UFC Fight Night: Błachowicz vs. Rakić (14.05.2022)

kraks

BAMMA
Heavyweight
1652036351723.png


 
U mnie Rakic to podstawa najblizszych i najgrubszych kuponow, zwlaszcza po kursie jaki oferuje Fortuna (@1.87). Grzech nie korzystać

1652075547358.png
 
Jeśli chodzi o main event to najbezpieczniejszą opcja będzie over 1.5 po 1.25 . Zachowawcza walka w stójce na początku , pewnie kilka uderzeń tylko będzie - tak to widzę. W ogóle całkiem możliwe że to do decyzji dojdzie.
 
U mnie Rakic to podstawa najblizszych i najgrubszych kuponow, zwlaszcza po kursie jaki oferuje Fortuna (@1.87). Grzech nie korzystać

View attachment 37949
Rakic solidny, ale ładujecie w niego jakby to był nie wiadomo jaki pewniak, dla mnie walka 50/50 i jeśli dodajesz Rakica do "najgrubszych" to dla mnie lekkie ignorowanie i niedocenienie Polaka. Janek zrobił dużo błąd z Gloverem, ale jestem przekonany, że w tym pojedynku to będzie zupełnie inna wersja Jana. To, że zagranicą idą w Rakica to nic nie znaczy. W Yana szło od chuja i wiadomo jak się skończyło.
 
Raczej bym napisal odwrotnie - to, ze w Polsce ida w Błachowicza, to nic nie znaczy. Porownywanie do Yana nie ma sensu, zreszta Yan wcale nie byl az takim pewniakiem, o czym pisalismy nawet tu na forum. Wystarczylo zerknac na statystyki z ich pierwszej walki zeby nabrac watpliwosci, czy Sterling nie ukradnie czasem 3 rund. Tak czy inaczej zostawmy Yana. Wedlug mnie Blachowicz osiagnal juz w UFC wiecej niz powinien i jego szczyt formy minal, a lata lecą. Rakic jest mlodszy, sporo szybszy, ma lepsze warunki i jest bardzo wszechstronny. Wszystko wskazuje na to, ze wypunktuje Polaka na pelnym dystansie. Ja oczywiscie nikogo nie namawiam do gry. Błachowicz nie jest bez szans i kazdy moze miec swoje zdanie. Nie zmienia to jednak faktu ze kurs @1.87 uwazam za warty gry i smialo dalem go na glowny kupon. Ja bym wycenil Rakica na @1.60
 
Last edited:
Raczej bym napisal odwrotnie - to, ze w Polsce ida w Błachowicza, to nic nie znaczy. Porownywanie do Yana nie ma sensu, zreszta Yan wcale nie byl az takim pewniakiem, o czym pisalismy nawet tu na forum. Wystarczylo zerknac na statystyki z ich pierwszej walki zeby nabrac watpliwosci, czy Sterling nie ukradnie czasem 3 rund. Tak czy inaczej zostawmy Yana. Wedlug mnie Blachowicz osiagnal juz w UFC wiecej niz powinien i jego szczyt formy minal, a lata lecą. Rakic jest mlodszy, sporo szybszy, ma lepsze warunki i jest bardzo wszechstronny. Wszystko wskazuje na to, ze wypunktuje Polaka na pelnym dystansie. Ja oczywiscie nikogo nie namawiam do gry. Błachowicz nie jest bez szans i kazdy moze miec swoje zdanie. Nie zmienia to jednak faktu ze kurs @1.87 uwazam za warty gry i smialo dalem go na glowny kupon. Ja bym wycenil Rakica na @1.60
Sam na początku chyba pisałeś że Yan to podstawa i masz go na kuponach głównych, pewien nie jestem, bo nie mam czasu teraz szukać i cytować więc nie mów, że dla Ciebie Yan nie był pewniakiem.
 
