Tyson Fury vs Oleksandr Usyk – wyniki gali boksu z Arabii Saudyjskiej

No to zaczynamy kartę główną łaaaaaaa. Do tego UAE Warriors 50 z w sumie mega kartą. Potem UFC - coś jeszcze dzisiaj leci?
 
WTF?

1716049300253.png
 
Niezależnie kto wygra ja czuję się już wygrany. Mamy walkę dwóch świetnych bokserów.
Usyk arcymistrz techniki, bokser bliski ideału, solidne zaplecze amatorskie, zwycięstwo na IO i wędrówka od dominacji półciężkiej do walki o absolutnego mistrza HW.
Fury, olbrzym który stylem walki, umiejętnym wykorzystaniem swoich warunków i charakterem wprowadził koloryt do wagi ciężkiej.
Duży świetny fighter w większości przypadków pokonuje świetnego mniejszego fightera. Dziś jednak ten mniejszy ma szansę aby zrobić różnicę i pokonać olbrzyma.
Super, że wreszcie będziemy mieli dziś nad ranem absolutnego mistrza wagi ciężkiej i totalnego kozaka bo zwycięzca pokona dziś świetnego boksera.
Co do typów, zdania nie zmienię.
Lubię obu. Walka może iść w obie strony. Ten kto narzuci styl wygra.
Faworyzuję lekko Usyka bo kto jak nie on ma tego dokonać?
Jeśli Tyson to wygra to szacunek bo przeszedł długą drogę od walki z Kliczką poprzez depresję i wielki powrót.
Jeden zarobi ponad 100 drugi ponad 40 mln. Obaj już wygrali.
Oby walka dopisała i obyło się bez kontrowersji.
Dawać mi tego mistrza!
Usyk... talent, praca, mental
Fury... gabaryt, talent, mental w ringu

Dla mnie boksersko Usyk (6/6) a Tyson (5/6) no ale są jeszcze te warunki fizyczne (202, 216), lepsze od AJ (197, 208)
Swoją drogą Usyk Ur. 17.01.87, czyli w 45 urodziny M. Ali...:bye: i do tego obaj mieli identyczne warunki fizyczne: 191 cm (oficjalnie, bo nie oficjalnie 189) i 198 zasięgu, oraz byli mistrzami olimpijskimi, w niższej wadze niż ciężka a poradzili sobie w królewskiej wadze, tylko że Ali nie walczył nigdy z takim kolosem jak Tyson, najwyższy jego rywal, Ernie Terrell, MŚ (65-67) 198, 208 to był jednak niższy poziom pięściarza na tamte czasy niż porównywalnie dziś Tyson... No i Ali walczył nie tylko w USA, ale po całym świecie, a Usyk jeździł po całej Europie, gdzie mierzył się z gospodarzami, czyli na wyjeździe...
Ja liczę że Usyk to wygra, chociaż będzie pewno ciężko.
Jednak Tyson pomimo 35 walk na koncie to jego resume rywali jednak nie powala: Kliczko, Wilder (3x), Chisora (3x):confused:Whyte, Wallin i to by było na tyle...
Tylko 6 walk o MŚ (5-0-1) na 15 lat kariery na pro...z 3 MŚ (Władek, Deontay czy USS z cruiser)
A Usyk na 21 walk zawodowych, 10 walk o MŚ (10-0), z 6 MŚ... (Główka, Huck, Gassiev, Briedis, Bellew, AJ) plus Dubois, Chisora, Hunter czy Mchunu (wałek z Makabu)
 
Nyika (4 r) i Lapin (1 r) skończyli szybko tych bumobijów z ładnymi rekordami i dalekimi miejscami w BoxRec... co było niestety do przewidzenia
 
Back
Top