world series of fighting

DesL

M-1 Global
Middleweight
jak myślicie, losy tej federacji są przesądzone? redakcja mmarocks wydaje sie być pewna, że wsof upadnie niebawem ale ja nie siedze w biznesowych sprawach więc chętnie przeczytam jakieś rozwinięcia tej myśli w odpowiedziach do tego tematu. Troche byłoby mi szkoda upadku tej federacji, od początku kontraktują ciekawe nazwiska a nawet i sensowne drabinki mają (niebawem walka o pas wagi półśredniej a i pewnie zwycięzca turnieju w wadze średniej zostanie mistrzem)
 
Dopoki maja umowe z telewizja, beda ciagnac. Ostatnio calkiem niezle poszla sprzedaz biletow, a i pobili rekord ogladalnosci (maly bo maly, ale wyniki maja lepsze niz bellator na mtv). Kontraktuja co raz to nowych zawodnikow, nie przeplacaja za nich, wiec wedlug mnie, koniec federacji nie jest wcale tak rychly jak to redakcja przewiduje (moze sie wypowiedza, skad ta ogromna krytyka).



W zagranicznych mediach, tez nie widzialem zadnych artykulow, ktore by odliczaly dni do upadku federacji.



Dla mnie wsof robi dobra robote, i zycze im by ciagneli jak najdluzej.



Zastanawia tylko ten fakt, ze szkoda im pieniedzy na przeloty zawodnikow z Europy...
 
Mi też się podoba ta organizacja, mimo że w większośći opiera się na kickboxerach i odpadach z UFC. Widać jednak teraz, że mają koncepcję, robią turnieje w wadze lekkiej i średniej, niedługo pasy będą rozdane.. Mają też kilku ciekawych prospektów jak Marlon Moraes czy Justin Gaethje.
 
Hmm, może nie do końca sprawiedliwe porównanie, ale czy w analogicznej sytuacji na rynku polskim nie znajduje się MMA Attack?



Myślę, że śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Dariusz Cholewa dokłada do interesu i w najbliższej przyszłości nie zanosi się na to aby organizacja zaczęła przynosić zyski.



Nie wiem jakie są warunki umowy między MMAA a Polsatem, ale nie byłbym zdziwiony gdyby były podobne do warunków kontraktu telewizyjnego WSoF.







Zuważyłem taką zależność, że mamy tendencje błyskawicznie spisywać na straty zagraniczne organizacje, które niewątpliwie dokłdają do interesu, natomiast polskim promotorom dajemy wielki kredyt zaufania. A kiedy organizacja upada, a właściciel "k**** wyjeżdża" to nagle wszyscy są w szoku.
 
WSoF było transmitowane na NBC a to sieć równie duża, jak nie większa od FOX.



Jeżeli teraz padną to bracia Fertitta musieli maczać w tym palce.
 
Większość z nas ocenia WSOF pod aspektem sytuacji z Jankiem. Zachowali się nie w porządku zmieniając warunki umowy, gdy wszyscy byli już nakręceni na walkę z Rumble, ale osobiście nie życzę im zwinięcia się z rynku.
 
WSoF było transmitowane na NBC a to sieć równie duża, jak nie większa od FOX.


Z tym że NBC nie płaci WSoF 100mln dolarów rocznie przez 7 kolejnych lat. Jest raczej na odwrót, to WSoF płaci za czas antenowy
 
Wydaje mi się, że jeszcze trochę się pokręcą po hamerykańskim MMA. Kasą chyba Sefo dobrze gospodaruje, bo zarobki ogromne nie są w większości, a zawodnicy chcą walczyć. Także ja bym ich tak szybko nie skreślał ;).
 
WSoF jest pokazywane w NBC Sports, nie NBC. To doś znacząca różnica. Nie jest tajemnicą, że kolejne gale tej organizacji przynoszą straty, pytanie jak długo ktoś będzie chciał finansować to przedsięwzięcie.
 
MMA Attack czy Figters Arena przynoszą zyski? Pytanie, jak długo Cholewa będzie dokładał to interesu?



M-1 funcjonuje do dni dzisiejszego, a frekwencja na galach jakoś nie jest porażająca w stosunku do WSOF.
 
Myślę, że kluczowa jest odpowiedź na pytanie czyja kasa napędza WSOF.



Jeśli za tym stoją np bogaci kuzyni Ali Abdel-Aziza, który ponoć pociąga tam za wszystkie sznurki, to mogą jeszcze długo pociągnąć :)



Ale żeby nie było że jakieś ploty rozpuszczam, to luźne myśli, nie wiem kto finansuje ten bałagan
 
@AL Ale w Rosji jest tyle Oligarchów że Vadim zawsze któregoś zwabi do interesu w M-1. To całkiem inna sytuacja niż z WSoF które upadnie, dlatego że w Stanach nie oszukujmy się UFC ma monopol na MMA.
 
Idąc tym tropem to w Polsce monopol na MMA ma KSW, bo przecież jeszcze daleka droga przed MMA Attack by wypracować sobie taką markę. Nikt nie wie czyja kasa napędza WSOF, ale każdy już wie, że ta organizacja upadnie. Jak ktoś ma hajsu jak lodu to zysk może schodzić na dalszy plan.
 
Danuta miał rację, gdy mówił do Diaza organizujacego swoją galę: "Welcome to the losing money business".



Model korporacyjny Zuffa się sprawdza. Jednak potrzeba lat, by go wypracować.



Teraz tą samą ściezką próbuje iśc Bellator.
 
Back
Top