Tak mialem Yana na kuponach, ale nie uwazalem go za pewniaka, a wrecz mialem do niego najmniejsze zaufanie. Pewnie to szedlem w Volkanovskiego i Chimaeva z czym jak sie pozniej okazalo wcale nie bylo tak prosto i Burns postawil wiekszy opor niz sadzilem. Masz screeny zebys nie musial szukac:
1652094234535.png


Kilka stron dalej tez byl ten "pewniak" poddawany w watpliwosc:
1652094303433.png


Dalej jednak nie widze sensu porownywania tej sytuacji do walki Blachowicza z Rakicem. Niespodzianki w mma zawsze byly i beda. Rakic nie jest zadnym pewniakiem, bo takie cos w zasadzie nie istnieje. Wszystko sprowadza sie do oplacalnosci gry danego typu wzgledem kursu, a tutaj uwazam kurs @1.87 za matematycznie poprawny z punktu widzenia gracza, biorac pod uwage argumenty tych konkretnych zawodnikow i to co wniosa za tydzien do klatki.
Dla porownania Unibet ma na Rakica kurs @1.55. Fortuna trzyma dluzej bo pewnie sporo Polakow laduje tutaj Blachowicza, ale im blizej gali tym spodziewam sie tez spadkow. Pewnie finalnie bedzie ok @1.60 i to bedzie poprawna wycena.
 

Attachments

  • 1652094196983.png
    1652094196983.png
    43.2 KB · Views: 30
Last edited:
Rakic
Rakic będzie trzymał na dystans i punktował plus napewno będą obalenia
Maximov przeleży rywala nawet może być poddanie

Reszta nie do gry
Dość równe walki ciężko coś wybrać
 
Panowie po co ryzykować , to co piszecie po części uzupełnia się z moimi przewidywaniami że będzie decyzja w tej walce , więc overek +1 po 1.25 albo over 2 po 1.55 wyglądają bardzo atrakcyjnie
 
Raczej bym napisal odwrotnie - to, ze w Polsce ida w Błachowicza, to nic nie znaczy. Porownywanie do Yana nie ma sensu, zreszta Yan wcale nie byl az takim pewniakiem, o czym pisalismy nawet tu na forum. Wystarczylo zerknac na statystyki z ich pierwszej walki zeby nabrac watpliwosci, czy Sterling nie ukradnie czasem 3 rund. Tak czy inaczej zostawmy Yana. Wedlug mnie Blachowicz osiagnal juz w UFC wiecej niz powinien i jego szczyt formy minal, a lata lecą. Rakic jest mlodszy, sporo szybszy, ma lepsze warunki i jest bardzo wszechstronny. Wszystko wskazuje na to, ze wypunktuje Polaka na pelnym dystansie. Ja oczywiscie nikogo nie namawiam do gry. Błachowicz nie jest bez szans i kazdy moze miec swoje zdanie. Nie zmienia to jednak faktu ze kurs @1.87 uwazam za warty gry i smialo dalem go na glowny kupon. Ja bym wycenil Rakica na @1.60
ale kurs 1.87 to z podatkiem i tak wyjdzie 1.64 wiec zadne value
 
Sam na początku chyba pisałeś że Yan to podstawa i masz go na kuponach głównych, pewien nie jestem, bo nie mam czasu teraz szukać i cytować więc nie mów, że dla Ciebie Yan nie był pewniakiem.

