UFC 209: Woodley vs Thompson 2 - dyskusje, kursy

http://alwaysmma.blogspot.co.uk/2014/08/tony-ferguson-vs-danny-castillo-ufc-177.html

@Puczi, przypomnij sobie walkę Fergusona z Castillo. Tony niby wygrał, ale werdykt był śliski. Danny jest zapaśnikiem tylko solidnym a potrafił kontrolować Fergusona w parterze. Przegrał jedynie dlatego, że był w parterze pasywny i zamiast inicjować jakąś ofensywę zadowalał się samą kontrolą.
Jeśli Castillo potrafił utrzymać stabilnie Fergusona to Khabib, który jest dwa poziomy wyżej zrobi to dużo lepiej. I tam nie będzie zalegania.

Tak, pamiętam, że spokojnie mogło iść w obie strony. Myślę jednak, że ta walka jest na tyle stara, że nie ma co przywiązywać do niej większej wagi. Stawiam, że tutaj rundy mistrzowskie i niesamowite tempo Fergusona wydrenują zasoby kondycyjne Nurmy, doprowadzając do jego porażki. W trzyrundówce bez wahania wskazałbym na Chabiba.
 
Last edited:
Tak, pamiętam, że spokojnie mogło iść w obie strony. Myślę jednak, że ta walka jest na tyle stara, że nie ma co przywiązywać do niej większej wagi. Stawiam, że tutaj rundy mistrzowskie i niesamowite tempo Fergusona wydrenują zasoby kondycyjne Nurmy, doprowadzając do jego porażki. W trzyrundówce bez wahania wskazałbym na Chabiba.

To prawda, że walka była dwa i pół roku temu, kiedy to Tony miał czas na szlifowanie umiejętności, trzeba jednak pamiętać, że Nurma jest o wiele lepszym zapaśnikiem od Castello, poza tym jego aktywność w klinczu/parterze można porównać z aktywnością Caina, zaś talent do wykluczania kończyn przeciwnika (żeby sobie ułatwić robotę) nie ma sobie równych.
Kluczowe pytanie to - czy czas od walki Fergusona z Castello wystarczył Tonemu na na tyle, żeby zatrzeć różnice w skillach pomiędzy Nurmą a Castello.
Nie wiem skąd wziąłeś to wątpliwą kondycję Khabiba. Z tego co pamiętam to jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby się wypompował podczas walki. Dobrze tu wspomnieć, że styl walki Khabiba to nie stójka tylko męczące zapasy. Co prawda jeszcze nie walczył pięciu rund, ale w trzech nigdy mu nie brakowało tlenu (przy wysokim tempie walki), ufam więc, że poradzi sobie i z pięcioma.
Jeśli idzie o bazę pod przygotowanie kondycyjne Nurmy, to koleś jest góralem, mieszka na Kaukazie i na co dzień oddycha rozrzedzonym powietrzem. Poza tym wspominał, ze od wielu lat codziennie biega, a że ojciec wpoił mu żelazną dyscyplinę, to jeśli zdarzyło się że nie biegał, to tylko będąc zmuszony przez kontuzje bądź inne nagłe zrządzenia losu.

Jeśli idzie o to kto kogo spompuje, to zobaczymy podczas walki. Jeśli Tony będzie parł na Khabiba, ten będzie miał pole do popisu, żeby szybko przenieść walkę na glebę, a tam już zobaczymy.
Khabib nigdy nie walczył z kimś takim, jak Tony, ale to działa w obie strony. Kto wygra? Zobaczymy za miesiąc, ja jednak faworyzuję Khabiba i jakoś wcale się nie boję tych rund mistrzowskich.
 
