1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Podwieszony Wideoteka walk fana MMA #1 - Początki

Discussion in 'Forum MMA' started by Cactus, Jun 2, 2017.

Tags:
 1. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  8,983
  Zdobyte Lajki:
  14,029
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  [​IMG]


  Słowo wstępu:


  Poczułem ostatnio chęć stworzenia czegoś od siebie, a więc tworzę. Przedstawiam wam serię zestawień/artykułów, w której znajdziecie najlepsze walki, poddania i nokauty każdego roku w historii MMA. Moim głównym celem jest pokazanie tym nowszym fanom naszego ukochanego sportu, kultowych pojedynków, które po prostu trzeba nadrobić oraz dać możliwość ich obejrzenia. Starzy wyjadacze prawdopodobnie nie odkryją tu nic nowego, ale może akurat trafi się jakaś walka o którejś ktoś nie słyszał lub nie oglądał. Poza tym załamani po przegranej ulubionego zawodnika lub jakiejś nudnej gali, dla której zarwaliście noc, tutaj z pewnością znajdziecie kawał MMA w najlepszym wydaniu.

  Docelowo w każdym z nich pokażę po 5 pojedynków z każdej kategorii, które zasługiwały lub są uznawane za "walkę/nokaut/poddanie danego roku". Pierwsze z moich zestawień będzie się jednak nieco różnić od pozostałych, ponieważ postanowiłem opisać ogólnie początki MMA (+/- od powstania UFC aż do 2000, a więc ostatni rok przed wykupieniem organizacji przez Zuffę) i dodać nieco więcej pojedynków. Oczywiście głównie z racji tego, że w tamtym czasie odbyło się wiele mniej walk i w ten sposób powinno być lepiej. Tak więc zaczynam od "początków MMA", następnie opiszę rok 2001, 2002 itd. Do każdego starcia dodam krótki opis, zamieszczę link do wideo, a na koniec będą na was czekały przygotowane paczki do pobrania. Jeśli ktoś chce sobie stworzyć na dysku własną wideotekę (za cholerę nie wiedziałem jak mam to nazwać :D) najlepszych walk, to będzie jak znalazł.

  Zestawienia spisywałem w oparciu głównie o dwa źródła. Pierwsze z nich to, że tak to nazwę opinia środowiska, czyli wszelkiego rodzaju rankingi najlepszych walk w historii, nagród na koniec roku znajdujących się na prestiżowych portalach, MMA Awards itp. Drugie to po prostu obejrzenie wszystkich gal najważniejszych organizacji z danego roku i wyselekcjonowanie prawdziwych perełek. Nie zawsze wybierałem te najbardziej znane pojedynki lub najważniejsze pod względem historycznym dla MMA. Chciałem wybrać te najbardziej emocjonujące (ciągła akcja, brak dłuższego okresu zamulania, zwroty akcji, możliwość skończeń itp.), które jak pisałem byłyby najmocniejszymi kandydatami do walki/nokautu/poddania roku.

  Wszystkie z nich ułożyłem w kolejności moich ulubionych, jednak nie zdziwię się jak wielu się z nią nie zgodzi. Walki stoją na naprawdę wyrównanym poziomie i dla niektórych mój numer 5 może być walką roku :) Co do ogólnego wyboru, wydaje mi się, że nie będzie większych kontorwersji. Naturalnie nie uda mi się umieścić wszystkiego co warte obejrzenia lub możliwe, że nie umieszczę, którejś z waszych ulubionych walk. Dlatego gorąco zachęcam do dyskusji w komentarzach jakie były wasze ulubione starcia z danego roku, w którym z nich odbyły się najlepsze walki oraz co jeszcze powinno się znaleźć w rankingu, a może co nie powinno.

