Trening cardio

Zelboys06

Shark Fights
Middleweight
Jako ze nie ma dzialu o treningach... Panowie, mialby ktos podrzucic sprawdzony trening majacy na celu podnoszenie wytrzymalosci pod sztuki walki? Taki do robienia jako odzielna sesja treningowa.


Z gory dzieki!
 
Trening cardio to przede wszystkim bieganie. Interwały są najlepsze. Pompki, brzuski i przysiady cyklicznie. Wszystko sprawdzone ale działa. Dobrze jest biegać w szczęce przyzwyczajając się do oddychania w niej.
 
Panowie, dziekuje za pomoc, ale ja juz to wszystko wiem, szukam czegos bardziej "ekstra" - jak np. materialy ktore byly na stronce o treningu Arlovskiego, czy to co czasem mozna podpatrzec w countdownach UFC. Tak, jestem wybredny ;), pomoze ktos :>?
 
Mam dla ciebie coś takiego. Trening jest szybki, prosty i skuteczny. Możesz go zrobić wszędzie i co ważne cały czas pracujesz z wagą własnego ciała. Najpierw 15 - 20 min solidnej rozgrzewki/rozbiegania. Może to być na przykład delikatny bieg w terenie, krótka sesja na maszynach cardio (siłownia), czy też w domu luźny bieg bokserski, przeskoki i tradycyjne pajacyki. Po takim rozruszaniu się, chwila odpoczynku i trening obwodowy - każde z poniższych ćwiczeń wykonujesz przez 30 s., między ćwiczeniami nie odpoczywasz, robisz jedno po drugim szybkim tempem. Po całym obwodzie chwila odpoczynku na 2-3 min i jedziesz od nowa. Treningi zacznij, od powiedzmy trzech obwodów, jeśli dasz radę zrób cztery. W miarę wzrostu wytrzymałości zwiększaj liczbę obwodów i czas poszczególnych ćwiczeń z 30 sekund na 40, 50 itd. aż dojdziesz do pełnej minuty. Trening naprawdę daje w dupę.

1) Pajacyki.
2) Przeskoki – stajesz w głębokim wykroku z rękami w gardzie i jedną nogą do przodu, podskakujesz i zmieniasz nogę, itd.
3) Ucieczki przed obaleniem.
4) Przysiady z wyskokiem – robisz przysiad a potem od razu skaczesz w górę, w trakcie podskoku kolana ciągniesz jak najwyżej do klatki piersiowej.
5) Pompki klasyczne, ale z nogami na podwyższeniu.
6) Pompki wąskie.
7) Kolana – pracujesz kolanami tak, jakbyś komuś wyprowadzał kolano na twarz.
8) Spięcia do trójkąta.
9) Kręgosłupy - unosisz tułów leżąc na brzuchu.
10) Spięcia brzucha – leżąc na plecach (nogi podniesione i ugięte w kolanach) spinasz brzuch zbliżając tułów do kolan.

Jest to 10 przykładowych "stacji". Możesz analogicznie zrobić sobie swój własny program, taki jaki Tobie odpowiada, zmieniając rodzaje ćwiczeń, dodając żeliwne odważniki - kettlebell, przeskoki przez linię itd. Możesz skrócić lub wydłużyć czas ćwiczenia, wprowadzić 15-30 s. przerwy między poszczególnymi "stacjami". Sam wiesz jakie ćwiczenia działają rozwojowo na Twój organizm.
 
Coś podobnego.
Trójka interwałowa:
1. Przeskok (naskok) na przeszkodę (im wyższa tym trudniej naturalnie).
2. Sprawl
3. Trzecie to np. pompka z klaśnięciem (co jakiś czas można zmienić na nowe ćwiczenie by skatować nową partię mięśni)

Ćwiczenia i serie wykonujesz bez przerw. W pierwszej serii jedno powtórzenie każdego ćwiczenia, w drugiej dwa powtórzenia, w 3ej 3y, 4, 5 i znów 4ry powtórzenia, 3, 2, 1, 2, 3, 4, 5, 4, 3, ...
Tempo i ilość serii dobierasz do aktualnej formy.
Prosty zestaw, nie wymaga sprzętu, a tylko kilku metrów kwadratowych (więc można robić nawet w celi) ;-) a w kość daje zdrowo.
 
Kiedyś zacząłem dział o odżywianiu, treningu pod submission fighting ale nie spotkał się z dobrym przyjęciem hehe :-)
A może to ja jestem zbyt wrażliwy ;-)
 
Jak dla mnie R.O.B powinno być miejsce na takie tematy.

Nie wiem czy mam rację ale duża część czytelników MMAROCKS moim zdaniem trenuje (amatorsko czy nie bez różnicy) zawsze można wymienić się doświadczeniami nikt przecież nie wie wszystkiego:)

Jak wchodzę na kulturystyczne fora i czytam te wypociny na temat treningu pod MMA czy SF to nawet nie mam ochoty włączyć się do dyskusji:)

Nie trenuje na siłowni już od 3 lat i żyję:)
Siła i kondycja na duży plus:)

Jak coś to zastanów się czy by nie zrobić zakładki dla "trenujących" bo o diecie chętnie bym poczytał:)

Zdrowia!
 
Ja tez jestem bardzo za, tematy ktore mnie najbardziej interesuja, to:

- cardio/wyrabianie wytrzymalosci, kondycji
- dieta
- silownia pod sztuki walki
- przygotowywanie do zawodow (kondycja, sila, technika, waga itd.).

Do tego jakby sie mozna bylo powymieniac informacjami o np. sprzecie, to super by bylo.