To prawda, że walka była dwa i pół roku temu, kiedy to Tony miał czas na szlifowanie umiejętności, trzeba jednak pamiętać, że Nurma jest o wiele lepszym zapaśnikiem od Castello, poza tym jego aktywność w klinczu/parterze można porównać z aktywnością Caina, zaś talent do wykluczania kończyn przeciwnika (żeby sobie ułatwić robotę) nie ma sobie równych.
Kluczowe pytanie to - czy czas od walki Fergusona z Castello wystarczył Tonemu na na tyle, żeby zatrzeć różnice w skillach pomiędzy Nurmą a Castello.
Nie wiem skąd wziąłeś to wątpliwą kondycję Khabiba. Z tego co pamiętam to jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby się wypompował podczas walki. Dobrze tu wspomnieć, że styl walki Khabiba to nie stójka tylko męczące zapasy. Co prawda jeszcze nie walczył pięciu rund, ale w trzech nigdy mu nie brakowało tlenu (przy wysokim tempie walki), ufam więc, że poradzi sobie i z pięcioma.
Jeśli idzie o bazę pod przygotowanie kondycyjne Nurmy, to koleś jest góralem, mieszka na Kaukazie i na co dzień oddycha rozrzedzonym powietrzem. Poza tym wspominał, ze od wielu lat codziennie biega, a że ojciec wpoił mu żelazną dyscyplinę, to jeśli zdarzyło się że nie biegał, to tylko będąc zmuszony przez kontuzje bądź inne nagłe zrządzenia losu.

Jeśli idzie o to kto kogo spompuje, to zobaczymy podczas walki. Jeśli Tony będzie parł na Khabiba, ten będzie miał pole do popisu, żeby szybko przenieść walkę na glebę, a tam już zobaczymy.
Khabib nigdy nie walczył z kimś takim, jak Tony, ale to działa w obie strony. Kto wygra? Zobaczymy za miesiąc, ja jednak faworyzuję Khabiba i jakoś wcale się nie boję tych rund mistrzowskich.
Walki z Castillo nie ma co przywoływać, RDA nie mógł go utrzymać na glebie, a wiele obaleń obronionych. Tibau wielu uważa, że wygrał z Khabibem.
 
Co najważniejsze to fakt, że dojdzie do walki dwóch mega zawodników. Moim zdaniem 55/45 dla Fergusona. Ta walka jest jedna z największych zagadek.
Z jednej strony tytan kondycji z lepszą stójka i aktywnym bjj z drugiej zawodnik z rewelacyjnymi zapasami i świetnym gnp. Na papierze walka idzie 50/50. Nie wiemy czy zapasy zneutralizują lepszą stójkę Fergusona. Nie wiemy też czy bjj zneutralizuje świetne zapasy Khabiba. Mogę tylko powiedzieć, że gram Fergusona ze względu na świetne bjj które mam nadzieje utrudni Khabibowi kontrole oraz ze względu na znacznie lepszą stójkę. Dochodzi do tego porównanie dwóch ostatnich walk obu zawodników. W moim rozrachunku na tle umiejętności ostatnich przeciwników lepiej wypadł Ferguson.

Myślę, że najbezpieczniejszy w tej walce będzie over.
 
To prawda, że walka była dwa i pół roku temu, kiedy to Tony miał czas na szlifowanie umiejętności, trzeba jednak pamiętać, że Nurma jest o wiele lepszym zapaśnikiem od Castello, poza tym jego aktywność w klinczu/parterze można porównać z aktywnością Caina, zaś talent do wykluczania kończyn przeciwnika (żeby sobie ułatwić robotę) nie ma sobie równych.
Kluczowe pytanie to - czy czas od walki Fergusona z Castello wystarczył Tonemu na na tyle, żeby zatrzeć różnice w skillach pomiędzy Nurmą a Castello.
Nie wiem skąd wziąłeś to wątpliwą kondycję Khabiba. Z tego co pamiętam to jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby się wypompował podczas walki. Dobrze tu wspomnieć, że styl walki Khabiba to nie stójka tylko męczące zapasy. Co prawda jeszcze nie walczył pięciu rund, ale w trzech nigdy mu nie brakowało tlenu (przy wysokim tempie walki), ufam więc, że poradzi sobie i z pięcioma.
Jeśli idzie o bazę pod przygotowanie kondycyjne Nurmy, to koleś jest góralem, mieszka na Kaukazie i na co dzień oddycha rozrzedzonym powietrzem. Poza tym wspominał, ze od wielu lat codziennie biega, a że ojciec wpoił mu żelazną dyscyplinę, to jeśli zdarzyło się że nie biegał, to tylko będąc zmuszony przez kontuzje bądź inne nagłe zrządzenia losu.

