Uwaga - One Fan's Decision To Leave the Sport of MMA

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Mozna się zgadzać i lub nie z tym artykułem, ale warto przeczytać, bo to nie jest następny nawiedzony przeciwnik mma, ale człowiek, który tym sportem żył i pisze, dlaczego obecnie ma z tym problem.
http://www.mmamania.com/2010/9/27/1714496/damage-inc-one-fans-decision-to-leave-the-sport-of-mma

Tu początek artykułu:
A few weeks ago, I made the decision that I am no longer going to be watching MMA (or football, or boxing, or kickboxing).

It was very difficult for me to come to this decision, because MMA has not just been my favorite sport for as long as I can remember; it has also been my biggest interest and passion in life for as long as I can remember. The sport of MMA has been what I often go to bed thinking about, it has been what I've written about for years, it has given me something to look forward to during many tough times, and it has been the sport that I've defended to any of my friends or family who oppose it. I know that no longer watching MMA is going to leave a void in my life, and that no longer watching football, boxing, or kickboxing is going to be easy by comparison.

Very few days have gone by over these many years during which I haven't either read about, or written about, or watched MMA, and for good reason: The technique involved in MMA, the fact that a fighter can employ dozens of different strategies and try to go about winning in so many different ways, the fact that all of those strategies have counter-strategies (and those counters have counters), the fact that there are so many different ways to win... These are the things that have always made me feel that MMA is the most exciting sport in the world to watch.

At the same time, I know that I can't watch it anymore, and I'd like to explain what led to my decision to no longer watch the sport that I've loved so much for so many years.
 
Przeczytałem narazie tę część dotycząca urazów mózgu. Dłuższa lektura ale na pewno ciekawa i jeszcze do niej wrócę
 
W ten sam sposób można napisać o palaczach, ludziach otyłych, ludziach uprawiających niebezpieczne zawody, base jumperach lista jest cholernie długa. Pewnie że najlepiej wieść spokojne życie, jeść warzywka i owoce ćwiczyć jogę itp. itd.


Ilu jest takich zawodników których życie zmusza do tej roboty. Myślę że zdecydowana większość jednak to kocha i dla tego kopie się po głowach, biega z piłka czy uprawia inne niebezpieczne dyscypliny.


Jest jednak dużo prawdy w tym co pisze autor. Szczególnie zgadzam się z nim w sprawie dalszego uderzania w głowę po widocznym KO to powinno być karalne.
 
Ivan Trembow był dotychczas chyba najbardziej niezadowoloną osobą w świecie MMA. Czytałem wiele rzeczy które pisywał na FightOpinion i nie przypominam sobie niczego co miałoby pozytywny wydźwięk. Przymiotnik "nawiedzony" akurat idealnie do niego pasuje, ja po nim płakać nie będę.


Co do samego artykułu, trzeba być bardzo naiwnym, żeby przez lata oglądając MMA nie zdawać sobie sprawy jak niebezpieczny dla zdrowia to sport.
 
Szczególnie zgadzam się z nim w sprawie dalszego uderzania w głowę po widocznym KO to powinno być karalne.


Dodałbym jeszcze celowe przetrzymanie dźwigni czy duszenia.
 
a kiedy tak naprawdę zawodnik czy sędzia ma wiedzieć że ktoś ma K.O ??? często dosyć instynktownie podejmowana decyzja przez sędziego.
Popatrzmy na walkę Lesnar- Carwin .... większość sędziów przerwała by tą walkę po ciosach Carwina, to jednak Lesnar wygrał.
Każdy sport wyczynowy wyniszcza organizm. Dlaczego w tak popularnym sporcie jak piłka nożna piłkarze kończą karierę w wieku 30- 35 lat ??? Stawy nie wytrzymały ciężkich treningów i godzin na boiskach.
 
Lesnar jednak cały czas trzymał ręce i coś tam robił. Żeby daleko nie szukać Mir-CroCop. Mirco dostał co najmniej 2 strzały jak było widać że totalnie odpłynął.
 
Ivan Trembow był dotychczas chyba najbardziej niezadowoloną osobą w świecie MMA. Czytałem wiele rzeczy które pisywał na FightOpinion i nie przypominam sobie niczego co miałoby pozytywny wydźwięk.

Przecież, żeby pisać na FightOpinion trzeba z założenia mieć negatywne podejście do wszystkiego. Zach Arnold jest niewiele lepszy.
 
Back
Top