  Dzisiaj trochę przydługo, więc pewnie tl;dr, ale następne "odcinki" będą już krótsze. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przebrną przez moje wypociny i dadzą znać jak taki pomysł się spodobał. Więc zaczynajmy :)

  ----------------------

  WALKI​

  7. Royce Gracie vs Kazushi Sakuraba I - Pride Grand Prix 2000 Finals
  Wideo: KLIK

  Lekko przecząc swoim wcześniejszym słowom, może nie jest to najbardziej emocjonujący pojedynek, może nie jest toczony w nawyższym tempie, ale uważam, że nie mogło go tutaj zabraknąć. Dwie żywe legendy toczą ze sobą najdłuższy bój w historii MMA, sama ta walka zasługuje na osobny artykuł. Warto również zwrócić uwagę na to, że Sakuraba po tym 90 minutowym starciu, wyszedł tego samego wieczoru do walki z Igorem Vovchanchynem, niesamowite.

  6. Tito Ortiz vs Frank Shamrock I - UFC 22
  Wideo: KLIK
  Według wielu najlepsza i największa walka w UFC w opisywanych przeze mnie czasach. Pomijając cały aspekt historyczny i tak zostajemy z interesującym pojedynkiem. Frank Shamrock w swojej 4. obronie pasa stanął na przeciwko jeszcze mało doświadczonego Tito Ortiza.
  Przez 3 rundy Frank dawał się obalać i obijać w parterze. Ortiz był silniejszy fizycznie, ale też mniej wytrzymały. W 4 rundzie Shamrock ruszył z lawiną ciosów na Ortiza, ten natychmiast uciekł w obalenie, jednak dał się złapać w gilotynę. Shamrock po chwili puścił duszenie i skończył Ortiza ciosami. Genialny gameplan w wykonaniu mistrza, który potwierdził swoją ówczesną pozycję na szczycie.

  5. Kimo Leopoldo vs Tsuyoshi Kohsaka - UFC 16
  Wideo: KLIK (od 1:29:30)
  Kimo agresywnie zaczął pojedynek szybko zapinając dźwignię na nogę TK. Japończykowi udaje się uciec i wrócić do stójki. Kolejne kilka minut to obalenia i kontrola z góry Kimo, mały przestój w walce. TK próbował kilka razy zaatakować nogi swojego rywala różnymi poddaniami. Po powrocie do stójki Leopoldo wygląda na naprawdę zmęczonego i jego przewaga gwałtownie zaczęła spadać. TK zaczął trafiać celnymi kombinacjami, które widocznie odbijały się na zdrowiu Kimo. Końcówka rundy zdecydowanie należała do Kohsaki. W dodatkowej 3 minutowej rundzie Kimo po raz kolejny próbuje obalenia. TK wykonuje sprawl i odpowiada świetnym kolanem na głowę. Po chwili mamy identyczną akcję skończoną potężnym kolanem. W końcu Leopoldo udaje się obalić i zdobyć dosiad, ale próbując balachy traci pozycję i TK go przetacza. Japończyk akcentuje swoją przewagę mocnymi uderzeniami w parterze. Nadchodzi koniec walki i zwycięzcą przez decyzję zostaje Tsuyoshi Kohsaka!

  4. Wanderlei Silva vs Dan Henderson I - Pride 12
  Wideo: KLIK (od 2 minuty)
  Pierwsze starcie kolejnych legend i debiut Hendersona w Pride FC. Wanderlei zaliczył dobry początek mocno trafiając Amerykanina i posyłając go na deski. Hendersonowi udaje się jednak przetrwać nawałnicę Brazylijczyka i próbuje walczyć z pleców. Zawodnicy wymienili jeszcze kilka ciosów w parterze i Silva postanowił wrócić do stójki. Henderson trafił tam mocnym ciosem i tym razem on zamroczył swojego rywala. Lekarze musieli sprawdzic oko Silvie, ale na szczęście wszystko było w porządku i walka została kontynuowana. Kolejne minuty to szaleńcze wymiany i zauważalna przewaga Silvy. Świetna pierwsza runda kończy się stompami ze strony Brazylijczyka. Druga runda toczyła się już w nieco spokojniejszym tempie. Kontrola w parterze Wanderleia była przeplatana z paroma mocnymi wymianami w stójce. Po upływie regulaminowego czasu, Wanderlei Silva zostaje ogłoszony zwycięzcą, tym samym Henderson notuje swoją pierwszą porażkę w karierze.

