UFC by Polsat

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
64441.jpg


Czy wczorajsza transmisja gali UFC z Londynu na antenie Polsatu, ze zwycieskim udzialem Jana Blachowicza, poprzedzona i zakonczona studiem, jest jakims momentem przelomowym w historii polskiego MMA i obecnosci tej dyscypliny w mediach ?
 
Walka Janka i jego zwycięstwo z Manuwa sprawily, ze zamiast wrzucać w kolejnych tematach komentarze jeden za drugim, jak zazwyczaj to robie, rezygnowałem z swiadomoscia, ze nie potrafie wyrazić swoich wrazen i emocji w wystarczający sposób. Nadal nie potrafie, wiec ogranicze się do swierdzenia, ze Janek wczorajszego wieczoru odjebal kawal roboty, zrobil absolutnie wszystko co mogl, aby przedstawić uprawiana przez siebie dyscyplinę. Efektownie, po niezwykle emocjonującej walce, pokonal czolowego zawodnika, własnej kategorii i to na jego terenie. Zrobil to na antenie szeroko dostępnej stacji, w swietnym czasie antenowym. Ja sam dopiero co skonczylem ogladac nagranie z tej transmisji i zdecydowanie miałem wrazenie niezwykle przyjemnego deja vu. Sluchajac, przed i po walce, prognoz i ocen Marcina Tybury, Tomka Marciniaka i Pawla Kowalika, moderowanych przez Mateusza Borka. Wszystko to okraszone materiałami z Londynu, czy rozmowa z Asia przypomniało mi czasy wielkich walk bokserskich z udzialem Polakow, które kiedyś można było ogladac na antenie Polsatu. Być może to pod wpływem sukcesu, może zmeczenia swietowaniem tej wygranej, ale mam nieodparte wrazenie, ze ogladajac karte glowna w transmisji TV, zamiast na zywo w O2 Arena, straciłbym niezbyt wiele, zyskal natomiast bardzo dużo. Reasumujac, brawo Polsat ! Mam nadzieje, ze wyniki ogladalnosci będą na tyle obiecujące, ze pojdziecie dalej ta droga. Jedyny negatyw jaki nieodparcie mi się nasuwa to kwestia komentaorska. Maciej Turski jest jak najbardziej ok. Andrzej Janisz zrobil bardzo wiele , jest zasluzony, posiada swietny warsztat, ale mimo wielu już lat oglądania i komentowania MMA, wręcz ewidentnej pasji do tego sportu, nadal wiele rzeczy postrzega i komentuje niemal groteskowo. Ponieważ jego partnerem, zapewne również przyszla alterantywa, jest Juras, to młodych talentow wśród komentatorow trzeba szukac rownie gorliwie jak wśród zawodnikow z Polski mogących trafic do UFC.
 
Walka Janka i jego zwycięstwo z Manuwa sprawily, ze zamiast wrzucać w kolejnych tematach komentarze jeden za drugim, jak zazwyczaj to robie, rezygnowałem z swiadomoscia, ze nie potrafie wyrazić swoich wrazen i emocji w wystarczający sposób. Nadal nie potrafie, wiec ogranicze się do swierdzenia, ze Janek wczorajszego wieczoru odjebal kawal roboty, zrobil absolutnie wszystko co mogl, aby przedstawić uprawiana przez siebie dyscyplinę. Efektownie, po niezwykle emocjonującej walce, pokonal czolowego zawodnika, własnej kategorii i to na jego terenie. Zrobil to na antenie szeroko dostępnej stacji, w swietnym czasie antenowym. Ja sam dopiero co skonczylem ogladac nagranie z tej transmisji i zdecydowanie miałem wrazenie niezwykle przyjemnego deja vu. Sluchajac, przed i po walce, prognoz i ocen Marcina Tybury, Tomka Marciniaka i Pawla Kowalika, moderowanych przez Mateusza Borka. Wszystko to okraszone materiałami z Londynu, czy rozmowa z Asia przypomniało mi czasy wielkich walk bokserskich z udzialem Polakow, które kiedyś można było ogladac na antenie Polsatu. Być może to pod wpływem sukcesu, może zmeczenia swietowaniem tej wygranej, ale mam nieodparte wrazenie, ze ogladajac karte glowna w transmisji TV, zamiast na zywo w O2 Arena, straciłbym niezbyt wiele, zyskal natomiast bardzo dużo. Reasumujac, brawo Polsat ! Mam nadzieje, ze wyniki ogladalnosci będą na tyle obiecujące, ze pojdziecie dalej ta droga. Jedyny negatyw jaki nieodparcie mi się nasuwa to kwestia komentaorska. Maciej Turski jest jak najbardziej ok. Andrzej Janisz zrobil bardzo wiele , jest zasluzony, posiada swietny warsztat, ale mimo wielu już lat oglądania i komentowania MMA, wręcz ewidentnej pasji do tego sportu, nadal wiele rzeczy postrzega i komentuje niemal groteskowo. Ponieważ jego partnerem, zapewne również przyszla alterantywa, jest Juras, to młodych talentow wśród komentatorow trzeba szukac rownie gorliwie jak wśród zawodnikow z Polski mogących trafic do UFC.
Wolę słuchać Janisza niż Durniata :)
 
Trzeba poczekać na wyniki oglądalności. Teoretyczne lepiej być nie mogło, gwiazda ksw, dobra pora antenowa, reklamy w Polsacie. Jak teraz wynik nie będzie przyzwoity to ufc w Polsce nigdy nie osiągnie sukcesu.
 
