Wywiad z Dawidem Baziakiem dla Cohones.pl

Tykersky

Legacy FC
Bantamweight
scaled.php




Wywiad z Dawidem Baziakiem dla Cohones.pl



Tykersky: Witaj Dawid, na początku przedstaw się fanom MMA gdyż nie wszyscy mogą Cię znać.



Dawid Baziak: Nazywam się Dawid Baziak. Urodzilem się w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku.



T: Z kim stoczysz najbliższy pojedynek ?



DB: Najbliższą walkę stocze 1 września na gali Mix Fight 13 we Frankfurcie z Andreasem Kraniotakesem (MMA 13-6).



T: Opowiedz coś o przeciwniku - jakie ma słabe i dobre strony. Czego trzeba sie wystrzegać w starciu z tym rywalem. Jak planujesz taktycznie rozwiązać walkę?



DB: Co mogę powiedzieć o nim... dobry w parterze i doświadczony. Nie bedę teraz zdradzał jak zamierzam sie z nim bić :)



T: Gdzie się przygotowywałeś lub przygotowujesz do najbliższego pojedynku?



DB: Głównie przygotowywałem się u siebie w klubie w Darmstadt przez miesiąc trenując parter, siłę i kondycję. Odwiedziłem Marcina Zontka (MMA 12-7) z czego jestem bardzo zadowolony z racji tego że w końcu udało Nam się spotkać gdyż mieszkamy w Polsce niedaleko siebie. Sparingi odbywałem w Kowarach w Akademii Sztuk Walki Pawła Krażewskiego w których wzieli udział zawodnicy z tej Akademii oraz zawodnicy ze Strefy Walki Jelenia Góra. Ostatnie trzy tygodnie planuje jeździć po różnych miejscach i sparować z chłopakami. Aktualnie jestem u Martina Zawady (MMA 24-11-1) w Dósseldorfie gdzie trenuje w jego Pride Gym u Nordina Asrih (17-6-1), a ostatni tydzień zamierzam spedzić w Polsce u jednego z najlepszych Polskich cieżkich ale nie bedę narazie zdradzał kto to jest.



scaled.php




T: Jak wyglądały przygotowania do walki?



DB: Tym razem przygotowywałem się inaczej niż dotychczas. Miałem rozpisane plany (treningi siłowe, tarczowania, kondycyjne, sparingi) i wszystko jakoś idzie w dobrym kierunku.



T: Rozpiska gali wygląda dość imponująco jak na Niemieckie warunki (walczą na niej m.in. Moise Rimbon (MMA 19-9-3), Mario Stapel (MMA 19-16), Cengiz Dana (MMA 15-19) czy Hraho Darpinyan (MMA 9-4) , znani Polskim fanom MMA ) czy ma to wpływ na motywacje, że warto sie pokazać w takim gronie zawodników? Wiążesz się z tą organizacja na dłużej czy to tylko jednorazowy "wypad"?



DB: Nie ma dla Mnie znaczenia kto walczy na rozpisce. Zresztą już się biłem na gali gdzie występowało wiele bardzo dobrych zawodnikow także ok. A organizatorem tej gali jest mój manager także mam nadzieje że będe często występował na organizowanych przez niego galach.



T: Jakie masz plany na przyszłość ?



DB: Nie mam planów na przyszłość. Myślę narazie o tej walce, a co będzie to czas pokaże. MMA to coś więcej - to moje hobby ponieważ o byciu profesjonalistą w Niemczech nie ma o czym nawet mowić. Muszę pracować i trenować, a to nie jest łatwe.



T: Czy miałeś propozycję walki w Polsce ?



DB: Miałem jedną propozycję walki w Polsce ale nie chcę o tym mówić.



T: Dlaczego tak rzadko walczysz (ostatnia walka w listopadzie 2011 roku, a wczesniej też prawie rok przerwy), czym to było spowodowane?


DB: Tym że trzeba pracować i brak czasu na konkretne przygotowania. Miałem walczyć w marcu na Cage Warriors ale złapałem kontuzje i musiałem odpuścić pojedynek.


T: Możesz coś powiedzieć o ostatniej porażce z Sami Antarem (MMA 3-0), bo to zawodnik dość anonimowy w MMA. Coś nie zagrało że tak szybko uległeś?



DB: Co do ostatniej walki to po prostu tak się stało i nie chcę już do niej wracać. Miałem nie wystapić na tej gali ponieważ tydzień wcześniej miałem pojedynek na zasadach K-1 z bardzo dobrym zawodnikiem i byłem porozbijany. Zresztą trochę zlekceważyłem przeciwnika i stało się ale do góry łeb i do przodu :)



T: Czy ostatnia porażka będzie miała wpływ na Twoją psychike ?



DB: Kompletnie nie będzie miała wpływu. Tak jak mówiłem wcześniej - dalej do przodu.



T: To juz wszystko. Chcesz komuś podziękować lub kogoś pozdrowić?



DB: Chciałbym podziękować wszystkim chłopakom z którymi trenowałem i których wymienie jeszcze po walce. Mojej rodzinie i sponsorom: firmie FightNature, firmie ochroniarskiej Ferdek & Schill i Athletica Darmstadt za odżywki no i Wam za wywiad.(Czyli domyślam się że mi, Zontiemu i Cohones jak to udostepnicie :D)



No i moje osobiste podziękowania dla Marcina Zontka za pomoc w dostarczeniu wywiadu do Dawida i udostępnienie wyżej wstawionych zdjęć (prosze nie zmieniajcie zdjęć :D)



PS: Pewnie są jakieś orty i interpunkcję dlatego nie bijcie :)
 
Dzięki!



W pierwszym momencie przeczytałem "wywiad z Bazelakiem dla cohones.pl" :|
 
Chyba kazdy tak mial, odrazu pierwsza mysl "a na chuj oni wywiad z nim robia" :-)
 
Niestety również miałem negatywny odbiór po zbyt szybkim przeczytaniu tytułu.



Dobry wywiad. War Dawid :-)
 
Haha, za pierwszym razem jak przeczytałem tytuł to nie wszedłem do tematu :D. Dobrze, że się zreflektowałem, bo bym przegapił dobry wywiad. Dzięki Tykersky
 
Też przeczytałem o bazyliszku w pierwszym momencie i niemal zamarłem. O_O Dawid to kolejny zawodnik z mojej okolicy, cieszy mnie to, że jest tutaj tylu ambitnych i dobrych zawodników. ;-)
 
Fajnie by bylo jakby ktos z administracji walnął na główną jak z wywiadem Zontiego ktorego kiedys tam zrobilem :P



ps: aaa konkurencja tez ma wywiad z Dawidem ale mój jest leeeepszyyyyy i dłuuuższyy :D
 
Dawida, znam osobiscie. Pochodzi z mojej miejscowosci, dlatego tym bardziej Mu kibicuje i trzymam za Niego kciuki.
 
narażam sie na maile od egzekutora, zreszta i tak juz je dostaje :P
 
Last edited by a moderator:
Back
Top