  3. Tiki Ghosn vs Bob Cook - UFC 24
  Wideo: KLIK (od 22:30)
  Pojedynek między nieco mniej znanymi fighterami, a także kolejny odcinek rywalizacji Shamrock vs Ortiz. Na przeciw siebie stają ucznowie obu mistrzów: Tiki Ghosn (Ortiz) oraz Bob Cook (Shamrock).
  Walka rozpoczęła się w naprawdę szaleńczym tempie. Tiki szybko znajduje się z góry w parterze, ale Cook natychmiast atakuje balachą. Zawodnicy głównie toczą pojedynek w stójce, przerywanymi mniej efektywnymi wymianami na ziemi. W drugiej rundzie Cook zdobywa obalenie i ląduje w półgardzie. Następnie sprawnie przechodzi do dosiadu, a Ghosn oddaje plecy i odklepuje rear naked choke. Emocjonująca walka, która gdyby potrwała dłużej mogłaby znaleźć się nawet wyżej w zestawieniu.

  2. Carlos Newton vs Kazushi Sakuraba - Pride 3
  Wideo: KLIK
  Genialna, techniczna batalia w parterze. Bez przerwy próby poddań, przetoczeń i inncyh widowiskowych akcji. Fani walki na ziemi z pewnością będą wniebowzięci. Walka od początku jest głównie wymianą grapplingową, a ciosy są rzadkością. Ciężko opisać wszystkie smaczki, to po prostu trzeba zobaczyć. MMA w najlepszym wydaniu, tyle napiszę, a resztę zostawiam wam.

  1. Carlos Newton vs Daijiro Matsui - Pride 6
  Wideo: KLIK (od 39 minuty)
  Walka mniej rozpoznawalna niż ta opisanej wyżej również z udziałem Carlosa Newtona, jednak mi osobiście przypadła nieeeco bardziej do gustu. Kolejny pojedynek o którym można rozpisać się na wiele linijek. Akcja non stop, zawierająca również wymiany w stójce. Moim zdaniem najlepsza walka w okresie 1993-2000. Świetne widowisko, polecam nadrobić każdemu.

  NOKAUTY​

  10. Tank Abbott vs John Matua - UFC 6
  Wideo: KLIK
  [​IMG]

  Debiut Abbotta w UFC i to jaki! Matua był wielkim, ważącym ok. 180kg Hawajczykiem, trenującym "starożytną sztukę łamania kości". Jedyną rzeczą jaka mogła być tu połamana to jednak jego własna szczęka po bombach od Tanka. Abbott zaczął agresywnie i w zaledwie 20 sekund znokautował swojego rywala, który przyjął nienaturalnie sztywną pozę i nie był w stanie opuścić oktagonu o własnych siłach. Brutalny początek!

  9. Frank Shamrock vs Igor Zinoviev - UFC 16
  Wideo: KLIK
  [​IMG]

  Pierwsza obrona pasa w wykonaniu Shamrocka. Mistrz zadał parę lowkicków po czym wyniósł Zinovieva w górę i grzmotnął nim o matę, dobijając jeszcze ciosem w gardło! 22 sekundy, a Shamrock kolejny raz pokazuje swoje umiejętności.

  8. Brad Kohler vs Steve Judson - UFC 22
  Wideo: KLIK (od 1:15:00)
  [​IMG]

  Kolejny nokaut w jedynie kilkadziesiąt sekund, te wczesne gale jednak mają swój urok. Jeden prawy i Judson upada mocno znokautowany na matę.

  7. Gilbert Yvel vs Gary Goodridge - Pride 10
  Wideo: KLIK (od 1:09:25)
  [​IMG]

  Pierwszy nokaut z Pride na tej liście i to nie byle jaki. Jeden z najbrutalniejszych high kicków jakie widziałem a całość potrwała oczywiście jedynie 28 sekund.

  6. Gary Goodridge vs Oleg Taktarov - Pride 1
  Wideo: KLIK (od 6:45)
  [​IMG]

  Ofiara z punktu wyżej tym razem sama zafundowała brutalny nokaut swojemu rywalowi. Pojedynek odbył się na debiutanckiej gali Pride i jako pierwszy na tej liście potrwał dłużej niż 30 sekund, a nawet blisko 5 minut. W tym czasie starcie toczyło się pod dyktando Kanadyjczyka, który jednym ze swoich ciosów mocno rozciął Taktarova. Goodridge zakończył wszystko mocnym prawym i dołożył 2 ciosy w parterze, które nawet nie musiały już dobijać Taktarova.

