Trening w domu

Baton17

PRIDE FC
Lightweight
Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam. Chciałem się was poradzić a zarazem założyć temat dla podobnych do mnie. Nie mam czasu żeby chodzić na siłownię (wiąże się to z dojazdem itp) . Chciałbym poprawić trochę swój wygląd tzn żeby było widać trochę tu i tam, przede wszystkim chodzi o brzuch, który mógłby być bardziej płaski i umięśniony. Jednak jestem zwykłej budowy. Nie mam w domu żadnych przyrządów do ćwiczeń. Chciałbym coś poprawić domowymi sposobami + ewentualnie bieganie. Doradźcie coś. Dodam że czas na trening bym miał dziennie ok 1godz jeśli to wystarczy.
 
Godzina wystarczy bo musi. Kup sobie drążek i się podciągaj. Dorzuć pompki i przysiady a jak zdobędziesz jakiś złom do dźwigania to wyciskanie na barki ( lub bez ciężaru stojąc na rekach przy ścianie) no i oczywiście martwy ciąg. Brzuch tylko i wyłacznie dieta no chyba że na prawdę nie masz tam ani grama mięśni i jesteś chudzielcem. ;)
 
Przysiady i pompki z żoną na barkach. Wczoraj dla beki sobie robiłem. Potem córa pozazdroscila i też chciała.
 
No dobra bez sprzętu to może tak:
Nogi - przysiady, przysiady na jednej szkicie, Wykroki
Klata, barki- pompki różne wersje i te pompki stojąc "na głowie" przy ścianie
Mostki - dobre na nogi,plecy,tricepsy,barki i wszystko tylko mało komu się chciało
[Qmber: 7657"]tu może pomóc tylko jeden człowiek -> @Born2kill[/QUOTE]
No ale Baton chce ćwiczyć w domu a nie w piwnicy hehe
 
Godzina wystarczy bo musi. Kup sobie drążek i się podciągaj. Dorzuć pompki i przysiady a jak zdobędziesz jakiś złom do dźwigania to wyciskanie na barki ( lub bez ciężaru stojąc na rekach przy ścianie) no i oczywiście martwy ciąg. Brzuch tylko i wyłacznie dieta no chyba że na prawdę nie masz tam ani grama mięśni i jesteś chudzielcem. ;)
Brzuch chyba mam normalny, ważę 70kg przy ok 176cm. Jest po prostu zwykły, tak bym go określił, kiedyś robiłem sporo brzuszków ale to było dawno, tłusty niby nie jest ale ja dostrzegam oznaki lekkiego zapuszczenia
 
No dobra bez sprzętu to może tak:
Nogi - przysiady, przysiady na jednej szkicie, Wykroki
Klata, barki- pompki różne wersje i te pompki stojąc "na głowie" przy ścianie
Mostki - dobre na nogi,plecy,tricepsy,barki i wszystko tylko mało komu się chciało
[Qmber: 7657"]tu może pomóc tylko jeden człowiek -> @Born2kill
No ale Baton chce ćwiczyć w domu a nie w piwnicy hehe[/QUOTE]
Nawet nie mam piwnicy:D
 
Określ sie lepiej czy kupisz ten drążek. I nie pisz za dużo tylko bierz sie za trening
 
Określ sie lepiej czy kupisz ten drążek. I nie pisz za dużo tylko bierz sie za trening
no właśnie u mnie z drążkiem jest problem, bo moje mieszkanie i futryny w nim na to nie pozwalają, ale myślę że pompki itp będą odpowiednie, mam nadzieję;)
 
no właśnie u mnie z drążkiem jest problem, bo moje mieszkanie i futryny w nim na to nie pozwalają, ale myślę że pompki itp będą odpowiednie, mam nadzieję;)
słuchaj się najlepszego trenera MMA, rób nawet jedną pompkę dziennie później pójdzie samo. :lol: cały ten kanał jest genialny

 
Są też do kupienia takie mini atlasy -maszyny do różnych partii mięśniowych.
I to co @skunx napisał, to prawda,bo drążek dobry jest na wszystko.