Tak mialem Yana na kuponach, ale nie uwazalem go za pewniaka, a wrecz mialem do niego najmniejsze zaufanie. Pewnie to szedlem w Volkanovskiego i Chimaeva z czym jak sie pozniej okazalo wcale nie bylo tak prosto i Burns postawil wiekszy opor niz sadzilem. Masz screeny zebys nie musial szukac:
View attachment 37969

Kilka stron dalej tez byl ten "pewniak" poddawany w watpliwosc:
View attachment 37970

Dalej jednak nie widze sensu porownywania tej sytuacji do walki Blachowicza z Rakicem. Niespodzianki w mma zawsze byly i beda. Rakic nie jest zadnym pewniakiem, bo takie cos w zasadzie nie istnieje. Wszystko sprowadza sie do oplacalnosci gry danego typu wzgledem kursu, a tutaj uwazam kurs @1.87 za matematycznie poprawny z punktu widzenia gracza, biorac pod uwage argumenty tych konkretnych zawodnikow i to co wniosa za tydzien do klatki.
Dla porownania Unibet ma na Rakica kurs @1.55. Fortuna trzyma dluzej bo pewnie sporo Polakow laduje tutaj Blachowicza, ale im blizej gali tym spodziewam sie tez spadkow. Pewnie finalnie bedzie ok @1.60 i to bedzie poprawna wycena.
Już kiedyś chyba ktoś wspominał dokładnie to co przedstawił @kraks liczy się wycena błędna lub prawidłowa oraz twoje przewidywanie. @1.87 wydaje się grywalne z przywołanym chociażby kursem Unibetu. Biorąc pod uwagę słabą albo nawet bardzo słabą dyspozycję z leciwym Gloverem oraz operacje Jana, po prostu szkoda nie skorzystać. Nikt rozsądny nigdy nie nazwie swoich typów "pewniakami" i chyba nikt za takiego nie uważa powyższego typu.

Co do gali oprócz powyższego:

Grant @1.33 - dobra walka z Vera i Yanezem. Rywal w ostatnich trzech pojedynkach wygrał tylko z Quintonezem, który nie jest na poziomie UFC.

Maximov - aktualnie mało opłacalny kurs. Osobiście odpuszczam. Petroski po pierwszej rundzie opada z sił. Jeden i drugi dąży do sprowadzeń, ale solidne przygotowanie kondycyjne powinno pomóc w wygranej.

Za drobne underdog:
Nascimento @2.7 - Hadley może mieć przewagę w stójce, ale co najważniejsze w Contenderze widać było, że da radę go przewrócić (walczył z zawodnikiem, który ma takich sobie rywali w rekordzie). W grapplingu dałbym znaczną przewagę Nascimento, który powinien sprowadzać i tam szukać zwycięstwa a w stójce nie wygląda najgorzej. Dodatkowo ma większe doświadczenie w zawodowym mma oraz ma już za sobą debiut z solidnym Ulanbekovem, z którym nie wyglądał źle. Ciągle atakował próbami poddań z dołu i był aktywny.
 
ale kurs 1.87 to z podatkiem i tak wyjdzie 1.64 wiec zadne value

Ja akurat pobieralem kurs @1.87 na Rakica w triplu z bonusem 1.14, wlasnie zeby uniknac podatku. Jak bym chcial grac w singlu, to byl do zlapania niezly kurs na Unibecie bez podatku, choc nie tak wysoki jak na Fortunie.
 
A Ribas - A Lee - A Hill
Triple A pewniaki. Przekonajcie mnie, ze nie mam racji
Za drobne underdog:
Nascimento @2.7 - Hadley może mieć przewagę w stójce, ale co najważniejsze w Contenderze widać było, że da radę go przewrócić (walczył z zawodnikiem, który ma takich sobie rywali w rekordzie). W grapplingu dałbym znaczną przewagę Nascimento, który powinien sprowadzać i tam szukać zwycięstwa a w stójce nie wygląda najgorzej. Dodatkowo ma większe doświadczenie w zawodowym mma oraz ma już za sobą debiut z solidnym Ulanbekovem, z którym nie wyglądał źle. Ciągle atakował próbami poddań z dołu i był aktywny.
Podbijam. To były najlepsze 3 rundy z pleców jakie widziałem
 
Rakic
Rakic będzie trzymał na dystans i punktował plus napewno będą obalenia
Nie byłbym taki pewien czy Rakić jest aż takim faworytem jak go tutaj przedstawiacie. Aleksandar to nie jest zapaśnik który potrafi kontrolować i być tak nieugiętym w szukaniu obaleń co Teixeira czy chociazby Anderson. W stójce równo, Janek przewaga w bjj natomiast kondycja dla Rakicia. Ja tam nie jestem takim hurraopytmistom co do Austriaka.
A ja myśle ze Cutelaba pojdzie w zapasy
Tam nie ma czego szukać, Spann ma jiu-jitsu na wysokim poziomie.
 
