Ulepszenie komputera vs Xbox360

Firioth

Oplot Challenge
Middleweight
Witam.



Mam odwieczny dylemat. Otóż posiadam komputer z takimi oto parametrami:



Procesor 2 rdzeniowi 2x2.0ghz



Karta ATI Radeon x1300 256 mb



pamięć ddr2 2gb



Żeby gry dobrze chodziły musiałbym zakupić conajmniej 2 gb ram i jakąś kartę graficzną.



Tylko że w tej samej cenie mógłbym kupić Xboxa i nie martwić się o nic.







PS: PC byłby mi potrzebny jeszcze do pracy ( plugin do programu wymaga lepszej karty graficznej ) co wy byście wybrali?
 
no to przecież każdy kto tu zagląda (jakby nie było forum o mma), to jakąś tam wiedzę ma na ten temat :). A tak ogólnie to to pytanie już wałkowane w temacie o grach jeśli się nie mylę - kilka stron wcześniej. Jakbym miał teraz kupować, to kupiłbym kompa, bo w przyszłym roku mają już wejść ps4 i xbox720.







edit: coś nie mogę znaleźć w temacie o grach tej dyskusji, więc możliwe że mi się przywidziało :)
 
Wtrace, ze to gir zdecydowanie xbox, choc lepiej PS3.


Pomagajmy sobie wzajemnie, a nie ciagly atak
 
Tylko pytanie czy jak uaktualnie kompa to czy będę mógł przez kilka lat pograć w najnowsze tytułu przy 4 gb ram nowej karcie i takim (dość słabym) procku?
 
Taki procesor nie powinien wystarczyć na kilka lat. Nowa generacja konsol za rogiem więc ja bym się wstrzymał..


Następnym razem pisz takie rzeczy w gamezonie albo hyde parku.
 
Ja na kompie nie gram odkąd zakupiłem eks-kloca. Tobie radzę to samo, wszystko śmiga i o nic się nie martwisz. Tylko w strzelanki jakoś koślawo się ora, ale to wiadomo. A z tym kompem, co masz, to można na nim spokojnie pracować bez większych upgrade'ów (ewentualnie grafika). Wszystko ma swoje dobre i złe strony.
 
www.benchmark.pl
Polecam zapytać tam na forum. Zawszę pomogą, skonfigurują jak najlepszy komputer za taką cenę jaką będziesz chcial.
 
jest jeszcze jedna rzecz, o której się często zapomina - na konsole brak jest określonego typu gier - strategii. Dla miłośnika to duży minus. Niby tam jakieś są, ale wiadomo że to prawie że nic.
 
Ponad to, na konsole sa dwa razy drozsze gry. Ja bym wybral nowego kompa, teraz naprawde za male pieniadze mozna kupic fajny sprzet.
 
Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze to ja Ci polecam Xboxa, w dobrey stanie kupisz już za ~300 stówki, Jaspera z 20GB dyskiem, oczywiście do tego przeróbka LT ew. RGH i lecisz sobie na piratach i każdy jest zadowolony :)







Sam posiadam XBOXA SLIM 250GB, ale ja na oryginałach lece, bo w mało gier gram, ale ceny gier nie są z tej ziemi ;)
 
Grasz na piratach -pecet ,grasz na oryginalach-konsola.



Co do przerabiania konsol to za duzo zachodu bo musisz kombinowac po kazdym updacie dashboarda.
 
Za rok dopiero zostaną zapowiedziane,a za nim wyjdą to jeszcze trzeba bedzie poczekac z 6 miesięcy lub wiecej,cena bedzie tez kozacka,ja za ps3 miesiąc po premierce zapłaciłem 2399zł a za xboxa 360 kilka miesiecy po premierce zapłaciłem 1799zł, to droga zabawa,do tego wchodzą przynajmniej z2 zajebiste tytuły,chyba konsole nie beda stały bezuzyteczne a to koszt ok 400 zł,wiadomo tez ze piewsze gry nie są tez genijalne ,lecz jak pamietam Gears of War 1 i Resistance fall of man zrywał mi suty gdy ogrywałem przez neta
 
kazuya ma racje, jesli teraz na e3 nie bylo wzmianki o nowych konsolach, to nawet nie ma co marzyc, ze za rok trafia na polki, ja daje na to 2 lata, a cena mysle, ze bedzie w chuj wyzsza, niz za ps3/x360 w dniu premiery
 
ziom kompa do gier to tylko w niektorych krajach europy chyba uzywaja w tym u nas :-)







do gier tylko konsola!!! wydajesz 500-800zl i masz spokoj na lata, nie mowiac ze wszystkie gry leca w full detalach, zebys na kompie odpalal gry w full detalach to bys musial wlozyc ze 2-3k spokojnie w kompa, wiec polecam ci kupic konsole(Xboxa) i ewenwtualnie dokupic jakas dobra grafe do kompa za 300-400zl, tylko pamietaj ze to ze karta ma 1GB czy 2GB to gowno znaczy, bo bardzo czesto karty 512mb je wciagaja nosem :-)
 