Dużo razy się podciągniecie na drążku? W internecie widziałem kiedyś jednego gościa, który więcej się podciągnął na jednej ręce niż ja na dwóch. Tak to jest trudno dopiero zrobić.
 
A po co Ci cokolwiek do ćwiczeń, trzeba mieć wyobraźnię ;)

Jak chcesz brzuch to proponuję np. to
kwestia samozaparcia i regularności i efekty przyjdą :) Ja do tego dodawałem jeszcze 4 do 6 innych ćwiczeń na brzuch i było fajnie...choć już nie jest, bo olałem akurat brzuch na pare miechów ;)

A tak to pompki to podstawa, nie muszą być płasko na glebie, możesz z rękoma na szafce, stole, wannie, biurku...Tyłem na tricka. Zresztą pod tym linkiem co dałem są i różne opcje ćwiczeń na inne partie, które dość łatwo można wykonywać i w domu :)

No i drążek wiadomo. Skakanka jak masz ciut miejsca...możesz też zamontować worek i zacząć boksować w miarę możliwości :D
 
5680165727

Polecam, zwłaszcza 1 część
 
A co sądzicie o 6 weidera? Kiedyś jak byłem młody i "suchy" oraz kościsty to robiłem ale w pewnym momencie to w chuj czasu zabiera, macie doświadczenia jakies?
 
@Baton17 Pompki w rożnych konfiguracjach, obowiązkowo na krzeslach (3 krzesła - 3 punkty podparcia: ręka, ręka, nogi) + pompki tyłem, no i ręce na podłodze, a nogi wyżej - nie koniecznie od razu ze staniem na rekach jak radził @skunx, bo pewnie na początku nie zrobisz. Możesz kupić sobie też kettla - najlepiej przy twojej masie 16 kg - a tym, to już prawie wszystko zrobisz i ćwiczenia bez problemu znajdziesz w sieci (zwracaj uwagę na technike wyknania, bo możesz się niepotrzebnie ponaciągać). Potrzebne jest na to trochę miejsca, żebyś czegoś lub kogoś kulką nie zachaczył,
 
od kilku tygodniu ćwiczę w ten sposób, nie mam czasu na inne rzeczy - pompki z córką na plecach, brzuchy coś w rodzaju "6", ale nie dokładnie w ten sposób, mała sztanga do bicepsów i kettle
 
Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam. Chciałem się was poradzić a zarazem założyć temat dla podobnych do mnie. Nie mam czasu żeby chodzić na siłownię (wiąże się to z dojazdem itp) . Chciałbym poprawić trochę swój wygląd tzn żeby było widać trochę tu i tam, przede wszystkim chodzi o brzuch, który mógłby być bardziej płaski i umięśniony. Jednak jestem zwykłej budowy. Nie mam w domu żadnych przyrządów do ćwiczeń. Chciałbym coś poprawić domowymi sposobami + ewentualnie bieganie. Doradźcie coś. Dodam że czas na trening bym miał dziennie ok 1godz jeśli to wystarczy.

Proponuje żebyś kupił sobie 1 nie za ciężki czajnik, i to ci wystarczy spokojnie żeby zrobić dobry trening na początek. Np taki trening:

 
A co sądzicie o 6 weidera? Kiedyś jak byłem młody i "suchy" oraz kościsty to robiłem ale w pewnym momencie to w chuj czasu zabiera, macie doświadczenia jakies?
Szkoda pleców. Planki na brzuch są najlepsze no i unoszenie nóg na drążku/poręczach do dipów.
plank.jpg

Sam trening w domu na pewno może Cie rozbudować jakoś. Fajnie jakbyś się zaopatrzył w drążek, kettla tak jak Ci każdy mówi i uchwyty do pompek. Musisz mieć świadomość, że takie ćwiczenia, to zazwyczaj trening z własnym ciężarem ciała, więc nie zastąpi treningu z wolnymi ciężarami, gdzie możesz zwiększać ciężar i dawać impuls ciału do wzrostu tkanki mięśniowej. Ważne jest, żeby nie skończyć jak @Born2kill napinając plecy na forum, po roku niewychodzenia z piwnicy ;))
 
