1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Walczyłem na ADCC. Horwich'owi nie było to dane - rozmowa z Michałem Materlą

Discussion in 'Forum MMA' started by malinowsky, Sep 22, 2011.

 1. malinowsky

  malinowsky UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  9,802
  Zdobyte Lajki:
  489
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  Jak burza powrócił do startów w MMA po bardzo ciężkiej kontuzji. Walczył na KSW Extra 2 - President Cup i na KSW16, gdzie w pięknym stylu odprawił z kwitkiem swoich dwóch solidnych rywali. Na gali KSW17 - Revenge czeka go nie lada przeprawa w pojedynku z Matt'em Horwich'em. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z czołowym grapplerem wśród europejskich zawodników MMA, z Michałem Materlą. Rozmowa poniżej.

  Witaj Michał. Jak minął okres wakacyjny?- Dobrze. Pracowałem na bramce nad morzem. Czyli nie byłeś nigdzie na wakacjach?- Na wakacjach byłem w czerwcu z rodziną u kolegi za granicą, w ciepłych krajach.W listopadzie kolejna gala KSW na której wystąpisz. Zmierzysz się z Matt • em Horwich • em. Wiele osób uważa, że będzie to twój najtrudniejszym pojedynek w karierze. Zgodzisz się z tym stwierdzeniem?
  - Odpowiem na to pytanie po walce (śmiech). Obojętne kto jest przeciwnikiem, po prostu cieszę się, że mogę się sprawdzić i dalej rozwijać.
  Co możesz powiedzieć o swoim najbliższym przeciwniku?

  - Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i myślę, że będzie dobra walka. Plotki mnie nie interesują. Wielu ludzi mówi o nim różne rzeczy. Na pewno będzie dobrze przygotowany, żeby dać dobrą walkę.
  Czy wraz z Piotrem Bagińskim rozmawialiście już o ewentualnej taktyce na ten pojedynek?

  - Taktyka zawsze jest taka sama, wchodzę do ringu i robię swoje. Dążę do tego żeby skończyć go w parterze, ewentualnie zaskoczyć w stójce.
  Jak będziesz przygotowywać się do walki z Matt • em Horwich • em?

  - Tak jak zawsze z Berserkami. Będę ciężko trenował i sparował z chłopakami z Berserkers Team oraz z Top Team. Dodatkowo Karol Chabros pomaga mi w przygotowaniu fizycznym. Pod koniec październik będzie otwarty obóz przygotowawczy w Wałczu organizowany przez • Bagiego • , ,am nadzieję, że przyjadą zawodnicy z całego kraju, którzy pomogą w przygotowaniach.

  Horwich w jednej z rozmów powiedział, że może i jesteś dobrym parterowcem, ale przyjedzie na KSW i pokaże ci, gdzie twoje miejsce w szeregu i obnaży wszystkie twoje braki w grapplingu. Chciałbym, żebyś ustosunkował się do jego słów.

  - Czekam na niego. Zobaczymy jak to z jego groźbami będzie. O moich błędach w parterze mogą się wypowiadać zawodnicy, którzy walczyli na mistrzostwach ADCC na których miałem możliwość uczestniczyć. Jemu nie było to dane.

  Oprócz Ciebie na gali KSW17 - Revenge zobaczymy jeszcze dwóch innych zawodników Berserkers Team Szczecin - Rafała Moksa i Macieja Jewtuszko. "Kulturysta" zmierzy się z Aslambekiem Saidovem, zaś "Irokez" z Arturem Sowińskim. Co powiesz o tych pojedynkach i szansach na zwycięstwo twoich kumpli z klubu?

  - Oczywiście będę trzymał za nich kciuki. Razem będziemy się przygotowywać, na pewno będziemy mieli super formę i wiem, że dadzą dobre walki, pełne emocji i oczywiście wygrają (śmiech).