Przy czym ja to bardziej stojkowicz jestem (no i oczywiscie amatorsko i dosyc rekreacyjnie to).
 
Pewnie, można pomyśleć nad tym. Zobaczymy co da się zrobić.


Inna sprawa że jak forum trochę się rozwinie może uda się nam ściągnąć jakiegoś poważanego trenera/zawodnika którego można będzie trochę przepytać ale to jest dopiero w fazie planów.


Najpierw musimy wymyśleć jak uchronić ewentualnego chętnego do współpracy przed trollami :-)


Tych z was którzy chcą poczytać trochę o diecie, zapraszam do przeczytania tych artów o których pisałem powyżej.


http://www.mmarocks.pl/category/techniczne-aspekty-treningu/
 
Dzięki R.O.B z miłą chęcią poczytam te artykuły!

Ale muszę się przyznać myślałem, że jestem z MMAROCKS od początku a tych artów nie pamiętam czyli mnie wtedy nie było jeszcze:) W ramach pokuty przesłucham płytę Pudzian Band:)

Czy ktoś zamiast siłowni ćwiczy Kettlebellsami? (takie odważniki)
Mój kolega się w to wkręcił oglądając treningi zawodników UFC i tak już 3 lata nimi machały:) Polecam
 
jesli masz z kim cwiczyc to na cardio niezla jest walka w parterze zwykla, ukladasz sobie jakos interalowo czas trwania rund
i cwiczysz jednoczenise parter i cardio
 
odswieze troche starszy temat, zeby nie zasmiecac nowym,







chce troche uporzadkowac swoj trening silowy/kondycyjny - chcialem sie zabrac za jakies crossfity, najlepiej takie ulozone pod sporty walki, tylko nie wiem jak do tego sie zabrac. Jesli ktos ma doswiadczenie lub moglby polecic jakas lekture (najlepiej cos co znajde w internecie) to prosilbym o wskazowki.
 
Musisz podać trochę więcej informacji , co chcesz osiągnąć , jak wygląda twój tydzien treningowy itd.
 
generalnie trenuje "MMA" dwa razy w tygodniu, z tym, ze nie sa to tradycyjne treningi MMA, a bardziej MT i Judo na jednym treningu.

Do tego ok 4-5 razy w tygodniu trenuje ogolnie -
1. 20min rozgrzewka,
2. 6-10 5-minutowych rund (1,5min przerwy miedzy rundami) na ciezkim worku (w tym ciosy w parterze plus up-kicki).
3. Po tym silka ok 30-40min, z tym, ze trening bardziej kulturystyczny niz pod sporty walki....

cel - zbudowac solidna forme i zdrowy wyglad:-) - Moj problem polega na tym, ze te moje treningi sa mega nie uporzadkowane, a kumpel uczeszczal przez 2 miesiace na jakis program CrossFitowy - nie wiem dokladnie co robil - i efekty zajebiste.

Wiem, ze jest pelno roznych programow w internecie, ale myslalem, ze ktos by mogl mi cos polecic, doradzic ewentualnie.
 
Od siebie mogę powiedzieć tyle , ze bardzo ważna rolę odgrywa jedzenie. Dieta , 5-6 posiłkow dziennie , mozna poczytac o tym na róznych forach. Ja jestem zwolennikiem podziału roku na mikrocykle treningowe ,czyli 2 miesiace wydolnosc , 2 miesiące siła ,itd. Nie wszystko na raz. Jeśli chcesz pracować nad ogolną formą , jako że trenujesz jak widze 5-6 razy w tygodniu , rozpisałbym to tak:



Mamy do dyspozycji 4 dni treningowe , jak to nazwałeś "ogólne treningi". Podzielił bym to na 2 treningi cardio i 2 na siłowni.



Treningi cardio mogły być to interwały , normalne biegi aerobowe , biegi po schodach itd.







Trening na siłowni polecałbym trening FBW(Full body workout) + elementy dynamiki lub trening Push&Pull także z elementami dynamiki. O tych treningach możesz poczytać na różnych forach. Co do cwiczen dynamicznych można robić coś takiego:



Przykladowo robisz po każdej partii robisz cwieczenie dynamiczna na ta właśnie partię lub w jednym tygodniu sama siłownia a w drugim sama dynamika. Jak wolisz.







Jakbyś czegos potrzebował to pisz , opieram to wszystko na swoich własnych doświadczeniach także nie dla każdego to może byc dobre.







Oczywiście jeśli będziesz czuł mocne zmęczenie to schodź z obrotów. Do tego można zarzucić jakieś białko , bcaa , zma , glutamina itd. W weekend jakiś masaż ,jacuzzi , basen.
 
pochodna efedryny w nim + dużo koffeiny, tak wiec możliwe że bedziesz chodził przez kilka dni naszprycowany póki organizm tolerancji nie wytworzy - bezsenność, trzesienie się łap, brak koncentracji, podwyzszone tętno - nic innego raczej nie powinno się dziać, niektórych jeszcze baniak boli slyszalem ; )
 
a to jest w kapsułkach ? i duże one są?? może to głupie ale jakoś nie moge sie przełamać żeby łykać duże kapsułki :)
 
Co do spalaczy to jeśli trzeba coś mocnego to Man Scorch jest wg mnie najlepszą opcją, jeśli szukacz czegoś lżejrzego ti lipo 6 lub te od BSN się dobrze spiszą.
 
tak czytam i chyba tego Man Scorcha przetestuje, jak zadziala na mnie to zadziala na kazdym :-)
 
Back
Top