Treningi Boksu a Trening MMA

curtis-07

Oplot Challenge
Lightweight
Czesc , moje pytanie brzmi:



czy treningi boksu klasycznego maja negatywny wplyw na postawe, zadawanie ciosów, ustawienie nóg itd. w Mma? Pytam, bo chce zaczac treningi boksu u mnie w miescie, nauczyc sie podstaw od bylego profesjonalego zawodnika i gdzies po roku, majac jakies umiejetnosci pojsc na treningi Mma. Zastanawiam sie tylko czy technika typowo bokserska nie bedzie mi przeszkadzac potem w walce mma. Jakie macie zdanie? Piona
 
Wiadomo, że boks a boks w MMA to są dwie różne kwestie, ale wątpię aby treningi boksu Ci zaszkodziły. Mimo wszystko lepiej uderzać pod Muay Thai ewentualnie K1.
 
Nie powinna przeszkadzać, mi nie przeszkadza staraj się łączyć oba style tak robi większość.
 
Jak najbardziej, możesz trenować. Boks świetnie rozwija ogólną koordynację ruchową.
 
Jedynie pozycję nóg będziesz musiał lekko zmienić. Ktoś kto trenuje rok mma nie ma szans w stójce z kimś trenującym rok boks i np pół roku mma. Jednak jak chłopaki wyżej polecam kickboxing/taja.
 
a ja polecam i boks, i taja.



ostatnio poszedłem dla zabawy na trening bokserski, po łącznie około 2 -2,5 roku taja. trener wyhaczył tyle błędów technicznych u mnie, szczególnie w defensywie, że jestem z tego bardzo zadowolony i regularnie, raz w tygodniu wbijam na sam boks. uniki, zejścia, rotacja - tego na tajskim tak intensywnie nie uczyli. jedynie zbicia i wyłapywanie ciosów na rękawice szły mi raczej bez zarzutu.
 
Tak samo jak w taju ;)



To tylko rotacji dotyczy i tylko częściowo. No i na pewno prędzej złapiesz to kolano jak się po prostu schowasz za gardą bez pracy ciałem :(
 
Tak, miałem na myśli każdy sport zawierający kopnięcia.
Z ostatnim zdaniem się nie zgodzę, rotacje tułowia czy przesadzone (bokserskie) głowy są najprostszą drogą do
przyjęcia kopnięcia/kolana na łeb. Praca na nogach jak dla mnie jest najważniejsza :-)
 
A czemu nie chcesz od razu ? Po roku pojdziesz na mma i znowu bedziesz zielony, tylko tym razem w parterze i kopnieciach. Jak masz mozliwosc to idz od razu na mma.
 
Back
Top