Wywiad z Machidą - o ścinaniu do 185, walce z Hendo

Sajd

Ground Game
13276852571608.g.jpg


wywiad dla tatame.com, tłumaczenie moje :) @edit, nie moge skasowac tak duzych odstepów miedzy pytaniami, nie wiem dlaczego ;x



Bony Acai jest twoim pierwszym sponsorem, co możesz o tym powiedzieć?

Cóż, myślę, że to wspaniale być częścią historii. Kiedy zaczeli mnie sponsorować to był dopiero początek ich istnienia. Bony Acai byli moim pierwszym sponsorem, a zarazem ja byłem pierwszym sportowcem, którego sponsorowali. Dziś to ogromne przedsięwzięcie, a my jesteśmy jego częścią, cieszę się, że wprowadzają dobry produkt na rynek. Były cięższe czasy, i ludzie nie wierzyli, że firma się rozwinie, ale jak widać opłacało się w to wierzyć. Warto spróbować Bony Acai.



Acai naturalnie rośnie w Belem. Próbowałeś nowe Acai w puszkach, jak smakuje?

W "Para" (?) jemy Acai na wiele sposobów. Ludzie z Rio potrafią to jeść tylko jak lody w misce z guarany. My go sporzywamy na wiele różnych sposobów. Staram się jeść Acai jako posiłek potreningowy.



Porozmawiajmy trochę o świecie MMA. Niedawno przeszedłeś operacje łokcia, jak się masz?

Zacząłem już trenować choć nie mam jeszcze sprawnej lewej ręki w stu procentach. Robie co tylko moge robić bez mojej lewej ręki, trenuje nogi, dużo biegam. Bardzo dużo pracy wykonuję z moim fizykoterapeutą Dr. Angelo, który jest odpowiedzialny za mój powrót do zdrowia.



Wiesz już kiedy będziesz w 100% sprawny?

Cóż, uważam, że w ciągu 20 dni będę mógł w stuprocentach rozpocząć intensywne treningi, które obejmowałyby sparingi.



Jak zapatrujesz się na swoją przyszłość? Kiedy jakaś walka?

W obecnej chwili czekam na jakieś sugestie ze strony UFC. Myśle, ze w mógłbym walczyć w kwietniu bądź maju. Nigdy nie sugerowałem nikomu z kim mógłbym walczyć, ale jeżeli miałbym to zrobić to chciałbym walczyć z Danem Hendersonem. Myśle, że jest on dobrym facetem. Wiem, że obecnie to on zmierza po pas, ale jeśli jego walka z Jonesem nie dojdzie do skutku, to chciałbym z nim zawalczyć.



Jest to dobra droga dla Ciebie w kierunku kolejnej walki o pas, prawda?

On jest legendą, był mistrzem wielu organizacji w których walczył - Rings, Pride, Strikeforce. Chciałbym z nim zawalczyć.



Czy uważasz, że mógłbyś zawalczyć w UFC Sao Paulo w czerwcu?

Ależ oczywiście, bardzo chciałbym walczyć w Brazylii, była by to dla mnie ogromna przyjemność, ale chciałbym walczyć więcej w tym roku. Jeśli mogę zawalczyć trzy razy. Bardzo chciałbym zawalczyć na przełomie kwietnia i maja i jeżeli dostałbym szanse by walczyć w Brazylii z chęcią bym to zrobił.



Teraz będzie walczyć Rashad Evans z Philem Davisem, a kolejny w kolejce do walki o pas jest Dan Henderson. Jak widzisz obecną sytuacje w swojej kategorii wagowej?

Myślę, że ta walka zdefiniuje wiele rzeczy. Jeśli Rashad wygra to zapewne on zawalczy o pas. Jeśli wygra Davis to będzie potrzebował jeszcze jednej wygranej by móc walczyć z Jonesem. Trudno powiedzieć w jakim położeniu się znajduję, trzeba czekać co przyniosą najbliższe wydarzenia.



Anderson powiedział, że nie widzi nikogo kto mógłby pokonać Jon Jonesa. Zgadzasz się z nim?

Nie zgadzam się z nim, ale to jest jego osobista opinia i musimy ją uszanować. Ale ja się nie zgadzam. Myślę, że są zawodnicy, którzy są w stanie go pokonać. Będąc przygotowanym w stu procentach do walki, wierze w moją prace w czas który jej poświęciłem, myślę, że jeszcze dostane jedną szanse walki o pas. Ale na razie nie koncentruje się na nim. O wiele bardziej interesuje mnie moja następna walka.



Mówiono, że zamierzasz zbijać do kategorii średniej, czy to prawda?

Cóż, obecnie mam inne plany, chciałbym być numerem jeden w obecnej kategorii, ale kto wie. Może w przyszłości, po tym jak osiągnę swoje wszystkie cele, może zejdę do kategorii niżej.



Zrobiłbyś 185 funtów?

Nie lubie odwadniania tak jak inni figterzy. Zawsze staram się trzymać mojej naturalnej wagi i czuje się z tym świetnie. Trenuje z cięższymi i widzę dużą różnice. To sprawia, że się dobrze czuje. Na pewno będzie to duże wyzwanie dla mnie, będzie to coś nowego, ale nie niemożliwego.



Moje tłumaczenie może troche kuleć ale lepsze to niż nic. :P Nie tłumaczyłem, fragmentu o tym jak przygotowuje Acai bo myślę, że to zbędne. :)
 
machida vs hendo...?



ja również bardzo chętnie.



przecież ktoś w końcu musi znokautować hendersona!!!
 
Lyoto, wracaj szybko do zdrowia ;) Machida ze swoją szybkością i umiejętnościami chyba dobrze poradziłby sobie w średniej.
 
Back
Top