Jeśli idzie o to kto kogo spompuje, to zobaczymy podczas walki. Jeśli Tony będzie parł na Khabiba, ten będzie miał pole do popisu, żeby szybko przenieść walkę na glebę, a tam już zobaczymy.
Khabib nigdy nie walczył z kimś takim, jak Tony, ale to działa w obie strony. Kto wygra? Zobaczymy za miesiąc, ja jednak faworyzuję Khabiba i jakoś wcale się nie boję tych rund mistrzowskich.

Wolałbym, żebyś miał rację, bo nie trawię Fergusona. Wymęczenie kondycyjne biorę stąd, że każdy rywal wygląda biednie pod tym względem przeciwko Tonemu. Ani RDA, ani Barboza od bardzo dawna nie pokazywali żadnych oznak zmęczenia, a obaj już w 2 rundzie byli złachani (w kwestji dos Anjosa należy jeszcze dodać Meksyk). Zobaczymy, ja minimalnie faworyzuję Amerykanina. Brew mi jednak nie drgnie, jeśli Nurmagomedow wygra.

Michi - walka z Tibau była tak dawno, że nawet nie ma sensu się do niej odwoływać.
 
Walki z Castillo nie ma co przywoływać,

A to dlaczego nie ma co jej przywoływać? Moim zdaniem walka jest dobrym materiałem do wyciągnięcia wniosków.

RDA nie mógł go utrzymać na glebie

Po pierwsze wcale nie próbował, a po drugie jak tu porównywać skille RDA do tych Nurmy, skoro sam w rękach Khabiba latał kal szmaciana lalka.

a wiele obaleń obronionych. Tibau wielu uważa, że wygrał z Khabibem.

Tibau słynie z jednego z najlepszych TDD w dywizji, Fergusona zaś obalić to nie jakaś tam sztuka, gorzej z samym utrzymaniem parterze.
A skoro dziwisz się, że przywołuję walkę Tonego z Castillo, to uświadom sobie, że walka Nurmy z Tibau była jeszcze dwa lat wcześniej.:kis:
 
A to dlaczego nie ma co jej przywoływać? Moim zdaniem walka jest dobrym materiałem do wyciągnięcia wniosków.



Po pierwsze wcale nie próbował, a po drugie jak tu porównywać skille RDA do tych Nurmy, skoro sam w rękach Khabiba latał kal szmaciana lalka.



Tibau słynie z jednego z najlepszych TDD w dywizji, Fergusona zaś obalić to nie jakaś tam sztuka, gorzej z samym utrzymaniem parterze.
A skoro dziwisz się, że przywołuję walkę Tonego z Castillo, to uświadom sobie, że walka Nurmy z Tibau była jeszcze dwa lat wcześniej.:kis:
Tylko to byl RDA w wersji beta, co nie @Puczi , jakie nie próbował.Ferguson prędzej zrobił progres niż Khabib, który zawsze walczył w ten sam sposób, a stójka jest dziurawa jak szwajcarski ser
 
Tylko to byl RDA w wersji beta,

W wersji sreta. Dziwnym trafem przed Khabibem miał win streak 5 walk a 11 miesięcy później został mistrzem
LW. :siara:
Śmieszy mnie uwydatnianie skilli przeciwników Nurmy, a po walce deprecjonowanie ich na potęgę. Tak samo jak z MJ. Pisałeś gdzieś, że Nurma porobił MJ, bo ten jest chujowy w parterze, a ma tylko dobre TDD. Otóż nie. MJ jest dobry w parterze, tylko na tle Nurmy wypadł jak nowicjusz. Na tle innych swoich przeciwników już nie wypadał tak tragicznie.