Walka Janka i jego zwycięstwo z Manuwa sprawily, ze zamiast wrzucać w kolejnych tematach komentarze jeden za drugim, jak zazwyczaj to robie, rezygnowałem z swiadomoscia, ze nie potrafie wyrazić swoich wrazen i emocji w wystarczający sposób. Nadal nie potrafie, wiec ogranicze się do swierdzenia, ze Janek wczorajszego wieczoru odjebal kawal roboty, zrobil absolutnie wszystko co mogl, aby przedstawić uprawiana przez siebie dyscyplinę. Efektownie, po niezwykle emocjonującej walce, pokonal czolowego zawodnika, własnej kategorii i to na jego terenie. Zrobil to na antenie szeroko dostępnej stacji, w swietnym czasie antenowym. Ja sam dopiero co skonczylem ogladac nagranie z tej transmisji i zdecydowanie miałem wrazenie niezwykle przyjemnego deja vu. Sluchajac, przed i po walce, prognoz i ocen Marcina Tybury, Tomka Marciniaka i Pawla Kowalika, moderowanych przez Mateusza Borka. Wszystko to okraszone materiałami z Londynu, czy rozmowa z Asia przypomniało mi czasy wielkich walk bokserskich z udzialem Polakow, które kiedyś można było ogladac na antenie Polsatu. Być może to pod wpływem sukcesu, może zmeczenia swietowaniem tej wygranej, ale mam nieodparte wrazenie, ze ogladajac karte glowna w transmisji TV, zamiast na zywo w O2 Arena, straciłbym niezbyt wiele, zyskal natomiast bardzo dużo. Reasumujac, brawo Polsat ! Mam nadzieje, ze wyniki ogladalnosci będą na tyle obiecujące, ze pojdziecie dalej ta droga. Jedyny negatyw jaki nieodparcie mi się nasuwa to kwestia komentaorska. Maciej Turski jest jak najbardziej ok. Andrzej Janisz zrobil bardzo wiele , jest zasluzony, posiada swietny warsztat, ale mimo wielu już lat oglądania i komentowania MMA, wręcz ewidentnej pasji do tego sportu, nadal wiele rzeczy postrzega i komentuje niemal groteskowo. Ponieważ jego partnerem, zapewne również przyszla alterantywa, jest Juras, to młodych talentow wśród komentatorow trzeba szukac rownie gorliwie jak wśród zawodnikow z Polski mogących trafic do UFC.


Spoko ale jakbys mogl to rob ENTER czasami.
 
Ktoś ma wyniki oglądalności gal UFC na Polsacie?
Kiedyś jakiś użytkownik wrzucił z pierwszej gali (niestety nie pamiętam gdzie). Jestem ciekaw, jak to wygląda.

Acha, duet JJ mi w ogóle nie przeszkadza.
Jestem w ogóle w siódmym niebie, że znowu mogę sobie bez problemu gale nagrać, albo z rana powtórkę zobaczyć bez spoilerów.
 
Dobra, znalazłem ten temat z oglądalnością.
@granvorka podawał wyniki oglądalności pierwszej gali w Polsacie.
Niestety źródła nie podał, więc nie mogę znaleźć wyników oglądalności następnych gal.
 
W temacie komentatorów gal mma, ja do A. Janisza mam ogromny sentyment, włożył mnóstwo pracy w popularyzację sportów walki, sam jestem jedną z osób, które "namówił" do zainteresowania się tym. Niestety jego komentarz jest cały czas skierowany do osób nie znających się na rzeczy, A, Janisz cały czas, uczy i popularyzuje, zamiast rzeczowo komentować. Nie widzę jeszcze nikogo, kto mógłby godnie zastąpić Pana Andrzeja, ale również bardzo chciałbym żeby Polsat kogoś takiego poszukał i nawet dał Janiszowi "na wychowanie".
 
W temacie komentatorów gal mma, ja do A. Janisza mam ogromny sentyment, włożył mnóstwo pracy w popularyzację sportów walki, sam jestem jedną z osób, które "namówił" do zainteresowania się tym. Niestety jego komentarz jest cały czas skierowany do osób nie znających się na rzeczy, A, Janisz cały czas, uczy i popularyzuje, zamiast rzeczowo komentować. Nie widzę jeszcze nikogo, kto mógłby godnie zastąpić Pana Andrzeja, ale również bardzo chciałbym żeby Polsat kogoś takiego poszukał i nawet dał Janiszowi "na wychowanie".
Alf? Strusowi komentowanie całkiem spoko wychodziło, ale on ma całkiem inne priorytety więc naturalnie odpada.
Mi się komentarz Turskiego podoba. Szczerze bardziej niż Jurasa.
 