  5. Tank Abbott vs Steve Nelmark - UFC 11.5: Ultimate Ultimate 1996
  Wideo: KLIK
  [​IMG]

  Kolejny raz widzimy Abbotta na liście, tym razem w jeszcze brutalniejszym wydaniu. Nelmark wygląda na martwego i już nigdy więcej nie stanął do walki, ja mu się nie dziwię. Pozycja, którą przyjął po nokaucie jest aktualnie znana jako "Nelmarking" (np. ułożenie Rashada Evansa w walce z Machidą).

  4. Gary Goodridge vs Paul Herrera - UFC 8
  Wideo: KLIK
  [​IMG]

  Gary Goodridge po raz trzeci, a po raz drugi jako ten nokatujący. Najszybszy nokaut w zestawieniu. Goodridge błyskawicznie zajął krucyfiks i zmasakrował twarz Herrery szybkimi łokciami.

  3. Pete Williams vs Mark Coleman - UFC 17
  Wideo: KLIK (od 1:39:30)
  [​IMG]

  Coleman z początku prowadził walkę po swojej myśli, będąc z góry i obijając przeciwnika. Jednak gdy walka wróciła do stójki wyglądał już na potwornie zmęczonego. Przed samym końcem rundy udało mu się jeszcze obalić i to by było na tyle z jego zapędów ofensywnych. Do dodatkowej rundy Willams wychodzi z nastawieniem na nokaut i udaje mu się skończyć ledwo stojącego Colemana. Brutalny high kick.

  2. Vitor Belfort vs Wanderlei Silva - UFC 17.5: Ultimate Brazil
  Wideo: KLIK
  [​IMG]

  Starcie 2 Brazylijczyków na pierwszej gali UFC w Brazylii. Młodszy z nich zaprezentował swoją niesamowitą szybkość ciosu uderzając i goniąc Silvę przez całą długość oktagonu i w końcu dobijając go pod siatką. Jeden z wielu genialnych nokautów Vitora.

  1. Igor Vovchanchyn vs Francisco Bueno - Pride 8
  Wideo: KLIK

  [​IMG]
  Igor Vovchanchyn to była prawdziwa bestia, maszyna do nokautów. W tej walce widzimy pewnie jego najbardziej charakteryczne zwycięstwo morderstwo. Zdecydowanie mój ulubiony nokaut tamtych czasów. Potężny prawy w narożniku i potem jeszcze 3 bomby na głowę upadającego już Bueno.

  PODDANIA​

  10. Royce Gracie vs Gerard Gordeau - UFC 1
  Wideo: KLIK

  Historyczne zwycięstwo w finale pierwszego turnieju UFC 1. BJJ i rodzina Gracie zwycięża, po szybkim i skutecznym zapięciu rear naked choke przez Royce'a.

  9. Frank Shamrock vs Kevin Jackson - UFC 15.5: Ultimate Japan
  Wideo: KLIK

  Jackson szybko udał się po obalenie, jednak to był już początek końca. Shamrock szybko skręcił po balachę i zdobył inaugracyjny tytuł mistrza UFC wagi średniej (obecnie półcięzkiej). Całość zajęła jedynie 16 sekund. Jest do jedne z najszybszych poddań w historii UFC, a do tej pory najszybsze w walce o tytuł UFC w męskich dywizjach.

  8. Oleg Taktarov vs Anthony Macias - UFC 6
  Wideo: KLIK

  Tutaj zaś mamy najszybsze poddanie w całej historii UFC (9 sekund). Macias również spróbował obalenia, a Taktarov zapiął gilotynę. Obaj fighterzy jeszcze się przetoczyli i Macias będąc z dołu został zmuszony do odklepania.

  7. Rumina Sato vs Charles Diaz - Shooto: Devilock Fighters
  Wideo: KLIK

  Latająca balacha w 6 sekund. To mówi samo za siebie.

