UFC w Polsce?

madafaka

Maximum FC
Middleweight
nie wiem czy już było wrzucane, jeśli tak to usuńcie temat .



http://espn.go.com/mma/



"Zelaznik said the UFC • s international team is expanding fast, and is eyeing locations for events in Italy and in unspecified Eastern European countries, most likely Poland."



jak myślicie na ilę jest to prawdopodobne ? kto z Polski miał by szansę wystąpić ?
 
Błachowicz, Held (znikoma szansa, bo pewnie jest związany z Bellatorem), Materla, Irokez, Sowiński, Saidov, Moks, Grabowski, Kita... mogliby wystąpić, ale czy z sukcesem, tego nie wiem. Jednak ja na pewno bym pojechał i mocno kibicował. :) Problem jest jednak inny... wydaje mi się, że KSW ma podpisane kontrakty z zawodnikami na wyłączność występów na terenie Polski, tak przynajmniej mi się kojarzy.



Edit: fakt, jeszcze Soszyński i Drwal. :)
 
Myślę, że UFC co raz częściej będzie gościło w Europie. Po szybkim wyprzedaniu biletów w Szwecji , będą próbowali odkrywać nowe tereny, co cieszy ;) Może pod koniec roku UFC zagości w Polsce, co byłoby świetnym wydarzeniem, a wielu zawodników z Polski miałoby szansę pokazać się , przykładowo w przed walkach :)



P.S. To mój pierwszy, "sensowny" post więc witam wszystkich forumowiczów :)
 
Pewnie by się własciele KSW trochę wkurzyli jakby Błachowicz czy Materla podpisali kontrakty z UFC i przyjechali walczyć na gali w Polsce :)
 
Fajnie by było jak zrobili ufc w Polsce, na pewno nie odpuściłbym okazji zobaczenia tego na żywo.
 
Czemu rzuciacie nazwiskami zawodników wlaczących w KSW ? Przecież wiadomo,że polska federacja nie puści sobie od tak na zawołanie wszystkich najlepszych zawodników dla konkurencji, jaką będzie UFC.
 
UFC chce sie promowac na naszym kontynecie bo tutaj lezy masa pieniedzy do zgarnecia. Jednakze mowa o tym ze bilety szybko by zeszly wiec Dana by sie cieszyl i dlatego powienien robic wiecej gal w europie nie przekonuja mnie. Głównie dlatego ze najwiekszy zysk UFC zdobywa dzieki Pay-Per-View na terenie stanów. Oczywiscie gala w Szwecji jest na FuelTV co nie zmienia faktu ze ogladalnosc w stanach bedzie duzo mniejsza wlasnie ze wzgledu na godzine transmisji. 2-3 gale UFC w europie to bedzie podejrzewam ciagle jeszcze max na najblizsze lata. Z drugiej strony nie wierze ze w Polsce znalazalo by sie 10tys chetnych będących w stanie wydać tak duze pieniadze jakie trzeba obecnie wydać na bilet na taka impreze. Moze kiedys:)
 
Gdyby zawodnicy KSW się dobrze pokazali w UFC to potem federacja by zyskała rozgłosu bo ktoś by się dowiedział o polskich zawodnikach.



Tu najlepiej by pasował kontrakt na jedno razową walkę z możliwościa przedłużenia.
 
Dobra wiadomość... Kiedyś czytałem na stronie UFC posta o Jewtuszce jak jeszcze tam walczył i w treści wspominali o Polsce i kibicach pisząc, że jest to rynek który mocno wspiera swoich zawodników więc leży w obszarze ich zainteresowań... Mam nadzieję, że uda się im jeszcze w tym roku :)



Co do zawodników z KSW to myślę, że mają umowy na wyłączność... Obstawiałbym raczej Polaków mieszkających za granicą, którzy mają podpisane kontrakty z UFC. Np. Krzysztof Soszyński vs TBA jako main event, co-main Bart Palaszewski vs TBA, Seth Baczyński vs TBA... Pewnie przed galą Zuffa, jak za każdym razem zrobi zakupy i podpiszę kontrakt z Chrisem Chorodeckim o ile puszczą go z Bellatora...
 
malinowsky nie odbieraj innym prawa do spekulacji i przewidywania, to może być dobra zabawa. :) Jeszcze Peter Sobotta by mógł wystąpić na takiej gali. :D
 
Kawulski & Lewandowski mówili, że nie będą blokować zawodników jeśli Ci będą chcieli walczyć w UFC itp.
 
