Zasłużenie pretendenci

Tar-Ellendil

Vale Tudo
Championship
UFC-Belt-psd45054.png




Zakładam ten temat żeby każdy mógł napisac kto według niego zasługuję na walkę o pas UFC i dlaczego.



Przydzielamy pretendenta do każdej ketegorii wagowej w UFC.



Według mnie:



Waga ciężka:Obecny mistrz Cain Velazquez (9-0*)-Najlepsza opcja to walka Lesnar(5-2) vs Overeem(35-11) wygrany walczy z mistrzem.



Waga półciężka:Obecny mistrz Jon Jones(19-5*)-Tutaj Evans (15-1-1)nie może się doczekac swojej szansy i dwukrotnie wypadł z walki o pas przez kontuzję.



Waga średnia:Obecny mistrz Anderson Silva(30-4*)-Tutaj chciałbym zobaczyc wygranego z walki Sonenn/Stann.Jeśli mistrz Sonnen wygra to będzie wiarygodnym pretendentem.



Waga półśrednia:Obecny Mistrz George St-Pierre(22-2*)-Odbędzie się walka o nr1 contendera między Bj Pennem(16-7-1) i Conditem(27-5) i Bj może stanąc 3 raz do walki z GSP ,a dla Condita jest to pierwsza okazja do walki o pas.



Waga Lekka:Obecny mistrz:Frank Edgar(13-1-1*)-W roli pretendenta widziałbym Melendeza lecz póki co jest to nie możliwę więc Guida (29-11)vsMelivn Guilliard (28-8-2) to najlepsza opcja.



Waga Piórkowa:Obecny mistrz Jose Aldo(19-1*)-tu sprawa jest prosta Chad Mendes będzie walczył o pas i jest to dobry wybór.



Waga Kogucia:Obecny mistrz Dominick Cruz(18-1*)-walkę o pas wagi koguciej dostanie wygrany z walki Faber(25-5)vsBowles(10-1)



*-rekord przed oficjalną obroną pasa



Obecni pretendeci to:



Junior Dos Santos(13-1) -najlepszy wybór duża szansa na wygranie.



Rampage Jackson(32-8)-w zastępstwie za Evansa bez większych szans.



Yushin Okami(26-5)- zasłużył sobie na walkę o pas i wkońcu ją dostanie ale nie ma szans na wygraną



Nick Diaz(25-7)-przyszedł z Strikeforce i od razu walka o pas z nie dużymi szansami na wygraną ale może zaskoczyc




Gray Maynard(10-0-1)-Najlepszy pretendent z wszystkich w 1 walce pokonał Edgara i w 3 walce będzie miał duże szanse na wygraną




Kenny Florian(15-5)-Wygrał z Nunesem po nie najlepszej walce bez większych szans na wygraną




Demetrious Johnson(9-1)- nie było nikogo innego marne szanse na wygranie.
 
Ja liczę cały czas na pojedynek Jonesa z którymś z dwójki Mousasi - Machida ;)
 
Ciężka - do pretendentów dodałbym jeszcze Frank Mira. Amerykanina zestawiłbym z Overeem'em. Lesnar'a chetnie zobaczyłbym z przegranym pojedynku JDS vs. Cain, o ile wcześniej mu czegoś nie wymyślą.



Co do półcięzkiej - nachodzi mnie myśl Machida vs. Davis w przyszłości.



Średnia - bezsprzecznie Sonnen vs. Stann. Wolałbym zobaczyć tego drugiego, gdyż uważam, że Sonnen znowu przegrałby przez poddanie.



Półśrednia - zamiast Penn vs GSP 3, wolę pojedynek Condita z mistrzem. A w przyszłości? Rory Macdonald, o ile wcześniej sprawdzi się z innym, klasowym przeciwnikiem.



Lekka - póki co proponowalbym Guide, a w przyszłości Ben Henderson.



Piórkowa - Chad Mendes. Póki co, innych klarownych postaci nie widzę.



Kogucia - Faber lub Bowles, tutaj nie muszę nikogo innego dodawać


PS: w sumie, to zapomniałem o Benavidezie. Ale 3 jego pojedynek z Cruzem? No nie wiem, czy to ma sens.
 
@stasinek



na forum sherdoga w którymś z tematów czytałem, że Machida vs Davis na 140 szykowane jest, ale póki co to tylko ploty



a co do tematu no to tak



ciężka - ja zobaczyłbym Lesnar vs Mir 3 ( na razie jeszcze nie wiadomo co z Reemem, ale gdyby trafił do UFC to zobaczyłbym go właśnie z którymś z tej dwójki, póki co, myślę, że bardziej zasługuje Frank)



półciężka - Evans, drugi w kolejce zwycięzca ewentualnej walki Machida vs Davis, potem Griffin jeśli wygra z Shogunem



średnia - Stann vs Sonnen, drugi Bisping jeśli wygra z Mayhemem



półśrednia - Condit vs Penn, drugi Ellenberger jeśli wygra z Shieldsem



lekka - tu zobaczyłbym eliminator Henderson vs Guida



piórkowa - Mendes



kogucia - Faber vs Bowles, drugi Benavidez
 
Ups w tytule mam błąd ;D



Walka Machida vs Davis jest bardzo prawdopodobna ale kontuzję mogą wszystko zmienic niestety.
 
je zestawiłby, wygranych w pojedynkach Machida vs Davis i Griffin vs Shogun ze sobą. Wygranego z tego pojedynku z Rashadem, i po tej konfrontacji dopiro wyłoniłby sie dla mnie pretendent do pasa :)
 
Jon Fitch - w zasadzie pytanie brzmi dlaczego go jeszcze nie dostał?



