Ubereem opuszcza Golden Glory

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Z Twittera:

I would like to make a statement regarding the recent news of the separation from my long-time management Golden Glory. As with any relationship, there are good times and bad times - you have your common ground and your differences. As with any relationship, you have trust. When differences lead to a breach of trust, there's no turning back and no way to continue a positive, working relationship. I don't air my dirty laundry. I would appreciate the respect regarding my privacy to not disclose any further details on this matter.Again, I would like to thank team Golden Glory for all the years we worked together and wish them success for the future.
 
To gdzie teraz będzie trenował?


Może z Pudzianem i Fedorem w Starym Oskole...
 
Zwolnił miejsce w drużynie dla Damiana...Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, dlaczego ludzie, którzy zawsze jadą po UFC, najcześciej nie znając faktów, a opierając się się tylko na swoich domysłach, nie zachowują się tak samo w stosunku do np. Golden Glory?
 
Chyba się poważnie Overeem bierze za MMA - najpierw kontrakt z UFC, teraz zmiana team'u. Jakby trafił do G. Jacksona, to Greg mógłby zrobić z niego niezłego dewastatora ;) Nie ukrywam, że od wyboru team'u przez Demolition Man'a, uzależniam swój prediction na jego walkę z Lesnarem
 
Super by było jakby trafił pod skrzydła Grega Jacksona :-)Mój typ na walke: Overeem win by KO (Uberknee) :D
 
Back
Top