Jest kilku polskich zawodników z rekordami 8-0 itp. UFC często sięga właśnie po takich ludzi.
 
Czemu rzuciacie nazwiskami zawodników wlaczących w KSW ? Przecież wiadomo,że polska federacja nie puści sobie od tak na zawołanie wszystkich najlepszych zawodników dla konkurencji, jaką będzie UFC.






Jewtuszko, Materla i Błachowicz wprost powiedzieli, że ich kontrakt jest tak skonstruowany żeby mogli występować w UFC nie zrywając jednocześnie umowy z KSW a jedynie ją zawieszając na czas trwania porozumienia z ZUFFA.







Tak więc UFC zabierając jedynie tą trójkę z KSW ma niezły skład na Polskę:


  • Paweł Nastula

  • Michał Materla

  • Janek Błachowicz

  • Michał Kita

  • Krzysiu Soszyński

  • Tomasz Drwal

  • Peter Sobotta

    Maciek Jewtuszko







    Poza tym pamiętajmy, że UFC ma sporo zawodników z innych europejskich krajów, którzy mogliby wystąpić w Polsce np.:



    Karlos Vemola

    Dennis Siver

    Pascal Krauss

    Vladimir Matyushenko

    Alex Gustafsson

    Alessio Sakara






A zważając na to, że na UFC w Szwecji wystąpi pięciu obywateli tego kraju, a w Niemczech wystepowało 2-3 zawodników niemieckich, z których zazwyczaj tylko Krauss był urodzony w Niemczech to w Polsce Dana ma bardzo szeroki wybór.
 
Szczerze to poki co nie chce mi sie w to wierzyc. Zapewne hamburgery beda obserwowac dalej polski rynek i wtedy zobacza czy im sie bedzie oplacac. Mysle, ze takie szybkie wyprzedanie biletow na gale w Szwecji az tak mocno ich nie zdziwilo, bo od dawna wiedzieli, ze w Szwecji maja dobra ogladalnosc gal UFC. Poza tym Szwecja do biednych krajow nie nalezy, a to tez ma dla UFC znaczenie $$$ :) Ja jakos nie widze (znajac polskie skapstwo), zeby polski widz zaplacil taka sume za bilet, bo cen napewno nie beda dostosowywac do naszych realiow. W Polsce poki co istnieje KSW, a dalej jak narazie przepasc. Ludzie psiocza na wygorowane ceny (5 zl) lokalnych gal, a beda placic 50-250 • ? To chyba jedynie czesc zapalencow tutaj sie udzielajcych, a to za malo. Wiadomo, ze zjada sie rowniez fajni z Europy, a takze z USA ktorzy jezdza na prawie kazda gale, ale to polski fan w tym przypadku jest glownym odbiorca tego produktu. Mysle, ze czesciowa odpowiedz na to, czy warto zrobic UFC w Polsce poznamy po letniej gali Cage Warriors, ktora jak wiemy zagosci nad Wisla.
 
Fusel al jakby UFC zrobilo gale np. we wrocku to i by niemcy wpadli-moim zdnaniem spokojnie sprzedaliby wszystkie bilety
 
Wiesz Niemcy jakby mieli zamiar przyjechac to i dojechaliby do Warszawy, czy Lodzi. to akurat duzego znaczenia nie ma. Ale nie myslisz chyba ze to glownie Niemcy mieli by zapelnic hale? Wiadomo, ze ludzie/fani tego sportu przyjechaliby i ze Szwecji, Czech, Niemiec, Anglii, czy Francji, ale to glownie dla polskich widzow przyjezdza UFC. Jesli im sie nie bedzie oplacac nie przyjada. Poczekajmy zatem do Cage Warriors.
 
Back
Top