Wypoczynek w Italii. Gdzie jechać?

Kickboxer28

Oplot Challenge
Welterweight
Planuję się wybrać z rodziną na małe wczasy do Włoch i kurde nie mogę się zdecydować gdzie. Marzy mi się jakieś jezioro, Alpy, piękne krajobrazy, cisza i spokój... Nie wiem czy można mieć to wszystko za jednym razem ale może się da :) Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.
 
Planuję się wybrać z rodziną na małe wczasy do Włoch i kurde nie mogę się zdecydować gdzie. Marzy mi się jakieś jezioro, Alpy, piękne krajobrazy, cisza i spokój... Nie wiem czy można mieć to wszystko za jednym razem ale może się da :) Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Okolice jeziora Como. Tam znajdziesz wszystko to czego potrzebujesz.

Ryanair oferuje przeloty do Bergamo skąd masz bezpośredni dojazd.
 
Dzieki. A np jezioro Garda? Twoim zdaniem Como ma więcej do zaoferowania?

W zasadzie to samo, ale mniej górzyście i nieco więcej turystów. A więcej turystów, to większe koszty ;)

W okolicy masz Brescie - bardzo fajne miasto. Nie wiedzieć czemu raczej omijane w przewodnikach.

Polecam Como, bo na bank trafisz do Bergamo. Stamtąd masz pociąg do Como, który jedzie przez takie tunele:
7073855-View-of-tree-covered-mountains-train-tunnel-and-Lake-Como-in-Italy-Stock-Photo.jpg


Mega widoki.
 
Niedaleko Gardy masz Weronę, a niedaleko Como jest Mediolan. Jest jeszcze Maggiore, chyba nawet ładniejsze niż te poprzednie, ale w sezonie nie licz, że gdziekolwiek będzie spokój. Jeżeli chcesz przy morzu to polecam Caorle, fajne miasteczko z ładnym starym miastem,a niedaleko masz Wenecję. Z polski jest blisko. Ewentualnie jeszcze Grado, też bardzo ładne i niedaleko jest Triest.
 
W zasadzie to samo, ale mniej górzyście i nieco więcej turystów. A więcej turystów, to większe koszty ;)

W okolicy masz Brescie - bardzo fajne miasto. Nie wiedzieć czemu raczej omijane w przewodnikach.

Polecam Como, bo na bank trafisz do Bergamo. Stamtąd masz pociąg do Como, który jedzie przez takie tunele:
7073855-View-of-tree-covered-mountains-train-tunnel-and-Lake-Como-in-Italy-Stock-Photo.jpg


Mega widoki.
Jak Como to od razu Lecco! A i można do Szwajcarii skoczyć.
 
Boje się własnie tego

To nie ru..aj:pjelen:

Problem jest z tym taki, że te wszystkie kurewki kleją się jak muchy do kepa. Na ulicach zaludnienie dziwek to jakieś 3 na metr kwadratowy. Za 30 zł jedziesz całą noc co fabryka dała.

Jak pisałem wcześniej, ja nie korzystałem. Starciłbym reszty szacunku do siebie. Za piekny jestem na płacenie za bzykanie:goldi:
 


Misiu Monfalcone leży na granicy ze Słowenią. Czy Twoim zdaniem taki filmik ma spowodować to, że nie warto jechać do Włoch?
Ta sama akcja była rok temu jak jechałem do Grecji. Jakimś dziwnym trafem nie natraiłem na żadnego muslina...
Najlepiej nigdzie nie jeżdzić...:damjan:
 
N
Misiu Monfalcone leży na granicy ze Słowenią. Czy Twoim zdaniem taki filmik ma spowodować to, że nie warto jechać do Włoch?
Ta sama akcja była rok temu jak jechałem do Grecji. Jakimś dziwnym trafem nie natraiłem na żadnego muslina...
Najlepiej nigdzie nie jeżdzić...:damjan:
Niedługo może być tak, że jak pojedziesz do Syrii to nie będzie żadnego muslima bo wszyscy wyjechali. :śmiech:
 
Zastanawiałem się też nad Francją... Ale raz, że chyba jednak Italia ciekawsza a dwa to jakoś nie mam ochoty na fajerwerki...


Jak do tej pory najciekawsze jest jezioro Como. Myślę, że znajdzie się tam kilka ciekawych szlaków górskich? Dla takich amatorów jak ja. To jeśli chodzi o wypoczynek. Chce też pojechać na dwa dni do Rzymu. Poleca ktoś jeszcze inne ciekawe miasta w Italii czy lepiej skupić się tylko na Rzymie?
 
Zastanawiałem się też nad Francją... Ale raz, że chyba jednak Italia ciekawsza a dwa to jakoś nie mam ochoty na fajerwerki...


Jak do tej pory najciekawsze jest jezioro Como. Myślę, że znajdzie się tam kilka ciekawych szlaków górskich? Dla takich amatorów jak ja. To jeśli chodzi o wypoczynek. Chce też pojechać na dwa dni do Rzymu. Poleca ktoś jeszcze inne ciekawe miasta w Italii czy lepiej skupić się tylko na Rzymie?

Stary na Rzym to tydzień, a i tak by Ci sporo zostało do zobaczenia. Dla mnie najbardziej klimatyczne miasto jakie dane mi było odwiedzić.

Co do wędrówek po górach to niestety, ale nie miałem okazji. Z tego co wiem, to tam za wielu szlaków jako takich nie ma, a i wydaje mi się, że bez dobrych butów to się nie obędzie.
 
Back
Top