Nie byłbym taki pewien czy Rakić jest aż takim faworytem jak go tutaj przedstawiacie. Aleksandar to nie jest zapaśnik który potrafi kontrolować i być tak nieugiętym w szukaniu obaleń co Teixeira czy chociazby Anderson. W stójce równo, Janek przewaga w bjj natomiast kondycja dla Rakicia. Ja tam nie jestem takim hurraopytmistom co do Austriaka.

Tam nie ma czego szukać, Spann ma jiu-jitsu na wysokim poziomie.
Spann vs Cutelaba ciezkie do gry starcie, tu absolutnie wszystko moze sie zdarzyc ale gdybym mial grac po kursach od buka to gralbym Spanna, chociaz uwazam ze walka 50/50.

Ja tam sie tylko obawiam szybkosci Rakicia, na Santosa wystarczylo, a Janek mlodzieniaszkiem juz nie jest, nawet w ostatniej walce Glover go momentami wyprzedzal z kontrami.
Serb jest dziurawy momentami i to szansa Janka, bo w klinczu czy zapasach nie powinien odstawac.
 
W starciu Spann - cutelaba , to cutelaba jest faworytem i to nie bez powodu , aczkolwiek gościu jest zbyt nieprzywidywalny żeby na niego obstawiać. A jeśli chodzi o Rakicia , to Janek lubi takich rywali , więc nie zgodzę się z większością i uważam że to Janek jest delikatnym faworytem 60/40 zobaczymy w jakiej będzie dyspozycji , u niego to też różnie może być. Tak czy siak ja pograłem over 1.5 po 1.25 do taśmy , pozdrawiam
 
Ribas dostanie na pizdę jak od Mariny, ona nic nie potrafi w stójce, druga ciapa po Dern, przewaga wzrostu i zasięgu wystarczy żeby Chookagian tutaj wypunktowała. Przecież Ribas ledwo przeżyła pierwszą rundę z Jandirobą ostatnio, tam był nokdaun, a Katlyn w stójce to może ją rozjebać i na pewno będzie miała tutaj bardzo dużą przewagę, defensywne zapasy ma wystarczające żeby to utrzymać na nogach. Przewaga w stójce zdecydowanie po stronie amerykanki, a wydaje się, że jest też silniejsza, jak Amanda nie obali to 30:27 imo.

Chookagian decyzja @2.10
 
Last edited:
Ribas dostanie na pizdę jak od Mariny, ona nic nie potrafi w stójce, druga ciapa po Dern, przewaga wzrostu i zasięgu wystarczy żeby Chookagian tutaj wypunktowała. Przecież Ribas ledwo przeżyła pierwszą rundę z Jandirobą ostatnio, tam był nokdaun, a Katlyn w stójce to może ją rozjebać i na pewno będzie miała tutaj bardzo dużą przewagę, defensywne zapasy ma wystarczające żeby to utrzymać na nogach. Przewaga w stójce zdecydowanie po stronie amerykanki, a wydaje się, że jest też silniejsza, jak Amanda nie obali to 30:27 imo.

Chookagian decyzja @2.10
Ribas walczy wagę wyżej
 
A ja myśle chłopaki ze te 2 dodatkowe rundy zrobią robotę i rakic wymeczy decyzje bo będzie miał więcej paliwa, gdyby to były 3 rundy to widziałbym większe szanse u Janka
 
Back
Top