.Ferguson prędzej zrobił progres niż Khabib, który zawsze walczył w ten sam sposób, a stójka jest dziurawa jak szwajcarski ser

Szkoda mojego czasu na takie dyrdymały. Obstawiaj Fergusona, ja wcale nie zamierzam Cię przekonywać do grania Khabiba.
 
W wersji sreta. Dziwnym trafem przed Khabibem miał win streak 5 walk a 11 miesięcy później został mistrzem
LW. :siara:
Śmieszy mnie uwydatnianie skilli przeciwników Nurmy, a po walce deprecjonowanie ich na potęgę. Tak samo jak z MJ. Pisałeś gdzieś, że Nurma porobił MJ, bo ten jest chujowy w parterze, a ma tylko dobre TDD. Otóż nie. MJ jest dobry w parterze, tylko na tle Nurmy wypadł jak nowicjusz. Na tle innych swoich przeciwników już nie wypadał tak tragicznie.



Szkoda mojego czasu na takie dyrdymały. Obstawiaj Fergusona, ja wcale nie zamierzam Cię przekonywać do grania Khabiba.
7 przegranych przez Poddanie MJ, dobry parter?
 
Szkoda mojego czasu na takie dyrdymały. Obstawiaj Fergusona, ja wcale nie zamierzam Cię przekonywać do grania Khabiba.
Zamiast się cieszyć że stawia na Tonego to wchodzisz z nim w dyskusję :no no: nie ogarniam cię
Tibau słynie z jednego z najlepszych TDD w dywizji, Fergusona zaś obalić to nie jakaś tam sztuka, gorzej z samym utrzymaniem parterze.
Tak jak mówiłem przed ufc 205, Tibau to gość który na wagę wnosił 70kg a dzień później 83kg albo i więcej, koksu pewnie nie żałował, i w walce to Khabib się odbijał jak od ściany od niego, teraz weszła USADA i gdzie się brazol podział? :travolta:
Jakby Khabib walczył z Woodleyem i nie mógł by go sprowadzić to też by się znaleźli idioci co by napisali że czarnuch zweryfikował zapasy Nurmy.
Tony długie łapy, trochę wyższy od Nurmy wydaje się na dużego lekkiego ale na wagę za dużo nie wnosi, jak sam twierdzi mógłby zbić do piórkowej więc za dużo na walkę nie wnosi, spodziewam się że postawi taki sam opór jak Johnson z obaleniami.
Pod względem kondycji dla mnie obaj świry nie mam pojęcia jak można pisać że ktoś tu kogoś zajedzie pod tym względem.
Też nie mam pojęcia jak można wrzucać Nurme do półki z Heldem i Rumcajsem gdzie praca z góry czy przy siatce między tymi zawodnikami to niebo a ziemia.
Dla mnie jedyna szansa dla Tonego to jakiś sub na co daje 2%
5 cyfrowa kwota już załadowana :kis:

Tutaj Khabib odpowiada na zarzut o cardio :D (1 minuta) Wiem że nie należy się kierować tym co mówią zawodnicy ale mimo wszystko..
 
@Ariske spierdalaj kurwo
Q6nHLge_zpswjlnuipe.png
 
Mysle ze zakladem roku bedzie Ferguson, 2.50 zl !
Khabib jest mocno przeceniany... nawet jezeli obali Fergusona to co dalej ? Tony ma pojebany parter i powinien to ogarnac.
Mam nadzieje ze kursy wzrosna do gali :D niech obstawiaja khabiba...lepiej dla mnie :)
Lando Vanatta tez spoko ale do czasu gali to jego kurs wyniesie kolo 1.30 jak nie mniej heh.
Ktos typuje tu Overeema przez decyzje ?
 
Ja tam stawiam na Tonego jeszcze mnie nie zawiodl, bedzie najtrudniejsza przeprawa jaka dotychczas mial ale wyjdzie z tego zwyciesko. Tony zwykly 2.70 , Tony dec 5.50

I jeszcze jest zajebisty bet - czy walka bedzie trwała do końca - nie 2.10
 
Back
Top