Szkoda pleców. Planki na brzuch są najlepsze no i unoszenie nóg na drążku/poręczach do dipów.
plank.jpg

Sam trening w domu na pewno może Cie rozbudować jakoś. Fajnie jakbyś się zaopatrzył w drążek, kettla tak jak Ci każdy mówi i uchwyty do pompek. Musisz mieć świadomość, że takie ćwiczenia, to zazwyczaj trening z własnym ciężarem ciała, więc nie zastąpi treningu z wolnymi ciężarami, gdzie możesz zwiększać ciężar i dawać impuls ciału do wzrostu tkanki mięśniowej. Ważne jest, żeby nie skończyć jak @Born2kill napinając plecy na forum, po roku niewychodzenia z piwnicy ;))
Te ćwiczenia fajne;) Drążek u mnie odpada, bo razem z nim odpadłaby też futryna... kettel pewnie zakupię;)
 
Te ćwiczenia fajne;) Drążek u mnie odpada, bo razem z nim odpadłaby też futryna... kettel pewnie zakupię;)
Tylko pamiętaj, żeby robić ćwiczenia na całe ciało, w równych proporcjach. W tym te najważniejsze na uda, dolny odcinek pleców i górny, brzuch, klatka, barki, łydki. Wybierz sobie ćwiczenia z kettlami, które aktywują jak najwięcej mięśni i ułóż sobie jakiś plan treningowy. Jak już wspominałem nie możesz operować zwiększaniem ciężaru, więc musisz pokombinować z objętością, czyli powtórzeniami i seriami, ew. odpoczynkiem między seriami). Jeżeli będziesz miał na tyle wytrwałości i wytrzymasz robienie Full Body Workout tak 3 do 6 ms'cy(przez ten czas możesz odkładać kasę. Chyba, że to nie problem) to kup sobie długi gryf i ciężary, oraz ławeczkę, najlepiej z modlitewnikiem, którą można łatwo złożyć i schować gdzieś w kąt pokoju.
Nie wiem jakie masz warunki w domu/bloku. Chyba jednak nic nie zastąpi ćwiczeń na siłowni. Chyba, że masz całkiem osobne pomieszczenie do treningu. Pocenie się w pokoju, w którym potem siedzisz jest kłopotliwe, tym bardziej w zimie jak trzeba przewietrzyć. Wytrwałości życzę :D
 
Tylko pamiętaj, żeby robić ćwiczenia na całe ciało, w równych proporcjach. W tym te najważniejsze na uda, dolny odcinek pleców i górny, brzuch, klatka, barki, łydki. Wybierz sobie ćwiczenia z kettlami, które aktywują jak najwięcej mięśni i ułóż sobie jakiś plan treningowy. Jak już wspominałem nie możesz operować zwiększaniem ciężaru, więc musisz pokombinować z objętością, czyli powtórzeniami i seriami, ew. odpoczynkiem między seriami). Jeżeli będziesz miał na tyle wytrwałości i wytrzymasz robienie Full Body Workout tak 3 do 6 ms'cy(przez ten czas możesz odkładać kasę. Chyba, że to nie problem) to kup sobie długi gryf i ciężary, oraz ławeczkę, najlepiej z modlitewnikiem, którą można łatwo złożyć i schować gdzieś w kąt pokoju.
Nie wiem jakie masz warunki w domu/bloku. Chyba jednak nic nie zastąpi ćwiczeń na siłowni. Chyba, że masz całkiem osobne pomieszczenie do treningu. Pocenie się w pokoju, w którym potem siedzisz jest kłopotliwe, tym bardziej w zimie jak trzeba przewietrzyć. Wytrwałości życzę :D
Dzięki za cenne rady:) właśnie u mnie największy problem z czasem (żeby iść na siłownię) no i dużo miejsca też nie mam więc narazie chciałem zacząć trening bez jakiegoś dużego sprzętu:)
 
Back
Top