Dzięki wielkie. Chyba zdecyduje się jednak na konsolę. Studia się zbliżają to się będzie grało ze współlokatorami ;)



PS: Miałem już konsole i umiem sam ją przerabiać także z tym problemu nie będzie ;)
 
Btw jak ci szkoda kasy to playe 2 teraz stoją po 150 -200 zł :) Myślałem żeby sobie kupić ale już jestem po studiach takze mi szkoda czasu.
 
do gier tylko konsola!!! wydajesz 500-800zl i masz spokoj na lata, nie mowiac ze wszystkie gry leca w full detalach, zebys na kompie odpalal gry w full detalach to bys musial wlozyc ze 2-3k spokojnie w kompa, wiec polecam ci kupic konsole(Xboxa) i ewenwtualnie dokupic jakas dobra grafe do kompa za 300-400zl, tylko pamietaj ze to ze karta ma


Do gier tylko konsola? Chyba w alternatywnym wszechświecie. Przecież w gry online na kompie grają setki tysięcy ludzi, nie mówiąc już o offline. Osobiście dla mnie granie w FPSy skillowo na konsoli to jak granie wiadrem. Nic nie zastąpi myszki i klawiatury w pewnych gatunkach. Na konsoli gram w przygodówki, hack'n'slashe, wyścigi, quasi RPG, a na kompie w gry które wymagają większego opanowania niż pad jest w stanie mi zaproponować, czyli w strategie czy FPSy gdzie muszę wycelować w ćwierć sekundy zamiast jechać analogiem do celu. Gadanie, że komputer nie służy do gier i tylko zacofani go w tym celu kupują to albo obraz niewiedzy, albo ignoranctwo.

Kupiłem komputer w 2009 roku, do dzisiaj gram we wszystko co wychodzi. Co prawda już nie na fulla, ale na medium. Zresztą dzisiejszy medium, to full z roku 2010. Więc jaka to różnica? Nie interesuje mnie wyścig zbrojeń grafiki, bo nie mam 15 lat. A kwestia update'u to z 1000 zł i znowu mogę cieszyć się na kilka lat najnowyszmi grami z opcjami na full. Mam konsolę i mam komputer. Na obu gram. Z tą różnicą, że konsola na dzień dzisiejszy jest daleko w tyle za pecetem jeżeli chodzi o możliwości. Od grafiki w grach (pecety przewyższają już większość co wyszło na konsole), do programów użytkowych. Inwestycja w komputer to zawsze dobra rzecz. Przyjdzie czas, gdy gry zejdą na drugi tor i wtedy dobry komputer to podstawa. Kompilacja filmów, kodeki, tworzenie muzyki, programy graficzne etc. Dla mnie to narzędzie pracy na dzień dzisiejszy.



PS: Miałem już konsole i umiem sam ją przerabiać także z tym problemu nie będzie ;)
No co jak co, ale Tobie Drogi kolego przerabiać nie przystoi. Pracujesz w portalu o grach i jawnie się przyznajesz do piractwa? Shame on you:-) Jaką to opinię robi Miodnemu?
 
Mimo wszystko jednak postawię na konsole. Kartę graficzną gdzieś na bazarku kupie za 150 zł tylko do programów (nie do gier)



Co do przerabiania konsol to robiłem to za pieniądze po prostu. Wcale to trudne już teraz nie jest ;)







PS: Ja tam robię tylko filmy :)
 
@ Evangelista: Jedny problem w tym, że dużo gier na peceta już nie wychodzi. Do tego jak ktoś nie pracuje specjalistycznie na kompie to stary komp albo laptop wystarczy do neta, muzy, filmów i office'a. Btw wyścig zbrojeń chyba trochę zwolnił, kiedyś komp po dwóch latach to już był złom na którym nic z nowych gier nie chodziło.
 
Akurat dla mnie programy graficzne lub do obróbki filmów to podstawa. A co do tego że komp dawniej po 2 latach to już był złom to pełna zgoda. I tego właśnie się obawiam.
 
Back
Top