UFC: TUF 28 Finale: Dos Anjos vs. Usman - dyskusje, kursy

Pietagoras

PRIDE FC
Heavyweight
DoiL0XsXoAAtijv.jpg_large.0.jpg

2ijonsk.png


Na horyzoncie kolejna gala. A nawet dwie, ale temat jest do jednej.
 
Last edited by a moderator:
Bryan Caraway @3.10
Joseph Benavidez @2.10
Rick Glenn @2.34
RDA @3.25


Dobrze ogarniam, że w ten weekend jest jeszcze gala Tuivasa vs Dos Santos? Może by dodać tą gale do tego tematu?
 
Ja się dopiero przymierzam do tej gali i zanim coś postawię to mam dwa pytania:
1) Jak RDA ma pokonać Usmana skoro przegrał z kolbą, który prezentuje podobny styl walki do Kamaru? Z tym, że Kamaru we wszystkim jest lepszy od niego IMO :-)
2) Skąd ta masówka na Carawaya?

Gdyby ktoś miał chwilę to proszę o wyjaśnienia, bo nie ogarniam :mamedwhat:
 
2) Skąd ta masówka na Carawaya?

Gdyby ktoś miał chwilę to proszę o wyjaśnienia, bo nie ogarniam :mamedwhat:

Bo ma papiery na wygraná.
Nie da sobie zrobic krzywdy w stójce, co do grapplingu, to osobicie stawiam skill Carawaya na wyzszym poziomie niz ten Munhoza. Zapasy zresztá tez.
Dorzucajác do tego wysokie fight IQ, doswiadczenie w walce z czolówká, sprawia ze dla mnie po takim kursie to must have, tym bardziej ze jeszcze przed wystawieniem kursow delikatnie faworyzowalem Carawaya.
Jedyna niewiadoma, to jego dyspozycja, bo lata lecá, a ostatnio borykal sié z kontuzjami, ale ostatnio walczyl w marcu tego roku, wiéc o rdzé raczej sié nie obawiam.
Jego ostatnie walki z Stamanem (przegrany split, który byl naprawdé bliski) i wygrana ze Sterlingiem (znowu split, choc jak dla mnie wygral zdecydowanie dwie ostatnie rundy) sprawia, ze dobrze go widzé na tle Munhoza, który to powinien byc latwiejszy do obalenia i skontrolowania w parterze,
Oczywiscie to moje subiektywne zdanie i rozumiem tych, co mogá faworyzowac Munhoza. Choc po takim kursie do grania jest raczej niepolacalny.
 
Colby ma lepszą stójkę, niż Usman i walczy w znacznie szybszym tempie. Dos Anjos musiał się przejmować boksem i nie mógł w pełni skupić się na obronie obaleń - striking Usmana to drewno w chuj. Nawet Meek wybronił większość obaleń Nigeryjczyka, więc spodziewam się, że i RDA da radę powstrzymać sporą część, a w stójce dzieli ich przepaść. Kamaru jest w moich oczach minimalnym faworytem, nie jest to tak fajna perełka jak Ngannou, ale według mnie gra Usmana nie ma sensu.

Co do Carawaya to jak napisał Pietagoras, zapaśniczo powinien przeważać, a Munhoz nieustannie napiera i według mnie jest spora szansa, że będzie się nadziewał na kontrujące obalenia. Gdyby nie długa przerwa Mr Tate, to bym go wręcz faworyzował.
 
Jak RDA ma pokonać Usmana skoro przegrał z kolbą, który prezentuje podobny styl walki do Kamaru? Z tym, że Kamaru we wszystkim jest lepszy od niego IMO :-)

Usman ma dużo gorsze kardio od Colby. Jest też mniej agresywny, będzie wywierał mniejszą presję, a to może dać RDA przestrzeń dla ogarnięcia tej walki taktycznie. W walce z Colbą gubił się, bo nie był przygotowany na taki nacisk. Ten pojedynek nie będzie wyglądał podobnie do tamtego, a ludzie którzy powtarzają androny o podobnym stylu Usmana i Colby to niedzielni fani. A diabeł tkwi w szczegółach :evil:
 
Ten pojedynek nie będzie wyglądał podobnie do tamtego, a ludzie którzy powtarzają androny o podobnym stylu Usmana i Colby to niedzielni fani. A diabeł tkwi w szczegółach :evil:

