Zawodnicy z nazwiskiem kończącym się na V

Nestoor

BAMMA
Light Heavyweight
Na każdej gali jest przynajmniej jeden zawodnik xxxxxxOV z najbardziej znanymi Khalidov i Saidov na czele. Chciałbym się dowiedzieć czy są to imigranci którzy zaczęli trenować MMA w Polsce ? czy może Polska jest krajem miodem i mma płynącym i wschodni bracia ciągną tu robić karierę?? Jedni sciągają drugich czy jak to wygląda ?



Ps mi to nie przeszkadza :-) póki się asymilują i reprezentują godnie nasz kraj na arenie walk
 
Nestoor jak to mówił podobno Andrzej Janisz - na Kaukazie każdy jest kuzynem ;)
 
Właśnie , też mnie to ciekawi skąd ich tylu. Khalidov, Saidov, Shamaev, Akhiadov, Azhiev, Barkinoev, i tak by wymieniać i wymieniać.
 
To chyba oczywiste, że uciekają do "lepszego świata"...



Ci co już się tu "zadomowili" ściągają kolejnych. Pewnie byłoby ich więcej (przynajmniej oficjalnie), ale muszą się ubiegać o pozwolenia na zamieszkanie i pracę (aczkolwiek w przypadku Czeczenów często mogą liczyć na status uchodźcy/azyl).



W tamtym rejonie popularne są też zapasy (i chyba judo), a w połączeniu z twardym kaukaskim charakterem dają dobrą bazę pod mma.
 
Krylov to "zwykły" Ukrainiec, Musa - Czeczen jak reszta wyżej wspomnianych.

Co ciekawe, przejrzałem listę zawodników UFC i Kaukaz ma tam niezłą kolonię.

Ruslan Magomedov (Dagestan)
Rashid Magomedov (Dagestan)
Khabib Nurmagomedov (Dagestan)
Omari Akhmedov (Dagestan)
Rustam Khabilov (Dagestan)
Ali Bagautinov (Dagestan)
Mairbek Taisumov (Czeczenia)
Adlan Amagov (Czeczenia)
Zubaira Tukhugov (Czeczenia)
 
dziwny temat, jak juz przerobicie wszystkich z v na koncu nazwiska to nie watpie ze zjamiecie sie innymi rownie ciekawymi lierami, na przyklad podbnie do v brzmiace f i Karol Bedorf, lub zawodnicy z dwoma identycznymi lterami na koncu nazwiska czyli podwojne n w Piotr Hallmann.



Bardzo ciekawe jest to ze nazwisko Held w jezyku afrikaans znaczy bohater :) - przypadek?:)
 
Back
Top