  6. Alexander Otsuka vs Mike Bourke - Pride 11
  Wideo: KLIK

  Double armbar, a Bourke odklepuje kolanem. To również mówi samo za siebie :D

  5. Royce Gracie vs Dan Severn - UFC 4
  Wideo: KLIK (od 1:08:35)
  Finał UFC 4 i najdłuższa jak do tej pory walka w karierze Royce'a. Dan Severn dzięki swoim zapasom był w stanie zajmować pozycję z góry, jednak nic groźnego z tego nie wynikało. Gracie po nieco ponad 15 minutach dopiął trójkąt i odklepał Amerykanina, tym samym zostając jako pierwszym i jedynym w historii, potrójnym zwycięzcą turniejów UFC. BJJ po raz kolejny górą.

  4. Royce Gracie vs Kimo Leopoldo - UFC 3
  Wideo: KLIK

  Jedna z najlepszych walk z początkowych gal UFC. Kimo jako pierwszy był w stanie postawić wyraźny opór i dać wyrównaną walkę z Brazyliczykiem. Co prawda i tak wytrzymał niecałe 5 minut, w końcu odklepując balachę, ale Gracie po tym pojedynku wycofał się z turnieju UFC 3, tracąc szanse na wygranie pierwszych 3 turniejów z rzędu.

  3. Kazushi Sakuraba vs Carlos Newton - Pride 3
  Wideo: KLIK

  2 miejsce w zestawieniu walk, skończyło się również, jak na grapplingową wojnę przystało, wspaniałym poddaniem. Po wielu próbach, Japończykowi udało się zapiąć skuteczną balachę na kolano, którą Newton musiał odklepać.

  2. Royce Gracie vs Ken Shamrock I - UFC 1
  Wideo: KLIK (od 1:05:00)

  Najszybsza wygrana w karierze Royce'a, która pozwoliła mu wejść do finału pierwszego turnieju UFC. Kolejne rear naked choke. Walkę musiał przerwać sam Royce krzycząc do sędziego, że Shamrock już odklepał. Uroki starszych gal.

  1. Kazushi Sakuraba vs Renzo Gracie - Pride 10
  Wideo: KLIK (od 2:19:00)

  "The Gracie Hunter" upolował kolejną ofiarę. Sakuraba złapał kimurę jeszcze stojąc i dokręcając ją, upadł razem z Graciem na ziemię, łamiąc mu przy tym rękę. Brutalna kontuzja, świetne poddanie i jeden z najbardziej charakterystycznych momentów w historii. Zdjęcie znajdujące się na samej górze mojego posta jest znane w całym środowisku MMA.

  ---------------------------------------------
  Obiecane paczki:
   
  GupiRyj, cypher, J.K and 45 others like this.
 2. Łukasz Pieroszczuk

  Łukasz Pieroszczuk UFC
  Featherweight

  Dołączył:
  Jul 12, 2012
  Komentarze:
  8,444
  Zdobyte Lajki:
  3,828
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
 3. Gaara

  Gaara Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 15, 2011
  Komentarze:
  21,602
  Zdobyte Lajki:
  28,468
  Punkty:
  1,790
  cactus wrocil na dobre
   
  Tony Maniana, Shoocker, jut and 2 others like this.
 4. Olos

  Olos -=PRIDE FC=-

  Dołączył:
  Apr 9, 2014
  Komentarze:
  8,055
  Zdobyte Lajki:
  10,694
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
 5. Notorious

  Notorious Legacy FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Nov 13, 2016
  Komentarze:
  1,998
  Zdobyte Lajki:
  3,114
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  Dobra robota, świetnie się czytało. Wincyj :)
   
  Cactus likes this.
 6. Tar-Ellendil

  Tar-Ellendil Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 28, 2011
  Komentarze:
  24,402
  Zdobyte Lajki:
  25,660
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  MMA
  Miasto:
  Krakał
  Home Page:
  @Cactus robisz konkurencje dla Fightpassa.