Last edited:
Alf? Strusowi komentowanie całkiem spoko wychodziło, ale on ma całkiem inne priorytety więc naturalnie odpada.
Mi się komentarz Turskiego podoba. Szczerze bardziej niż Jurasa.
Zgadzam się, Turski daje radę. Kiedyś na FENie komentował Derlacz, bardzo dobrze wypadł imo. Gdyby mieszkał w W-wie to pewnie by komentował rotacyjnie.
 
... Kiedyś na FENie komentował Derlacz, bardzo dobrze wypadł imo. Gdyby mieszkał w W-wie to pewnie by komentował rotacyjnie.
To byłby fajny kierunek, trochę cennych, merytorycznych informacji można by usłyszeć. Kiedyś myślałem, że w duecie JJ, Juras będzie tym od kwestii merytorycznych, niestety on chce być tym od przekazywania emocji.
 
W temacie komentatorów gal mma, ja do A. Janisza mam ogromny sentyment, włożył mnóstwo pracy w popularyzację sportów walki, sam jestem jedną z osób, które "namówił" do zainteresowania się tym. Niestety jego komentarz jest cały czas skierowany do osób nie znających się na rzeczy, A, Janisz cały czas, uczy i popularyzuje, zamiast rzeczowo komentować. Nie widzę jeszcze nikogo, kto mógłby godnie zastąpić Pana Andrzeja, ale również bardzo chciałbym żeby Polsat kogoś takiego poszukał i nawet dał Janiszowi "na wychowanie".
Zgadzam się z Tobą ale "Zamiast rzeczowo komentować" napisałeś. Uważam ze ciagle taki komentarz jest niezbędny w PL i jesli chodzi o edukacje jesteśmy ciagle na początkowym etapie mimo ze sie wiele zmieniło. Ci których komentatorzy, artykuły, felietony, obejrzane godziny walk już wychowali widza co się dzieje więc mogą się póki co obejść bez polskiego Joe Rogana. Uważam ze Janisz doskonale łączy merytorykę i lekkość komentarza. Nie wyobrażam sobie gali bez niego w języku polskim, uważam ze jest ostatnim którego trzeba się przyczepiać jeśli chodzi o transmisje gal w polskich stacjach. Niech się uczą przy nim i w końcu ktoś wystrzeli ale Janisz to jeszcze stara szkoła komentowania, stary radiowiec który po prostu zjadł na tym zęby. Ciężko będzie mu dorównać osobom które nawet co tydzień będą komentować gale bo on od pewnie 30 lat pracuje głosem dzień w dzień w największych stacjach radiowych. Będę go bronił zawsze bo taka jakość i kultura wypowiedzi zanika, można się od niego tylko uczyć.

Chylę czoła Panie Andrzeju.
 
Last edited:
Ogólnie wydaje się , że UFC w dobre ręce trafiło.

W redakcji ESC może chęci były żeby zrobić coś fajnego ale same chęci to mało. Orange dawał radę bo i studia robili przed galami, materiały z przygotowań . Pamiętam , że przed debiutem Omielańczuka w walce z Guelmino ekipa Orange pojechała do Austrii robić materiał z Guelmino. W Orange problemem była niszowość stacji i kasa. Co by jednak nie mówić stacja ta zrobiła sporo dobrego i miło ją wspominam.

Przed galą widziałem tylko końcówkę studia, bo prelimsy się oglądało, więc obraz nie do końca pełny. Po gali świetną sprawą były rozmowy z trenerem Joczem, Aśką i Jankiem. Ogólnie goście zaproszeni do studia byli dobrze dobrani i wiedzieli o czym mówią. Ze strony Polsatu Sport, profeska i podejście godne UFC. Mieli jakieś swoje plansze przygotowane nawet. Generalnie jak zachęcać ludzi do UFC to jest to dobra droga.

Druga strona medalu jest taka,że nie ma raczej co liczyć na to, że takie studio stanie się codziennością. Liczę na studio przed dużymi walkami Polaków i , że nie ograniczy się to tylko do ,,europejskich godzin gal".

Po stronie Polsatu na pewno widać chęci do promocji produktu i wiarę w ten produkt. Jestem przekonany, że osoby które ,, liznęły " MMA tylko przez naszą rodzimą scenę z kolejnymi materiałami i galami przekonają się do UFC. Także jak najwięcej materiałów o UFC na Polsacie i oglądalność powinna rosnąć. Wiadomo też, że porównując wyniki trzeba będzie brać pod uwagę ilość i siłę nazwisk Polaków na rozpisce oraz godziny gali.

Jak się jakaś gala UFC przebije na otwarty Polsat kiedyś to będzie olbrzymi sukces.
 
Niby dużo a jednak mało. FEN wstępne walki na Polsat sport miały lepsze wyniki.

Ku... co jest ludzie w wami nie tak?
 
Back
Top