Według mnie ich styl jest w pewnym sensie podobny. W końcu to zapaśnicy. Natomiast nie przesadzajmy z tym porównywaniem, bo jeden z moich ulubionych Czarnuchów mógłby poczuć się urażony, że ktoś wątpi w jego "zwierzchność" nad Kolbą. Czy jestem niedzielnym fanem nie wiem, ale UFC oglądam zazwyczaj w niedzielę... Inne gale odpalam sporadycznie, więc jeśli dyplomatycznie nie chciałeś nazwać mnie "Januszem" to jestem wdzięczny.

@Pietagoras i @Puczi dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Na tę chwilę wstrzymałem się z grubszym wjazdem w Usmana i Munhoza, ku Waszej przestrodze. Nie omieszkałem jednak postawić na nich kilka srebrników. Wracając do Kamaru... w moich oczach Usman wchodzi właśnie w swój prime time, a RDA ma go już za sobą i to se ne vrati. Poza tym Usman jest qrwa zwierzakiem, maszyną do siania zniszczenia. Dla mnie to jest przyszły mistrz welter. Czy on jest aż taki drewniany w stójce? Oczywiście nie jest wirtuozem, ale na pewno ma czym zajebać i zgasić światło. Marzy mi się jego pojedynek z Nurmą. To by było coś. Może trochę odleciałem, czas pokaże, zobaczymy... ::snoopd::

Moje typy na 28 finał TUFa:
Gutierrez 4.04
Means 1.3
Horcher 2.85
Benavidez 1.9
Sheva 1.3
Munhoz 1.4
Usman 1.35
 
Co myślicie o takim dublu: Macy Chiasson + Leah Letson? Ogląda ktoś TUFa na bieżąco? Warto grać te Babki, czy lepiej kupić coś Żonie?
 
Nie mam pojęcia kim jest jego rywal, a sam Craig to łajza. Także nie wiem, czy nie lepiej, ale po 3.10 chętnie zaryzykuję kogoś, kogo uważam za lepszego zapaśnika:)

Ja zaryzykuję, fuksem bo fuksem, ale ogarnął Ankalaeva, a jego przeciwnik to 22 latek walczący od dwóch lat. A sam Craig może się jeszcze rozkręcić, póki co zginął z rąk solidnych zawodników. Zresztą Błanek też na początku miał pod górkę :)
 
A ja dorzuciłem tripla za bonusowy zakład bez ryzyka(150zł): Munhoz + Chiasson + Kamaru król welter :bleed: @3.58

@Puczi jak trafisz Carawaya i RDA to będę apelował o przyznanie Ci tytułu króla bukmacherki, jeśli @kiras zgodzi się zwakować i zostać tym samym super królem. A wszystko odbędzie się w zgodzie ze standardami panującymi w najlepszej organizacji na świecie.
 
Warto grac cos takiego?
Usman dec @1.9
RDA @ 3.3

Watpie zeby skonczyl Brazola, jak nie dali rady Nurma czy Ferg, a Usman raczej pasywne GnP stosuje
 
A ja dorzuciłem tripla za bonusowy zakład bez ryzyka(150zł): Munhoz + Chiasson + Kamaru król welter :bleed: @3.58

@Puczi jak trafisz Carawaya i RDA to będę apelował o przyznanie Ci tytułu króla bukmacherki, jeśli @kiras zgodzi się zwakować i zostać tym samym super królem. A wszystko odbędzie się w zgodzie ze standardami panującymi w najlepszej organizacji na świecie.

Że obaj wejdą to nawet ja nie liczę XD
 
Caraway - @3.10
Benavidez - @1.91
Usman + Shevchenko + Kunchenko - @2.58
Caraway (by sub.) - @13.00:mamedwhat:
Usman (by dec.) - @1.83


Puscilem kontré, bo im blizej walki, tym mniej go czujé.

Jak na razie kosmetyczny minus, z tym ze pozostal mi jeszcze jeden otwarty zaklad, ktory przechodzi na dzisiaj.
I tylko troché zalujé tego Benavideza, ze nie poszedlem za pierwszym typem, tylko dalem sobie zasiac ziarno zwátpienia.:mamed:
 
Back
Top