Wywiad z Mauricio „Shogun” Rua po walce z Danem Hendersonem.

Anonymous

NoLife FC
szogunjpg_rpwshxa.jpg








Po jednym z najlepszych pojedynków mma w ostatnich latach, przegrany tego starcia • Mauricio Shogun Rua udzielił ciekawego wywiadu portalowi Tatame.



Jakie są twoje refleksje po tym pojedynku?



Niestety nie takiego rezultatu oczekiwaliśmy, ale cóż począć? Najważniejszą rzeczą jest zadowolić promotorów i swoich fanów. Podczas walki miałem zawroty głowy, gdyż straciłem bardzo dużo krwi. Nie mógłbym powiedzieć w związku z tym, że wszystko robiłem dobrze. Z tego co zobaczyłem później • była to dobra walka. Dan pokazał, że jest naprawdę twardym kolesiem i zasługuje na szacunek.



Czy zaskoczyła Cię jego prawa ręka?



O tak. Myślałem, że trafię go pierwszy, ale on był szybszy. Poczułem cios i zszedłem po jego nogi.



Jak wypunktowałbyś Wasze starcie?



Punktowałem remis. Wierzę, że wygrałem obie rundy mistrzowskie z czego piątą większą przewagą (10:8). Całą rundę byłem na górze (w dosiadzie) • dominującej pozycji w mma.



Czego Ci zabrakło w 4 i 5 rundzie aby go znokautować?



Ciężko powiedzieć. Kręciło mi się w głowie, widziałem gwiazdki. Straciłem sporo krwi podczas tej walki, nie byłem w 100 % formie, ale dałem z siebie wszystko. Dan Henderson ma skórę aligatora. Jest w stanie przyjmować ciosy pięściami bez rozcięć. Zrobiłem co mogłem, ale niestety werdykt był na moją niekorzyść.



Chcesz rewanżu?



Jak się domyślam Dan walczy o pas w następnej walce, a ja odpoczywam. Będę wyłączony przez 2 tygodnie i wtedy zadecyduję co dalej. Teraz cieszę się po prostu swoją małą córeczką.



Po walce spotkałeś w szpitalu Hendersona. Jak się miewał?



Spotkaliśmy się w poczekalni. Dan to facet, który traktuje Cię z szacunkiem. Był dla mnie uprzejmy od momentu konferencji prasowej. Rozmawialiśmy i to wszystko. To miły gość. Podziwiam go jako zawodnika i jako człowieka.



Nie zdradziłeś wiele o swoich przygotowaniach do tej walki. Nie mówiłeś gdzie trenowałeś. Wierzysz, że byłeś w swej najlepszej formie?



Właściwie, to nie były to jakieś tajne przygotowywania. Wielu sportowców tak robi. Ciężko sportowcom mówić dużo o swym treningu. Jest kilku zawodników, którzy wrzucają video ze swoich treningów na portal Youtube. To nie kwestia tego by pokazać się swojemu przeciwnikowi, ale po to by poczuć się dobrze. Nie czuje się komfortowo trenując z reporterem i z patrzącymi fanami. Lubię trenować, gdy mam możliwość pytania się o cokolwiek chcę swojego trenera. Ludzie nie rozumieją pewnych rzeczy. To nie tajny trening • tylko sposób by czuć się dobrze. To coś prywatnego. A o kwestii, czy byłem w 100 % formie, czy też nie • zawsze możemy przygotować się lepiej. Mma to wielki sport i zawsze musisz udoskonalać pewne elementy.



Wielu fanów chce byś walczył w lutym na UFC Japan. Wierzysz, że jest na to szansa?



Sądzę, że ciężko będzie, abym wystąpił na UFC Japan, chociażby z tego powodu, że miałem kontuzję obojczyka 2 miesiące przed walką z Hendersonem. Jestem mocno porozbijany i zmęczony. Wyłączam się na 2 tygodnie i nie chcę myśleć o walkach w tym okresie. Ale to nie jest tak, że odrzucam taka możliwość • po prostu na razie o tym nie myślę.



Wanderlei Silva wygrał przez KO. Jak się czułeś oglądając efektowną wygraną przyjaciela?



Byłem zadowolony. Staliśmy tuż przy wejściu i było naprawdę miło. Walki Wanderlei • a oglądałem, gdy dorastałem i jest osobą którą podziwiam. Ucieszyłem się z wygranej w takim stylu.
 
Kaczka Ty chyba nie rozumiesz pewnych rzeczy, jak stracisz dużą ilość krwi to możesz się spodziewać takich efektów ubocznych, a przecież nie mówi, że przez to przegrał tylko, że to miało wpływ w późniejszych rundach stąd gwiazdki w oczach, zwróć uwagę z jakich opresji on wyszedł, podziwiam go za to bo mało który człowiek byłby w stanie to przetrwać i walczyć do końca, po tym właśnie poznaje się mistrza.
 
@up - rozumiem, ale i Ty mnie nie do końca rozumiesz :-)



Ps. Troszkę ironizowałem i wybrałem perełki z wywiadu - ot co:-)
 
Wroci silniejszy. Lubie takich zawodnikow jak on. Nie spina sie ze powinien byc remis i z pokora to przyjmuje. Chlop jeszcze pokaze na co go stac
 
Shogun dopcha się do walki o pas ale mistrzem wtedy będzie już Machida i będzie walka Shogun vs Machida 3 :)
 
Back
Top