  [​IMG]
   
  Shoocker and Cactus like this.
 7. Gienek

  Gienek UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 20, 2011
  Komentarze:
  9,815
  Zdobyte Lajki:
  12,301
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
  Home Page:
 8. nicos

  nicos Bellator
  Lightweight

  Dołączył:
  May 12, 2012
  Komentarze:
  4,192
  Zdobyte Lajki:
  4,043
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Zielona Góra
  Szkoda, że redakcyja nie wrzuci tego zapewne na fejsbuki.
  Świetna robota @Cactus + dokładka od @Olos :applause:
   
  Cactus likes this.
 9. Jacek Okninski

  Jacek Okninski Inoki Genome Federation

  Dołączył:
  Mar 10, 2014
  Komentarze:
  1,639
  Zdobyte Lajki:
  847
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  Rizin FF
  Dodam tylko, że ta walka ustawiła karierę Kima. Oferty walk (głównie z Japonii) posypały się w ilości hurtowej. Sam Leopoldo został okrzyknięty człowiekiem który zatrzymał Royce'a Graciego.
   
  Olos and Cactus like this.
 10. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  8,983
  Zdobyte Lajki:
  14,029
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Wow, dzięki za taki mega pozytywny odzew i przypięcie tematu:beer:
  Postaram się regularnie wrzucać coś od siebie.
   
  Gaara likes this.
 11. dawidbebe

  dawidbebe BAMMA
  Lightweight

  Dołączył:
  Nov 12, 2016
  Komentarze:
  872
  Zdobyte Lajki:
  975
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  Świetna robota, pozdro @Cactus i czekamy na więcej :beer:
   
  Cactus likes this.
 12. Shoocker

  Shoocker Lejdis Fajt Najt

  Dołączył:
  Sep 3, 2009
  Komentarze:
  8,744
  Zdobyte Lajki:
  8,907
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Podkarpackie
  Dobra robota!
  Pamiętam Cie jeszcze jak nasze forum się rozwijało. Fajnie, że wróciłeś :beer:
   
  Cactus likes this.
 13. PaweLisu

  PaweLisu Bellator
  Lightweight

  Dołączył:
  Feb 5, 2014
  Komentarze:
  4,211
  Zdobyte Lajki:
  4,792
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Poznań, wielkopolskie
  Jebaniutki dobry jest.
  Polać mu!:applause::beer:
   
  Cactus likes this.
 14. Wejert

  Wejert Brutaal
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 12, 2013
  Komentarze:
  639
  Zdobyte Lajki:
  136
  Punkty:
  1,190
  Super tekst! Czekam na więcej!
   
  Cactus likes this.
 15. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  8,983
  Zdobyte Lajki:
  14,029
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Dziękuję :beer:
  Nowy tekst jest już na forum :)
   
 16. PeSTAo

  PeSTAo KSW
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 19, 2011
  Komentarze:
  5,865
  Zdobyte Lajki:
  7,804
  Punkty:
  1,790
  Fajne
   
  Cactus likes this.
 17. Pyrrus89

  Pyrrus89 EFC Africa
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 5, 2012
  Komentarze:
  2,947
  Zdobyte Lajki:
  4,088
  Punkty:
  1,790
  Polubione. @Cactus, taka prośba, czy dałbyś radę mnie oznaczać przy swoich tekstach, tak żebym dostał info, gdy coś wrzucasz? Nie przeglądam całego forum, a szkoda przeoczyć jakieś twoje dzieło. A poza tym uważam, że dobrze się stało, iż do nas wróciłeś. Jesteś chlubną historią tego forum.:wink:
   
  Tony Maniana and Cactus like this.
 18. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  8,983
  Zdobyte Lajki:
  14,029
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Nie ma problemu :beer:
  Tak jak pisałem nowa część jest już na forum:
  http://cohones.mmarocks.pl/threads/wideoteka-walk-fana-mma-2-rok-2001.38151/
   
 19. jd0490

  jd0490 EFC Africa
  Featherweight
  Żółta Kartka

  Dołączył:
  Sep 2, 2017
  Komentarze:
  2,772
  Zdobyte Lajki:
  2,288
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  Napracował sie ktoś!!
  Brawo :applause:
   
  Cactus likes this.

Share This Page