Alistair Overeem - umiejętnosci, 16 wygranych z rzedu + element marketingowy



Gilbert Melendez - Czego ona ma jeszcze szukac w SF?



Sonnen - w zasadzie to on jest niekoronowanym mistrzem UFC jego obrony pasa będą ciekawe - formalnie oczywiscie element marketingowy ale poczekamy do walki Silva Okami
 
Piorun to mistrz demagogi. 10 zwycięstw z rzędu, po drodze jeszcze NC z CroCopem, to nie 16.
 
Postanowiłem podejść do tematu w kategoriach Fantasy Match czyli wszystkie chwyty dozwolone :P (Mam na myśli to że nie będę się ograniczał tylko do kandydatów z UFC, podobnie jak reszta zresztą)



Waga ciężka:Obecny mistrz Cain Velazquez (9-0*)- Mimo całego wora wątpliowści jaki mam wobec umiejętności Overeema, to właśnie jego chciałbym zobaczyć jako pierwszego w walce o tytuł. Nie będę twierdził że Overeem ma większe możliwości czy też umiejętności niż Dos Santos albo Lesnar, będę jednak sprawiedliwy i powiem że skoro Diaz jako mistrz walczy z mistrzem, tak samo powinno być z Overeemem. Skoro Lesnar wraca, chciałbym w końcu zobaczyć jego starcie z Dos Santosem które wyłoniłoby następnego pretendenta po Overeemie.



Waga półciężka:Obecny mistrz Jon Jones(19-5*)- Wciąż uważam że Evans nie zasłużył jeszcze na pojedynek z Jonesem, dlatego chciałbym zobaczyć go w walce z Machidą przed daniem mu kolejnej szansy na zdobycie pasa. Dlatego pasuje mi obecny pretendent czyli Quinton Rampage :)



Waga średnia:Obecny mistrz Anderson Silva(30-4*)- Chael Sonnen... oraz mówcie co chcecie Dan Henderson.



Waga półśrednia:Obecny Mistrz George St-Pierre(22-2*)- Mimo że zanudziłbym się w tej walce na śmierć, to chciałbym zobaczyć Fitcha w rematchu. Jednak zanim dostałby szansę chciałbym go zestawić z BJ Pennem tak na wszelki wypadek, a w między czasie po walce z Diazem dałbym zwycięzcy walkę z Conditem.



Waga Lekka:Obecny mistrz:Frank Edgar(13-1-1*)- Tak samo jak w ciężkiej. Mistrz na mistrza czyli Melendez.



Waga Piórkowa:Obecny mistrz Jose Aldo(19-1*)- Może być Chad Mendes :P Choć ja chętnie zobaczyłbym powtórkę z Gamburyanem :P







Waga Kogucia:Obecny mistrz Dominick Cruz(18-1*)- Ja bym dał po prostu szansę Bowlesowi.
 
Kilka uaktualnień:

Waga Półciężka nowy pretendent - Lyoto Machida(17-2)

Evans i Davis są kontjuzowani więc odpadają ,a Shogun walczy z Hendo więc nie było innego wyboru jak Machida.Trzeba dodac że wygrana nad Couture nie jest na tyle wartościowa aby Dragon zasłużył na walkę o pas.

Waga Średnia - Anderson szybko nie wróci do klatki a jak już wróci to nie wiadomo czy stanie do walki z Sonnenem któremu winny rewanżu na który czeka wielu kibiców.

Waga Półśrednia - walka GSP vs Diaz i GSP vs Condit nie dojdą do skutku na gali UFC 137 i na powrót Rusha przyjdzie nam poczekac po nowym roku.Dalej pretendentem do mistrzowskiego pasa jest Carlos Condit i czeka aż mistrz powróci do zdrowia.

Waga Lekka
- Edgar zrewanżował się Maynardowi i teraz zapewne zawalczy z wygranym z walki Henderson/Guida.

Waga Piórkowa
- Jose Aldo prawdopodobnie zmierzy się z Chadem Mendesem.

Waga Kogucia
- tutaj bez zmian o tytuł w niedalekiej przyszłości powinnien zawalczyc wygrany z walki Bowles/Faber.A do walki o pas i rewanż może przybliżyc się Scott Jorgensen.
 
@Tar
Condit jest oficjalnym pretendentem w tym momencie i nie będzie miał walki dopóki GSP nie wyzdrowieje.
 
Nie lubię w tematach tego typu takiego " rozpiźdźla " . Chociaż autor się postarał :-)



Co do samego topicu, to chyba nie mam co pisać ?
 
Back
Top