Wywiad z Aleksandrem Georgasem

steyr

BAMMA
Featherweight
Udało nam się przeprowadzić wywiad z jednym z największych talentów polskiej sceny MMA, jaki wypłynął na szerokie wody ostatnimi czasy. Mowa o Aleksandrze Georgasie (5-0), niepokonanym piórkowym reprezentujący MMA Trójmiasto. W wywiadzie Olek opowiada o rozstaniu z Akademią Sarmatia, planach co do MMA i BJJ oraz na jakiego zawodnika poluje. Polecamy!



Jak trafiłeś na pierwszy trening i kiedy to było? Czy od razu zaczynałeś od MMA czy na początku było BJJ?



Na treningi MMA zaprowadził mnie kolega we wrześniu 2009 roku i początkowo chodziłem głównie na BJJ i raz w tygodniu MMA. Dopiero po jakimś czasie doszły zapasy i stójka.



Jak długo trenujesz w gi? Ulubiona technika w kimonie? Myślisz o tym, by jakoś poważnie wejść w świat BJJ startując na wszystkich ważnych imprezach w Polsce i trialach do World Pro?



W GI trenuję od początku... bardzo lubię BJJ w kimonach, a moją ulubioną techniką jest balacha i mata laeo, no a poza tym to wszelkie dźwignie na nogi jakie tylko są dozwolone w GI. BJJ traktuje tak trochę dorywczo ale zobaczymy jak się uda coś ciekawego wywalczyć to będzie miło, ale moim priorytetem jest MMA.



Pół roku nie wdzieliśmy Cię na ringu MMA. Czym było to spowodowane?



Na początku moja przerwa wynikała z kontuzji, cały listopad, grudzień i styczeń, naderwałem przyczep mięśnia, potem kontuzja kolana, a teraz pracuje nad swoimi słabszymi stronami i nad motoryka. Myślę że po wakacjach, może przed, wrócę na ring.



W MMA walczyłeś w barwach Akademii Samratia, natomiast ostatnio na zawodach BJJ wystąpiłeś jako reprezentant Złomiarza. Dlaczego?



Reprezentowałem Złomiarza, ponieważ nie jestem już zawodnikiem Akademii Sarmatia, a BJJ (w GI) trenuje teraz u Złomiarzy. Jeśli chodzi o przygotowanie pod MMA to jestem teraz zawodnikiem Pionke-Sajewski MMA Team Trójmiasto.



Odszedłeś z Akademii Sarmatia, prowadzonej przez Pawła Ziółkowskiego. Jak oceniasz go jako trenera?



Uważam go za dobrego trenera, umie bardzo dobrze przygotować zawodnika do walki, po jego treningach człowiek dowiaduje się, że jest w stanie znieść wszystko. Przygotowania przed zawodami są naprawdę ciężkie.



Jak Ci się trenuje w akademii Łukasza i Marcina?



Bardzo dobrze, a przede wszystkim dlatego ze mam dobrych sparingpartnerów, bierzmy choćby samego Łukasza czy Marcina, ale nie tylko, także paru amatorskich zawodników takich jak Klemens Ewald. Jeśli chodzi o sparingi to na pewno większy poziom niż w Sarmatii.



Kto jest Twoim trenerem od stójki? Zarówno od zapasów jak i od uderzeń? Ile razy trenujesz stójkę?



Moimi trenerami od uderzeń są Bogdan Bliźniak i Kamila Bałanda z GKS Champion Gdańsk, a jeśli chodzi o zapasy to moim byłym trenerem, jak jeszcze trenowałem w Sarmatii, był Andrzej Wroński. Teraz ćwiczę razem z Marcinem Pionke i Łukaszem Sajewskim.



KSW powoli będzie wprowadzało wagę piórkową. Czy chciałbś walczyć u nich?



No nie wiem.. ciężko mi się wypowiadać na ten temat, na pewno wzbudziła by u mnie zainteresowanie taka propozycja, ale na razie interesuje mnie walka z Anzorem Azhievem.



Dlaczego interesuje Cię walka z Anzorem? Czy uważasz go za najlepszego piórkowego, czy z jakiegoś innego powodu?



Wręcz przeciwnie.. uważam go za dobrego zawodnika, co zresztą widać, ale według mnie jest trochę przereklamowany.



Jak wygląda Twoja dieta i suplementacja?


Aaaa.. bardzo prosta.. stejk jak Robert :) :P gustuje raczej w kurczaku z ryżem itp lub wołowiną z kaszą :D Jeśli chodzi o suplementacje to w zależności jakie treningi robię.. ale głownie białko BCAA i węgle podczas treningu.


Jak godzisz naukę z treningami? Jak wygląda Twój tygodniowy plan treningowy?



Jakoś godzę.. rano robię siłownie i trochę techniki prosto z treningu na uczelnie.. po uczelni dom, coś zjeść zdrzemnąć się chwilkę i znowu na trening.. trochę ułatwia mi to fakt że studiuję na Gdańskim AWFie i czasami jak zrobię maślane oczy to wykładowca przymruży oko.. :)



Jakieś pozdrowienia, podziękowania na koniec?



Podziękowania dla wszystkich trenerów Pawła Ziółkowskiego, Andrzeja Wrońskiego, Bogdana Bliźniaka, Kamili Bałandy, Łukasza Marcina Pionke Łukasza Sajewskiego, Łukasza Bagińskiego, Daniela Wrześniewskiego i Adama Górnego



zródło: fightsport.pl
 
Dzięki za wywiad.



GLF nie chce robić jakiś toerii spiskowych (pozdro Kalogero ;) ) ale coś tam nie jest tak w moim odczuciu.
 
Wczoraj czytałem gdzieś wypowiedz Słodziaka odnośnie tego wywiadu gdzie nazwał Olka cwaniakiem itp, chodziło mu że Olek pojechał po Anzorze. Ten człowiek jest chory:-) Pełna zgoda z Aleksandrem.
 
Back
Top