Walczyłem na ADCC. Horwich'owi nie było to dane - rozmowa z Michałem Materlą

malinowsky

UFC
Lightweight
Jak burza powrócił do startów w MMA po bardzo ciężkiej kontuzji. Walczył na KSW Extra 2 - President Cup i na KSW16, gdzie w pięknym stylu odprawił z kwitkiem swoich dwóch solidnych rywali. Na gali KSW17 - Revenge czeka go nie lada przeprawa w pojedynku z Matt'em Horwich'em. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z czołowym grapplerem wśród europejskich zawodników MMA, z Michałem Materlą. Rozmowa poniżej.

Witaj Michał. Jak minął okres wakacyjny?- Dobrze. Pracowałem na bramce nad morzem. Czyli nie byłeś nigdzie na wakacjach?- Na wakacjach byłem w czerwcu z rodziną u kolegi za granicą, w ciepłych krajach.W listopadzie kolejna gala KSW na której wystąpisz. Zmierzysz się z Matt • em Horwich • em. Wiele osób uważa, że będzie to twój najtrudniejszym pojedynek w karierze. Zgodzisz się z tym stwierdzeniem?
- Odpowiem na to pytanie po walce (śmiech). Obojętne kto jest przeciwnikiem, po prostu cieszę się, że mogę się sprawdzić i dalej rozwijać.
Co możesz powiedzieć o swoim najbliższym przeciwniku?

- Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i myślę, że będzie dobra walka. Plotki mnie nie interesują. Wielu ludzi mówi o nim różne rzeczy. Na pewno będzie dobrze przygotowany, żeby dać dobrą walkę.
Czy wraz z Piotrem Bagińskim rozmawialiście już o ewentualnej taktyce na ten pojedynek?

- Taktyka zawsze jest taka sama, wchodzę do ringu i robię swoje. Dążę do tego żeby skończyć go w parterze, ewentualnie zaskoczyć w stójce.
Jak będziesz przygotowywać się do walki z Matt • em Horwich • em?

- Tak jak zawsze z Berserkami. Będę ciężko trenował i sparował z chłopakami z Berserkers Team oraz z Top Team. Dodatkowo Karol Chabros pomaga mi w przygotowaniu fizycznym. Pod koniec październik będzie otwarty obóz przygotowawczy w Wałczu organizowany przez • Bagiego • , ,am nadzieję, że przyjadą zawodnicy z całego kraju, którzy pomogą w przygotowaniach.

Horwich w jednej z rozmów powiedział, że może i jesteś dobrym parterowcem, ale przyjedzie na KSW i pokaże ci, gdzie twoje miejsce w szeregu i obnaży wszystkie twoje braki w grapplingu. Chciałbym, żebyś ustosunkował się do jego słów.

- Czekam na niego. Zobaczymy jak to z jego groźbami będzie. O moich błędach w parterze mogą się wypowiadać zawodnicy, którzy walczyli na mistrzostwach ADCC na których miałem możliwość uczestniczyć. Jemu nie było to dane.

Oprócz Ciebie na gali KSW17 - Revenge zobaczymy jeszcze dwóch innych zawodników Berserkers Team Szczecin - Rafała Moksa i Macieja Jewtuszko. "Kulturysta" zmierzy się z Aslambekiem Saidovem, zaś "Irokez" z Arturem Sowińskim. Co powiesz o tych pojedynkach i szansach na zwycięstwo twoich kumpli z klubu?

- Oczywiście będę trzymał za nich kciuki. Razem będziemy się przygotowywać, na pewno będziemy mieli super formę i wiem, że dadzą dobre walki, pełne emocji i oczywiście wygrają (śmiech).

Michał, chciałbym zapytać ciebie o walkę w stójce. Poczyniłeś spory progres, miałeś propozycję walki w lidze bokserskiej. Opowiedz proszę o możliwości boksowania w lidze, a także komu "Cipao" zawdzięcza tak diametralną poprawę technik uderzanych.

- Od początku do końca zawdzięczam to Karolowi Chabrosowi z klubu Skorpion Szczecin, z którym współpracuję niezmienne od trzech lat i to on całkowicie zmienił mój styl boksowania oraz podejścia do nauki boksu. Jest pełnym profesjonalistą, w teorii jak i w praktyce.
Miałem propozycję walki w lidze, uwielbiam rywalizacje, padła taka propozycja, chciałem się sprawdzić tak dla siebie, spróbować czegoś nowego. Jeżeli nie będzie to kolidowało z MMA to z chęcią wysłucham każdą propozycję.

Dziękuję za rozmowę. Chwila dla Ciebie na podziękowania i pozdrowienia.

Wielkie podziękowania dla moich trenerów Piotra Bagińskiego i Karola Chabrosa, przede wszystkim za czas który mi poświęcają i ich pracę, dla mojego menadżera i dla sponsorów.
Rozmawiał
Artur Przybysz
http://mailto:[email protected]
 
Myśle że pomimo tego że Matt nie był na ADCC to jest porównywalny w parterze do Materli i może jakiegoś Suba wyciągnąć.Jeżeli układał bym Game plan dla materli to radził bym mu żeby spokojnie przeboksował walka i wygrał n punkty tak jak poprzednio.Dużo będzie zależeć w tej walce od zapasów które są chyba po stronie amerykanina.Szykuje się mega starcie:P
 
Po co sie kłócicie - i tak redaktor założy swój na głównej a, Twój topic Maliniak i kolegi po tobie - zamknie :-)Co do Materli - strasznie pewny siebie gość - nie znam go osobiście - więc mogę się mylić - ale wydaje sie zarozumiały...Co Do ADCC, niech nie zapomina ,że za Mameda w zastępstwie pojechał ... wiem ,że rywal go sprowokował stwierdzeniem,że pokaże mu jak walczyć w parterze, ale ten tekst,że tylko uczestnicy ADCC mogą go oceniać - mógłby sobie szczecinianin darować..
 
kaczka, skąd miałbyś go znać ? przy pukaniu w jajko ze zdjęciami figterów MMA się nie poznasz z Michałęm...
 
Back
Top