowiek jest inny i ma swoje własne motywacje i cele."
 
Może tutaj, bardzo dobre! :mamed:

1680865107779.png
 
Ma ktoś jakiś zbiorczy, aktualizowany artykuł o facetach w żeńskich sportach, taki który można by przekazać osobie starszej/niezorientowanej o współczesnym szaleństwie?
 
Ma ktoś jakiś zbiorczy, aktualizowany artykuł o facetach w żeńskich sportach, taki który można by przekazać osobie starszej/niezorientowanej o współczesnym szaleństwie?
Ja bym podesłał link do "podludzi" . To jest przedstawiony idealnie rak naszych czasów. Jeśli osobnik po tej lekturze będzie miał jakiekolwiek wątpliwości to tylko utylizacja zostanie.


W kwestii sportu to tylko czekam aż jakiś bokser zawodowy zidentyfikuje się jako kobieta i pokaże prawdziwe równouprawnienie wszystkim wojującym feministkom.
 
Ma ktoś jakiś zbiorczy, aktualizowany artykuł o facetach w żeńskich sportach, taki który można by przekazać osobie starszej/niezorientowanej o współczesnym szaleństwie?
Mordo, lepiej nie pokazywać tego starszym ludziom ze względu na ich słabsze serce. Chcesz mieć dziadzie na sumieniu?
 
W sumie tutaj chyba się to nada. Wczoraj byłem w kinie na John Wick 4. Film jest kompletnie niedorzeczny i nie chodzi tutaj o nieskończoną amunicję, kevlarowe garnitury ani upadki z dużej wysokości. Najbardziej oderwane od rzeczywistości było to że jakieś 90% bandytów w Paryżu miało biały kolor skóry . :juanlaugh:
 
W sumie tutaj chyba się to nada. Wczoraj byłem w kinie na John Wick 4. Film jest kompletnie niedorzeczny i nie chodzi tutaj o nieskończoną amunicję, kevlarowe garnitury ani upadki z dużej wysokości. Najbardziej oderwane od rzeczywistości było to że jakieś 90% bandytów w Paryżu miało biały kolor skóry . :juanlaugh:
Niecałe 2 miesiące temu byłem w Paryżu i mogę polemizować.
:roberteyeblinking:
Twórcy na pewno poszli w science fiction.:awesome:
 

U nas jest krótko pod tym względem czego się głośno nie mówi i bardzo dobrze.
Po 11 września ciapakow podejrzanych o jakiekolwiek kontakty w pl pozamiatali bardzo szybko łącznie z bliskimi jakiegokolwiek koloru. Córkę mojego ówczesnego szefa aresztowano na trzy tygodnie. Może inaczej bo to nawet ciężko nazwać aresztowaniem. Zgarnęli ja prosto z uczelni i trzymali prawie miesiąc gdzieś na wschodzie Polski na okazje posiadania beżowego chłopaka ciapaka. Krótko przed zamachem on i większość jego znajomych wyjechała do Skandynawii i słuch po nim zaginął. Starzy nie mieli o niej żadnych informacji. W końcu po tym czasie do poznania przywiózł ja samochód , wysadzili ja w centrum i do widzenia.
 
Back
Top