  Michał, chciałbym zapytać ciebie o walkę w stójce. Poczyniłeś spory progres, miałeś propozycję walki w lidze bokserskiej. Opowiedz proszę o możliwości boksowania w lidze, a także komu "Cipao" zawdzięcza tak diametralną poprawę technik uderzanych.

  - Od początku do końca zawdzięczam to Karolowi Chabrosowi z klubu Skorpion Szczecin, z którym współpracuję niezmienne od trzech lat i to on całkowicie zmienił mój styl boksowania oraz podejścia do nauki boksu. Jest pełnym profesjonalistą, w teorii jak i w praktyce.
  Miałem propozycję walki w lidze, uwielbiam rywalizacje, padła taka propozycja, chciałem się sprawdzić tak dla siebie, spróbować czegoś nowego. Jeżeli nie będzie to kolidowało z MMA to z chęcią wysłucham każdą propozycję.

  Dziękuję za rozmowę. Chwila dla Ciebie na podziękowania i pozdrowienia.

  Wielkie podziękowania dla moich trenerów Piotra Bagińskiego i Karola Chabrosa, przede wszystkim za czas który mi poświęcają i ich pracę, dla mojego menadżera i dla sponsorów.
  Rozmawiał
  Artur Przybysz
   
 2. Kukul24

  Kukul24 Legacy FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Sep 24, 2010
  Komentarze:
  2,067
  Zdobyte Lajki:
  67
  Punkty:
  2,790
  Myśle że pomimo tego że Matt nie był na ADCC to jest porównywalny w parterze do Materli i może jakiegoś Suba wyciągnąć.  Jeżeli układał bym Game plan dla materli to radził bym mu żeby spokojnie przeboksował walka i wygrał n punkty tak jak poprzednio.  Dużo będzie zależeć w tej walce od zapasów które są chyba po stronie amerykanina.  Szykuje się mega starcie:P
   
 3. malinowsky

  malinowsky UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  9,802
  Zdobyte Lajki:
  489
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  Boksersko Materla poczynił kolosalny postep. Myślę że wypunktuje boksersko Matta.
   
 4. stasinek34

  stasinek34 PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2010
  Komentarze:
  6,354
  Zdobyte Lajki:
  334
  Punkty:
  1,790
  Rozpier.... mnie te podwójne newsy :D


  Dobry wywiad! Dobra wrzuta - piona, Malinowski !
   
 5. malinowsky

  malinowsky UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  9,802
  Zdobyte Lajki:
  489
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  Żeby nie było jak ja wrzucałem to tamtego nie było:-)
   
 6. Anonymous

  Anonymous NoLife FC

  Dołączył:
  Jan 17, 2011
  Komentarze:
  37,710
  Zdobyte Lajki:
  34,065
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Po co sie kłócicie - i tak redaktor założy swój na głównej a, Twój topic Maliniak i kolegi po tobie - zamknie :-)  Co do Materli - strasznie pewny siebie gość - nie znam go osobiście - więc mogę się mylić - ale wydaje sie zarozumiały...  Co Do ADCC, niech nie zapomina ,że za Mameda w zastępstwie pojechał ... wiem ,że rywal go sprowokował stwierdzeniem,że pokaże mu jak walczyć w parterze, ale ten tekst,że tylko uczestnicy ADCC mogą go oceniać - mógłby sobie szczecinianin darować..
   
 7. joystick00

  joystick00 Shark Fights
  Heavyweight

  Dołączył:
  Sep 18, 2011
  Komentarze:
  1,376
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Walka wszystko rozstrzygnie, WAR CIPAO
   
 8. whoop terere

  whoop terere Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 15, 2010
  Komentarze:
  190
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  kaczka, skąd miałbyś go znać ? przy pukaniu w jajko ze zdjęciami figterów MMA się nie poznasz z Michałęm...
   
 9. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  http://www.mmarocks.pl/michal-materla/czekam-na-niego-rozmowa-z-michalem-materla/
   

Share This Page